Travanj 19, 2024, 21:56:58 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije  (Posjeta: 3513 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« u: Prosinac 25, 2012, 09:04:59 prijepodne »
Da li ste kad došli u situaciju da vas policajac zaustavi a da ste bili u autu koji po zakonu nebi smijeli voziti,da li ste dobli odmah kaznu(mislim da je 1000kn) ili ste se nekak izvukli?Pitam jel trebao bi uskoro na vozački a nemam blage veze šta bi vozio kad položim,za ovo što sam najviše zainteresiran(Alfa 156) najslabiji benzinac ima 88kw(1.6 TS),nešto manje od toga nebi vozio jer u većini manjih auta volan mi je bio između nogu,a i ne osjećam se baš ugodno u malim autima...

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #1 u: Prosinac 25, 2012, 09:45:37 prijepodne »
Nisam platio kaznu jer imam vise godina, ali to ti sve zavisi na koga naletis. Znam ljude koji su platili kaznu (ne secam se tacno koliku ali kao da mi je u secanju ostalo dosta love) a isto tako znam one kojima su progledqli kroz prste.
Uzmi onda starijeg pasata/audija TDI od 90KS i svi sretni.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline rovkil

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #2 u: Prosinac 25, 2012, 09:52:15 prijepodne »
Imaš 18 godina, da budemo brutalno iskreni vjerojatno voziš zaku*** bez obzira što ti rekao i vozio bi 120 konja?
Dečec ajd se ne pokušavaj ubiti, imaš sasvim finih automobila za 80-90 konja, nemoj si to priuštiti roditeljima.
Nemoj se ljutiti na ovo napisano, nije iz zlobe natipkano!

Offline ajoj

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Lokacija: Novi ZG
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #3 u: Prosinac 25, 2012, 10:01:55 prijepodne »
Bjelovar? Kupi dobro održavan Renault 4! Uvijek ces nac dijelova, mehanicara i limara entuzijasta za taj auto a bome ti ni mjenjac ni volan nece bit medju koljenima. Policija? Ziher nece tam di moze Renault 4! LOL

Offline merlin

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Spol: Muški  
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #4 u: Prosinac 25, 2012, 10:07:29 prijepodne »
Budi realan. Kad položiš ne znači da znaš voziti. Prejak auto znači da ćeš sigurno negdje bubnuti, a budeš svakako bez obzira na auto, i samo se nadaj da to nije čovjek nego neka ograda ili nešto.
Imaš veliki izbor auteka. Ako ja sa 100+ kila i 1,90 visine stanem bez problema u golfa i slične aute, staneš i ti.

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #5 u: Prosinac 25, 2012, 10:08:52 prijepodne »
Sve ok,inaće vozim od svoje 6 godine(na manje prometnim cestama,tj. selima,poligonima),do sam sam vozio od manjih autića(Corse,Clia),sve do većih mrcina poput Renault Safrana,Audia A8 itd. inaće stari mi je autodijagnostičar te sam svakodnevno sa njim na probnim vožnjama pa mi ćesto da i da vozim...Što se tiće izbora auta ne volim baš njemačke aute,valjda zato što ih imamo najviše na popravku a od sve te ekipe Audi i VW su najlošiji,još i dizel,radije idem pješke...hehe

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #6 u: Prosinac 25, 2012, 10:10:14 prijepodne »
Bjelovar? Kupi dobro održavan Renault 4! Uvijek ces nac dijelova, mehanicara i limara entuzijasta za taj auto a bome ti ni mjenjac ni volan nece bit medju koljenima. Policija? Ziher nece tam di moze Renault 4! LOL
LOL
Rađe bi onda 5-icu,još da je GT Turbo...uh

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #7 u: Prosinac 25, 2012, 10:15:58 prijepodne »
Prejak auto znači da ćeš sigurno negdje bubnuti,
Da ali nemožeš gledati samo na snagu auta nego i na njegovu težinu,misliš da Passat od 90 KS ide jače od Clia sa 1.4 motorom,Passat nemože krenut sa mjesta dok sa Cliom možeš vozit ko sumanut...

Offline rovkil

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #8 u: Prosinac 25, 2012, 10:16:13 prijepodne »
A gle, i ja imam staža više nego ti na "pravim" prometnicama i ne zavaravam se da znam voziti niti da sam neki šumaher. A i ono što ti mogu reći je da si na cesti okružen s većinom budalama koji nemaju osnovne motorike hodati i disati a sjeli su za volan. Radije gledaj da ti je auto siguran, da je dovoljno star da te nije briga ak pogodiš stupić, da malo troši i da je jeftin za servis. A što se tiče veličine, imao sam civica iz 91, pa sa svojom visinom stanem u njega bez jebemti, ko i frend od preko 2 metra. Tak da ipak kupi nešto što ćeš oguliti, udubiti i voziti dok se ne raspadne na cesti. Onda kada stekneš još "experienca da stekneš novi level" kupi nešto što ti se sviđa.

Offline rovkil

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #9 u: Prosinac 25, 2012, 10:17:18 prijepodne »
Cliom možeš vozit ko sumanut...

Prijatelju ovakve izjave ne ulijevaju neko povjerenje tvojim sugovornicima.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #10 u: Prosinac 25, 2012, 10:17:47 prijepodne »
Blago vama, kakve muke imate.... :) kad sam ja položio vozačku, mogao sam birati /uz finansijske mogučnosti/ ili Yugo ili R4...odabrao baš R4 /tad sam dao za godinu dana starog, kolko za novog ali sam ga odmah dobio/
A sad situacija se promijenila, za par € več dobijaš auto.....moj savjet, kupi si Golfa 2..to ti je auto neuništiv....Alfa ne valja..kad su italijani pravili dobre automobile? ili japanca...

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #11 u: Prosinac 25, 2012, 10:22:32 prijepodne »
Ne kažem da vozim ko sumanut nego kažem da se može jer je Clio lagan ko perce,znam da može jer je jedan takav ganjao mene i mog starog dok smo mi bili u Safranu od 280 KS.Kažem da,ako nisi točan u glavi i/ili imaš potrebu za nekim dokazivanjem ne znači ti toliko snaga vozila,istina da su mlađi vozači skloniji tome ali osobno nisam jedan od njih,meni je želja za većim autom samo zbog sigurnosti i ništa više,nažalost auto kakav želim nema dovoljno slab motor a što se tiće izbora kad si malo duže u tom poslu i stalno okružen raznim autima izbor ti se dosta suzi...

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #12 u: Prosinac 25, 2012, 10:23:15 prijepodne »
nešto manje od toga nebi vozio jer u većini manjih auta volan mi je bio između nogu,a i ne osjećam se baš ugodno u malim autima...

pa koliki si? ja imam 190 i jedini auto u kojeg nisam stao je H. Accent. U nekim drugim malim sam glavom lupao o  staklo i štok vrata. U Xsari mi je zadnja pozicija predaleko od volana. kupi onda Berlinga ili nešto takvo ako mora biti veliko  :D

Offline rus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Grižane
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #13 u: Prosinac 25, 2012, 10:24:06 prijepodne »
ako ce se ubit to moze i sa biciklom. dobar je to zakon al isto tako mi je i smijesan jer ako ce se netko "trkat" on ce to radit i sa jugom ili sa puntom gt-om

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #14 u: Prosinac 25, 2012, 10:24:29 prijepodne »
kupi si Golfa 2..to ti je auto neuništiv

Pa da mi ljudi koji se voze iza mene deru sve po spisku jer neće moć disat normalno...hehe

Offline merlin

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Spol: Muški  
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #15 u: Prosinac 25, 2012, 10:24:34 prijepodne »
Sve ok,inaće vozim od svoje 6 godine(na manje prometnim cestama,tj. selima,poligonima),do sam sam vozio od manjih autića(Corse,Clia),sve do većih mrcina poput Renault Safrana,Audia A8 itd. inaće stari mi je autodijagnostičar te sam svakodnevno sa njim na probnim vožnjama pa mi ćesto da i da vozim...Što se tiće izbora auta ne volim baš njemačke aute,valjda zato što ih imamo najviše na popravku a od sve te ekipe Audi i VW su najlošiji,još i dizel,radije idem pješke...hehe


Pa nisam rekao da uzmeš njemca nego da je auto te veličine i više nego dosta.

Blago vama, kakve muke imate.... :) kad sam ja položio vozačku, mogao sam birati /uz finansijske mogučnosti/ ili Yugo ili R4...odabrao baš R4 /tad sam dao za godinu dana starog, kolko za novog ali sam ga odmah dobio/
A sad situacija se promijenila, za par € več dobijaš auto.....moj savjet, kupi si Golfa 2..to ti je auto neuništiv....Alfa ne valja..kad su italijani pravili dobre automobile? ili japanca...


Ja sam polagao na Ladi 1500  :D
Golf 2 je bio prvi auto koji sam kupio i još uvijek imam taj auto, ali ga tata vozi.
91 godište i nikad generalke.
Ali to je sad već stvar izbora da li ćeš japanca, talijana ......


Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #16 u: Prosinac 25, 2012, 10:26:04 prijepodne »
nešto manje od toga nebi vozio jer u većini manjih auta volan mi je bio između nogu,a i ne osjećam se baš ugodno u malim autima...

pa koliki si?
198...nekad i 20-ak cm više kad složim frizuru...hehe

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #17 u: Prosinac 25, 2012, 10:28:08 prijepodne »
Sve ok,inaće vozim od svoje 6 godine(na manje prometnim cestama,tj. selima,poligonima),do sam sam vozio od manjih autića(Corse,Clia),sve do većih mrcina poput Renault Safrana,Audia A8 itd. inaće stari mi je autodijagnostičar te sam svakodnevno sa njim na probnim vožnjama pa mi ćesto da i da vozim...Što se tiće izbora auta ne volim baš njemačke aute,valjda zato što ih imamo najviše na popravku a od sve te ekipe Audi i VW su najlošiji,još i dizel,radije idem pješke...hehe


Pa nisam rekao da uzmeš njemca nego da je auto te veličine i više nego dosta.




Pa Alfa 156 je negdje te veličine,klasa Vectre,Lagune...jedino što ima 8kw više nego što je dopušteno(govorim o najslabijem benzincu)...

Offline merlin

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Spol: Muški  
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #18 u: Prosinac 25, 2012, 10:30:21 prijepodne »
Ma sad pričati o autima nema smisla.
Svako ima svoj ukus.
Budi pametan pa si uzmi manje konja.
Uštediš na kaznama, popravcima, benzinu ....

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #19 u: Prosinac 25, 2012, 10:31:11 prijepodne »
Eto Subaru forester turbo.....240 km na sat..troši malo više ali stalni 4 točkovni pogon, japanska preciznost, odličan motor...možeš preko 500.000 km brez problema...velika i sigurna su to kola...

Offline rovkil

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #20 u: Prosinac 25, 2012, 10:39:22 prijepodne »
Pa ak hoćeš neki veliki auto kupi si neki SUV :)
Ako tu nemaš mjesta kupi si VW type 2, biti će više cool faktor :)

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #21 u: Prosinac 25, 2012, 12:26:31 poslijepodne »
hehe,nemam baš para za neki SUV,eventualno Ladu Nivu ili Fronteru,al onda rađe uzmem od ujaka traktor,na isto mi dođe...XD

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #22 u: Prosinac 25, 2012, 12:34:54 poslijepodne »
ovo mi sve polako pocinje sliciti na ono tipa "tatin sin (profesionalni vozac jer vozi od svoje šeste godine) ima novaca pa moze birati auto koji hoce, benzinac, ne zanima ga potrosnja, e jedino ga koci zakon jer bi se netko mogao naplacati kazni zbog malo vise KW"

a ovo pljuvanje po vw-u, audiju itd necu ni komentirati
vozio sam i talijana i svabu iz 91.-e i trenuta situacija je da je svabo jos uvijek na cesti, a talijan je jos prije nekoliko godina završio kod cige na tamiću

da...kazna je 1000kn koju dobijes odmah na licu mjesta i iskljucen si iz prometa jer kao takav ne smijes upravljati tim vozilom

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #23 u: Prosinac 25, 2012, 12:37:32 poslijepodne »
mislim da kao mladi vozač bolje kupi slabiji auto,imat ćeš problema sa policijom, imam auto od 80 kw ikad ga vozi brat koji ima 20 godina uvijek ga provjeravaju,opominju,lako ćeš s vremenom preći na jači ako se može naravno

Offline Unnamed

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Zakon o mladim vozačima-ponašanje policije
« Odgovori #24 u: Prosinac 25, 2012, 12:43:57 poslijepodne »
moja topla preporuka je isto da uzmes nesta slabije i da na tome naucis vozit..ja sam ucio vozit na djubretu dizelskom od 60ks i dan danas ga vozim..ispocetka sam si mislio sta ce mi to, to nist nejde nesta bi jace bla bla..a danas sam mogu rec sretan sto nisam imao jace.mozes ti uzet jak auto ali ako ti je pamet u desnoj nozi neces dobro proc (bez uvrede) to je zalosno ali i istinito jer puno mladih pogiba bas zbog toga.a druga stvar u 2013 kazne idu u nebo tako da ako je sad bilo 1000kn za prejak auto sad bi moglo bit 3-4 somica