Svibanj 22, 2024, 12:16:55 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: kako zaljepiti staklo  (Posjeta: 16184 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ovamovan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 258
kako zaljepiti staklo
« Odgovori #50 u: Ožujak 12, 2007, 23:37:00 poslijepodne »
Ja napišem kilometar teksta i onda sam još optužen da me ne zanima ljepljenje akvarija
 

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
kako zaljepiti staklo
« Odgovori #51 u: Ožujak 13, 2007, 16:48:00 poslijepodne »
]


Dubravko: Ne Antimone,lajsne ne rade pritisak na te bočne strane,one DOSLOVCE TRGAJU ČOŠKOVE akvarija. Poželite si neko jače tektonsko pomicanje u više smjerova pa ćete ćuti kako staklo "pjeva" ukoliko tako zaljepite ojačanje od boka do boka!!!


Ako nisi primjetio pričamo ako pukne lajsna, u ovom slučaju ( ako je lajsna čitava ) nema govora o pritisku na bočne stranice.
 
Ako nisi primjetio,a očito nisi,čitaj pažljivije i sa razumjevanjem, onda ćeš zasigurno uvidjeti da sam napomenuo zašto lajsna od bočne strane do bočne strane nije dobra. No, evo ponovit ću u manje teksta pa će možda biti jasnije!
Opasnost je u bilo kojem nekontroliranom pomicanju jer TADA dolazi do naprezanja uzdužne lajsne koja se TADA UPIRE U BOČNU STRANU jer nema nimalo mjesta za pomicanje.
Sve do TADA na tu lajsnu nema nikakvih drugih sila OSIM sile volumena vode iz akvarija koja ovisi o količini vode u tom akvariju,visini stranica akvarija,podloge na kojoj se nalazi akvarij zajedno sa stalkom itd itd itd....
Zaključimo onako sa malom dozom cinizma "mirno spavaj"      

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
kako zaljepiti staklo
« Odgovori #52 u: Ožujak 13, 2007, 17:04:00 poslijepodne »
Dubravko, daj citiraj kako treba,... ovako ljudi koji čitaju post mogu steći krivi dojam,...

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
kako zaljepiti staklo
« Odgovori #53 u: Ožujak 13, 2007, 17:24:00 poslijepodne »
 
Citat: DUBRAVKO
]


Dubravko: Ne Antimone,lajsne ne rade pritisak na te bočne strane,one DOSLOVCE TRGAJU ČOŠKOVE akvarija. Poželite si neko jače tektonsko pomicanje u više smjerova pa ćete ćuti kako staklo "pjeva" ukoliko tako zaljepite ojačanje od boka do boka!!!


Ako nisi primjetio pričamo ako pukne lajsna, u ovom slučaju ( ako je lajsna čitava ) nema govora o pritisku na bočne stranice.
 
Ako nisi primjetio,a očito nisi,čitaj pažljivije i sa razumjevanjem, onda ćeš zasigurno uvidjeti da sam napomenuo zašto lajsna od bočne strane do bočne strane nije dobra. No, evo ponovit ću u manje teksta pa će možda biti jasnije!
Opasnost je u bilo kojem nekontroliranom pomicanju jer TADA dolazi do naprezanja uzdužne lajsne koja se TADA UPIRE U BOČNU STRANU jer nema nimalo mjesta za pomicanje.
Sve do TADA na tu lajsnu nema nikakvih drugih sila OSIM sile volumena vode iz akvarija koja ovisi o količini vode u tom akvariju,visini stranica akvarija,podloge na kojoj se nalazi akvarij zajedno sa stalkom itd itd itd....
Zaključimo onako sa malom dozom cinizma "mirno spavaj"      


Gore navedeno je citiran tekst koji je upučen od ovamovan-a Antimonu , a u kojem sam i ja spomenut tj. prozvan pa sam izvadi dio teksta koji se tiče mene i odgovorio na njega!!!!
Antimone sorry!  

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
kako zaljepiti staklo
« Odgovori #54 u: Ožujak 13, 2007, 17:34:00 poslijepodne »
no frx,...

Offline Rossonero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1489
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Split
  • Malawi & Tanganyika
    • Hrvoje Jukica Photography
kako zaljepiti staklo
« Odgovori #55 u: Ožujak 13, 2007, 17:37:00 poslijepodne »
Joj što vas je teško pratit s ovim citiranjem      

Priča počinje i završava na početku, s sanitarnim silikonom kojim ne bi lijepio apsolutno ništa, čak i ako mi doktor preporuči.

ovamovan, prijatelju... apsolutno imaš pravo na preporuku, tome i forum služi ali nemoj donositi zaključke na osnovi onoga što nije provjereno. Dakle, ti možeš reći da si lijepio takvim silikonom i da ti je ispao ovako ili onako ali ga ne možeš preporučavati kao dobar silikon.

Na kraju krajeva, ne radi se o cijeni (Ceresit ili Makrosil ne koštaju više od 20 KN) pa ako si zato mislio reći da može obični sanitarni. Sanirani silikon služi za brtvljenje spojeva u kupaonicama, tuševima, kuhinjama, praonicama, zamrzivačima i hladnjacima. Dakle, nema ni s od stakla a kamoli akvarija.
Hrvoje - Split

Offline ovamovan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 258
kako zaljepiti staklo
« Odgovori #56 u: Ožujak 13, 2007, 18:38:00 poslijepodne »


Citat: DUBRAVKO
Citat: DUBRAVKO
]


Ako nisi primjetio,a oèito nisi,èitaj pažljivije i sa razumjevanjem, onda æeš zasigurno uvidjeti da sam napomenuo zašto lajsna od boène strane do boène strane nije dobra. No, evo ponovit æu u manje teksta pa æe možda biti jasnije!
Opasnost je u bilo kojem nekontroliranom pomicanju jer TADA dolazi do naprezanja uzdužne lajsne koja se TADA UPIRE U BOÈNU STRANU jer nema nimalo mjesta za pomicanje.
Sve do TADA na tu lajsnu nema nikakvih drugih sila OSIM sile volumena vode iz akvarija koja ovisi o kolièini vode u tom akvariju,visini stranica akvarija,podloge na kojoj se nalazi akvarij zajedno sa stalkom itd itd itd....
Zakljuèimo onako sa malom dozom cinizma "mirno spavaj"




Ako u teoriji uzmemo dužinu akvarija od 80 cm, a širinu pojačanja od 4 cm, i razmak od pojačanja do bočnih stranica od samo 1 mm, a u praksi je najčešće i više da bi se moglo zaljepiti za bočnu stranicu, ispada da moramo pomaknuti drugi kraj duže stranice ( otkloniti ga ) za čak 2 cm. A ako je pojačanje razmaknuto za 2 mm, stranicu moramo na drugom kraju otkloniti za čak 4 cm. Normalno možemo govoriti i o pritisku sillikona , ali to je ipak zanemarivo u cijeloj priči.


Mislim da bi to morao biti neki jači zemljotres, uragan ili nešto takvo da bi prouzrokovao takve pomake na akvariju, .



 

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
kako zaljepiti staklo
« Odgovori #57 u: Ožujak 13, 2007, 18:50:00 poslijepodne »
ma koliko god se trudio, nisam uspio skužit šta je pjesnik htio reći,...kakva sad odmicanja od 2 i 4 cm???



Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
kako zaljepiti staklo
« Odgovori #58 u: Ožujak 13, 2007, 19:18:00 poslijepodne »


pustio sam ovu temu dosta dugo da se razvija, ali mislim da se ništa više pametno iz nje ne da izvući. Zato je laganini ključam.


Prije se prigovaralo što se sve ključa i što se ljudi baniraju, sad se prigovara što se ne ključa i što se ljudi ne opominju...Nikada zadovoljni





Uglavnom apeliram na malo više toleranicje u raspravi. I bez vrijeđanja molim...
ZG,Vrapče