Travanj 19, 2024, 18:19:13 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ciklidi Novoga sveta  (Posjeta: 2589 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Ciklidi Novoga sveta
« u: Listopad 20, 2004, 20:31:00 poslijepodne »


kad se piše o Ciklidima iz Novoga sveta,prvenstveno se tu misli na ciklide koji potieu iz Srednje te Južne Amerike.


Pogotovo znam,da je par ciklida bilo vee detaljno razradjeno,samo kad spominjem njih troje,svako ee kimnuti:Diskusi,Skalari,Oskari.


Mada moja želje jeste,da se jave ciklidaši,koji imaju neke druge ciklide sa tog regiona,možda još široj akvaristiekoj publiki nepoznate.


naravno to bi bilo zanimljivo eitanje,a ujedno i neki "mamac",za akvariste koji bi željeli imati baš te ciklide,ciklida sa Novog sveta.


Znam,da je sigurno bilo vee pisanja o prekrasnim patuljcima iz genusa Apistogramma,to su jako zanimljivi ciklidi.No pored tih patuljka tu caruju i veliki ciklidi,recimo iz genusa Cichlasoma,Geophagus.....,pa i više.


Ti ciklidi su više manje ikraši,i imaju puno ikara,te zanimljivoh oblika,koloriteta te ponašanja.A i dekoracija takvog akvarija jeste zanimljiva,pa ko oee neka to predstavi,kako bismo svi skupa tako ,iz prve ruke,upoznali i te divne ciklide.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Ciklidi Novoga sveta
« Odgovori #1 u: Listopad 20, 2004, 22:13:00 poslijepodne »


Javljam se


eto, ponosni sam vlasnik apistogramma tirfasciata, nijsseni, cacatuoides... a tu su kraj njih i Mesonauta festivum i A.sajica!!


Još me svrbe a.agassizi...al možda to još prieeka malo...



Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Ciklidi Novoga sveta
« Odgovori #2 u: Listopad 21, 2004, 23:58:00 poslijepodne »


Javljam se.


Sretni sam vlasnik Cichlasoma Cyanoguttatum ili Herichthys Cyanoguttatus ali u svakom slucaj Texas ciklida.Iste sam dobio na poklon kao bebe.Jedini ciklid koji zivi na prostorima USA(rijeke Rio Grande i Pekota).Jako lijep ciklid sa zivo istaknutim plavim tackama po cijelim tijelu.Odrasla riba velicine oko 30-tak cm i to je razlog sto drzim samo njih u 90-tak l akvarijumu(sto je dovoljno za sada jer su jos mali oko 6 cm).Muzijak i zenka se razlikuju i po tome sto je zenka manja.Riba teritorijalac i vjerovatno ciklid koji podnosi najnizu temperaturu jer zimi zivi u vodama koje opadaju i do 15*c.Jede sve , ama bas sve.Cini mi se kad porastu posto nemam psa da ce oni jesti ostatke od rucka(sala mala).hranim ih sa listicima , vipagran , komarcima , muhama ,salamom .Ukratko riba koja moze da vam priusti izuzetno uzivanje svojim izgledom i ponasanjem.Jos moram da dodam da najveci razlog da se okusam sa ciklidima su bojkovi postovi koje sam citao na "akavristika" i njegovo neprekidno vrbovanje novih zrtviciklidasa od kojih sam i ja jedan.Zivjeli





Oh sto te volim joj