Travanj 23, 2024, 15:13:07 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Izrada terarija  (Posjeta: 7212 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Izrada terarija
« u: Prosinac 24, 2006, 19:39:00 poslijepodne »


Pa nakon puno muke i razmisljanja odlucio sam ipak napravit terarij a odluku mi je pomogo donjet icek kojeg sam vec toliko izmucio da mi ga je sve zal


1 gdje ima za kupit vodilica oko gajnica pa prema samoboru ja sam bio u jednom na jankomiru pa nemaju i koliko kostaju otprilike....


2ventilaciju vidite na slikama pa kaj je to dobro ili da jos stavim na prednje ovo donje staklo komad mreze mozda ce onda bit previse


3poklopac cu radit od sperploce bit ce visok 20 cm sa prednjom staklenom stranom jedino to mogu da bi dobio na visini


Terarij je za nekog tropskog gustera namjenjen Kameleon ili laticauda ili tak nekaj a dimenzije bi sa poklopcem bile onda 100x40x60 dxšxv











Prvo je poklopac i ovo sivo bi bile onda te mrezice za ventilaciju ili perforirani lim a na terariju ovo sivo su stakla na koja idu vodilice i onda ovo gornje bi bilo 5 cm a ovo donje 10 cm pa bi vrata bila samo 25cm 4jer to dosta veliko


i kaj da onda stavim tu dole na ovo staklo od 10 cm jos ventilacije


Svaki prijedlog je dobrodoso
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Izrada terarija
« Odgovori #1 u: Ožujak 04, 2007, 00:55:00 prijepodne »


Pa eto da kazem da sam jedino sto sam do sad napravio je kupio vodilice i skupljo nefce.....Sa vodilicama nisam bas zadovoljan jer su debele skoro3 centimetra a unuta ide staklo od 5 mm ali ok su kad nema drugih


Odlucio sam napravit jos i napred na donjem staklu otvor za ventilaciju nekih 6x100 cm ali stignem sve to i jos me ceka lim i tak te stvari...


IMAM jedno pitanje dajte mi recite dali mi se isplati kupovat za gustera kameleona rasvjeta neka od "visokotlačnih svjetiljki sa živinim parama" ilimetal-halidne svjetiljke citao sam dosta o nima ali neznam zapravo koliko je to potrebno znam da su skupe ali neznam niti otprilike koliko kosta jedna takva tako da ako neko zna da mi kaze i koje su bolje to bi si kupio jer ih mogu premjestit onda u veliki terarij koji cu radit za kameleona ili da stavim obicne neonke


I jos jedno koliko te zarulje traju da nebi bilo da mi drugi nad pregori ili tak nekaj


Hvala na odgovorima ako ce mi netko odgovoritEdited by: ivborosa
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Izrada terarija
« Odgovori #2 u: Ožujak 04, 2007, 08:45:00 prijepodne »
Ovako.... prvo bi se trebao odlučiti za životinju pa tek onda po njegovim potrebama i zahtjevima raditi terarij :). ovaj nacrt gore ne zadovoljava potrebe kamelona, ove dimenzje bi bile dobre za recimo neku zmijicu :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Izrada terarija
« Odgovori #3 u: Ožujak 04, 2007, 11:07:00 prijepodne »


Pa zmiju nebi jer se moji sa njom nebi nikada pomirli i mislim da bi me u najboljem slučaju izbacili iz kuce


Inaace taj terarij bi bio samo tek tolko za kameleona dok malo ne poraste i onda ide u veliki terarij koji nemrem sad odma radit pa sam mislio da odma kupim opremu za veliki i onda samo premjestim to sve u veliki kad ce bit a i neznak kak ce mali kameleon bit odma u terariju nekih 120x150x70 dxvxštak nesto mislim napravit


Eto znam da je na ovom malo manja ventilacija i da je terarij manji ali kami nebi bio dugo u njemu, a u drugom slucaju bi uzeo phelsume makar su mi kamiji puno bolji tak da sam za njega htio pripremit


Daj mi reci kaj da na ovom terariju promjenim da bude bolji za kamija znam da nije za njih bas terarij od stakla ali mislim da bude izdrzal i ako znas o ovoj rasvjeti jer mi se isplati ili ne
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline gumi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1196
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
  • Gmazoljubac
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=589874489
Izrada terarija
« Odgovori #4 u: Ožujak 04, 2007, 11:39:00 prijepodne »
Triba bi zamjenit dužinu i visinu,I za kamija i za phelsume!
Grmi Facebook
SPLIT/SPINUT
Animal respect

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Izrada terarija
« Odgovori #5 u: Ožujak 04, 2007, 11:50:00 prijepodne »
kamiji ti jaaako brzo rastu. tako da ti se neisplati radit ovaj pa kasnije novi
Osijek.....

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Izrada terarija
« Odgovori #6 u: Ožujak 04, 2007, 12:23:00 poslijepodne »
Istina
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Izrada terarija
« Odgovori #7 u: Ožujak 05, 2007, 06:53:00 prijepodne »
Ak misliš uzimat kameleona onda rađe kupi gotov fexarijum (oko 300 kn ovisno o dimenzijama) ili ga napraviš sam... u bauhausu imaš mrežica i aluminijskih profila, s tim se da čudo napravit....

A teorija sad napravit manji pa kasnije veći ti je samo ogroman gubitak novaca... odmah napraviš kak spada i mir
 

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Izrada terarija
« Odgovori #8 u: Ožujak 05, 2007, 07:54:00 prijepodne »


Pa kad vec imam ovaj terarij sve djelove osim lima zato i mislim napravit sa rasvjetom za veliki i onda samo prebacim a sigurno bu izdrzal 3 mjeseca ta je dosta taman toliko treba a ovo za flexarijum cu si razmislim mozda ga kupim





Dajte sad samo ako znate mi odgovorite za tu rasvjetu kaj mi se isplati kupovatot "visokotlačnih svjetiljki sa živinim parama" ilimetal-halidne svjetiljke
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Izrada terarija
« Odgovori #9 u: Ožujak 05, 2007, 11:38:00 prijepodne »
Ne koristim niti jednu od navedenih pa ti ne mogu dati adekvatan odgovor.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Izrada terarija
« Odgovori #10 u: Ožujak 05, 2007, 20:01:00 poslijepodne »


Hvala nadam se da ce neko javit mislim da ju nino g ima


Ali vidim da ju jako malo ljudi ima pa je onda vjerojatno nepotrebna tj dovoljne su samo neonke makar mislim da bi mogle bit pre malo za ovaj veliki terarij kad cu radit a mislim napravit posteno i tu ubrzo nakon sto dojde kameleon
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Izrada terarija
« Odgovori #11 u: Svibanj 08, 2007, 21:24:00 poslijepodne »


Eto krecem u izradu terarija i sad imam pitanje


Bio sam u bauxxx i tam imaju limova ali je najeftiniji nimenzije 100x10 onak mali komadic kosta preko 100 kuna pa pitam kaj to normalna cijena i dajte mi recite di sa najdem neki po kakvoj takvoj normalnoj cijeni jer nedam 400 kuna za limove a necu imat mrezu za komarce jer bu to ruzno izgledalo....


I odlucio sam za ventilaciju napret ce bit lim 100x8 cm a na zadnjoj na poklopcu jos 100x20 i jos sa strane bocne na poklopcu se bit neka ventilacija nadam se da bu zdrzalo za kratko vrijeme koliko bu kami nutra bil a za ventilaciju pa tak i tak bum bar 10 puta na dan otprl vrata nebum moge zdrzat


I sad jos pitanje kaj budu mi 30 cm vvrata visoka dosta da mogu radit po terariju jer mi je problem napraviti veca kad mi je akvarij 40 cm visok i na njega ide jos samo poklopac od 20 cm tak da bu visoko 60 a na dno jos ide 10 cm lima


Ajd hvala na odgovorima
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline micato

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 177
Izrada terarija
« Odgovori #12 u: Svibanj 08, 2007, 22:11:00 poslijepodne »


imas firmu Limas u svetoj nedjelji, s desne strane kad ides prema samoboru. tamo sam ja kupio mre�icu 100x14 za 53kn od inoksa 0,5mm debljine. mislim da su dosta jeftiniji od bauhausa i re�u po mjeri


ispravak:
nije mrezica nego perforirani lim s rupama od 5mm
Edited by: micato
 

Offline FuzzBuzz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Vinkovci
Izrada terarija
« Odgovori #13 u: Lipanj 04, 2007, 17:30:00 poslijepodne »
ja sam napravio vodilicu za stalena vrata od kanalica za kaplove kad se provode po kuci. npr.: kad provodis zicu od telefona u drugu sobu pa vodice sakrijes onim kockastim kanalicama
Vinkovci

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Izrada terarija
« Odgovori #14 u: Lipanj 17, 2007, 18:16:00 poslijepodne »
gle meni se čini daleko najjeftinije kupit onu mrežicu koju tunneri stavnjaju na spojlere auta...mislim da ih ima kupit u svim tuning centrima...mislim da su cijene oko stotinjak kuna....koliko znam ne hrđaju i ok izgledaju....

evo našao sam:



120x24 cm 101 kuna...



Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Izrada terarija
« Odgovori #15 u: Lipanj 18, 2007, 01:58:00 prijepodne »

perica to ti je preskupo, imas iste takve u gradevinskim ducanima za 75 kn metar kvadratni, ja to kupujem i za auto i za terarije...
Edited by: Rossi
R-46

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Izrada terarija
« Odgovori #16 u: Lipanj 22, 2007, 18:52:00 poslijepodne »
pa eto onda jos bolja informacija....eto onda tu kupi....