Travanj 18, 2024, 14:24:07 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Dobra strana za identifikaciju organizma  (Posjeta: 1625 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Dobra strana za identifikaciju organizma
« u: Kolovoz 02, 2010, 15:23:13 poslijepodne »
Pozdrav!

Slučajno sam naletijo, i mislim da je stvarno dobra stranica za identifikaciju (ako tražiš lat. ime).
Ima jadran i tropi i još toga.
Nema nikakvog opisa riba i organizma, ali samo slike (odlične) sa lat. imenom i nekoliko europskih imena (ima i par hrvatskih).
Ako neznaš o kojem se organizmu radi, i nađeš lat. ime, onda je lako googlat, da vidiš opis i zahtjeve organizma.

Evo, ako komu dobro dodje.

http://www.natuurlijkmooi.net/index.htm

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Dobra strana za identifikaciju organizma
« Odgovori #1 u: Kolovoz 17, 2010, 12:34:35 poslijepodne »
super stranica,svašta se nađe kad surfaš :up:

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Dobra strana za identifikaciju organizma
« Odgovori #2 u: Kolovoz 18, 2010, 19:57:20 poslijepodne »
Što se tiče Mediterana i ova stranica može dosta da pomogne, fotografije su fine:     

http://christian.coudre.pagesperso-orange.fr/

Ipak, nemojte zaboraviti da je broj vrsta koje su predstavljene na ovim stranicama relativno mali. U pojedinim kategorijama baš mali u odnosu na ukupan broj. Nedostaju i mnogi organizmi koji nisu retki, a akvaristima mogu da budu zanimljivi. Primer: na ovoj adresi koju sam ja naveo predstavljeno je svega šest (!?) vrsta rakova samaca. To je otpilike četvrtina-petina, a moguće i još manji deo od onih koji nastanjuju Sredozemno more. A kod anemona, radi se približno o trećini vrsta koje se samo u Jadranu mogu pronaći! Perjasti crvi su takođe prilično slabo zastupljeni. Tu su uglavnom samo oni najkrupniji. Pozdrav.