Travanj 19, 2024, 21:33:25 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Fotografiranje akvarija  (Posjeta: 25928 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #25 u: Studeni 24, 2004, 10:43:00 prijepodne »
 Hvala svima na iscrpnim objasnjenjima. Jos samo da cujem predloge konkretno, koji aparat predlazete ...nesto kao aparat sadasnjice?

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #26 u: Studeni 24, 2004, 11:07:00 prijepodne »
Olympus i sony, pa ti biraj.... ja sa olympusom imam pozitivnih
iskustava, a nebrojeno puta sam euo daje sony najbolji...i to u
fotostudiu!!

Offline vulture

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #27 u: Studeni 24, 2004, 11:31:00 prijepodne »
Evo da se i ja malo ukljueim

Kad bi ja kupovao, a namjeravam u sljedeaim mjesec-dva, kupiti ai
Olympus c5000 (mislim da mu je takva oznaka) s 5.0 mpx, 3x optiekim
zumom (cca 3000 kn).

Zašto? Jer sam eitao neka usporedna testiranja i taj aparat je na
svakom testiranju pokazao najviše (ako je vjerovat onima koji su
testirali) odnosno predložen je za najbolju investiciju
(cijena/kvaliteta slike) u svojoj klasi fotoaparata (recimo neka
srednja klasa).

Jasno je da postoje bolji aparati ali za nas obiene smrtnike koji
uglavnom slikamo djecu, akvarij, izlete sl. to je i više nego dobar
aparat.



Što se tiae zooma najviše aparata na tržištu ima upravo s 3x optiekim i >10x digitalnim zumom.

Digitalni zoom je OK ali služi samo ako imaš stalak i slikaš nešto što je nepokretno ( u protivnom dobiješ sra*e)



A za faunu: biraj izme?u Sony, Olympus, Canon, Finepix s minimum 3.2 Mpx i neaeš pogriješiti



PS. Slažem se s Ivanom da velieina Mpx nije presudna u kvaliteti slike



Ekspozicija ili otvor blende je u biti vrijeme trajanje samog stvaranja
slike na filmu/mem kartici. i ona se postavlja prema kolieini svijetla.
Više svijetla - manja ekspozicija i obrnuto.


 

Offline Ivan84

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 135
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Velika Gorica
  • samo ribe i auti
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #28 u: Studeni 24, 2004, 12:33:00 poslijepodne »


Citat: Stina
Onebrojeno puta sam èuo daje sony najbolji...i to u fotostudiu!!



meni je mama prof. fotograf i kad bi ti ja poceo pricat sto sam sve cuo po studijima (da se razumijemo, ne smatram studio onaj s 2-3 aparata i dva "kisobrana", vec onaj od 100kE) pao bi u komu... ne znas dal da se smijes il places koliko neki ljudi malo znaju o necemu, a zive od toga


Citat: [b
vulture[/b]]Digitalni zoom je OK ali služi samo ako imaš stalak i slikaš nešto što je nepokretno ( u protivnom dobiješ sra*e)



digitalni zoom NE SLUZI NICEMU. Photoshop ima digitalni zoom od 99999x, pa ko voli, nek izvoli. nema tog _stativa_ ili svijetlosnih uvjeta koji ce od digitalnog zooma napravit odlicnu fotku.. digitalni zoom si morate izbit iz glave, jer on nema apsolutno nikakvog utjecaja na fotku, osim sto ju s*ebe.


Citat: vulture
Ekspozicija ili otvor blende je u biti vrijeme trajanje samog stvaranja slike na filmu/mem kartici. i ona se postavlja prema kolieini svijetla. Više svijetla - manja ekspozicija i obrnuto.



upravo tako.



btw. sajt s najboljim reviewima digitalaca www.dpreview.com fauna, sto cekas?
...:heart: je uvijek u pravu!              
P: 300L malawi s postoljem
Velika Gorica

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #29 u: Studeni 24, 2004, 12:46:00 poslijepodne »
Fauna, kolko imaš para za uložiti u fotoaparat da ti mogu dati konkretan savjet
Vraćam se odmah - Godot

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #30 u: Studeni 24, 2004, 13:04:00 poslijepodne »


Citat: moto
Fauna, kolko imaš para za uložiti u fotoaparat da ti mogu dati konkretan savjet



 Uh,... neznam ni sam koliko . Ali sigurno da ce to biti nekih 250 evra, stim sto jos zelim pogledati negde na otplatu ako bude bilo.


 Medjutim , ima jos jedna solucija a to je da nabavim za manje para mnogo vredniji aparat (radi se takodje o novom aparatu)ali to je bez garancije...pa sam u nekoj nedoumici sta da uradim. Znate kako, za nesto sto u prodavnici kosta400-500 evra ,ovako mogu da dobijem za nekih250 evra 'Ajde sad budi pametan.

Offline Ivan84

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 135
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Velika Gorica
  • samo ribe i auti
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #31 u: Studeni 24, 2004, 13:18:00 poslijepodne »


Citat: Fauna
Uh,... neznam ni sam koliko . Ali sigurno da ce to biti nekih 250 evra, stim sto jos zelim pogledati negde na otplatu ako bude bilo



pogledaj ove fotice na netu, pa odaberi.


konica minolta z10


olympus c-360


sony p73, p93


pentax optio 430


fuji s3500
...:heart: je uvijek u pravu!              
P: 300L malawi s postoljem
Velika Gorica

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #32 u: Studeni 24, 2004, 13:32:00 poslijepodne »


e ljudi poeeli ste se pjeniti bez veze.......... normalno da je optieki zoom bolji od digitalnog zooma ali trebate uzeti u obzir cijeli fotoaparat i njegovu ergonomiju odnosno buduau namjenu....... sva ta nabrajanja i prepucavanja da ovaj ima malo više piksela od drugog, može snimiti više fotki u sekundi, ima zoom ove jaeine ili one... bla bla bla ............. je totalna glupost


e ja još uvijek tvrdim da je to marketing a on je izmišljen da prikrije prave probleme i da se potencijalni kupci bave njima i po moguanosti ne primjete nedostatke i ono ša je bitno....... to je isto kao prepucavanje šta je bolje cayman ili juwel........ ovaj ima ovakav poklopac onaj onakav a akvaristi krepavaju ribe i u jednom i u drugom......znaei f*ck aquarium, u?i u pravu problematiku


šta ae ti optieki zoom ako imaš loš eip u tražilu kroz kojeg ništa ne vidiš kad slikaš.... nekad ti bolje koristi digitalni zoom, jer kad fotografiraš gledaš kroz tražilo na aparatu i sve vidiš (nema usranog eipa).... eak u višoj klasi aparata možeš naei foru da aparat nema ACprikljueak za struju jer je namjenjen novinariama..... šta ee ti to


moje mišljenje je da za snimanje akvarija treba imati ozbiljan fotoaparat, skoro pa profesionalni, jer se sve fotografije snimaju relativno blizu objekta tako da se blic može zaboraviti u veaini slueajeva.... moralo bi se moai vidjeti kroz tražilo preko ogledala i objektiva jer onda vidiš šta se doga?a i šta snimaš (u protivnom lutrija) eip je pre spor a preko ekrana je fotograf pre spor... aparat mora brzo okidati tj. da odmah reagira kad se okine a ne sa zadrškom jer se motiv u me?uvremenu promjeni, a takvih je veaina aparata na tržištu, o softwareu da ne govorim, velieina seznor eipa, white balance...... i što veaa ISO je najpoželjnija i otvor blende


ja osobno imam dva digitalna aparata (a imao sam ih razlieitih) jedan je Fuji Finepix S2pro a drugi Fuji Finepix 420 (za kojeg uopee ne znam kakav ima zoom al znam za šta ga koristim a fotografije su sasvim dobre obzirom na funkciju koju obnaša) ....S2pro je aparat sa izmjenjimiv objektivmima i ima cca.12Mp i fotografije su daleko bolje od malca 420 al je i razlika u cijeni.... jedan košto sa objektivom 3300 Eura a drugi 500 Eura... sa jefnitijim jednostavno ne možeš snimiti ribu, a ako uspiješ to je slueajno ispalo dobro


Prema tome uvijek je kolko para tolko muzike


aparati koji po mojem mišljenju mogu pružiti užitak snimanja akvarija je cijenovni razred u hrvata od oko 7000 - 8500Kn a svi jefnitiniji moraju biti što slieniji ovima


Sony DSC-F828 Fujifilm FinePix S7000 Z Konica Minolta DiMAGE A2 Canon PowerShot Pro1 Canon EOS 300D Nikon Coolpix 8700

evo vam sitea koji je referenca o digitalnim fotoaparatima opaenito pa malo istražite


http://www.dpreview.com/

Vraćam se odmah - Godot

Offline Ivan84

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 135
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Velika Gorica
  • samo ribe i auti
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #33 u: Studeni 24, 2004, 13:57:00 poslijepodne »
Citat: moto
e ljudi poèeli ste se pjeniti bez veze.......... normalno da je optièki zoom bolji od digitalnog zooma ali trebate uzeti u obzir cijeli fotoaparat i njegovu ergonomiju odnosno buduæu namjenu....... sva ta nabrajanja i prepucavanja da ovaj ima malo više piksela od drugog, može snimiti više fotki u sekundi, ima zoom ove jaèine ili one... bla bla bla ............. je totalna glupost


e ja još uvijek tvrdim da je to marketing a on je izmišljen da prikrije prave probleme i da se potencijalni kupci bave njima i po moguænosti ne primjete nedostatke i ono ša je bitno.......



toje samo tvoje misljenje, a ja se s njimne slazem! naravno da se pri kupnji fotica (kao i svega) ne gleda samo onih prvih par, "vaznijih" karakteristika, vec SVE sto se o docitnoj stvari moze saznat. ali od nekuda moras krenut. neki minimalni broj mpxa i zooma mora bit referenca. takodjer mislim da su high zoomovi na svim non-slr aparatima za bacit, jer jetakva optika za qurac, bez obzira na stativ


Citat: moto
šta æe ti optièki zoom ako imaš loš èip u tražilu kroz kojeg ništa ne vidiš kad slikaš....



zasto ne bi vidio?


Citat: moto
jefnitijim jednostavno ne možeš snimiti ribu, a ako uspiješ to je sluèajno ispalo dobro



al je opet ispalo dobro! digitalija je ekonomicna, bas po tome sto ne trosis role filma, te mozes isprobavat kolko te volja. 1/10 fotki akvarija s razlicitim postavkama _mora_ ispast dobro, da ne znam kako los aparat imas i ne znam koliko malo iskustva.


Citat: moto
Prema tome uvijek je kolko para tolko muzike



naravno, samo je pitanje da li je netko spreman ulozit 20 000 kn za refleksni aparat s 3-4 objektiva da bi snimao ribice


Citat: moto



aparati koji po mojem mišljenju mogu pružiti užitak snimanja akvarija je cijenovni razred u hrvata od oko 7000 - 8500Kn a svi jefnitiniji moraju biti što slièniji ovima


Sony DSC-F828 Fujifilm FinePix S7000 Z Konica Minolta DiMAGE A2 Canon PowerShot Pro1 Canon EOS 300D Nikon Coolpix 8700



po mojem misljenju mogu i oni par puta jeftiniji. vecina fotki s ovog sajta je snimljena obicnim digitalnim idiotima i vidis da su oke slike ispale.


od ovih gore nabrojanih aparata SVI imaju velik sum iznad 400isoosim 300D. ne znam zasto si njega staviou tu kategoriju, kad je slr. osim toga,onaj objektiv koji se dobije s njim u kitu je cisto smece. da se stavi neko L staklovinje od 10 000kn vec bi bila druga prica, ovako daje samo prosjecne fotke. dapace, bilo koje slr tijelo od 5+ mpxa je zadnje smece, ako se ne koristi vrhunski objektiv, i to barem 3kom, razlicitih zarisnih duljina (ne oni 28-300).


nemoj se obezhrabrit fauna. ima dosta fotica za tebe zanimljivih i svi su tu negdje po kvaliteti.
...:heart: je uvijek u pravu!              
P: 300L malawi s postoljem
Velika Gorica

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #34 u: Studeni 24, 2004, 14:17:00 poslijepodne »


I'am to old for this sh*t!!!!


Ivan 84, nisi shvatio sta sam napisao i izvaleiš stvari iz konteksta da bi ispao pametniji.........
Vraćam se odmah - Godot

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #35 u: Studeni 24, 2004, 14:43:00 poslijepodne »


fauna, moj savijet ti je da kupiš nešto od fuji finepix-a jer imaju modele aparata u toj cijeni koji su ergonomski slieni ako ne i isti onima koje sam ja naveo samo što veaina drugih firmi nema takve modele za toliko para


znaei da izgleda ergonomski kao Fujifilm FinePix S7000 Zali su naravno jeftiniji... to vrijedi i za Minoltu ............ milioni pixela neka te ne zabrinjavaju.... za malo novaca dobit aeš dobar fotoaparat
Vraćam se odmah - Godot

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #36 u: Studeni 24, 2004, 15:08:00 poslijepodne »


Citat: moto
znaei da izgleda ergonomski kao Fujifilm FinePix S7000 Zali su naravno jeftiniji... to vrijedi i za Minoltu ............ milioni pixela neka te ne zabrinjavaju.... za malo novaca dobit aeš dobar fotoaparat



 Ok. moto.. Reci ti meni konkretno za cenu oko 250 evra, koji model?Nemoj mi nuditi tu nesto sto nemam nameru toliko da izdvajam novca..ipak sam ja pocetnik za digitalno fotografisanje, ne moram odmah nesto "super- extra" da uzimam


 Isto pitanje vazi i za Ivana..

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #37 u: Studeni 24, 2004, 15:25:00 poslijepodne »


Konica Minolta Dimage Z10


Konica Minolta Dimage Z1 / Z2 / Z3


Fuji Finepix S 3000 Z ili S 5000 Z
Vraćam se odmah - Godot

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #38 u: Studeni 24, 2004, 15:35:00 poslijepodne »


fauna, ovo ti je moj savijet kao minimalno uloženo da bi nešto dobio od fotoaparata
Vraćam se odmah - Godot

Offline šarky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #39 u: Studeni 24, 2004, 16:34:00 poslijepodne »
evo mojeg skromnog mišljenja Imam fuji 7000 6 ili 12 mpix i nikon 2100 2 mpix. fuji ima sve opcije manualnog podešavanja nikon ima samo tvornieke postavke i vee je stari aparat ali kada želim slikati ribe na blizu nikon mi je tu bolji
kome ne trebaju profesionalno sve te funkcije ili mu to nije veliko zadovoljstvo to je samo bacanje para
veeina današnjih aparata srednje niže klase daju odliene slike na automatskim postavkama
saša

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #40 u: Studeni 24, 2004, 16:40:00 poslijepodne »


Citat: šarky
evo mojeg skromnog mišljenja Imam fuji 7000 6 ili 12 mpix i nikon 2100 2 mpix. fuji ima sve opcije manualnog podešavanja nikon ima samo tvornièke postavke i veè je stari aparat ali kada želim slikati ribe na blizu nikon mi je tu bolji
kome ne trebaju profesionalno sve te funkcije ili mu to nije veliko zadovoljstvo to je samo bacanje para
veèina današnjih aparata srednje niže klase daju odliène slike na automatskim postavkama



apsolutno se slažem s tobom to je poanta cijele priee...... "kupi aparat za ono šta ti treba"........koji ti odgovara da kad fotkaš s njim i ne nervira te
Vraćam se odmah - Godot

Offline šarky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #41 u: Studeni 24, 2004, 16:56:00 poslijepodne »
nijedan model ne mogu izdvojiti ali po mojem mišljenju ne možeš pogriješiti sa bilo kojim novijim aparatom
svi su u biti slieni dodaju neku funkciju što drugi nema da bi to mogli reklamirati,ali ona bit je da su slike svima dobre
mislim da je 3 mpix sasvim dovoljno,više pixela te samo tjera na veee memorijske kartice i više mjesta u kompu a ako neeeš razvijati velike slike što ti to treba
saša

Offline šarky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #42 u: Studeni 24, 2004, 17:06:00 poslijepodne »
i još jedna stvar kod slikanja sa ili bez blica(mislim na slikanje iz blizine kada je aparat priljubljen uz staklo)tu je više mišljenja a stvar je u smještaju blica na aparatu, tu su mali aparati u prednosti i daju smrznutu sliku bez da se vidi efekat blica
veeina akv nema dovoljno osvjetljenja da bi mogao slikati ribe pojedinaeno i da ostanu nerazmazane
saša

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #43 u: Studeni 24, 2004, 22:00:00 poslijepodne »
Uhhh, cccc, blabla-trua, "moj je veai, ja imam više, ovo je bolje, s ovim su najbolje slike"... ma sve je to mlaaenje kitom po tarabi . Što nitko ne uzme obieni ruski zrcalno-refleksni "Zenit", neki jeftini flash s nešto dužom žnjurom za vruai kontakt, eventualno neki jeftini stativ, a može i zgodan komad stiropora i sve to nabaviš za cca par 100-ina Kn i pereš sve digitalce od par kilo kuna a imaš ... slušaj sad ovo, PRO fotografiju akvarija + slajd za "National Geographic" , a usput ostalo ti je para za još jednog 400-Litraša .


A znate zašto to nitko ne spominje? ... Eeee, zato što, osim mota (za kojeg sam se osvjedoeio, a ne samo ja ) malo tko od vas zna time baratati.


Ako netko misli da se ja zajebavam, onda au ga samo podsjetiti da nekoga skupa oprema ne eini automatski i boljim fotografom. U biti fotografija još uvijek poeiva na osnovama iz 1839. god. i tko ih ne zna, neae mu pomoai ni svi Megapixeli ovog svijeta, skupa sa Photoshopom i "bešumnim" fotkama snimljenim na AUTO postavkama pri ISO 100-400, koje su u veaini slueajeva "u redu" ... no ja imam dijete od 9 god. koje isto tako pravi fotke koje su "u redu" na AUTO postavkama. Treba li zato trošiti puno para, ili možda mudrosti?


Svatko tko želi fotkati svoj akvarij mora znati da može imati "fotografiju" i "FOTOGRAFIJU" svog akvarija ... stvar je samokakvu fotografijuželi i koliko trudaje spreman unjuuložiti.


FAUNA, slobodno se možeš osloniti na ono što ti je moto predložio , nek me grom udari, odmah sad, ako lažem ........................ THUNDERRRRRRRRRRR
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Ivan84

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 135
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Velika Gorica
  • samo ribe i auti
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #44 u: Studeni 24, 2004, 22:10:00 poslijepodne »

Citat: moto
I'am to old for this sh*t!!!!

i to ti je isprika??


Citat: moto
izvaleiš stvari iz konteksta da bi ispao pametniji

nemoram nista izvlacit



sve sto si ti rekao, citirao sam. nista prepricavao. imas opreme za 4kE, respect. onda izadjes s izjavama:

-opt. i digitalni zoom, jos jedan markentiski trik -> digit oke, ali opticki??

-za snimanje akvarija treba imati ozbiljan fotoaparat, skoro pa profesionalni -> daj molim te

-šta ae ti optieki zoom ako imaš loš eip u tražilu kroz kojeg ništa ne vidiš kad slikaš

-"kupi aparat za ono šta ti treba"........koji ti odgovara da kad
fotkaš s njim i ne nervira te -> a preporucujes aparate od 1kE.
mislim da fauna ipak raspolaze manjim fondom.



... i sl.



ne mislim se flejmat s tobom, ali smatram se kompetentnim da ti prigovorim na neke napisane gluposti.



za faunu... kupi najjeftinijeg od mota i mene spomenutih, a za ostatak ubadaj opremu.



za maxa... generalno se slazem s tobom. najzalosije od svega sto se u
zadnjih 24mj pojavilo gro samozvanih fotografa s idiot digitalcima, te
misle da su pokupili svu pamet svijeta. a jednog zenita ili minoltu s
kraja 70ih nisu ni okusili. digitalija ima neusporedivih
prednosti, ali onaj feelig umetanja filma i drazesni sum, toplina na
istom ce dugo bit aktualna..

...:heart: je uvijek u pravu!              
P: 300L malawi s postoljem
Velika Gorica

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #45 u: Studeni 24, 2004, 22:41:00 poslijepodne »


 Ok. Hvala svima na savetima mislim da cu tako i uraditi, samo ako uspem da nadjem takve aparate kod mene. Ako ne, potrudicu se negde van ovih granica da tako nestonabavim.


 Jest' da je rasprava bilamalo vruca ali je bila veomakompetentna za postavljenapitanjaikorisna za nas, koji se tek interesujemo za "profi"fotografisanje.


 Jos jednom hvala svima

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #46 u: Studeni 25, 2004, 00:14:00 prijepodne »


Ivan84, slušaj ti mene ne budeš me navuko da se sva?amo... sve šta sam ja napisao je ono šta ja mislim i znam, a do toga je došlo samo radom i iskustvom..... tvoje mišljenje je tvoje i do toga si došao tak kaksi došao.... nek ostane na tome tako da si ostavimo prostora da popijemo koju pivu na kojem od mitinga pa izme?u riba ubacimo koju o fotografiji


ne bi vjerovo al oboje smo u pravu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Max...........sz ovo si jako dobro rekao i slažem se u potpunosti.........znao sam ja da ae pasti od tebe jedna u tom tonu...... to može samo onaj koji je prebolio "Julkin sindrom" u fotografiji


Vraćam se odmah - Godot

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #47 u: Studeni 25, 2004, 00:19:00 prijepodne »
Citat: Fauna



 Ok. Hvala svima na savetima mislim da cu tako i uraditi, samo ako uspem da nadjem takve aparate kod mene. Ako ne, potrudicu se negde van ovih granica da tako nestonabavim.


 Jest' da je rasprava bilamalo vruca ali je bila veomakompetentna za postavljenapitanjaikorisna za nas, koji se tek interesujemo za "profi"fotografisanje.


 Jos jednom hvala svima





Fauna, samo kupi pilu i rokaj...... hoau vidjeti fotke, ne samo ribica.....


znaš dobro o eemu smo bili razgovarali chubbi, ti i ja .... samo znamenitosti u svom punom sjaju
Vraćam se odmah - Godot

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #48 u: Studeni 25, 2004, 01:04:00 prijepodne »
 Ma, bice fotki ,bicee..

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #49 u: Studeni 25, 2004, 08:27:00 prijepodne »


Ja imam Fujifilm finepix 3000s, pa mozes pogledati fotke. Uglavom je slikano bez dodatnog svjetla. Makro nije nekaj, ali ima u Hama duaanu u Frankopanskoj za kupiti predleae koje pricvrstis na sjenilo. Ja sam kupio lecu 4X, a kosta 107 kuna. Ima i veca dioptrija (9X) ali kosta duplo. Moj zakljucak je da postoje puno bolji aparati od Fuji za manje love


Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/