Travanj 19, 2024, 12:09:25 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Vrtić!  (Posjeta: 7724 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Vrtić!
« u: Kolovoz 30, 2010, 11:18:02 prijepodne »
Kao šta naslov kaže , mala mi 1.9. kreće u vrtić pa me zanima šta mogu očekivati? :D
Kako je vama prošao početak vrtića,sama prilagodba djeteta na novu okolinu?
Dali vam je dijete to dobro prihvatilo ili je bilo suza i urlikanja. :roll:
Pišite malo svoja iskustva ili kakve pametne savjete dajte nama novopećenima u ovom pothvatu...  :zagrljaj:
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Vrtić!
« Odgovori #1 u: Kolovoz 30, 2010, 11:26:22 prijepodne »
nemam djece, ali iz osobnog iskustva (iskustvo iz prve ruke jer sam to dijete bila JA) mogu reci da nisam nikako prihvacala vrtic i ostajanje u istom... posto sam zivjela u centru grada u slijepoj ulici i odrastala s mnostvom djece nije mi se svidjala ideja da boravim s nekom meni nepoznatom djecom 7-8 sati na dan posto sam imala svoju "ekipicu"...

sreca pa je baka servis bio aktivan i nakon cmoljenja od nekoliko dana - moji su odustali i ostavili me tamo gdje sam bila happy... :)

nadam se da malicka nece biti kao ja...  :-[
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Vrtić!
« Odgovori #2 u: Kolovoz 30, 2010, 11:33:22 prijepodne »
Sretna si što se radi o vrtiću, a ne o Jaslicama -?
Naše zadnje iskustvo bilo je sa Josipom koja je kretala u Jaslice i mogu ti reći da se niti jedanput nije rasplakala. Privikavanje je trajalo 1 tjedan i od drugog je krenula na cijeli dan i sve je prošlo super. Dok su dečki malo cmizdrili i privikavanje je kod njih trajalo skoro 3 tjedna.
Šta možeš očekoivat; Vrtić ko vrtić, zidovi, mali stolovi i stolice, male školjke za Wc, sve je minijaturno, a što se tiče onog drugog, sve ti zavisi o teti kod koje dođe tvoje djete. Što se tiće teta, imal sam različitih iskustava, ali sve u svemu kad sve zbrojiš dobre su to žene :)
One koje sam smatral nenormalnima i da nisu za taj posel, to sam i i rekel :D Ipak se tu radi o mom djetetu i sada da mi Jo završi kod dotične mislim da bi bilo ili Jo ili ona, na kraju bi bila ona ta koja bi mjenjala grupu :D :D :D
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Vrtić!
« Odgovori #3 u: Kolovoz 30, 2010, 11:35:32 prijepodne »
Sara je krenula s 3,5god.Par dana je išla po par sati i onda smo to "presjekli" i ostajala je do 14,15h.
Ona je imala problem što nije navikla na grupu djece,nježna je,a grupa je malo glasnija,življa.Njih 30. :roll: Dugo vremena je stalno s tetom bila.I tako skoro godinu dana.Jednostavno se ne želi ni s kim igrati.Tek sad pod kraj je našla par frendicama s kojima se druži.Inače ok.Sad nije cijelo ljeto išla i malo mi je muka,ali ona zna gdje ide za razliku od Filipa koji će sad krenuti i koji ima skoro 2 god.
Duša me boli kad se sjetim kako će plakati,ali bude sve kak treba biti.Svi se oni naviknu.Neki prije,neki poslije.
Mislim da vi s njom nećete imati problema jer sam vidjela kako voli društvo.

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Vrtić!
« Odgovori #4 u: Kolovoz 30, 2010, 11:39:11 prijepodne »
Ja se nadam da će prihvatit jer kad joj prićam o vrtiću sva je vesela i jedva čeka da se igra sa dječicom...
A opet koliko je ona uopće svjesna da tamo neće bit mame nego neka nepoznata teta  -?
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Vrtić!
« Odgovori #5 u: Kolovoz 30, 2010, 11:44:26 prijepodne »
A opet koliko je ona uopće svjesna da tamo neće bit mame nego neka nepoznata teta  -?
ne brini,znaju tete svoj pisao.I zapamti,nama je u tom ptivikavanju gore nego njima.Oni otplaču i bude ok,a mi doma vrtimo stalno film kako im je,frče nas,nemirni smo...Bar je meni tako bilo.

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Vrtić!
« Odgovori #6 u: Kolovoz 30, 2010, 11:44:40 prijepodne »
Sarita i meni je muka od tog plakanja pa ću ja muža poslati na prilagodbu  :D
Ikota iskreno i mene brine kakve su tete ipak se radi o mom djetetu i nebi htjela da budu "zločeste" :poguzi:
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Vrtić!
« Odgovori #7 u: Kolovoz 30, 2010, 11:44:55 prijepodne »
Što je djete društvenije i lakše prihvaća ostalu djecu u igri to mu je lakše u vrtiću. Kolko sam mogel saznat iz saritinog posta tvoja mala je društvena.Moja Josipa čim netko nepoznati (njoj) dođe u kuću za par minuta (čim vidi da je frend) završi kod dotične ili dotičnog u krilu. Takvi klinci se obično lakše prilagode vrtiću od one djece koje u takvim situacijama stoje priljubljenje jednom od roditelja uz nogu ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Vrtić!
« Odgovori #8 u: Kolovoz 30, 2010, 11:45:19 prijepodne »
Iz prve ruke znam da puno ovisi i o tetama koje tamo rade. Moja žena radi u vrtiću i znam koliko ljubavi, volje, truda i svega ostaloga ulaže u taj rad. Recimo, za početak prošle sezone napravile su za doček kao neku bajku i kostimirale se u neke likove, tako da su djeca to super prihvatila. Ima uvijek i dvoje, troje maza, ali večina je zadovoljna, neki čak ne žele kući. Imam curicu 3 g. i stalno bi išla u vrtić. Treba sa djetetom razgovarati zašto mora u vrtić, šta da očekuje tamo i da zna da će mama i tata doći.
Kad te doćekaju ovakve tete onda nema problema.
I Love Animals... They’re Delicious

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Vrtić!
« Odgovori #9 u: Kolovoz 30, 2010, 11:45:47 prijepodne »
Ja sam svoju Petru vodio tih prvih dana u vrtić i uvijek me je srce boljelo kada ju je teta morala istrgnuti iz moga zagrljaja i meni govoriti brzo otiđite a Petra je glasno plakala a i ostala djeca za njom...

Neću te obeshrabljivati ali bit će ti teško, dijete će glasno plakati i držat će te toliko čvrsto da češ se čuditi koliko je malo a toliko snažno ali to se jednostavno mora preboljeti jer traje relativno kratko, a ovisno o tome koliko ti je dijete društveno, da li je bilo cijelo vrijeme samo sa vama ili i kod baka i djedova i dr.

U to prvo vrijeme treba se djete voditi par tjedana na privikavanje i onda sve bude lakše i bezbolnije a kada se djetete upozna sa drugom djecom i kada zavoli tete sve će biti ok ali tada na žalost dolaze raznorazne viroze, upale grla i dr.

Ne daj se obeshrabriti, najbolje je neka muž odvodi dijete u vrtić jer tebi može biti jakoooo teško...

Evo ti jedna fotka moje Petre i njenih uplakanih okica.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Vrtić!
« Odgovori #10 u: Kolovoz 30, 2010, 11:49:27 prijepodne »
.Moja Josipa čim netko nepoznati (njoj) dođe u kuću za par minuta (čim vidi da je frend) završi kod dotične ili dotičnog u krilu. Takvi klinci se obično lakše prilagode vrtiću od one djece koje u takvim situacijama stoje priljubljenje jednom od roditelja uz nogu ;)
Vidjet češ Saru u Prelogu.Probaj joj samo malo pažnje posvetiti,malo se zezati s njom i taj čas je kod tebe u krilu.Ali s klincima je druga priča.Doduše više ne tako jako,jer se u vrtiću navikla.

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Vrtić!
« Odgovori #11 u: Kolovoz 30, 2010, 11:51:25 prijepodne »
Ja mogu staviti slike sa ovogodišnje završne ili oproštajne priredbe, gdje ne znaš tko više plaće, tete, djeca ili roditelji... :D
I Love Animals... They’re Delicious

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Vrtić!
« Odgovori #12 u: Kolovoz 30, 2010, 11:52:17 prijepodne »
Neću te obeshrabljivati ali bit će ti teško, dijete će glasno plakati i držat će te toliko čvrsto da češ se čuditi koliko je malo a toliko snažno
ne nužno.Ne plaši ženu. :poguzi:

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Vrtić!
« Odgovori #13 u: Kolovoz 30, 2010, 11:53:10 prijepodne »
Je mala mi je društvena a kako nema doma društva uvijek se veseli djeci...
Nadam se da će zbog toga biti lakše...
Znam i da puno ovisi o tetama.
S druge pak strane jako je osjetljiva pa mi se čini da će više biti doma bolesna nego u vrtiću... :'(
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Vrtić!
« Odgovori #14 u: Kolovoz 30, 2010, 11:55:25 prijepodne »
S druge pak strane jako je osjetljiva pa mi se čini da će više biti doma bolesna nego u vrtiću... :'(
nažalost,na to računaj.2tj vrtić pa bolesna i tako ukrug..

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Vrtić!
« Odgovori #15 u: Kolovoz 30, 2010, 11:55:31 prijepodne »
Moja je uz sve te viroze i upale i uši doma donjela, tak da se pripremiš na onu staru "Ništa nas ne smije iznenaditi"
Prvih odinu dana mjesečno nije bila po tri tjedna u vrtuću (taman kolko traje antibiotik) i onda sve iz početka , za popizdit. U stvari nisu djeca kriva što dolaze bolesna nego neodgovorni roditelji. U jutro djete nema temp (obično preko noći padne od raznih čepića itd. ) i djete je zdravo (smatra se ako nema povišenu temp. da je zdravo i da može u vrtić) i kao takvo dođe u grupu i razboli pola grupe. Meni je lakše jer sam non-stop po noći na poslu pa mogu preko dana biti doma sa djetetom, ali je zaje. ljudima kaj su kod privatnika pa o bolovanju sa šifrom bolesnog djeteta ni ne pomišljaju. E Takva djeca bi trebala biti u zasebnoj prostoriji i trebala bi ih zabavljati med. sestra (kojih ima u vrtiću na platnoj listi podosta. Ali nije tako. Zato će ti djete na početku biti više doma nego u vrtiću, al neka, neke boleštine imaju svoje doba za preboljet ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Fily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Vrtić!
« Odgovori #16 u: Kolovoz 30, 2010, 13:24:54 poslijepodne »
Kad sam ja bio u vrtiću,svi iz mog kvarta su bili samnom u vrtiću,tak da nije bilo problema...jedino kad bi mi mama zakasnila po mene bi se uplašio da me ostavila  :) :D

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Vrtić!
« Odgovori #17 u: Kolovoz 30, 2010, 13:37:53 poslijepodne »
Kad sam ja bio u vrtiću,svi iz mog kvarta su bili samnom u vrtiću,tak da nije bilo problema...jedino kad bi mi mama zakasnila po mene bi se uplašio da me ostavila  :) :D
:D :D
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vrtić!
« Odgovori #18 u: Kolovoz 30, 2010, 14:39:11 poslijepodne »
Meni je mama pricala da sam bio koma kaj se vrtica tice.....tulil sam od ujutro kad me zbudila dok ni dosla po mene...pa je odlucila mi svaki dan kupit neku igracku ak budem dobar taj dan i ak nebum plakal cijeli dan, a s takvom motivacijom se i vrtic lakse preboli...na kraju je baka otisla u prijevremenu mirovinu  :nerv: :nerv:

a pretskole se sjecam, ja sam ju zval mala skola...i bila je jedno 15 minuta pjesice od mene...a kak si sa 5-6 godina vec hahar i svasta ti pada na pamet, a pogotovo tvojoj sestri od 10 godina kojoj si ti pokusni kunić.....ona je fino dosla po mene i ja sam pobjego kroz prozor, a o nastavku necu javno govorit  :D...

uglavom bit ce sve dobro...malo suza nije nista naspram svega kaj te ceka u zivotu, veli moja mama bili ste grozni ko mali ali neznam jer mi bilo teze dok ste bili mali, ili u pubertetu...i kad je bila srdita na mene cesto mi je rekla "nadam  se da budu tebi tvoja djeca priustila bar pola ovoga kaj vi meni radite"

bas samo bili  :devil:...sjecam se kad je pametna sisterica s kisobranom skocila s garaze, pa nasih tucnjava, padova po stepenicama pa dovlacenje razno raznih pesa doma....ak ce ti djete bit ko ja vrtic ti je najmanji problem  :D :D :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Vrtić!
« Odgovori #19 u: Kolovoz 30, 2010, 14:48:25 poslijepodne »
Baš si me utješio  :D
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Vrtić!
« Odgovori #20 u: Kolovoz 30, 2010, 14:49:49 poslijepodne »
Koliko ih je u grupi?

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Vrtić!
« Odgovori #21 u: Kolovoz 30, 2010, 14:51:09 poslijepodne »
Koliko ih je u grupi?
Ne znam u utorak imamo sastanak pa ćemo sve znati.
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Vrtić!
« Odgovori #22 u: Kolovoz 30, 2010, 14:56:38 poslijepodne »
Našeg sina (tada je imao 2,5god) žena je odvela prvi dan u vrtić i onda zbog silnog plakanja to prepustila meni - kao ti ćeš to lakše obaviti, tebe vise sluša ...
I idući dan tako odvedem ja sina (kao bit će to bez problema, mogu ja to), on naravno počne plakati, kumiti, moliti, a ja sa knedlom u grlu objasnjavam kako i zašto to mora biti tako i da ćemo doći po njega...
Taman kad sam ga preobuo on me pogleda onim uplakanim okicama i pita - Tata, jel' ti mene voliš?
E, onda sam ja pobegao sa suzama u očima.   :)

Prilagodba je trajala oko 10 dana i bilo je svega, ali prodje to. Svi se naviknu.   ;)

A ima i dece koja bez problema to sve prihvate. Možda i vi budete jedni od tih koji imaju tu sreću!   :up:
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Vrtić!
« Odgovori #23 u: Kolovoz 30, 2010, 14:57:27 poslijepodne »
Meni je mama pricala da sam bio koma kaj se vrtica tice.....tulil sam od ujutro kad me zbudila dok ni dosla po mene...pa je odlucila mi svaki dan kupit neku igracku ak budem dobar taj dan i ak nebum plakal cijeli dan, a s takvom motivacijom se i vrtic lakse preboli...na kraju je baka otisla u prijevremenu mirovinu  :nerv: :nerv:

sused, opet me kopiras? samo kaj moja baka nije otisla u penziju nego je deda radio i imao privatni obrt pa je ona bila doma... ;)
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Vrtić!
« Odgovori #24 u: Kolovoz 30, 2010, 14:59:07 poslijepodne »
Ajme meni  :roll:
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.