Ožujak 28, 2024, 17:54:49 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ramirez valley  (Posjeta: 53428 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Ramirez valley
« u: Svibanj 17, 2016, 11:55:51 prijepodne »
Posto za veliki aq bas uvjek zapne s lovom, odlucio sam se na jednu jednostavnu kocku za bettu i prijatelje, ali opet postoje 2 varijante:
-30/35*30/35/*30/35-bez poklopca
-40*40*30-visina- sa poklopcem 10cm.

Aq je odmaknut od zida jedan metar, vidljiv je sa skoro svih strana, a planirao sam hang on filter, neznam kako ce to izgledat estetski? Gijac 100w.

Vise sam za varijantu bez poklopca, al volio bi da imam low light uz glavnu rasvjetu, pa cu to skontat jos dok vidim mogu li to izvesti kako, ako nista, kupit cu lampu od 11w koja se pricvrsti na staklo.

Razmisljao sam o nekoj varijanti clean look da riba dodje maximalno do izrazaja, pa bi tu isao samo pjesak, neki panj/pecina i anubias. U sredini bi to ustimao, tu neku pecinu ili panj, anubias okolo, imam neku viziju u glavi...

Od stanovnika:
-Betta x1
-Coridas juli x2
-puz jabucar x3
-Algar: Ancitrus m+z (2) ako bi bili gold ili otocinclus affinis x1

Da li mogu svi jedni s drugima?
Kako sakriti 3 kabla? :D



Sent from my Lead 1i using Tapatalk

« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2016, 21:44:06 poslijepodne od Vedran »

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #1 u: Svibanj 17, 2016, 14:48:44 poslijepodne »
Vise sam za varijantu bez poklopca...
Varijanta bez poklopca nije dobra ako misliš imati bettu jer one često iskaču iz akvarija.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #2 u: Svibanj 17, 2016, 23:23:58 poslijepodne »
Vise sam za varijantu bez poklopca...
Varijanta bez poklopca nije dobra ako misliš imati bettu jer one često iskaču iz akvarija.

Sta mislite o ovom hang on filteru: http://www.ebay.com/itm/Ultra-Silence-Fish-Tank-Filter-External-Aquarium-Filter-Water-Pump-Remove-Oil-/191714144052?hash=item2ca30daf34:g:DqQAAOSwT5tWGx89

Malo sam gledao sta ima tu kod nas, da to brze kupim, ali nisam nasao nesto sto mi se svidja, pa sam se odlucio na ovu varijantu sa ebay, no prije nego potvrdim, moze neko jos potvrditi :) Nemam iskustva sa hang on, al pise da je tih, 200l/h, ja cu mu malo promjenit samo ovaj filter materijal.

Ako je tako, ici cu inda na varijantu sa poklopcem, mada sam ranije imao bettu, u neuslovnom aq, nije bas bio raspolozen za iskakanje! S poklopcem onda imam odmah rjesenje i za rasvjetu

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #3 u: Svibanj 18, 2016, 12:29:09 poslijepodne »
Narucio bi filter, moze li mi neko potvrdit da li je za 30-40 litara dovoljan protok od 200l/h?

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #4 u: Svibanj 18, 2016, 22:11:55 poslijepodne »
Staklo poruceno. 35x35x35.
Kad bi jos neko bacio savjet za filter, da li je ovaj ok?

Poklopac cu ja napraviti, a rasvjeta ce biti led traka, oko 3metra, s obzirom da ce ici samo anubias, to je dovoljno.

Jesu hang on bucni? Dosad sam koristio unutrasnji i on je full necujan...

Sent from my Lead 1i using Tapatalk
« Zadnja izmjena: Svibanj 18, 2016, 22:17:26 poslijepodne od LikssOn »

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #5 u: Svibanj 18, 2016, 23:11:41 poslijepodne »
Hang on filteri su nečujni jedino se čuje zvuk pada vode kada je nivo vode u akvariju preniski.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #6 u: Svibanj 19, 2016, 06:07:41 prijepodne »
Hang on filteri su nečujni jedino se čuje zvuk pada vode kada je nivo vode u akvariju preniski.
Falaa, a jel 200l/h dovoljno za aq do 40 lit.?

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #7 u: Svibanj 19, 2016, 12:59:50 poslijepodne »
Ja na 30 litara koristim atamana hf-0300 koji je deklariran za akvarije od 30 do 80 litara. Ubacio sam keramičke valjke i komad spužve. Voda čista,  čistim ga svaka dva mjeseca a akvarij je zabiljen i ima dosta ribica. Ovaj bi isto trebao biti dobar ako ne pretjeras s brojem ribica s tim da betta bas ne voli jaku struju pa ćeš morati smanjiti protok.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #8 u: Svibanj 19, 2016, 18:32:06 poslijepodne »
Ja na 30 litara koristim atamana hf-0300 koji je deklariran za akvarije od 30 do 80 litara. Ubacio sam keramičke valjke i komad spužve. Voda čista,  čistim ga svaka dva mjeseca a akvarij je zabiljen i ima dosta ribica. Ovaj bi isto trebao biti dobar ako ne pretjeras s brojem ribica s tim da betta bas ne voli jaku struju pa ćeš morati smanjiti protok.
Planirao sam samo bettu (posto je ljepa i zanimljiva riba) i jabucare puzeve, algare, ali to se vazda iskomplikuje i zavrsis s nekim drugim ribama :) Narucio sam filter, kocka je sutra gotova. Posto moram cekati mjesec na filter sa ebay, kontao da kocku iskoristim da sadasnji akvarij preslozim, taman oko mjesec da se isciklira, pa da vratim ribe nazad.

4-5 riba, slabo zabiljen, kontao sam samo neku instalaciju u sredini slozit s panjem i anubiasom, neke rupe za bettu, nezz, vidjet cemo u skorije vrijeme :)

Trazim ideje, pa ako neko ima neku, nek predlozi ;)

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline NeonAqua13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #9 u: Svibanj 19, 2016, 21:20:44 poslijepodne »
Od stanovnika:
-Betta x1
-Coridas juli x2
-puz jabucar x3
-Algar: Ancitrus m+z (2) ako bi bili gold ili otocinclus affinis x1

Par savjeta, corydorasi su jatne ribe (6+) ima i manjih vrsta ako ih mozes/zelis nabaviti bolje njih uzmi. Za "algare" u 40l anci moze dok je malen ali brzo raste i treba mu veci akv (ima jos razloga); otocinclusi su vrlo drustveni i preporuca se drzati ih barem u manjem jatu + dosta su osjetljivi na kvalitetu vode, koja se u malom akvariju moze brzo promijeniti. Nerite+kozice (pogotovo amano) su meni odlični "algari" a mogu ici u manje litraze pa preporučam. Inače za bettu super  :up:

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #10 u: Svibanj 19, 2016, 22:17:11 poslijepodne »
Od stanovnika:
-Betta x1
-Coridas juli x2
-puz jabucar x3
-Algar: Ancitrus m+z (2) ako bi bili gold ili otocinclus affinis x1

Par savjeta, corydorasi su jatne ribe (6+) ima i manjih vrsta ako ih mozes/zelis nabaviti bolje njih uzmi. Za "algare" u 40l anci moze dok je malen ali brzo raste i treba mu veci akv (ima jos razloga); otocinclusi su vrlo drustveni i preporuca se drzati ih barem u manjem jatu + dosta su osjetljivi na kvalitetu vode, koja se u malom akvariju moze brzo promijeniti. Nerite+kozice (pogotovo amano) su meni odlični "algari" a mogu ici u manje litraze pa preporučam. Inače za bettu super  :up:

U trenutnom aq imam dosta helena puzeva, 10+ sigurno (malaca i odraslih), pa cu vijdjeti da se mjenjam s mojim trgovcem, posto mi je jedne prilike spominjao da se oni uvjek traze i da bi ih otkupio... Nisam siguran da li je to pravi naziv, ali corydoras Julli (bijeli sa crnim šarama)su mi najljepsi od ove vrste riba, pa budem nabavio bar 4 komada onda... Ici ce svakako i jabucar, 3-4 komada. Zelim i nekog algara, nebi kozice ili nerite. Sada imam aymonieri algara, moram priznati da je vrhunska riba i maksimalno aktivan, ali on je teritorijalna ribica, tako da on otpada zbog bette!

Offline kawabunga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #11 u: Svibanj 19, 2016, 22:58:05 poslijepodne »
 :klap:

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #12 u: Svibanj 20, 2016, 23:08:37 poslijepodne »
Danas sam dobio staklo, znaci desava se nesto :D

Pokusao sam ga smjestiti tu i tamo, na kraju je pala odluka na hodnik, kod ulaza u dnevni boravak. Slike su samo cisto radi dozivljaja, vec sam napravio mjere za ormatic, pa cu u toku iduce sedmice valjda i to rjesiti.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #13 u: Svibanj 22, 2016, 11:02:36 prijepodne »
Kupio sam panj Red Moor, evo slike,pa vidjet cemo da li se iskombinovati neko ostrvo ili nesto s njim :) Ako neko ima neku ideju :)
Ide podloga s bijelim bijeskom, imam malo i crvenkastog oko panja vjerovatno, pa cu kupiti jos i neko red stone, valjda ce ispasti nesto:)
« Zadnja izmjena: Svibanj 22, 2016, 11:16:21 prijepodne od LikssOn »

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #14 u: Svibanj 22, 2016, 11:22:41 prijepodne »
Kupio sam panj Red Moor, evo slike,pa vidjet cemo da li se iskombinovati neko ostrvo ili nesto s njim :) Ako neko ima neku ideju :)
Ide podloga s bijelim bijeskom, imam malo i crvenkastog oko panja vjerovatno, pa cu kupiti jos i neko red stone, valjda ce ispasti nesto:)

Jos slika pnja...

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #15 u: Svibanj 22, 2016, 11:47:48 prijepodne »
Kad bi koristio ledice od po 3W (cw, ww, rw, bw), koliko bi otprilike trebao za mojih 35-40 litara u akvariju dubine oko 35cm?

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline kawabunga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #16 u: Svibanj 24, 2016, 23:30:37 poslijepodne »
dobro izgleda drvo :up:

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #17 u: Svibanj 29, 2016, 00:50:04 prijepodne »
Nasao sam neku lampu, nema bas nekih detalja o njoj, imam neku sliku zasad, ako ne nadjem neku drugu, vjerovarno ce izbor pasti na ovu :)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #18 u: Svibanj 29, 2016, 10:11:24 prijepodne »
Imam takvu lampu (i onaj slabiji model od 9W) već dosta dugo i radi OK.
Mogu se naći i rezervne sijalice.
Za nezahtevno bilje je OK.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #19 u: Svibanj 29, 2016, 10:15:43 prijepodne »
Imam takvu lampu (i onaj slabiji model od 9W) već dosta dugo i radi OK.
Mogu se naći i rezervne sijalice.
Za nezahtevno bilje je OK.
S obzirom da nece ici podloga, nego samo pjesak, bit ce tu anubias, mahovine i jos neka slabije zahtjevna biljka, samo na sredini, oko panja... Fala na brzom odgovoru, mogu onda i ovaj dio rjesiti. Slab je izbor u mojoj okolini ili ja slabo trazim! ;) a bas sam eto zelio otvoreni aq :)

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #20 u: Svibanj 30, 2016, 08:00:25 prijepodne »
Uzmi hang on flter, nečujni su naravno ako su ispravni i ako nisu neki "noname", ja bi išao na kombinaciju bez poklopca ali bi stavio na vrh mrežicu protiv iskakanja, opremu staviš na stranu gdje je crna pozadina, malo sakriješ korjenom i kasnije biljem...rasvjeta sa ledicama bi prošla i 7x3W bijele, zelana i crvena, bijele 6500K, može i jedna od 10000K, prijedlog...

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #21 u: Svibanj 30, 2016, 08:36:01 prijepodne »
Uzmi hang on flter, nečujni su naravno ako su ispravni i ako nisu neki "noname", ja bi išao na kombinaciju bez poklopca ali bi stavio na vrh mrežicu protiv iskakanja, opremu staviš na stranu gdje je crna pozadina, malo sakriješ korjenom i kasnije biljem...rasvjeta sa ledicama bi prošla i 7x3W bijele, zelana i crvena, bijele 6500K, može i jedna od 10000K, prijedlog...
Filter sam vec narzcio, cekam da dodje, pa cemo vidjeti je li necujan ili sta :) Rasvjetu sam neku isto nasao, drug ima takvu, donijet cu od njega da probam, pa ako bude valjalo kupit cu tu, ako ne, onda cu ganjat led i lemiti to. Fala za info. pogotovo jer imas super aq. Moram smisliti to za mrezicu, mozda da napravim neki ram sa onom mrezicom protiv komaraca sto se stavlja na prozore, to cu jos skontat...

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #22 u: Svibanj 30, 2016, 08:38:19 prijepodne »
Za mrežicu neka bude veće "oko" znači ona za komarce mi se čini presitna pa bi možda smanjivala proboj svjetla u akvarij.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #23 u: Svibanj 30, 2016, 09:38:01 prijepodne »
Za mrežicu neka bude veće "oko" znači ona za komarce mi se čini presitna pa bi možda smanjivala proboj svjetla u akvarij.
Mogao bi od drveta napravit jako tanke letvice, ako bi napravio da su knap, te na njih zakacio mrezicu, mislim da bi ti sljakalo, pa nek letvice izdrze pola godine, isplati se? Al opet, sacekat cu, dok vidim, mozda ribe i nebudu iskakale? :)

Edit: treba mrtva glava da padne, pa cu onda napraviti? Haha :S

Sent from my Lead 1i using Tapatalk

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #24 u: Svibanj 30, 2016, 10:08:41 prijepodne »
ako bude problema uvijek se može staviti i komad tankog (2-3mm) plexija prozirnog iznad akvarija na 4 mala nosača, pa se ne gubi svjetlo a služi svrsi dok se ribe ne "smire"..
 :up: