Ožujak 28, 2024, 17:27:15 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pomoć oko b.agame  (Posjeta: 5258 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline _Adonia_

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski  
Pomoć oko b.agame
« u: Studeni 13, 2014, 18:45:32 poslijepodne »
Pozdrav svima.
Trebam pomoc. Bila sam u nekoliko ambulanta, ali bolje da ne pisem sta su mi rekli..  :down:
Dakle imam malu agamu, ne znam koliko je stara/mlada, duga je 20 cm, kod mene je mjesec dana a kad je dosla bila je duga 12cm. Presvukla se vec dva puta, doduse i narasla je fino :) i nikakvih problema oko presvlacenja.
Ima lijepi terarij sa svom opremom, kupljenom na Akteru, sve 5, nikakve umjetne biljke, crvi i zohari od uzgajivaca, hranjeni domacim vocem i povrcem itd itd...

Ali zadnjih par dana mi agama uopce ne jede. Fizicki izgleda sasvim normalno, trbuh nije crn, malo je vrh repa kao da ima pepela po sebi, al to je samo laaaagano na povrsini i rep je normalne boje i oblika.  Ujutro povraca, prvi dan je brasnare i povrće, a sada vise ne znam sta povraca obzirom da ne jede. Stolicu je imala prvi dan kad je povracala, sad samo neki cudni mini tragovi.. ostavljam ju na miru jer joj ne zelim stvarati dodatni stres obzirom da se jos nije ni na mene 100% adaptirala, a sutra je vodim na veterinarski fakultet.
Imate li ideju sta bi moglo biti i mogu li joj trenutno kako pomoci?

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoć oko b.agame
« Odgovori #1 u: Studeni 14, 2014, 08:57:41 prijepodne »
Opisani simptomi mogu indicirati  infekciju protozoama (najčešće Entamoeba invadens), što se uspješno tretira Medazolom (aktivn tvar metronidazol) u dozi 250mg/kg tjelesne težine (3-4 aplikacije obično riješe problem). Svakako odnesi guštera na pregled gđi Maji pa vidi što će ona reći.
Inače, bradatoj agami nikako nemoj davati slatko voće; od biljne hrane drži se zelenog lisnatog povrća i samoniklog bilja bogatog vlaknima (raštika, maslačak, trputac, djetelina, ponekad kupus ili kelj).

Sretno i obavijesti nas o ishodu!

Offline jecatravel

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Pomoć oko b.agame
« Odgovori #2 u: Srpanj 26, 2015, 23:25:27 poslijepodne »
Pozdrav! Dajte savet, moja agama stara 5 godina ima nadute prednje noge, crnu bradu. Probali smo lecenje antibioticima i nista. U Dimitrovgradu zivim, ovde nema strucnjaka za egzoticne zivotinje.


Sent from my iPhone using Tapatalk