Svibanj 16, 2024, 15:58:22 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Univerzalni akvarij  (Posjeta: 1874 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Axo_Keki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Lokacija: Cazin Bosna i Hercegovina
Univerzalni akvarij
« u: Veljača 07, 2011, 11:33:24 prijepodne »
Pozz svima
Kao sto i sam naslov kaze "univerzalni akvarij" volio bi cuti vasa misljenja..........ali krenimo ispocetka
trenutno imam akvarij od 100-njak litrica koji je u funkciji 6-7 mj u kojem sam do skoro drzao skalare i zivorotke ali presao sam na malawi ciklide tacnije 6 carleusa
e sad volio bi prosiriti svoje jato ali moj akvarij mi to nedopusta tako da sam na ljeto odlucio napraviti "novi akvarij" do tada ce i carleusi porasti heheh
posto cu praviti nov akvarij zanima me koja bi to univerzalna velicina bila tako da svake godine nebi morao praviti nov akvarij :D
Znam mnogi ce reci sto vece to bolje i slazem se s tim ali ipak ako cjeli boravak bude akvarij gdje cu ja zivjeti hehhehe
Koja bi velicina bila dovolja da mogu drzati veci broj mbuna ali i da jednog dana mogu preci na drzanje kako ono kazu "kralja akvarija" diskusa ako mi to nekad bude zelja.
Znaci akvarij koji ce biti dovoljan za veci broj vrsta akvarijskih ribica  ;)
Mi smo zatvorenici svojih vlastiti identiteta zatvoreni u tamnicama koje
smo sami skovali......
"Ćejf košta"

Offline tikky2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 377
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #1 u: Veljača 07, 2011, 11:35:53 prijepodne »
onda ti je najbolje napravit mrgu od + 700 litara.... imaš tu na forumu slike akvarija s ciklidima i litražom većom od 700 litara.. pa malo potraži...

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #2 u: Veljača 07, 2011, 11:37:49 prijepodne »
Ne znam koliki ti je DB, ali ispod 250l ne bi trebao ići.

Offline Axo_Keki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Lokacija: Cazin Bosna i Hercegovina
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #3 u: Veljača 07, 2011, 12:26:02 poslijepodne »
onda ti je najbolje napravit mrgu od + 700 litara.... imaš tu na forumu slike akvarija s ciklidima i litražom većom od 700 litara.. pa malo potraži...
pa rado ali .....ipak nemam ja to gdje ugurati u dnevni boravak
po meni do nekih 300 litara bi mogao ici samo je pitanje koje velicine odabrati
Mi smo zatvorenici svojih vlastiti identiteta zatvoreni u tamnicama koje
smo sami skovali......
"Ćejf košta"

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #4 u: Veljača 07, 2011, 13:06:57 poslijepodne »
150 x50 x50  to bi bilo dobro i za malavce i za dikuse  naravno   375 litara tu bubneš neki 10 diskusa  :up: ili  jato  malavaca  :up:
 nek ti staklo bude oko cent debelo   donja podložna stranica   ja bi stavio 2 centa   pojaćanja na gornjim  stranicama    dole pomeni   netreba    al ako baš hoćeš more i na donje stranice  i miran  si  neki par godina naravno kad se diskusi poćnu mrijestit tu ti treba još kocka 50x50x50   al otom potom
« Zadnja izmjena: Veljača 07, 2011, 13:10:25 poslijepodne od ceh »
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #5 u: Veljača 07, 2011, 14:21:59 poslijepodne »
računaj i na logistiku koja s većim akvarijem zauzima sve više mjesta. 400l akvarij - moraš imati gdje pripremiti recimo 100 litara vode za zamjenu. itd...

Offline MolyBirth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški   Lokacija: Veliki Zdenci
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #6 u: Veljača 07, 2011, 15:26:48 poslijepodne »
što veće to bolje ali sve ovisi o db

Offline Axo_Keki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Lokacija: Cazin Bosna i Hercegovina
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #7 u: Veljača 07, 2011, 21:22:47 poslijepodne »
150 x50 x50  to bi bilo dobro i za malavce i za dikuse  naravno   375 litara tu bubneš neki 10 diskusa  :up: ili  jato  malavaca  :up:
 nek ti staklo bude oko cent debelo   donja podložna stranica   ja bi stavio 2 centa   pojaćanja na gornjim  stranicama    dole pomeni   netreba    al ako baš hoćeš more i na donje stranice  i miran  si  neki par godina naravno kad se diskusi poćnu mrijestit tu ti treba još kocka 50x50x50   al otom potom

Znaci l ovo da bi s ovakvim akvarijem mogao imati tj drzati koju god pozelim ribicu :klap: :klap: :klap: :klap:
Mi smo zatvorenici svojih vlastiti identiteta zatvoreni u tamnicama koje
smo sami skovali......
"Ćejf košta"

Offline Darren

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Sarajevo,Stari grad,BIH
  • Malawi World
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #8 u: Veljača 09, 2011, 14:02:54 poslijepodne »
ma Axo moglo bi u tu litražu sve,ali bi te to zadovoljstvo mnogo,mnogo para koštalo...pa ti skontaj ako ti se isplati radi,ali po mom mišljenu neka varijanta akvarijuma do 250l.je jako dobra,pa onda nekad... eto sretno! ;)
...ti si nebo, ja sam ptica...ti si moja tanka žica...meni si sve, a ja sitnica za tebe...

Offline Axo_Keki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Lokacija: Cazin Bosna i Hercegovina
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #9 u: Veljača 09, 2011, 14:12:08 poslijepodne »
ma Axo moglo bi u tu litražu sve,ali bi te to zadovoljstvo mnogo,mnogo para koštalo...pa ti skontaj ako ti se isplati radi,ali po mom mišljenu neka varijanta akvarijuma do 250l.je jako dobra,pa onda nekad... eto sretno! ;)
pozz
pa sigurno bi kostalo
malo sam ja ogranicen s prostorom ali kao sto kazes kostalo bi to
e sad sto se tice duzine max bi mogao ici 120 cm Sirina 40 ili 50 cm e sad sto se tice visine neznam mozda isto 40 ili 50 cm
znaci max bi bio 300 litara(120X50X50) e sad sto se tice same izrade zanima me da li bi 10 mm debljina stakla bila ok
i da li bi morao stavljati pojacanja na vrhu i na dnu?!??!?!
kada sam pravio ovaj prvi akvarij staklar je nesto govorio da je najveci problem velika sirina jer tad moze doci do pucanja :( :( :( :(
Mi smo zatvorenici svojih vlastiti identiteta zatvoreni u tamnicama koje
smo sami skovali......
"Ćejf košta"

Offline Darren

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Sarajevo,Stari grad,BIH
  • Malawi World
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #10 u: Veljača 09, 2011, 16:26:34 poslijepodne »
svakako bi trebalo 10mm staklo,jer si tako sigurniji,ta dužina od 120 cm je pravo dobra,visina za mbune i nije toliko bitna,ali radi nekog estetskog dojma ja bi stavio 50 cm,a širina je bitna,ali bi moglo ići  45 cm tako da izađe 120x50x45 =270 l. iskren da budem ja ti nemam iskustva sa lepljenem akvarijuma,nisam se nikad usudio tako trebaš još nekog iskusnijeg u tom poslu pitat za pojačanja i ostale folove! eto sretno! ;)
...ti si nebo, ja sam ptica...ti si moja tanka žica...meni si sve, a ja sitnica za tebe...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #11 u: Veljača 09, 2011, 18:29:40 poslijepodne »
e pozz svima..
najbolje bi bilo, a da i ne pretjeras, kad vec radis sam, napravi akv dimenzije 120x50x50.. to ce ti bit sasvim dovoljno a i vjeruj bit ces sam zadovoljan, a i malawci ce unutra uzivat.. To je onak sasvim okej dimenzija.. sto se tice malawaca oni vole sto šire, a visina im bas i nije toliko bitna, ali neka bude okruglo i širina i visina po 50cm, da se poslije nebi kajao kao ja.. :) ja sam uzeo sebi akv od jednog lika, uzeo sam 100x50x40v, a sad se kajem sto nisam uzeo da je bar i visina 50, al dobro, na ljeto ce isto ici veci, pa tak da nebrinem bas oko toga ;)
sretno ti bilo!  :up:

Offline Axo_Keki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Lokacija: Cazin Bosna i Hercegovina
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #12 u: Veljača 09, 2011, 19:29:19 poslijepodne »
ma pravljenje akvarija ce izvrsiti staklar(poznanik)
 e sad ja se raspitujem ovdje koje bi velicine bile najbolje mada nekazem mozda i sam odradim sve
i sto se tice ti ojacanja to me interesira jer staklo ce biti najvjerojatnije 1 cm tako neznam da li na dimenzije 120X50X50 treba lijepiti pojacanja ako je debljina 1 cm???
Mi smo zatvorenici svojih vlastiti identiteta zatvoreni u tamnicama koje
smo sami skovali......
"Ćejf košta"

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #13 u: Veljača 09, 2011, 22:48:16 poslijepodne »
i sto se tice ti ojacanja to me interesira jer staklo ce biti najvjerojatnije 1 cm tako neznam da li na dimenzije 120X50X50 treba lijepiti pojacanja ako je debljina 1 cm???
Pa gle, bilo bi najbolje i sigurnije da stavis ojacanja, barem gornja, jer nikad se nezna.. ja imam staklo na svom 0,8 i 1,0 cm i imam ojacanja od 1 cm i gore i dole, pa sam na jedan nacin siguran..  ;)

Offline Axo_Keki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Lokacija: Cazin Bosna i Hercegovina
Odg: Univerzalni akvarij
« Odgovori #14 u: Veljača 10, 2011, 11:14:35 prijepodne »
kada se stavljaju ojacanja kolika debljina mora biti tih ojacanja
i s to se tice gornjeg ojacanja gdje ga tacno postaviti a takjo i donje ojacanje??!?!?!
Mi smo zatvorenici svojih vlastiti identiteta zatvoreni u tamnicama koje
smo sami skovali......
"Ćejf košta"