Svibanj 16, 2024, 09:45:21 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: iguana  (Posjeta: 1274 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kazb

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
iguana
« u: Studeni 20, 2006, 18:54:00 poslijepodne »


Iguanu drzim dva mjeseca a stara je oko pet.Procitao sam sve moguce na netu i obezbijedio joj uslove terarijuma vlage ishrane temperature ali imam problem oko socijalizacije.Od pocetka odkako je dosla bila je veoma plasljiva.Nikad se ne pomjera u mom prisustvu.cesto sjedim ispred terariuma da se navikne. cak nekad samo drzim ruku u njemu neko vrijeme ali sam uspio samo da joj pridjem na petnaestak centimetara i kad dalje pridjem manicno bjezhi.jednom je prilikom hranjenja pobjegla iz terarijuma pa sam morao cekati da joj se oci krenu sklapati jer je kontala zaspati pa sam je uhvatio malo drzao i pustio.Nije se opirala uopste jer sam je uhvatio bas kad je zatvorila oci.Nakon toga ponasanje je ostalo sve po starom.Svuda na forumima i na videima na netu gledam kako ljudima vec i ovako mlde iguane jedu iz ruku setkaju se po kuci, pa neznam jel do ove moje da je jednostavno istripana il ja prebrzo ocekujem rezultate.Aj pomozite ako mozete nekim predlozima.


jos jedno pitanje postoji li zivotinja koja je "kompatibilna" sa iguanom, tj da mogu zivjeti u istom terarijumu posto je moj dooosta velik za nju a volio bi da ima drustvo


pozdrav iz bl
 

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
iguana
« Odgovori #1 u: Studeni 20, 2006, 19:04:00 poslijepodne »


bilo je vec dosta tema na forumu o socijalizaciji iguane,znam da su stavljali dosta linkova pa pogledaj malo.


probaj joj dati hranu iz ruke,trebas joj pokazati da joj nezelis nauditi neko samo pomoci


da,i dobrodosao!!Edited by: Infernal
Osijek.....

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
iguana
« Odgovori #2 u: Studeni 21, 2006, 12:01:00 poslijepodne »
pozdrav
ne ne moze jos jedna zivotinja u terarij s njom...mozda ti sada izgleda veliko,ali za godinu dana nece vjeruj mi...ipak je to zivotinja od dva metra..a sto se tice socijalizacije...samo si nestrpljiv..polako ce to...samo je nemoj jos vaditi iz terarija posto je tako preplasena...za sada onda idi samo na to da ti ne pocne skakati okolo dok si ti pokraj nje ili dok ti je ruka u terariju...polake pokrete imaj...i onda kada vidis da se smirila sto se tice tvoje prisutnosti(ovo ce ti trajati koja tri tjedana9...onda tek nakon toga je primi u ruku..dugo ti to traje...ovisi sve o karakteru iguane...i naravno o tebi i koliko vremena ces joj posvetiti i dali ces svaki dan raditi s njom..
pozdrav i sretno
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline tonnib

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
iguana
« Odgovori #3 u: Studeni 21, 2006, 13:27:00 poslijepodne »


Hi Kazb.


Ja isto imam mladu iguanu koja se još uvijek nije potpuno navikla na mene pa ti samo želim reci da treba puno vremena i strpljenja. Za razliku od prije par tjedana moja iguana se opustilau mojoj prisutnosti ali još me uvijek gleda s rezervom. U svakom slučajuse vidi napredak. S vremenom češ vidjeti kada joj odgovara tvoje društvo a kada želi biti sama, sam što ti to ovisi od iguane do iguane.