Ožujak 29, 2024, 01:50:05 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 100l ili 240l za pocetak?  (Posjeta: 3980 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: 100l ili 240l za pocetak?
« Odgovori #25 u: Siječanj 07, 2021, 21:51:13 poslijepodne »
Iako Kinggo to nebu prizno ni da mu puškom prijetim!  :D

Khhh, khhhh, ko šta rekoh!!!
 8) 8) 8)
 :D :D :D

Khhh, khhhh....... netko mi je hakiro inbox.......daj me podsjeti koje si me ono biljke trazio prije 10 dana  :a045k:

Hahahhhh!  :D :D :D
Mislim da ti se baš i nebi dopao postav koji sam osmislio!
Par pelcera kraj panja u 100-litrašu. Plus moja najdraža vrsta bilja - plutajuće!  :D

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: 100l ili 240l za pocetak?
« Odgovori #26 u: Siječanj 07, 2021, 22:14:32 poslijepodne »
Htjela bih tu i tamo neku biljku, ali vise u nekoj funkciji dodatnog elementa koji ce malo razbiti monotoniju.

Naravno, sad pricam kao netko tko akvarj nikad nije imao i savrseno je moguce da cu u procesu podivljat za biljkama i htjet sumu, ali trenutno ne razmisljam tako. Moja neka logika bi onda tu rekla da bi trebala svakako staviti kvalitetnu podlogu - jer to cu kasnije tesko ili nikako moci mijenjati.

Kriva logika!  :D
Hranjive podloge su kako im i ime kaže našopane hranjivim tvarima za rast biljaka. Ako nebude dovoljno biljaka koje će potrošiti hranjive tvari potrošit će ih alge.
Neznam kakav je JBL Manado kaj se toga tiće, kolko sam shvatio on i nije našopan s hranjivim tvarima nego ih nakuplja na sebe. To bu Kinggo bolje znao.
Mislim da ti je onda bolje uzet neko malo pakiranje podloge, bubnut to u najlonku i stavit na mjesto gdje ćeš grupirat tih par biljaka.  A što se tiće pijeska najpovoljnije ti je uzet ovaj za filtere za bazene u Bauhausu.

https://www.bauhaus.hr/pjescani-filtri/min2c-pijesak-za-filtar-bazena/p/20804316

Čist je, praktički ga nemoraš ni ispirat prije stavljanja u akvarij.
A za promijenit postav u akvariju ima par sati posla, al nije baš nemoguće...
A uvijek možeš kupiti i još jedan akvarij!  8)

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: 100l ili 240l za pocetak?
« Odgovori #27 u: Siječanj 14, 2021, 12:33:52 poslijepodne »
@Mr. Tambourine Man - procitala tvoju temu jucer od pocetka do kraja. Ti si zbilja imao vatreno krštenje, svaka čast na volji i živcima  :klap:

Zbilja???!!!
Njemu svaka čast na volji i živcima???!!!
Pa Kinggo i ja smo si zeli po mjesec dana neplačenog godišnjeg nakon njega!!!  :D :D :D


Pa naravno... Pa ti bi bar trebao znati kakav je to stres... Tolike neprospavane noći... :roll: :D :D :D
Nego svima vama svaka čast na strpljenju, imali ste ga... Neko više, neko manje... Uglavnom mnogo sam naučio na ovome mjestu i da nije bilo ovoga foruma, vjerovatno bih odustao nakon svih onih problema koje sam imao... :roll: :)

@iva1110
Mnogo će ti volje i živaca trebati... Vjeruj... Ali ne odustaj. Nije nimalo jednostavno, ali se na kraju isplati...  :)
Kakvo je stanje sada? Jesi li sklopila na kraju nešto?
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: 100l ili 240l za pocetak?
« Odgovori #28 u: Siječanj 14, 2021, 21:54:08 poslijepodne »

Pa naravno... Pa ti bi bar trebao znati kakav je to stres... Tolike neprospavane noći... :roll: :D :D :D


Jebeš stres, problem je potres!  :D
Šalu na stranu, al pere lagana paranoja kad razmišljaš kaj buš našo kad se vratiš doma!