Travanj 27, 2024, 20:27:32 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pijesak  (Posjeta: 736 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maja27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 264
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sl.Brod
Pijesak
« u: Lipanj 09, 2011, 09:21:19 prijepodne »
Da li se moze staviti kvarcni pjesak u akvarij ,pomjesala bi i sa sljunkom,za sada imam bijeli sljunak i brzo se zaprlja pa bi stavila kvarcni pjesak i crni sljunak.

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Pijesak
« Odgovori #1 u: Lipanj 09, 2011, 09:39:26 prijepodne »
Sav će ti pijesak "potonuti"kroz šljunak,morali bi biti iste granulacije da ih možeš pomiješati

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pijesak
« Odgovori #2 u: Lipanj 09, 2011, 23:59:36 poslijepodne »
kakav god pijesak da imas on se nesmije brzo zaprljat! ako se to desi znaci da previse hranis,filtracija nije dobra,nedovoljno cistaca koji bi digli malo smece da ih filter posauga i mozda previse riba....prvo to rijesi pa onda mijenjaj podlogu...na crnom sljunku i kvarcnom pijesku ta zmazanoca ce se duplo vise vidjet...!ako su uvjeti u aq dobri zmazanoce nema!

Offline Maja27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 264
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sl.Brod
Odg: Pijesak
« Odgovori #3 u: Lipanj 11, 2011, 07:15:50 prijepodne »
Hranim ih jednom dnevno i nije akvarij natrpan s ribama,stavila sam prvo pijesak pa onda sljunak preko njega tanki sloj za sada nema nikakvih problema,nadam se da ni nece biti,imam 5 cistaca 2 velika i ova 3 manja,a sto se tice vode i njene kvalitete uredno to provjeravam i sve je bilo ok,jedino sto se jedna biljka raspala skroz okrugla ona trava sto bude na podlozi. Ali ne znam zasto sve su biljke ok samo se to njoj dogodilo.