Travanj 23, 2024, 09:41:08 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: HITNO!!!!!!!!!!!  (Posjeta: 5053 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
HITNO!!!!!!!!!!!
« u: Siječanj 01, 2013, 03:28:36 prijepodne »
VELIKI PROBLEMI!!!! Imam diskuse već duže vrijema i nikad nista....ujutro sam vidio jedan malo tamniji....dam im jesti i odem na docek... Dodem doma a ono 4 crna al crna ko noc a onaj tamniji od ujutro je uginuo.... please help!!!

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #1 u: Siječanj 01, 2013, 11:45:05 prijepodne »
Jesi bilo šta novo ubacivao u zadnjih par dana u akvarij ?
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2013, 11:48:40 prijepodne od rada0309 »

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #2 u: Siječanj 01, 2013, 13:03:22 poslijepodne »
Ništa posebno..redovna promjena vode prije 2 dana. U vodu sam stavio aqua safe kako i uvijek i easy life bakterije..promjena vode 30 %

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #3 u: Siječanj 01, 2013, 13:06:50 poslijepodne »
I ribe su danas dobile natrag boju al su im ostale crne pjegice na čelu i na gornjem dijelu boka..al su mi dvije uginule.... :'(

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #4 u: Siječanj 01, 2013, 13:15:36 poslijepodne »
Meni se to desilo kad sam ubacio nove ribice,pokupile su bakteriju. 2 diskusa su mi riknula u roku 12 sati a ostale sam spasio sa Bactopur directom. E sad,šta se kod tebe desilo,nemam pojma  -? -? -?

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #5 u: Siječanj 01, 2013, 14:19:34 poslijepodne »
Imaš kakvu ideju šta im može bit????

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #6 u: Siječanj 01, 2013, 15:25:13 poslijepodne »
Po meni,takvo brzo ugibanje diskusa je moguće samo sa bakterijskom infekcijom,trovanjem amonijaka ili predoziranjem sa co2. Ili da si nešta ubacio sa promjenom vode. Pričekaj malo da ti se jave netko iskusniji sa držanjem diskusa

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #7 u: Siječanj 01, 2013, 16:54:15 poslijepodne »
Evo sad upravo mi jedan pocrnio u roku 2 min. Ubrzano diše i svako toliko trese glavom kao da mu nešto smeta....pomagaj
!!!!

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #8 u: Siječanj 01, 2013, 17:46:07 poslijepodne »
Ovo po meni definitivno smrdi na bakterijsku infekciju. Nemam pojma kak si je unio u akvarij. Koliko znam,i ja sam tako riješio problem,je Bactopur direct ili Furanol 2. Al ne znam gdje češ to kupiti jer ti to treba što prije

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #9 u: Siječanj 01, 2013, 17:59:40 poslijepodne »
Ok...hvala ti

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #10 u: Siječanj 01, 2013, 21:45:16 poslijepodne »
Ispuni upitnik sa linka u temi pod slatkovodne bolesti, napisi malo vise o opremi, stanovnicima i td.. baci koju sliku tamnih diskusa, tamo ces dobiti vise informacija o bolesti i vise savjeta, a i onima koji ti mogu pomoci ces dati vise detalja o bolesti..

Upistnik o bolestima: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=29767.0

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #11 u: Siječanj 01, 2013, 22:04:02 poslijepodne »
po meni se cini da je nesto od navedenog (napad skrznih parazita ili visok no3),ali bez vise detalja je tesko reci.promjeni dio vode,ako i dalje imaju brzo disanje tada treba pristupiti lijecenju skrznih parazita :up:

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #12 u: Siječanj 06, 2013, 01:41:08 prijepodne »
Eto malo detaljnije da objasnim...prema upitniku...radi se o akvariju 120 l sa unutarnjim filterom protoka 400 l/ h u kojem je ugljen ,keramika. I vata. Temperatura vode je uvijek oko 29. Imam diskuse unutra i jednog cistaca. Vodu mijenjam 1 put tjedno oko 30-40%. Vidim i da mi biljke nisu u punom usponu..lagano su dobile alge po rubu lista. Diskusi su još mladi( 4mjeseca). Na dnu mi je kvarcni pjesak. Njega isto usisavam...(malo promrdam crijevom i ono šta se digne to pokupim.dok mjenjam vodu uvijek stavim aqua safe i ffm. U akvariju imam drvo treseta. Diskusi su počeli dobivati neke crne piknice po glavi i ispod ledne peraje. Neki dan sam dodao do akvarija i vidio sam da su 2 ribe crne ko noć a jedna je bila red melon a druga žuta...na forumu sam tražio pomoć i rekli su mi da ih treba tretiratii ljekom. Bila je nova godina i nisam imao di kupit pa su uginule..:'( . Sad vodu mjenjam svaki dan oko 40% i više ni jedna nje pocrnila al mi jedna naglo počne disat ko luda al onda se umiri..eto detaljno...valjda

Offline Dini

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 275
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #13 u: Siječanj 06, 2013, 03:17:06 prijepodne »
ne kužim se u diskuse, al kao općeniti savjet, makni vatu i ugljen i stavi spužvu, a keramiku ostavi.
i nemoj mjenjati vodu tako često jer je to prevelik šok ribama

Offline Beri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 392
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #14 u: Siječanj 06, 2013, 07:52:41 prijepodne »
Nazovi vodoobskrbu i pitaj dali su ovih dana ubacivali kakve preparate za čišćenje u sustav. Dakle provjeri parametre ako dodaješ pipovaču.

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #15 u: Siječanj 06, 2013, 11:13:31 prijepodne »
Samo malo,,,, Kažeš da diskuse imaš već duže vrijeme a diskusi su ti stari 4 mjeseca  :D :D :klap: Prvo sredi filtraciju,mjenjaš previše vode,podlogu čistiš tak da sifon zabiješ u pijesak a ne da lamataš okolo s njim....

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #16 u: Siječanj 06, 2013, 18:30:37 poslijepodne »
Samo malo,,,, Kažeš da diskuse imaš već duže vrijeme a diskusi su ti stari 4 mjeseca  :D :D :klap: Prvo sredi filtraciju,mjenjaš previše vode,podlogu čistiš tak da sifon zabiješ u pijesak a ne da lamataš okolo s njim....
da vodoopskrba bi stavila takvu količinu da pobije diskuse ,a ljude ko šiša   :D   ko vas uopće savjetuje sa promjenom vode od 30% ? ovdje na forumu ,to sam duže vrijeme primjetio !

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #17 u: Siječanj 07, 2013, 00:30:35 prijepodne »
Dobro ovo stvarno glupo zvuci... Imam diskuse duže vrijeme...4mj...LOL!!!! A koliko vode vi mjenjate... Svi kažu oko 30%..ako kažeš da nije onda koliko

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #18 u: Siječanj 07, 2013, 07:58:17 prijepodne »
Samo malo,,,, Kažeš da diskuse imaš već duže vrijeme a diskusi su ti stari 4 mjeseca  :D :D :klap: Prvo sredi filtraciju,mjenjaš previše vode,podlogu čistiš tak da sifon zabiješ u pijesak a ne da lamataš okolo s njim....
da vodoopskrba bi stavila takvu količinu da pobije diskuse ,a ljude ko šiša   :D   ko vas uopće savjetuje sa promjenom vode od 30% ? ovdje na forumu ,to sam duže vrijeme primjetio !

Istina Ivica, tu stalno dobijamo savjete o promjeni 30% vode sto vjerojatno diskovima ne pase, barem po mom iskustvu zadnjih godinu dana.
Ja osobno nisam nikad mijenjao tolko i ne namjeravam. Cak suprotno, u zadnjih 3-4 mjeseca mijenjam puno puno manje i od tad sve u redu u tanku.

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #19 u: Siječanj 07, 2013, 08:44:17 prijepodne »
Jbga,i ja sam mijenjao 30% svaki tjedan. Sad mijenjam 30% svaka 2-3 tjedna sa odstajalom pipovačom i sve super. Voda u akvariju nikad bistrija a i po boji diskusa vidim da im tak paše  :zagrljaj:

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #20 u: Siječanj 07, 2013, 13:10:53 poslijepodne »
đule,

1. nisi nam ispunio Upitnik o bolestima riba pa te molim da to odmah napraviš.
2. Imaš prelslabu filtraciju sa aktivnim ugljenom pa odmah izvadi aktivni ugljen napolje i zamijeni ga sa spužvom. Moraš kupiti vanjski filter sa večim protokom ako misliš držati diskuse (recimo Fluval 403).
3. Sada kada imaš ovaj slabi filter mijenjaj vodu jednom tjedno uz obavezno usisavanje podloge sa usisavačem (možeš ga napraviti od plastične boce i crijeva)
4. od koga si kupio diskuse?

Hajde brzo ispuni upitnik pa ćeš dobiti savjet što činiti dalje. https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=29767.0

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #21 u: Siječanj 07, 2013, 15:27:44 poslijepodne »
Većina ribica je dobila te crne tockice prije jedno mj. Dana. Uglavnom sve koje su narancaste... Izmet ima bijeloga al u tragovima. Sve su vesele i navale na klopu. Od nove godine ribice rapidno pocrne i počnu disati i usta otvarati kao da dodaju vodu. Peraje nisu iste boje ribe nego crne. Danas sam napravio ono s bocom i voda je bila smeđa al jako.. stavi sam ccm pa ćemo vidjeti. Za filter....neću ga kupovati jer ću  u 4. Mj radit akvarij u šanku( 500 l) ispod će bit sump.

Offline stucn@

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 177
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #22 u: Siječanj 07, 2013, 21:24:40 poslijepodne »
Jbga,i ja sam mijenjao 30% svaki tjedan. Sad mijenjam 30% svaka 2-3 tjedna sa odstajalom pipovačom i sve super. Voda u akvariju nikad bistrija a i po boji diskusa vidim da im tak paše  :zagrljaj:
Pa imas ti kolegu koji te pametno savjetuje  ...

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #23 u: Siječanj 07, 2013, 21:36:57 poslijepodne »
i na kraju koliko se vode mijenja na izmjeni kod diskusa   :D  iskustva

Offline Dini

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 275
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #24 u: Siječanj 07, 2013, 21:39:07 poslijepodne »
Neka on i dalje mjenja po 1/3 tjedno ako mu se voda jako postala smeđa tj. zamutila čim je išao čistiti s diy usisavačem znači da na dnu ima dosta nečistoća. Kad se to malo regulira onda možeš postupno smanjivati vrijeme mjenjanja vode :)

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #25 u: Siječanj 07, 2013, 22:11:22 poslijepodne »
On MORA mijenjati tjedno 30 do 35% vode zbog vrlo slabog filtera (protok 400l/h) uz obavezno usisavanje vode.

Đule, od koga si kupio ribe?

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #26 u: Siječanj 08, 2013, 00:07:25 prijepodne »
Hvala... U ovaj akvarij koji mislim radit ide 10 diskusa i mislio sam stavit jedno jato od20-30 neonki. Prijatelj kaže je u akvariju s diskusima najbolje držat samo njih...bez bilo kojih drugih...šta vi mislite

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #27 u: Siječanj 08, 2013, 11:27:45 prijepodne »
U svakom akvariju moras imati i ribe komunalce:
1. Jato corydorasa
2. cca dva ancistrusa a ako je akvarij preko 300 litara moze jedan plehostomus ili jedan gibiceps
3. Jato otocinklusa i dva mlada prava sijamska algojeda

Naravno, broj riba ovisi o litrazi, jacinii filtracije i broju diskusa.

Nemoj zaboraviti da je najbolja litraza za jednog diskusa minimalno 30 litara vode...

Jos nam nisi odgovorio od koga si kupio ribe, zar je to nekakva tajna?

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #28 u: Siječanj 09, 2013, 22:11:02 poslijepodne »
Samo malo,,,, Kažeš da diskuse imaš već duže vrijeme a diskusi su ti stari 4 mjeseca  :D :D :klap: Prvo sredi filtraciju,mjenjaš previše vode,podlogu čistiš tak da sifon zabiješ u pijesak a ne da lamataš okolo s njim....
da vodoopskrba bi stavila takvu količinu da pobije diskuse ,a ljude ko šiša   :D   ko vas uopće savjetuje sa promjenom vode od 30% ? ovdje na forumu ,to sam duže vrijeme primjetio !

Istina Ivica, tu stalno dobijamo savjete o promjeni 30% vode sto vjerojatno diskovima ne pase, barem po mom iskustvu zadnjih godinu dana.
Ja osobno nisam nikad mijenjao tolko i ne namjeravam. Cak suprotno, u zadnjih 3-4 mjeseca mijenjam puno puno manje i od tad sve u redu u tanku.
sve ti jasno zašto sam to pitao ,ali ne želim polemike ,morat čemo opet u školu  :zagrljaj:

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #29 u: Siječanj 09, 2013, 22:17:30 poslijepodne »
Samo malo,,,, Kažeš da diskuse imaš već duže vrijeme a diskusi su ti stari 4 mjeseca  :D :D :klap: Prvo sredi filtraciju,mjenjaš previše vode,podlogu čistiš tak da sifon zabiješ u pijesak a ne da lamataš okolo s njim....
da vodoopskrba bi stavila takvu količinu da pobije diskuse ,a ljude ko šiša   :D   ko vas uopće savjetuje sa promjenom vode od 30% ? ovdje na forumu ,to sam duže vrijeme primjetio !

Istina Ivica, tu stalno dobijamo savjete o promjeni 30% vode sto vjerojatno diskovima ne pase, barem po mom iskustvu zadnjih godinu dana.
Ja osobno nisam nikad mijenjao tolko i ne namjeravam. Cak suprotno, u zadnjih 3-4 mjeseca mijenjam puno puno manje i od tad sve u redu u tanku.
sve ti jasno zašto sam to pitao ,ali ne želim polemike ,morat čemo opet u školu  :zagrljaj:


Ponovit gradivo  8)

Napomena je da ja imam poprilicno dobar filter i predfilter spužvu koju redovito praznim.

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #30 u: Siječanj 10, 2013, 02:36:51 prijepodne »
Nije tajna od kud mi ribice....nabavio sam ih od jednog dečka(ivice) iz rijeke....

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #31 u: Siječanj 10, 2013, 20:01:36 poslijepodne »
Eto sad sam mjerio parametre vode...nek mi netko iskusniji kaze ako je to ok..  ph6.8,kh3,gh 14.. sad...ako šta treba mjenjat...kako

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #32 u: Siječanj 10, 2013, 20:21:44 poslijepodne »
rekao si da imas kvarcni pijesak kojeg promrdas pa pokupis necistocu....u takvom pijesku se nakupljaju đepovi metana od izmeta i nepojedene hrane jer takav pijesak pri donjem sloju jako otvrdne i nema kisika ili ostaje zarobljen i tada takvo nesto ubija ribe...aktivni ugljen kada se ne mijenja redovito također postaje otrovan za ribe,uz to dodaj izuzetno losu biofiltraciju koju imas i eto ti pomora...

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #33 u: Siječanj 10, 2013, 22:30:42 poslijepodne »
Izvadio sam vatu i ugljen i stavio spuzvu kako ste rekli. Sad je u filteru samo spuzva i keramika. Je to ok??

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #34 u: Siječanj 11, 2013, 09:43:15 prijepodne »
a tak...i ne bas...premali ti je kapacitet filtera za onoliko biofiltera koliko ti trebas....nabavi vecu litrazu filtera

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #35 u: Siječanj 11, 2013, 10:17:47 prijepodne »
Dobro je što si napravio izmjene u filteru a sada samo mijenjaj vodu jednom tjedno uz detaljno usisavanje podloge usisavačem, dodaj propisanu douz FFM-a a slijedeći dan vitamine.

Jedino tako možeš izbjeći novo obolijevanje i jedino tako ribe mogu izdržati do 4 mjeseca kada ih seliš u veliki akvarij.

Pozdrav i sretno.

PS. ne sjećam se da li sam ti već preporučio da jednokratno ubaciš jednu čajnu žličicu soli na svakih 50 litara vode ako nisam napravi to.

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #36 u: Siječanj 11, 2013, 13:04:30 poslijepodne »
Može! Stavit ću soli