Travanj 27, 2024, 19:41:09 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica  (Posjeta: 432111 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Blink

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1450 u: Svibanj 06, 2012, 22:40:08 poslijepodne »
Evo par slika sa mog balkona



Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1451 u: Svibanj 06, 2012, 23:38:22 poslijepodne »
Ima li neki profesionalni način pričvrščivanja biljke uz štap kao zaštita od vjetra? Ili se to radi kako god, samo da je labavo!?

I da li se išta s tim papričicama treba još raditi npr. da li same razgranaju i oblikuju "krošnju" ili im treba nekako "pomoći" u tome? -?

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1452 u: Svibanj 07, 2012, 11:34:25 prijepodne »
Zna se naci po Lidlu, Kauflandu ili Plodinama zgodnih kvacica bas za tu namjenu ali njih ne koristim kod otrova nego kod paradajza. Vecina papricica inicijalno raste grmoliko i vrlo brzo formiraju tvrdu stabiljku kojoj nije potrebna potpora, a za one koje su otisle previse u visinu taman je dovoljan stapic od raznjica.  Ucvrstis za neku od gornjih grancica i to vrlo labavo cisto da ih jaki vjetar ne obori, ljuljanje je vrlo korisno i na taj nacin biljka prije ocvrsne.

Ne prakticiram bas nikakvo rezuckanje, eventualno porezem listice koji dodiruju zemlju i to je sve od radova do kraja sezone :)

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1453 u: Svibanj 07, 2012, 14:12:51 poslijepodne »
Zna se naci po Lidlu, Kauflandu ili Plodinama zgodnih kvacica bas za tu namjenu ali njih ne koristim kod otrova nego kod paradajza. Vecina papricica inicijalno raste grmoliko i vrlo brzo formiraju tvrdu stabiljku kojoj nije potrebna potpora, a za one koje su otisle previse u visinu taman je dovoljan stapic od raznjica.  Ucvrstis za neku od gornjih grancica i to vrlo labavo cisto da ih jaki vjetar ne obori, ljuljanje je vrlo korisno i na taj nacin biljka prije ocvrsne.
Ne prakticiram bas nikakvo rezuckanje, eventualno porezem listice koji dodiruju zemlju i to je sve od radova do kraja sezone :)
Ajde super, to je onda valjda to. Eventualno još jedno presađivanje u veću posudu (ova je tek 10 L) i onda samo čekanje. Trenutno još uvijek režem one pupoljke koji se povremeno pojave da ne iscrpljuju biljku... kada je biljka dovoljno velika i jaka da podnese cvijetove i plodove tj. kada da prestanem s rezanjem tih pupoljaka? Moja Bhut Jolokia je trenutno visoka 22 cm, a "promjer" je 30 cm.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1454 u: Svibanj 07, 2012, 15:47:47 poslijepodne »
Ta bi biljka vec sad trebala biti u konacnoj posudi jer ce joj svako presadivanje uzrokovati stres od kojeg joj treba neko vrijeme za presadivanje.  Slobodno ostavi cvjetoce, dovoljno je velika i ako joj ne odgovara sama ce ih odbaciti :)

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1455 u: Svibanj 07, 2012, 15:51:33 poslijepodne »
Andrej, kad ti ocekujes kod sebe prvu konzumaciju plodova, kad to cca bude?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1456 u: Svibanj 07, 2012, 16:12:56 poslijepodne »
Ta bi biljka vec sad trebala biti u konacnoj posudi jer ce joj svako presadivanje uzrokovati stres od kojeg joj treba neko vrijeme za presadivanje.  Slobodno ostavi cvjetoce, dovoljno je velika i ako joj ne odgovara sama ce ih odbaciti :)
Šta da radim onda kad je već tako ispalo, da li da je onda ostavim u posudi s 10 L zemlje (jer nije da mi je potreban neki maksimalan broj plodova) ili da je ipak presadim u još veću posudu? Što je "manje zlo"? -?

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1457 u: Svibanj 07, 2012, 21:57:56 poslijepodne »
Andrej, kad ti ocekujes kod sebe prvu konzumaciju plodova, kad to cca bude?

Negdje sredinom srpnja, biti ces pravovremeno opskrbljen ;)

Šta da radim onda kad je već tako ispalo, da li da je onda ostavim u posudi s 10 L zemlje (jer nije da mi je potreban neki maksimalan broj plodova) ili da je ipak presadim u još veću posudu? Što je "manje zlo"? -?

Ako imas vecu svakako presadi, ako nemas nemoj :)

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1458 u: Svibanj 08, 2012, 21:18:43 poslijepodne »
Hahahaha, ispada da zicam! :D Ma samo me zanimalo kad kod sebe mogu ocekivati jer mi je prva sezona! :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1459 u: Svibanj 09, 2012, 17:20:12 poslijepodne »
Ja se drzim obecanja, a uvijek dobro dode pokusni kunic :)

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1460 u: Svibanj 10, 2012, 18:43:58 poslijepodne »
dali je potrebno sada rezati pupoljke posto su mi se pojavili na par paprika ili da ih ostavim, visina biljaka je nekih 20 cm...
R-46

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1461 u: Svibanj 10, 2012, 20:02:42 poslijepodne »
Slobodno ostavi.

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1462 u: Svibanj 10, 2012, 23:32:53 poslijepodne »
Ja se drzim obecanja, a uvijek dobro dode pokusni kunic :)

Ja jedva cekam tu 1 do 2 papričice....i nadam se da ce imat najvecu ljutinu koju mogu imat, jer zelim vidjet facu od frenda iako se bojim da ce ostat ravnodusan i onak blagotelecim pogledom gledat u mene i štucat. Jede one preljute feferone bez icega, stalno dobiva beslatne kebabe i ono kaj me najvise ubija nije da se folira nego on to stvarno obožava...a ja se siroce sav preznojim kad pojedem dio slavonske pice na kojoj je samo bio ljuti feferon kojeg je on smazal....

Mislim nisam ljubomoran na njega da nebi ispalo, ipak ja imam apolonsko tijelo a on je feti :D :D....ali opet zelim upoznat nešto kaj je i njemu ljuto
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1463 u: Svibanj 11, 2012, 12:12:46 poslijepodne »
Cuvajte si biljke u nedelju!  ;) gadno ce zahladiti
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1464 u: Svibanj 11, 2012, 17:17:38 poslijepodne »
Cuvajte si biljke u nedelju!  ;) gadno ce zahladiti
Šta nije ono pravilo da je bitno samo da je iznad 4 stupnja, koliko vidim u nedjelju će biti 16 stupnjeva!? -?

Offline Spaljeni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 639
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Rovinj
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1465 u: Svibanj 11, 2012, 19:25:33 poslijepodne »
a meni su u vrtu njih 12 -?
Nadam se da če dobro proči :roll:

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1466 u: Svibanj 11, 2012, 21:19:25 poslijepodne »
Cuvajte si biljke u nedelju!  ;) gadno ce zahladiti
Šta nije ono pravilo da je bitno samo da je iznad 4 stupnja, koliko vidim u nedjelju će biti 16 stupnjeva!? -?

Gledaj nocne temperature, a ne dnevne - u ponedjeljak i utorak plesu oko 5-6C, malcice prehladno ali nece smetati.

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1467 u: Svibanj 11, 2012, 23:50:04 poslijepodne »
Danas sam napravio malu razmjenu s Rossijem, on je dobio Nagabone a ja Habenero Mustard. Sad imam ukupno 3 vrste. :up:

Ali uočio sam i mali problem pa molim pomoć oko detektiranja malog "zločinca" koji buši rupice na listovima. Stavljam fotke u prilogu na kojima se vide rupice na listovima. Od potencijalnih kandidata za odstrel našao sam na poleđini jednu malu zelenu gusjenicu (vidi fotku) dužine oko 10-12 mm, a vidio sam i čini mi se nešto poput uši samo bez krila. Jedna je bila crne boje a druga bež boje, ali ovih bež izgleda da ima još. Sutra će biti dnevno svijetlo pa ću moći bolje vidjeti ali možda bi netko već sad mogao ukazati tko je krivac za rupe? I naravno, kako sad tretirati napadnutu biljku te da li preventivno tretirati i Bhut Jolokiu i Nagabone jer se nalaze na istom balkonu (iako na različitim stranama)?

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1468 u: Svibanj 11, 2012, 23:58:50 poslijepodne »
Tretiraj sve. Ili Kenyatox Verde ako si sklon organic pristupu ili u lokalnoj poljoprivrednoj ljekarni Actara (pogledaj moje postove, pisao sam o njoj) - ovaj prvi je kontaktni i nestaje za par dana ili ga kisa ispere, a ovaj drugi ulazi u same sokove biljke i dulji period ubija sve sto je gricne.
Posto je ovakvo vrijeme kada se izmjenjuju suhi i vlazni periodi kao stvoreno za invaziju usi ja bi rade krenuo preventivno s teskom artiljerijom jer ces je ionako morati potegnuti koji tjedan kasnije kad ce vec poceti raditi stetu.

Mozes se igrati i s domacim pripravcima ali to je upitne ucinkovitosti ako naleti otporan soj kao prosle godine. Kenyatox je cca. 50 kn, Actara 15-20 kn.

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1469 u: Svibanj 12, 2012, 00:21:38 prijepodne »
Tretiraj sve. Ili Kenyatox Verde ako si sklon organic pristupu ili u lokalnoj poljoprivrednoj ljekarni Actara (pogledaj moje postove, pisao sam o njoj) - ovaj prvi je kontaktni i nestaje za par dana ili ga kisa ispere, a ovaj drugi ulazi u same sokove biljke i dulji period ubija sve sto je gricne.
Posto je ovakvo vrijeme kada se izmjenjuju suhi i vlazni periodi kao stvoreno za invaziju usi ja bi rade krenuo preventivno s teskom artiljerijom jer ces je ionako morati potegnuti koji tjedan kasnije kad ce vec poceti raditi stetu.

Mozes se igrati i s domacim pripravcima ali to je upitne ucinkovitosti ako naleti otporan soj kao prosle godine. Kenyatox je cca. 50 kn, Actara 15-20 kn.
Dakle to znači uši rade? Vrag ih odnio! :devil-smiley-029: A ona gusjenica nije tako opasna? Mada nju sam već riješio tako da sam je otpuhnuo s drugog kata dolje, sigurno je živa ali dovoljno daleko od chillija! :-[

Pogledao bih ja tvoje postove o borbi protiv uši kad bih se snašao u uvoj ogromnoj temi. Jel se sjećaš u kojem si mjesecu pisao o tome? Ali što se pristupa tiče ja bih po njima odmah najžešćom artiljerijom kao i ti, pa tko živ tko mrtav! :) Daj mi samo reci gdje se u Zagrebu može kupiti Actara, našao sam neki tvoj post o tome da se može naći samo u specijaliziranoj poljoprivrednoj ljekarni, koje bi to bile u Zagrebu da je drže? -?

P.S. Rossi, pregledaj svoje ostale chillije za svaki slučaj! :up:

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1470 u: Svibanj 12, 2012, 01:00:01 prijepodne »

Dakle to znači uši rade? Vrag ih odnio! :devil-smiley-029: A ona gusjenica nije tako opasna? Mada nju sam već riješio tako da sam je otpuhnuo s drugog kata dolje, sigurno je živa ali dovoljno daleko od chillija! :-[

Ne, usi su obicno bijele tockice koje kad napadnu listovi dobiju staklasti sjaj kao da su pospiani secernom vodicom.

http://www.thcfinder.com/uploads/files/976367481-mites-2.jpg



  Vjerojatno gusjenica busi rupe ali i na nju ce djelovati otrov.

Citat:
Pogledao bih ja tvoje postove o borbi protiv uši kad bih se snašao u uvoj ogromnoj temi. Jel se sjećaš u kojem si mjesecu pisao o tome?
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=38083.msg720896#msg720896

Citat:
Ali što se pristupa tiče ja bih po njima odmah najžešćom artiljerijom kao i ti, pa tko živ tko mrtav! :) Daj mi samo reci gdje se u Zagrebu može kupiti Actara, našao sam neki tvoj post o tome da se može naći samo u specijaliziranoj poljoprivrednoj ljekarni, koje bi to bile u Zagrebu da je drže? -?

Mora biti bas ducan s poljoprivrednim preparatima jer je zakonom propisano da mora imati odvojenu prostoriju, ventilaciju i sl. sto je uglavnom neisplativo standardnim ducanima i trgovackim centrima.
Moju sam uzeo u ducanu s takvim potrepstinama u Podsusedu preko puta dvorane, sigurno ima jedna u prizemlju Chromosovog tornja ali ta ima vrlo kratko radno vrijeme te ako se ne varam Kalia na Zitnjaku ima takav odjel.
Uglavnom cim dalje od grada tim vise takvih trgovina, znalo ih je biti i po trznicama (nekad davno sam kupovao na onoj blizu autobusnog) ali ne znam da li su prezivjele zakonske tehnicke uvjete.

Citat:
ACTARA 25 WG (tiametoksam... 25%)

Sistemični insekticid u obliku topivih granula.

Namijenjen je za suzbijanje:

- krumpirove zlatice u količini 60 g/ha

- lisnih uši duhana i kupusnjačau količini 150-200 g/ha

-lisnih uši jabuke i kruške u konc. 0,016-0,02 %

Na manjim površinama ako se koristi vinogradarska prskalica, upotrebljava se količina vode od 1.000 l/ha, što iznosi 0,6 g u 10l vodena 100 m2. Sredstvo se može najviše dva puta koristiti na istoj površini u toku vegetacije.

Sredstvo se ne preporuča miješati sa sredstvima

EC-formulacije kao i nekim fungicidima na bazi bakra.

Nakon ranog krumpira u plodoredu ne uzgajati salatu.

Karenca je 14 dana.

Razvrstan je u III skupinu otrova.

Posto sva takva sredstva bas i ne spadaju pod najzdravije za udisanje svakako pripaziti kod apliciranja i dobro oprati opremu i ruke.

Inace isto tako treba imati u obzir da ako je nesto "prirodno" ili "biolosko" sl. poput sveprisutnog buhaca koji se koristi kao pesticid, to ne znaci da je takav preparat bezazlen - prirodno u ovom slucaju znaci da nije sintetiziran umjetnim putem ali je i dalje vrlo opasan pa se moraju pridrzavati sve mjere predostroznosti.
« Zadnja izmjena: Svibanj 12, 2012, 01:08:25 prijepodne od AndrejX »

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1471 u: Svibanj 12, 2012, 01:48:55 prijepodne »
Odlično, to je već par lokacija na kojima mogu potražiti Actaru. Javim gdje sam je našao na kraju... Ja bih najradije samo zalio s tim, tko će sad još i prskati? Onda moram i prskalicu tražiti... :-[

Probat ću je već sutra nabaviti i onda započeti neravnopravnu bitku protiv gamadi, neravnopravnu po njih, naravno! :up:

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1472 u: Svibanj 12, 2012, 02:08:16 prijepodne »
Sasvim ce solidno posluziti i ona od tekucine za stakla ili sl, cesto su daleko kvalitetnije nego one od par desetaka kuna po bau centrima. Sto se tice spricanja - folijarno apliciranje je desetak puta brze nego putem korijena i mjeri se satima dok ne ude u biljne sokove :)
Nego nemam prakse s gusjenicama niti rupama, al ako se nakon uklanjanja one vidljive rupe vise ne pojavljuju slobodno malo pricekaj s otrovom, ionako ce se ubrzo pojaviti potreba za njime pa da ne spricas u prazno ako je stetocina odustala :)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1473 u: Svibanj 12, 2012, 10:42:08 prijepodne »
E ljudi..par pitanja..moj njadrazi coko habanero ima problem..donji listovi su pobijelili(sadnica je jos)i otpali..sad mi i gornji vrhovi dobivaju tu neku prozirno bijelu boju.
Sto mu je?
Drugo...  Kakav je C annuum? Orozco? Ima li ga tko?
Sve mi je nesto kasno niklo ali ajd..do 11.mjeseca je super klima ovdje..
E sad ostala pitanja su za paradajizase ako ih ima??black prince mi je prosle godine bio na jakom suncu i brzo je narastao ,dao malo plodova i propao..sad mi je u sjeni od drveta ali opet raste puno brze od ostalih sorti?jel to takav neki cudan paradajz ili mu je nasa klima pretopla(posto je to Sibirska sorta?)Bome sam se opet zeznio i ostavio samo 40cm izmedju biljaka a fakat bude velika biljka..fora mi je sto mi oni daju ranije od drugih plodove ali i ranije uvenu.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #1474 u: Svibanj 12, 2012, 13:05:19 poslijepodne »
 >:( >:( >:( kak ja to nisam vidio, moram odma sve provjerit i potamanit dok ne zbuse sve biljke. sorry kaj sam ti zbusenu dao, nisam opce primjetio... al kolko vidim nije tak strasno, oporavit ce se, ak nece otkini list, ionak ih hrpa mladih po stabljici izlazi van.
R-46