Travanj 26, 2024, 09:07:37 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ishrana Beta beba  (Posjeta: 608 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DANNY

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 285
Ishrana Beta beba
« u: Prosinac 27, 2007, 21:32:00 poslijepodne »
Betice mi imaju mjesec i pol dana i prilično su narasle.Još ih hranim Novo Tomom.Kad da ih počnem hraniti s drugom hranom i kojom? Jedna betica mi čudno pliva,kao da joj nije razvijena neka peraja jer ne može plivati vodoravno,ali je inače živahna i najproždrljivija,a bome i največa.Hoče li moći normalno živjeti? Baš mi ju je žao!
DANNY

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Ishrana Beta beba
« Odgovori #1 u: Prosinac 28, 2007, 02:43:00 prijepodne »
Danny, ja bih na tvom mjestu presla na nesto manje kaloricnu hranu a ujedno i konkretniju, recimo kombinaciju bloodwormsa i nekih listica. Vidjet ces kako ce poluditi kada im konacno das nesto za zvakati.

Kako cudno pliva ta bettica? Ne stranu ili joj donji dio tijela kao pada prema dolje, kao da nemoze odrzavati visinu bez da pliva?

Moguc je poremecaj plivajuceg mjehura, a izaziva ga prejaka prehrana, u nekim slucajevima, i u tim slucajevima je dovoljno ribu staviti na dijetu. Iskuhan i istisnut grasak ociscen od kozice ce ju dobro ocistiti.
Ako je pak nesto drugo razlog (upala ili genetska degeneracija) onda pomoci nema...

Ponekad je cak i onaj bezazlen poremecaj ireverzibilan pa ce ribica ostati takva, no to ne znaci da nece moci zivjeti. Samo se mora mnogo vise odmarati na bilju nego druge.

"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline DANNY

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 285
Ishrana Beta beba
« Odgovori #2 u: Prosinac 28, 2007, 16:59:00 poslijepodne »
Koje listiće? A bloodwormse da usitnim?Ipak su to male ribice. Mislim da je kod one ribice ipak u pitanju degeneracija jer je več dugo ovakva,donji dio tijela joj kao pada prema dolje i često se odmara na biljkama(srećom ima ih dosta),ali mi je baš draga ,samo mi je žao gledati kako se trudi doči do površine.
DANNY

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Ishrana Beta beba
« Odgovori #3 u: Prosinac 28, 2007, 17:33:00 poslijepodne »
Najlakse su nabavljivi oni od Tetre "Tetra Betta".

To sto opisujes je definitivno poremecaj plivajuceg mjehura. Ako je to nastalo jako rano onda je vjerojatno rijec o nasljednom poremecaju. To ne znaci da nece zivjeti.

I ja imam jednu mladu koja tako zivi vec 2 mjeseca bez problema.


Bloodwormse nije potrebno usitnjavati. Vjeruj mi, te ribe vole GRISTI, i ZVAKATI, ako im usitnis opet nece imati sta. Kako god, daj im prvo u komadu pa vidi, ako neke bas jako velike nemogu progutati prelomi ih, al nemoj mrviti.



"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...