Travanj 28, 2024, 01:46:46 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Nokon rekonstrukcije aq - bolesti?  (Posjeta: 474 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jingo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 127
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo
Nokon rekonstrukcije aq - bolesti?
« u: Prosinac 14, 2006, 13:06:00 poslijepodne »


Pojavili su se i prvi problemi u novom/starom aqvariju....


Prije pet-šest dana uginula je ženka gupa, za koju pretpostavljam da je imala problema pri porođaju, ali jučer ujutro osvanuo je neprijeatan prizor. MUžjak gupe, koji je bio mlad i kojeg sam nedavno kupio, a imao je veliko žuto repno peraje sa crnim tačkicama, osvanu je mrtav, sav obložen kao nekom sluzavom vatom, i pitam se da li je moguće da ga je ubila ženka bete, jer im tu noc nisam dao uobičajenu večeru, radi njegovih peraja i mozda zadirkivanja, jer mu repno peraje bilo iskidano u komade koje sam odmah ujutro izvadio iz vode, ili je mozda nesto drugo u pitanju. Jutros sam kod još jednog muzjaka primjetio problem, ali takav da mu leđno peraje i repno peraje slijepljeno sa zadebljanjem na kraju, kao kad se celofan malo zagrije upaljacem. njega sam izvadio i stavio u tetra general tonic. Imam kuci tetra aqua easy balance, jel bi trebalo da dodam u vodu, i ako dodam da li ću morati dodavati svaki sedam dana kako pise na uputstvu?

Offline Jingo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 127
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo
Nokon rekonstrukcije aq - bolesti?
« Odgovori #1 u: Prosinac 14, 2006, 13:08:00 poslijepodne »


Ovaj gornji post je jučer bio postavljen samo u drugoj rubrici.


Taj nesreni mužjak nije preživio do jutros, ali bio je star skoro dvije godine, a jutros na malom mužjaku, koji se rodio i odrastao kod mene sličan problem. Sljepljivanje i suzavanje repnog peraja, pa sam za preventivu svima dodao morsku sol, u nadi da ću zaustaviti problem ako je neka bakteirjca u pitanju. koji ph test da kupim, kod nas nema bas neki izbor?



Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Nokon rekonstrukcije aq - bolesti?
« Odgovori #2 u: Prosinac 14, 2006, 17:12:00 poslijepodne »
Easy balance mislim da je to ono sredstvo za balansiranje vode. ja ga dobila na poklon ali nikad stavila u ag. Nekoliko njih na forumu su rekli da su to stavljali i da im je napravilo sranje u ag. Ja sam i ako nisam stavljala to čudo u ag ipak bacila. tako da ti nebih savjetovala da stavljaš bolje miči to ća. Meni je borac čupao repove gupijima vidjela sam vlastitim očima kad ga je uhvatio za rep i trgao ga. Kupila sam mu još jednu betu misleči da če se smiriti sa 2 cure ali ne. On je i dalje žario i palio čupao repove i kad sam vidjela poludila sam. Neki gupiji mrtvi a neki osakačeni. Ženke sam pustila a njega sam dala na poklon. Moji gupiji su na početku tj kad sam počela sa akvarijem tj ribicama imali sljepljene repiče i stavila sam baktopur a prije toga okupala u soli sera ectopur. Dobar ti je i general tonic ljek je širokog spektra djelovanja i za ta bakterijska oboljenja. Dobri testeri su od tetre osim jednoga koji po meni a čujem da su se još neki žalili na onaj 5u1 to nemoj ti lističi su
 

Offline Jingo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 127
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo
Nokon rekonstrukcije aq - bolesti?
« Odgovori #3 u: Prosinac 15, 2006, 09:55:00 prijepodne »
Stvar kod borca je u tome sto je rijec o zenki borca koja je prije mjesec ubila muzjaka, to sam vidio i nisam mogao vjerovati... takodje ne mogu zamisliti da je taj muzjak od gupe mogao tako preko noci oboliti od bolesti raspadanja peraja i uginuti a da ja nisam nista primjetio... mislim da ona malo opasnija nego sto se pretvara.... hvala na savjetima....