Ožujak 29, 2024, 01:51:55 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Cijanobakterija  (Posjeta: 3448 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tompaxt

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Cijanobakterija
« u: Listopad 17, 2019, 09:28:18 prijepodne »
Ekipa,

jel itko zna da li se prokuhavanjem kamenja i korjenja koji su bili prekrivani cijanobakterijom ubija ta bakterija.
Ako sve to prokuham i vratim u akvarij, koji je kompletno nanovo očišćen i presložen, hoće li se opet vratit cijano sa tih kamenja i korjenja? Ili je kuhanjem opet sigurno za stavit u akvarij.

Hvala

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Cijanobakterija
« Odgovori #1 u: Listopad 17, 2019, 11:23:18 prijepodne »
moze ti to kuhati koliko hoces ali cijano neces rijeseti tak da 17 puta sve raskapas, peres i preslagujes jer ne mozes kuhati ribe, bilje i tako jos par nekih sitnica.
Ne znam kaj imas u akvariju odnosno kako je zahtjevan ali u principu cijano ti je uvijek tu negdje. U podlozi uz samo staklo najcesce. I onda kad dodje do neke promjene koja mu odgovara  :dead: :-X :dead: :-X
Imao sam to prije par tjedana kad sam zamijenio stare T5 cijevi sa LED rasvjetom. Cijano i GDA na sve strane. Cijano sam rijesio sa

To mozes naruciti iz USA, nije antibiotik tak da nemas problema. Ili barem ja nisam imao. Jedino kaj bih ti preporucio je da to doziras 4-5 dana jer ona njihova preporuka mozda vrijedi u nekakvim zacecima ali kad je boom onda nis od toga tak da uzmi to u obzir da si ne narucis premalo.

GDA koji se onak pretvara u fini zeleni mekani tepih me jos muci ali nije tak strasno kak je bilo ali cijano vise ne postoji.
 

Offline Tompaxt

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Cijanobakterija
« Odgovori #2 u: Listopad 17, 2019, 12:12:33 poslijepodne »
Ma htio bi sve izvadit i bacit u smeće. I filter medije i zemlju i bilje. Opral bi akvarij octom i hipermanganom, pa slagal sve ispočetka. Zato me zanima da li mogu nekako zadržati kamenje i korenje ili da ga bacim.

Jedino bi možda probal zadržat anubias, ako ga mogu tretirat sa otopinom hipermangana.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Cijanobakterija
« Odgovori #3 u: Listopad 17, 2019, 13:33:03 poslijepodne »
Mozes. Ali i dalje vrijedi ovo za cijano.

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Cijanobakterija
« Odgovori #4 u: Listopad 17, 2019, 17:09:27 poslijepodne »
Kingoo ima pravo, ultralife je rjesava bez problema i nuspojava. Rasturiti akvarij radi toga nije bas ne sto, treba rjesiti uzrok
Rijeka/Hrvatska