Travanj 25, 2024, 02:18:42 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Organizacija natjecanja  (Posjeta: 1309 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corny12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
Organizacija natjecanja
« u: Siječanj 06, 2011, 19:15:00 poslijepodne »
Prvo poštovanje i pozdrav svima, imala bih nekoliko pitanja za sve Vas, pa ako netko zna odgovor na njih slobodno neka se raspiše.

Nas nekoliko prijatelja, poznanika bi organiziralo jedno natjecanje, otvoreno za svakoga da prisustvuje, uz nagrade i humanitarnu akciju. Nismo okupljeni ni u kakvu udrugu, čisto neformalno druženje, međutim rodila se ideja koju bi jako voljeli sprovesti u djelo pa me zanima kako bi to odradili Vi, nekakva Vaša iskustva i savjeti.

Prvenstveno kada bih tražila neke sponzore da potpomognu tu akciju, bi li to uopće bilo moguće s obzirom da smo mi kao pojedinci nositelji akcije, a ne neka udruga građana.

Dalje, ako bismo i dobili nekakvu pomoć, bilo novčano, bilo u stvarima za aukciju, nagrade, ... bi li se morali pridržavati nekih pravila, odnosno organizirati nagradnu igru uz prisustvo bilježnika ili tako nešto što ti ja znam.

I zadnje što mi trenutno pada napamet ( a biti će još pitanja sigurno ), ako bismo tiskali ulaznice koje bi prodavali po nekakvoj simbolično cijeni da sakupimo što više za humanitarku, bi li eventualno morali prijaviti nekome prihod ili tako nešto slično ( da nas ne bi iznenadila FINA nakon nekog vremena  :D )?


Možda je prvenstveno pitanje namjenjeno ljudima koji organiziraju AkTer ( čini mi se da bi mogli imat direktnog iskustva vezano za organizaciju ), ali i svima koji mogu ponuditi savjet ili iskustvo sa ekonomske, pravne ili bilo kakve druge strane :)

Cijenim svaki savjet i odgovor  :up:

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Organizacija natjecanja
« Odgovori #1 u: Siječanj 06, 2011, 19:37:55 poslijepodne »
Pozdrav,malo ti je post nedorečen,dakle kome bi bila humanitarka namijenjena i o kakvom bi se recimo natjecanju radilo?

Offline Corny12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
Odg: Organizacija natjecanja
« Odgovori #2 u: Siječanj 06, 2011, 20:32:39 poslijepodne »
Pa mislim da nažalost barem svugdje ima ljudi kojima je pomoć potrebna, od beskućnika ili udruga za razne bolesti do zaštite životinja i raznih zaklada ...
Nikakav problem ne bi bio pronać udruge kojima bi pomoć bila dobrodošla.

A natjecanje može biti bilo što, imamo nekoliko ideja, od sportskih do recimo aquascape, za početak to i nije toliko bitno koliko ove tehničke i financijske stvari.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Organizacija natjecanja
« Odgovori #3 u: Siječanj 06, 2011, 20:38:21 poslijepodne »
Prvenstveno kada bih tražila neke sponzore da potpomognu tu akciju, bi li to uopće bilo moguće s obzirom da smo mi kao pojedinci nositelji akcije, a ne neka udruga građana.

Dalje, ako bismo i dobili nekakvu pomoć, bilo novčano, bilo u stvarima za aukciju, nagrade, ... bi li se morali pridržavati nekih pravila, odnosno organizirati nagradnu igru uz prisustvo bilježnika ili tako nešto što ti ja znam.

I zadnje što mi trenutno pada napamet ( a biti će još pitanja sigurno ), ako bismo tiskali ulaznice koje bi prodavali po nekakvoj simbolično cijeni da sakupimo što više za humanitarku, bi li eventualno morali prijaviti nekome prihod ili tako nešto slično ( da nas ne bi iznenadila FINA nakon nekog vremena  :D )?


Cijenim svaki savjet i odgovor  :up:

pozdrav
ako niste nikakva udruga ne možete dobiti sponzora jer sponzori (čiatj pravne osobe) u neku ruku moraju pravdati kome daju i koliko daju sponzorstvo, što fizičkim osobama zakon ne dozvoljava..
prihod od ulaznica mora udruga knjižii kao prihod, al ju dalje opravdava kao u humanitarne svrhe za što je vjerojatno i oformljena (nisam 100% siguran. al pravdat se mora)

ukartko..

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Organizacija natjecanja
« Odgovori #4 u: Siječanj 06, 2011, 23:18:15 poslijepodne »
Udruga, udruga, udruga, udruga...

Bilo koja donacija, transakcija novca, treba biti zapisana, ovjerena od pravne osobe, udruge.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Organizacija natjecanja
« Odgovori #5 u: Siječanj 07, 2011, 14:55:00 poslijepodne »
Bez udruge ne možete ništa. Udruga i davatelj tj. sponzor sklapaju ugovor o sponzorstvu. I da, sve se treba pravdati - udruga dobivena sredstva mora pravdati računima, tj. u izvještajima državnoj reviziji na kraju fiskalne godine.
E i naravno postoji razlika između sponzorstva i donacije.
Ako sponzor želi treba mu se dati i detaljan financijski izvještaj - to se regulira ugovorom. Tako da bez udruge ništa.