Ožujak 28, 2024, 21:52:38 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Webshop  (Posjeta: 4282 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krco02

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Petrinja
Webshop
« u: Svibanj 12, 2020, 12:32:25 poslijepodne »
Vasa iskustva s kupovinom akvaristicke opreme preko webshopa u HR.. Aquaroom,Egzotika,Gladni psic i sl.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Webshop
« Odgovori #1 u: Svibanj 12, 2020, 14:10:35 poslijepodne »
Mislim da je trenutno najveći problem međunarodni transport, ak nemaju u HR na lageru...

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Webshop
« Odgovori #2 u: Svibanj 12, 2020, 17:30:40 poslijepodne »
Naručio 21 paket dok je karantena i sada čekam još 2 iz aquarome i pet centra.

Egzotika, čekao sam 7 dana da mi opće obrade narudžbu, do tada sam naručio iz aquaroma već pa sam kao dobar potrosač uzeo oboje na kraju.
No, da ne ispadne da po egzotiki pljujem valjda nisu imali na stanju pa je potrajalo. Sve 5, nije mi se žurilo.

Aqvashop oke, ali volio bi da anžuriraju stranice, jel dolazimo do toga da svaki put ne samo kod njih nego i drugih narucis pa te zovu da nemaju. Do tada si narucio ostatak od drugdje i onda ti se koncept sjb.

Gladan psić, oke su, brzi, komunikativni, ali uvjek su najskuplji u RH, bar za stvari koje sam ja kupovao.

Posto te vjv zanimaju dostave, pustit cu svoje fustracije sa trgovina, stranica njihovi i dostupnosti, iako moram reci da dostupnost biljka se prepolovila, kao i neke opreme. Ona koja je prije bila tesko nabavljiva je skoro pa i nemoguca, bar po normalnoj cijeni.

Ovako, najveći faktor su ti dostavne službe;
HP-sve super zasada, malo su sporiji, ali su pouzdani.
Overses-najgora služba u zadnjih par mjeseci, ekran sam čekao da mi dostave 3 tjedna, dostave iz P.C., koje sam u sred krize narucivao su mi u 2-3 dana dostavljali, a sada sam zadnji paket cekao najavljen dolazak, poruka i nakon toga 5 dana je nakon dosao. Sada sam opet narucio, dobio obavjest da ce dns dostava i opet niko ništa.
Znaći šalju obavjesti, pa jos ne dostave tada, a kontrolni ili track brojevi im rade svaki 3. Paket ce doci, ali opet nano akvarij da putuje po 10tak dana mi nije drago ili nesto drugo.
GLS- pouzdani, brzi i zasada sve najbolje. Samo neka i ostanu.
DPD-dosada najbrzi u distavi, bez problema.
DHL-sve kao i za DPD.

Moram napomenuti da sam narucivao stvari u Ri, Zg i Og, tako do lokacije nije bas.
p.s.
Narucivao sam iz inozemstva:
eng:
-Co2 crijevo preko Ebay-a
-Co2 nepovratni
eng:
-juwel pregradu...

slovacka:
-za mob nekaj...

eng:
-robu

sve unutar 10-14 dana doslo.

Neki se snađu sa kapacitetom dostava, dok drugi pucaju na sve strane.

Ugl. mozes naruciti sve po Eu, sve ce doci, a pogotovo u RH.

Sa wisha iz kine su mi dosli stvari, jedino eto vec 1 mj. cekam dostavu iz slovenije za Co2, ali to sam dog da cekam posto nije mogao nabaviti.
No da fali opreme malo da.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Webshop
« Odgovori #3 u: Svibanj 12, 2020, 20:01:31 poslijepodne »
Kazu da se na lose ne isplati trositi rijeci.....

Tako da, necu imenovati, samo cu reci da neki odogovori koje sam dobio, objasnjenja i razlozi, su takvi da ih se nebi postidjeli ni najveci e-bay prevaranti....  :D :D

Zato sam, nakon sto sam nakon X puta sto sam cekao kao majmun da mi roba dodje, usput prolazio igrokaz koji je varirao od ignoriranja do nekakvih banalnih isprika i objasnjenja, uveo jednostavno pravilo: pare prilikom preuzimanja....

Nista ne placam, ne uplacujem, ne cekam.... u 21 stoljecu, kad nam i wc solje salju obavijest da imamo novi mail ili poruku, par sati cekam, nakon toga, idem dalje. Ako mi shop nije u stanju kroz par sati od zaprimanja naruzdbe istu potvrditi, a tijekom 24 sata robu zapakirati i poslati..... nije vrijedan mojih novaca.

Da, zvuci jako grubo i bezobrazno, ali je u osnovi prvo pravilo trgovine - kupac bira gdje ce svoje novce potrositi. Uvazavam da robe trenutno nema, uvazavam da se nije stiglo refreshati shop, promjenu cijene, sve uvazavam, samo inzistiram da o tome svemu budem obavijesten PRIJE nego sto platim. Sve sto se desi nakon sto platim, je cisto pravljenje budale od kupca, i niti jedna ozbiljna trgovina si to ne smije dozvoliti.

Ispravak, nece ni dobiti priliku da me levati....  :D :D :

Od dobrih, aquaroom zasluzuje pohvalu, narucio, sutradan iz paranoje i opreza nazvao, saznao da je paket na putu, sutra ujutro paket stigao.... Naravno da cu slijedec(e)u kupovinu prvo pokusati odraditi preko tog shopa.

I naravno, neznam postoji li jos uopce ta trgovina, ali zasluzuje pohvale je croreef. Nisam nesto pretjerano tamo uzimao, ali svaki put je bilo brzo, korektno, profesionalno i tocno onako kako je dogovoreno.




Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Webshop
« Odgovori #4 u: Svibanj 12, 2020, 20:36:32 poslijepodne »
Bas sto si napisao sam i ja prozivio sa razno razni, ali to je bilo prije virusa, a i tek poceci u akvaristici dok nisam znao koliko ima trgovina jos i pouzdaniji profesionalniji ljudi. Vise tamo ne kupujem, posebno kod nekih u RH, toliko sam razocaran bio da rade dam novce ovima vani, cekam mozda max 1 tjedan vise, a moje cifre uvjek imam besplatnu dostavu, tako da ne osjetim razlike neke. No, da ima prevaranata vani malo je za reci, vec sam izgubio 600kn ukupno na takve. Mozes se tuziti ili kaj god, ali cim su van EU nikada nista od toga.

Aquarome sam spomenuo, ali isto takav dojam sam dobio. Na mailove mi odg unutar 2h uvjek, ako im je radno vrijeme. Dns narucis, sutra posalju, a 3. dan dobim. Salju preko GLSA zato sam i pohvalio njih.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk