Travanj 19, 2024, 02:54:25 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Micro SD ne radi  (Posjeta: 3316 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Micro SD ne radi
« u: Siječanj 08, 2011, 17:23:40 poslijepodne »
Znaći imam micro SD karticu od 2 gb i stara je cca dvije godine, i do neki dan je normalno radila i od jednom ju više nije htjelo prepoznat....da li se to može kako popravit jer imam važnih stvari na njoj... kada je kartica u mob. i spojim mob. preko usb kabela u komp. kaže pliease insert disc, a kada karticu stavim u adapter pa u fotić, jer nemam drukčiji čitač kartica,prepozna izmjenjivi disk i kada kliknem na njega otvori ga ali nema ništa u nutra... Pa me zanima da li se to ikako može popraviti? Jer sam siguran da nije formatirana i da su podaci na njoj...također kada idem skenirati da obriše viruse kaže error opening... pa ako netko možda zna šta treba napraviti,bio bih zahvalan!

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Micro SD ne radi
« Odgovori #1 u: Siječanj 08, 2011, 17:34:10 poslijepodne »
Hoce one tako, cak i  top brandovi. Nema joj spasa.

Offline student

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Odg: Micro SD ne radi
« Odgovori #2 u: Siječanj 08, 2011, 18:30:36 poslijepodne »
pokusaj ju ubacit u drugi mobitel i prebacit podatke koji ti trebaju na komp preko njega ,te onda na drugu karticu .. ili ovu formatirat pa mozda dodje k sebi ..

moja micro sd je radila godinu dana ,bez problema u nokiji 5300 ,odjednom ju nije htijela vise prepoznat ..  tu su bili pokusaji formatiranja ,preko citaca kartica ,u biosu ,formatiranja na sve moguce nacine ,na kraju ju je prepoznao mobitel no cim sam usao u neku pjesmu primjera ,mob je zablokirao ..

tu istu karticu sam ubacio u 2 druga telefona ,i radi bez problema ,cita sve ,nesteka ,radi ko sat ..

drugu micro sd karticu sam ubacio u svoj telefon (mislio do telefona je) no ,svaku drugu karticu koju sam ubacio (poksuao sam 2 razlicite kartice) i sve 5 sve radi

(sve kartice su bile od 2 giga)

legi sam dao ovu karticu a on njega uzeo njegovu isto od 2 giga .. jednostavno se zamjenili ,kartica kod njega vec par mjeseci radi bez problema .. kao i njegova kod mene ..

..postoji posebna vrsta ribica ,zovu ih corydorasi..

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Micro SD ne radi
« Odgovori #3 u: Siječanj 09, 2011, 00:49:43 prijepodne »
To je meni baš čudno...bez ikakvih problema radi više od godinu dana i od jednom stane...baš ću pokušati to sa drugim mob. i molim Boga da  uspije...jer je kartica puna uspomena  :'( slika od svuda...

tako mi se isto dogodilo sa USB-om od 4gb samo je jednog dana stao i nije ga htjelo otvarat...prepozna ga ali se nije dao otvorit..ni na jednom kompu i tako je stajao par mjeseci i neki frend bezveze pokušavao i pokušavao i uspio je sa nekim programom data recovery... koja sreća :P :zagrljaj:  tako da još uvijek ne gubim nadu :(

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Micro SD ne radi
« Odgovori #4 u: Siječanj 09, 2011, 14:27:34 poslijepodne »
Eventualno probaj s ovim izvuci podatke http://file-scavenger.en.softonic.com/

Offline tony_ri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Lokacija: Grobnik,Rijeka
Odg: Micro SD ne radi
« Odgovori #5 u: Siječanj 09, 2011, 18:15:10 poslijepodne »
ako ti je na njoj nešto stvarno važno ima firmi koje se bave s time,neznam tocno koliko košta ali može se spasiti velika većina onoga za što ljudi misle da je nepovratno izgubljeno

tu imaš i okvirne cijene,ako ti je stvarno važno probaj ih kontaktirati,dosta ljudi ih hvali

http://www.inet.hr/~infolab/data.htm