Ožujak 28, 2024, 13:37:58 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Rođendanski poklon  (Posjeta: 9403 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bobi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški   Lokacija: skopje,macedonija
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #25 u: Veljača 27, 2016, 21:46:15 poslijepodne »
so vreme izvadi gi drugite ribi i ostavi go parot vo akvariumot neka izvadat edna tura uspesno, stavi edno priguseno svetlo za preku noc da sveti. uste eden do dva pati ako e neuspesno ce premine u navika i stalno ce gi jadat sami

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #26 u: Veljača 28, 2016, 08:04:31 prijepodne »
uspjeli bi ih othraniti samo je problem higijena akvarija, kada dođu malci maltene ništa ne diram samo hranim ribe, no kroz par dana padne nivo higijene u akvariju, primjetim pojavnost algi, krenio usipat ro vode i ženka se uplašila i razbacala malce po akvariju, dio usisao filter, dio pojele druge ribe
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline bobi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški   Lokacija: skopje,macedonija
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #27 u: Veljača 28, 2016, 13:42:19 poslijepodne »
nema sto da sipas ili vadis voda,cistis i diras  ,mrest imas ,mali izlagaat i cekas dodeka ne projadat artrmija ,koga toa sve ce bidne vadis mali u drug akva i menjaj voda i pak imas mrest

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #28 u: Veljača 28, 2016, 18:24:39 poslijepodne »
nema sto da sipas ili vadis voda,cistis i diras  ,mrest imas ,mali izlagaat i cekas dodeka ne projadat artrmija ,koga toa sve ce bidne vadis mali u drug akva i menjaj voda i pak imas mrest

sve to stoji no mal je akvarij da preskočim 3 tjedna higijenu, pocrkat će ribe, a iskreno mi baš i nije do mrijesta, ako što preživi od malaca poklonit ću ih ko ih bude želio ... eno ih opet se praše :D
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline bobi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški   Lokacija: skopje,macedonija
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #29 u: Veljača 28, 2016, 18:34:18 poslijepodne »
ma ne ti pravam muabet vise  :roll: mnogu neozbilen si  ;) menjaj par so nekogo ,neka ti kupi dva muski

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #30 u: Veljača 22, 2017, 12:53:01 poslijepodne »
dugo ništa od postova vezanih za moju baricu, reko samo da prijavim da je akvarij još uvijek živ ... zbog selidbe prije 3 mjeseca promijenjen je hard, tehnika ostala ista, promijenjene jedino lampe 1xjbl solar tropic ultra i 1xdennerle special plant, izbačen co2, gnojenje itd. ... od biljaka ostavio samo nezahtjevno bilje; java fern, microsorium pteropus, anubias i tri vrste crypti ... izbacio helene da mogu držati pokojeg puža "algara" i to je to što se tiče i održavanja akvarija ... zakačio sam "alarm traku" za dušične spojeve, ruku zaronim unutra samo da malo postružem prednje staklo, nadosipam ro vode kada izlapi i kada perem filter zamjenim samo vodu u vanjskom filteru i nadosipam tih 10ak litara što izvučem iz akvarija za oprat filter (to sam uradio nekidan) ... realno prije toga nisam mijenjao vodu cca 2 mjeseca ... ima nešto algica, realno sam prezadovoljan jer nemam previše čačkanja oko njega ...







"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #31 u: Travanj 27, 2018, 09:26:55 prijepodne »
... evo zadnja fotka iz RH ... krajem svibnja ga rastavljamo i selimo u njemu ...

"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #32 u: Listopad 13, 2018, 05:03:27 prijepodne »
pozdrav svima ... eo da se prijavim, nisam dugo :) ... živi smo i zdravi, preseljeni 1300km u bolje krajeve i prije dva mjeseca morali smo se vratiti u akvarijske vode ... rođendanski poklon se selio s nama kao što vidite ... što se tiče samog akvarija novitet je jedino JBL proflora m502, a planiram uzeti i digitalni dodatak za stalni ph, kad je bal :D ... akvarij je startan sredinom 8 mjeseca, od biljaka na mojiih nešto više od 0,5W/L uzeo sam tri vrste kripti, dva anubiasa afzelli, glossostigmu, el. accicularis koja mi btw. ne ide jer ju je zasjenio echinodorus osiris ... od riba 2 otića, 5 pygmaeus korića, 6 hemigrammus bleheri i par apistogramma cacatuoides koji su u drugom tjednu imali prinove, no realno community tank i sumnjam da će išta preživjeti ... pipovača je super kvalitete, nekih 11dh samo što ima jaaaako puno željeza u njoj, dok sam skužio u čemu je stvar dobrano me opleo staghorn i zelena končasta no ne brinem previše, povući će se prije ili kasnije :) ... ako netko ima pitanja pucajte :)


... malo smo ga počistili, ništa previše ...


... tata i mama, mama je malo stidljiva i čuva malce ...


... osiris će cvjetati, izbacio je pup ...
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #33 u: Listopad 13, 2018, 21:39:25 poslijepodne »
pozdrav
vidim i akvariji napreduju bolje u njemačkoj nego u hrvatskoj  :D
malo se nazire hair alge na granama valjda zbog toga što je direktno ispod lampi...

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Rođendanski poklon
« Odgovori #34 u: Listopad 14, 2018, 19:33:13 poslijepodne »
Lampe i željezo ... Uhvatit ću ju pod kontrolu za tjedan dva s tekućim "co2" trenutno ne pravi probleme, ona mi je čak simpa, ne kao recimo cladophora al simpa, staghorn mi ide na živce :)
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."