Travanj 16, 2024, 10:23:29 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj akvarij (bivše "I?") ;)  (Posjeta: 3190 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CentralForward

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zabok
Moj akvarij (bivše "I?") ;)
« u: Siječanj 31, 2010, 15:42:16 poslijepodne »
Hm..
« Zadnja izmjena: Siječanj 31, 2010, 21:32:08 poslijepodne od CentralForward »
CF

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: I?
« Odgovori #1 u: Siječanj 31, 2010, 15:51:54 poslijepodne »
ima se tu dosta još za raditi... efektan mi je zid od kamena..ali mi se nikako ne uklapa  na bijeli pijesak.. i malo mi ima biljaka..tj mislim da imaš samo jednu  vrstu..
i slobodno   reci nešto  o aq..."Hm" baš i ne govori  puno.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: I?
« Odgovori #2 u: Siječanj 31, 2010, 20:32:35 poslijepodne »
CentralForward član si od 12.veljače 2009.g i imaš 37 postova. Pravila si vjerujem pročitao pri registraciji i valjda imaš neko internetsko iskustvo. Predstavljaš pretpostavljam svoj akvarij i ovakav naslov je bez veze i baš iritira sudionike u raspravi. Da ne kažem da nisi napisao nikakve generalije a očekuješ valjda neke komentare. Ako imaš neki bolji naslov postaj ga ovdje ili meni na PP, u suprotnom ću ga sam promijeniti. Usput, imati ću te ubuduće pod povećanom pažnjom!

Offline CentralForward

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zabok
Odg: I?
« Odgovori #3 u: Siječanj 31, 2010, 21:31:24 poslijepodne »
Oho..

Priznam odmah da nisam očekivao tolike reakcije, međutim evo pokušat ću obrazložit i barem djelomice se opravdat..

Namjera mi je bila više.. interna. Naime, razgovarao sam s Damirom (Plavi985) i on mi je rekao da stavim fotke aq na forum da vidi kako izgleda.. Pa sam pokušao naći nešto gdje da to diskretno pokažem, ali poprilično bezuspješno, i ovo mi se činilo ko najbezbolnije rješenje. Nisam mislio da ću tolke valve čuđenja proizvest..

Stoga kolege akvaristi, ništa loše nisam mislio, bez ljutnje molim.. ;)

Međutim, obzirom kad već imam vašu pozornost, ukratko ću vas upoznati sa situacijom i malim dilemama što me muče.

Dakle, akvarij je Juwel 180 lit.. U njemu stanuju: 2 bette (M+Ž naravno), 2 plechya, 11 neonki, 9 coridorasa, 2 botie, 1 ramirez i 5 pulchera.

Obzirom na već primjećeno s vaše strane pjeskovito dno, želja mi je pridodati i one male rakove što ih ima za kupit po dućanima ponekad. E sad, kolega Plavi985 me upozorio da to možda i nebi bila najbolja ideja zato što bi ih pulcheri i borac htjeli jesti. Osobno sam mišljenja da su ti rakovi mahom svi već oko 2cm i da bi se znali uz pomoć ovog kamenja više nego uspješno branit, ali da vas pitam ako ima tko od vas kakvog iskustva s takvim ili sličnim situacijama?

Pozz,

CF
CF

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Moj akvarij (bivše "I?") ;)
« Odgovori #4 u: Siječanj 31, 2010, 21:44:53 poslijepodne »
Ma nismo se mi nista naljutili (barem ja), ali smo malo u čuđenju radi naslova.... :D

Jedno pitanje, kako ti se slažu beta borac(m) i ramirez?? :nerd:
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline CentralForward

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zabok
Odg: Moj akvarij (bivše "I?") ;)
« Odgovori #5 u: Siječanj 31, 2010, 22:01:16 poslijepodne »
Pa odlično.. Borac mi je jedino patio dok sam skalare imao, sirotomu mu svu peraju pojeli.. I otkad sam njih poklonio, on se preporodio.. I peraja raste i raste.. ;)
Al to je neki ramirez dwarf, jedno 60 kn sam ga platio.. I u dva navrata mu nosio frenda iste vrste i siroti nije preživio..
Kupio ga u Pet Centru, ne baš najpopularnijem mjestu, jel da?
CF

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Moj akvarij (bivše "I?") ;)
« Odgovori #6 u: Veljača 01, 2010, 09:49:01 prijepodne »
Moram priznati da je akvarij vrlo neobićan te mi je s toga posebno zanimljiv i lijep set up  :up:

S obzirom da je ovo nekakva kombinacija ciklidno biljnog set up-a mogao bi u njega ubaciti nekoliko ciklida (limun žute boje) Labidochromis caeruleus koji bi mogli koristiti onaj dio gdje je kamenje a drugu polovicu akvarija zagusti sa biljem pa neka u njemu obitavaju ostale ribe. Možda će me sada kolege kritizirati ali ja bih u ovom slućaju napravio tako.

Druga je opcija da akvarij dobro zasadiš sa biljem prednjeg, srednjeg i stražnjeg plana, plehostomuse zamijeni za ancistruse te si nabavi nekih crvenih riba da razbiju zelenu boju, recimo fluorescentno crvene zebrice (u petak su stigle u Zoo Vili) ili nekoliko malih crvenih i žutih diskusa te malo pojačati broj neonki.

U glavnom vrlo zanimljiv set up koji biježi od ustaljenih stereotipova i koji će uz bujno bilje i ribe živih boja imati svoj poseban čar, sretno i samo naprijed.

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: Moj akvarij (bivše "I?") ;)
« Odgovori #7 u: Veljača 02, 2010, 03:15:31 prijepodne »
S obzirom da je ovo nekakva kombinacija ciklidno biljnog set up-a mogao bi u njega ubaciti nekoliko ciklida (limun žute boje) Labidochromis caeruleus koji bi mogli koristiti onaj dio gdje je kamenje a drugu polovicu akvarija zagusti sa biljem pa neka u njemu obitavaju ostale ribe. Možda će me sada kolege kritizirati ali ja bih u ovom slućaju napravio tako.

Pa kad vec znas da ce kolege kritizirati nevidim razloga to uopce spominjati, a kamoli predlagati!?    :doh:

Ovakve kombinacije definitivno IZBJEGAVATI osim ako se u vrlo kratkom roku ne misli imati ciklidni akvarij.  ;)

Offline CentralForward

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zabok
Odg: Moj akvarij (bivše "I?") ;)
« Odgovori #8 u: Veljača 02, 2010, 14:35:14 poslijepodne »
Ok, pretpostavimo hipotetski da krenem slagat taj famozni ciklidni akvarij. Kaj mi još treba (osim ribica s tih podneblja)? Odnosno, kaj konkretno trebam mijenjat u odnosu na postojeće stanje?

P.S. U nabrajanju ribica zaboravio sam još 5 hokejki, 3 algojeda i 2 black moly.

Pozzz
CF

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Moj akvarij (bivše "I?") ;)
« Odgovori #9 u: Veljača 03, 2010, 10:26:15 prijepodne »
Drugo bilje recimo anubiase i neke tvrde kripte da ih ribe ne pojedu te moraš zamjeniti većinu riba sa ciklidima... A što se tiće set upa ubaciti kamenu stijenu ili uz stražnju stranu naslagati još kamenja s pečinicama...