Ožujak 28, 2024, 10:00:47 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: traže se mačići  (Posjeta: 39834 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
traže se mačići
« u: Studeni 29, 2010, 22:28:25 poslijepodne »
Ima li ko za pokloniti mlađe mačkice?? Pružam kućni smještaj i toplo srce svih ukućana. Razveselili bi ste Doru i Juraja.
Slike molim slati na mail.    [email protected]     Kontakt 091/5892288     

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #1 u: Studeni 29, 2010, 22:55:25 poslijepodne »
jeste probali na njuskalu ima ih mali milijon :P

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: traže se mačići
« Odgovori #2 u: Studeni 29, 2010, 23:25:10 poslijepodne »
Ima ali nemreš proči pored ultra zahtjevnih skupljačica sa ugovorima u ruci koje bi ali baš i nebi dale svoju mačkicu nekom tamo tipu iza zaprešića. Obavezna kastracija i tome slično....     Neka pokažu svojim primjerom kako je to super pa ču im povjerovati.   
Kod mene joj nebi ništa falilo a imam i dosta veliko dvorište za pustolovne izlaze. . Bio bi prvenstveno gatus domestikus-kućna mačka.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: traže se mačići
« Odgovori #3 u: Studeni 29, 2010, 23:33:16 poslijepodne »
Evo vec po ovom postu - nadam se da ti nitko nece dati macku. Taj ugovor kojim masu sluzi da se zivotinja zastiti od neodgovornih ljudi poput tebe, ali na zalost, uvijek ima onih koji ne pitaju puno nego samo daju.

Umjesto da ljudi koji imaju uvjeta se malo informiraju i pomognu nekoj od zivotinja u sklonistima - ne, jer treba biti konzerva i ne vidjeti dalje od vlastitih kohones. Uh sto mi odmah zivci skoce...
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: traže se mačići
« Odgovori #4 u: Studeni 29, 2010, 23:48:10 poslijepodne »
catus domesticus u kuci SA JAJIMA  ne bi bio sretan/sretna catus domesticus... vjeruj... a jedan odlazak vanka tog istog catusa domesticusa znaci nekakva bolescura, ozljede, smrt pod kotacima ili pak, ako se radi o zenki - uz sve navedeno - mozda i 4-5 novih mačića (ili ce macak napumpati susjedovu macku cije ce macice, ni krive ni duzne, taj isti susjed frknuti u obliznju rijeku ili jezero)...

plus sto cohones donose i cjelonocno mjaukanje, nimalo mirisno zapisavanje zidova itd itd...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: traže se mačići
« Odgovori #5 u: Studeni 29, 2010, 23:57:41 poslijepodne »
Citat:
mozda i 4-5 novih mačića (ili ce macak napumpati susjedovu macku cije ce macice, ni krive ni duzne, taj isti susjed frknuti u obliznju rijeku ili jezero)...

Ili ce ti macici zavrsiti u transporteru (ilitiga kavezu) kod nekoga u nekoj udruzi koja se trudi udomiti bezbroj takvih macica i macaka koje cekaju po kavezima, nekad i cijeli zivot jer je pojedincima tesko potpisati ugovor i kastrirati svoju macku.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: traže se mačići
« Odgovori #6 u: Studeni 29, 2010, 23:59:26 poslijepodne »
Evo vec po ovom postu - nadam se da ti nitko nece dati macku. Taj ugovor kojim masu sluzi da se zivotinja zastiti od neodgovornih ljudi poput tebe, ali na zalost, uvijek ima onih koji ne pitaju puno nego samo daju.

Umjesto da ljudi koji imaju uvjeta se malo informiraju i pomognu nekoj od zivotinja u sklonistima - ne, jer treba biti konzerva i ne vidjeti dalje od vlastitih kohones. Uh sto mi odmah zivci skoce...

Bezobrazno je suditi ako nekog ne poznaješ.  Nemam ništa protiv provjere i tome slično ali imam protiv sterilizacije.  
Da. Bio bi kučni mačak baš iz tih razloga.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: traže se mačići
« Odgovori #7 u: Studeni 30, 2010, 00:06:44 prijepodne »
Evo vec po ovom postu - nadam se da ti nitko nece dati macku. Taj ugovor kojim masu sluzi da se zivotinja zastiti od neodgovornih ljudi poput tebe, ali na zalost, uvijek ima onih koji ne pitaju puno nego samo daju.

Umjesto da ljudi koji imaju uvjeta se malo informiraju i pomognu nekoj od zivotinja u sklonistima - ne, jer treba biti konzerva i ne vidjeti dalje od vlastitih kohones. Uh sto mi odmah zivci skoce...

Bezobrazno je suditi ako nekog ne poznaješ.  Nemam ništa protiv provjere i tome slično ali imam protiv sterilizacije.  
Da. Bio bi kučni mačak baš iz tih razloga.

Pa to dovoljno govori o tebi kao neznalici. Nije bezobrazno suditi o covjeku koji je ili ce biti direktan razlog zasto neki od nas trose mnogo vremena, financija i komoditeta da mogu spasavati macke zbog neodgovornih ljudi koji imaju nesto protiv sterilizacije. Daj reci sto ces s macicima? Sta ces kada ti se macak vrati doma bez komada tijela ili sa nekom od zaraznih bolesti? Sto ces kada za 2 godine (koliko u prosjeku zive nekastrirani macki) se taj macak NE vrati kuci, oces li svojoj djeci reci kako se preselio susjedu ili ces reci "to je zato jer vam je tata zatucan"??

Budem pokupila bann zbog ovakvih ko ti i sto je zalosno, uopce niste vrijedni toga.

Od mene dosta, ocito znas najbolje i nedas si dokazati neke stvari od ljudi koji znaju bolje od tebe.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: traže se mačići
« Odgovori #8 u: Studeni 30, 2010, 00:31:44 prijepodne »
čovjek trazio mačku na kraju ostao popljuvan..strava

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #9 u: Studeni 30, 2010, 00:51:06 prijepodne »
čovjek trazio mačku na kraju ostao popljuvan..strava

ostao je popljuvan zbog svoje neodgovornosti.
ja trenutno imam 2 miceka.
muška, nekastrirana (premladi još) i nedam mu ih.
zašto?
zato što bi on sebi uzeo tog mačka, volio tog mačka i samo tog mačka i tko **be što če taj njegov voljeni mačak kroz život napraviti na desetke i desetke nevoljenih i neželjenih mačića koji će u najboljem slučaju završit u azilu.
u najgorem, udavljeni, utopljeni ili zatučeni zbog ljudi kao što je on a to su oni koji vole samo svoje mačke i zaboli ih što njihove voljene mačke okolo rade na desetke lutalica od kojih će 90% pocrkat na ovaj ili onaj način.

tom mačku/mački od sterilizacije/kastracije neće biti ništa.
mačke nisu ljudi, ne osječaju psihičke posljedice gubitka plodnosti i ponašat će se kao što su se ponašale i do sad osim što ti neće jašit po plišanim igračkama, bezglavo jurit preko ceste i vračat se doma sav izgrižen i izgreban a spriječit će se smrt na desetke mačaka.

moji žive na selu i ljudi znaju koliko životinja imamo i da ih nećemo samo ostaviti da pocrkaju pa nas lijepo dočekaju miceki pred vratima par puta na godinu.
i onda zbog ljudi koje boli kuki za sve ostale osim njihovog voljenog miceka mi (pojedinci i udruge) naokolo udomljujemo šta mačke šta pse.

a inaće, koj kod njegov kvazi moralan pogled na kastraciju ili sterilizaciju bio, nagodinu ona i tako postaje obavezna i za pse i za mačke.

stoga, ako želi  mačku, neka ne bude škrt i skrati ju za jajca.
spasit će em svog mačora od xy ozlijeda koje nanose drugi mačori, prometa, raznoraznih bolesti spolnih organa i najbitnije, spriječit će smrt  jako puno neželjenih miceka


a da ne spomenem mjaukanje, zapišavanje zidova i sveopča razdražljivost mačora i mačke koji se tjeraju a ne mogu van iz stana.
a ako su na dvorištu, preporučam još jednom od početka pročitati moj post
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 00:54:50 prijepodne od Kisa »

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: traže se mačići
« Odgovori #10 u: Studeni 30, 2010, 01:11:28 prijepodne »
kak će ga spasit od prometa?  

I odakle ti ovo da će sve mačke i psi morati biti kastrirani? kak će se razmnožavat onda?  :D :D

U svakom slučaju slažem se da kastriraš mačka ili u drugom slučaju uzmi macu, i ako želiš mačiće onda ju nemoj sterilizirati.
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 01:23:29 prijepodne od Nuclear »

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #11 u: Studeni 30, 2010, 06:11:43 prijepodne »
Nakon pažljivog čitanja postova u ovoj temi, ja mogu ponuditi dva mačića, brata i sestru, koji su još mladi samo javi na pp ako te zanima i još nisi našao što tražiš.
Što se tiče ostalog pročitanog, slažem se sa večinom napisanog, ali mislim da ste bili pregrubi prema članu!!!
Ja sam u svojem susjedstvu jedina osoba koja ima mačke i to iz jednostavnog razloga što sve lutalice u prolazu ostaju kod mene na redovitim obrocima. Imam dva odrasla mačka, koji nisu kastrirani, dvojca braće od kojih je jedan definitivno stariji od 2 godine. A niti kastracija ili sterilizacija nisu garancija da mačka neće "nestati" uz ljude.....
Namjerno nema nastavka rečenice jer to nije potrebno!!!
U svakom slučaju uz sve što se kod nas u državi dešava, i ljude koji su večinom oko nas, te djecom koja nemaju nikakav kontakt sa životinjama, te hrpom napuštenih životinja koje lutaju svuda, mislim da ste pretjerali sa napadima. Mogli ste samo lijepo objasniti čovjeku da je poželjna kastracija ili sterilizacija, te zbog kojih razloga pa bi on možda o tome i razmislio....... Ovako ste se svi nakostriješili jedni na druge kao mačke u tjeranju!!!


Ponavljam, ako još nisi uspio pronači mačiće, slobodno se javi, a ja ću ti onda objasniti i gdje možeš obaviti postupke sterilizacije jeftinije ako nemaš 500 kn z to (ako već nije i skuplje).
 :up:
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #12 u: Studeni 30, 2010, 09:31:27 prijepodne »
Nakon pažljivog čitanja postova u ovoj temi, ja mogu ponuditi dva mačića, brata i sestru, koji su još mladi samo javi na pp ako te zanima i još nisi našao što tražiš.

onda ti imaj na duši sve silne miceke koji će oni napravit.
što misliš koliko ih je do sad već napravio?
i koliko su njegovi  iceki već napravili u te 2 godine.
možemo računati prosjek, nije teško.

Citat:
A niti kastracija ili sterilizacija nisu garancija da mačka neće "nestati" uz ljude.....

u cijeloj priči je najmanje bitno dal će ti mački spavat doma na kauču ili se skitat okolo.
bitna je činjenica da će smanjit broj lutalica

Citat:
te hrpom napuštenih životinja koje lutaju svuda, mislim da ste pretjerali sa napadima.

a što misliš zašto je to tako???
kaj  misliš od kuda su došle, hm?

Citat:
Mogli ste samo lijepo objasniti čovjeku da je poželjna kastracija ili sterilizacija, te zbog kojih razloga pa bi on možda o tome i razmislio...

nije poželjna nego obavezna.
od nagodine.
što znači da će ga vet kod kojeg dolazi cjepit mačku na to upozorit.


Citat:
Ponavljam, ako još nisi uspio pronači mačiće, slobodno se javi, a ja ću ti onda objasniti i gdje možeš obaviti postupke sterilizacije jeftinije ako nemaš 500 kn z to (ako već nije i skuplje).
 :up:

450 je sterilizacija (uvrh glave)
350 kastracija (također uvrh glave, ja sam sve kastrirala za 250)

a na koncu konca, odgovoranvlasnik će svoje životinje i cjepit a ne samo kastrirat pa ako je škrt izdvajat novce na zdravlje svoje životinje onda bolje da ju ni ne nabavlja
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 09:35:25 prijepodne od Kisa »

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #13 u: Studeni 30, 2010, 09:42:40 prijepodne »
kak će ga spasit od prometa?

neće ju spasit ali je činjenica da će manje vrludat okolo.
a da ne kažem manje bezglavo vrludat okolo.
i neće se više vračat doma bez pol uha, sav izgreban i izgrižen, sa upalama pluča, na rubu anoreksije... i da ne duljim.

Citat:
I odakle ti ovo da će sve mačke i psi morati biti kastrirani? kak će se razmnožavat onda?  :D :D


radim u vet. ambulanti pa  znam.
ako ti je pas/mačka za rasplod onda ćeš to prijavit kinološkom/felinološkom savezu što će oni opet provjeravat.
ergo, ako ju ne spariš u roku od mislim 2 godine onda puf kazna jer si ih preveslao + kastrirane životinje puno puno rijeđe oboljevaju od raznih bolesti rasplodnog sustava pa im i na taj način produljuješ život.

Citat:
U svakom slučaju slažem se da kastriraš mačka ili u drugom slučaju uzmi macu, i ako želiš mačiće onda ju nemoj sterilizirati.

na stranu ovog budućeg obaveznog, ako misli to istoleglo ostavit ili podijelit onda je još i ok.
al nek si malo zboroji - 2-3 legla godišnje, cca 3-5 mačića, da li može nači nove vlasnike za sve te miceke?

ako nije probao onda ne zna kako je teško a azili su puni (zovi dumovec pa provjeri ako mi ne vjeruješ, ne primaju uopče)

evo, ja doma imam kuju iz dumovca i drugu kuju koju smo našli u vreči (ostali štenci sa njom su već bili mrtvi), a broj mačaka sa ulice se stalno mjenja.
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 09:47:03 prijepodne od Kisa »

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: traže se mačići
« Odgovori #14 u: Studeni 30, 2010, 09:54:15 prijepodne »
Svi su mozda ostro reagirali,ali ocito oni koji vide stvarnu sliku
Stvarno je previse napusteni macki,bolesni ili slomljeni,i onda netko ko je ljubitelj ne moze samo tako lako okrenuti glavu kao da ne postoje,a to se moze sprijeciti

Malo bi razdvojio pse i macke po toj prici kastracije,macku ne mozes zatvoriti u kucu,osobito kad je nekastrirana,jer ju nagon vuce van,dok kad maknes tu sitnicu dobijes privrzenog i pravog kucnog ljubimca,i sto je najbitnije zivjet ce duze,sretnije,i nece biti napusteni macica

A psi nisu problem sto nisu kastrirani,nego zasitni vlasnika koji moraju ici na more,ili im je pas dosadio,pa ga ostave,jer stvarno se vidi malo divlji pasa da okolo lutaju i da se kote bez nadzora,kao sto se desava sa mackama

Mene zanima samo koliko kastracija utjece na zelju za lovom,jer ipak su macke vrhunski lovci,i neki ljudi ih iskljucivo drze zbog suzbijanja miseva,pa me zanima dali to ipak ima veze,posto kastrirane macke manje lutaju okolo

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: traže se mačići
« Odgovori #15 u: Studeni 30, 2010, 09:55:57 prijepodne »
Bice zanimljiv ovaj novi zakon o kastraciji pasa,posto ja psa ne mogu prijaviti  :klap:

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: traže se mačići
« Odgovori #16 u: Studeni 30, 2010, 10:03:36 prijepodne »
Ja sam mislio da su samo na Rodama babe zagorene i fasisticki nastrojene, al vidim da se ljuto varam  :dead:

Ako cete zivotinju drzat u stanu, jasno mi je da je kastracija gotovo neminovna, ima razloga... ali tko opravdava to da ce ta zivotinja cijeli svoj jadni zivot provest u 43 m2 ??? Jebes takvih 14-16 godina.

Zanimljivo kako je sad "normalno i prirodno" kastrirat sve oko sebe... ja cu glasat da bude i lobotomija tako tretirana.

Imam psa, 3 macora, 1 macku i svake godine macice... i svi su sretno udomljeni... a ne znam niti jedan model automobila koji ima cohones detektor da zakoci pred mackom koji nema doticne, a indijanskih macaka (to su one sto leze na cesti i jednim uhom slusaju jel dolazi auto btw) vidjam svaki dan. Nazalost, ali tako je.

ostavite jaja, busite gume!
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #17 u: Studeni 30, 2010, 10:15:58 prijepodne »


Ako cete zivotinju drzat u stanu, jasno mi je da je kastracija gotovo neminovna, ima razloga... ali tko opravdava to da ce ta zivotinja cijeli svoj jadni zivot provest u 43 m2 ??? Jebes takvih 14-16 godina.

Micek... i tvoje i moje rbice žive u niti kubiku vode za razliku od prostranstva oceana gdje bi trebale biti  ;)
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #18 u: Studeni 30, 2010, 10:17:18 prijepodne »
A psi nisu problem sto nisu kastrirani,nego zasitni vlasnika koji moraju ici na more,ili im je pas dosadio,pa ga ostave,jer stvarno se vidi malo divlji pasa da okolo lutaju i da se kote bez nadzora,kao sto se desava sa mackama

na stranu divlji psi, znaš koliko ih kod moje mame na selu luta okolo a da imaju gazdu?
svi.
kratko i jasno - svi
(osim od moje 1. susjede)

kada veterinar dođe na početak sela oni koji su na kraju sela već znaju i doslovce posakrivaju pse.
a što vet kaže na to?
ne želi se petljat i stvarat neprijetelje jer su mu to susjedi (njegove riječi)

naša kuja (ova iz vreče) je kčer susjedove kuje koju je spario neki nepoznati mužjak.
što se susjed napravio?
stavio štence u vreču, pucao na vreču i bacio štence u potok.
fala bogu pa je moja mama taman bila u šetnji sa psima pa išla vidjet što se događa.
što je susjed reko na sve to?
da si ne može priuštit šteence.
ali bitno da ima čistokrvnu kuju epanjol bretona (nisam ziher kak se piše...)


Citat:
Mene zanima samo koliko kastracija utjece na zelju za lovom,jer ipak su macke vrhunski lovci,i neki ljudi ih iskljucivo drze zbog suzbijanja miseva,pa me zanima dali to ipak ima veze,posto kastrirane macke manje lutaju okolo

nikak.
oni koji su lovili prije, lovit će i poslje.
koji nisu, neće.
naši su svi lovci osim mačka koj je samnom u stanu.
on samo uspješno lovu plišanog štakora :D

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #19 u: Studeni 30, 2010, 10:19:33 prijepodne »
kak će ga spasit od prometa?  

I odakle ti ovo da će sve mačke i psi morati biti kastrirani? kak će se razmnožavat onda?  :D :D

U svakom slučaju slažem se da kastriraš mačka ili u drugom slučaju uzmi macu, i ako želiš mačiće onda ju nemoj sterilizirati.

Mačaka lutalica a i ostalih mačaka je toliko puno, da je najbolje da se, koliko je to moguće što više njih sterilizira, i tako se poštedi daljnjih uspavljivanja, i bacanja hrpetina njihovih potencijalnih mačića. A mačića će zapravo uvijek biti, ne boj se....
Zagreb, Kvatrić

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #20 u: Studeni 30, 2010, 10:20:23 prijepodne »
Bice zanimljiv ovaj novi zakon o kastraciji pasa,posto ja psa ne mogu prijaviti  :klap:

zašto ne?

al gle, moguće da će (bar u početku) to vrijedit samo za nove štence a ne već starije pse.
ko i ovo sa čipiranjem.
prvo je bilo obavezno za sve pse rođene prije 2003 (stariji su imali markice).
ali je po novom obavezno i za njih... eh...

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: traže se mačići
« Odgovori #21 u: Studeni 30, 2010, 10:24:32 prijepodne »
Da meni netko odreže jaja i zatvori me u sobu... biram kamion ;) :D
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #22 u: Studeni 30, 2010, 10:27:13 prijepodne »
Ako cete zivotinju drzat u stanu, jasno mi je da je kastracija gotovo neminovna, ima razloga... ali tko opravdava to da ce ta zivotinja cijeli svoj jadni zivot provest u 43 m2 ??? Jebes takvih 14-16 godina.

a di ti držiš svoje ribice nego li u staklenom spremniku da bi ih mogao gledati?
do mi držimo svoje hrčke, zečeve, papige, zmije, tvorove....?

Citat:
Zanimljivo kako je sad "normalno i prirodno" kastrirat sve oko sebe... ja cu glasat da bude i lobotomija tako tretirana.

savjetujem ti da se malo raspitaš i promotriš oko sebe koliko lutalica ima, koliko lutalica pogine ili ugine od boleštine, koliko lutalica završi uspavano nakon što ih se uhvati, koliko boleština prenose i koliko milijuna i milijuna košta njihovo hvatanje, uspavljivanje, hranjenje i da ne duljim...

i iz tvog i iz mog đepa idu novci za njihovo ovakvo ili onakvo zbrinjavanje i to samo zbog ljudi koji svoje nekastrirane i nesterilizirane mačke i pse puštaju da lutaju okolo

+ ostavljeni mačići i štenci koji također dolaze od tih istih nesteriliziranih životinja

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #23 u: Studeni 30, 2010, 10:28:39 prijepodne »
Mene zanima samo koliko kastracija utjece na zelju za lovom,jer ipak su macke vrhunski lovci,i neki ljudi ih iskljucivo drze zbog suzbijanja miseva,pa me zanima dali to ipak ima veze,posto kastrirane macke manje lutaju okolo

Uopće ne utječe. Moj mačak u sezoni lova kad miševi dolaze na lješnjake svaku noć ulovi bar jednog i razvuče crijeva po otiraču, na radost ukućana. Nekidan je donio štakora pred vrata. Ptičice mu ne odobravamo al kaj moremo

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: traže se mačići
« Odgovori #24 u: Studeni 30, 2010, 11:14:21 prijepodne »
Meni dvije susjede imaju kucne macke,te su vjecito na prozoru,i debele su,obje su sterilizirane
Pitam zbog toga jer izgledaju malo tromije i ko da im se neda bas loviti

Kisa ima pita,a znamo kakav je zakon sad po pitanju njih
Do sad je uredno sve cijepljen,cipiran,nikad na njega nije bilo prituzbi,uglavnom pozitivni komentari ljudi koji ga upoznaju,osim oni sto bjeze na samo ime pasmine
Ali budem vidio sta cu,kad i ako dodje taj zakon na snagu