Travanj 28, 2024, 04:52:38 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Igranje zlatne  (Posjeta: 1229 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mins

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
  • I mala riba je - riba.
Igranje zlatne
« u: Srpanj 09, 2010, 21:18:38 poslijepodne »
Zanima me jel vas vaša zlatkica kada prska vodom...evo ova moja je prvo kuckala termometrom po staklu i onda kad dođem i dignema poklopac da vidim kaj je ona me bočnom perajicom uredno zašprica kao da mahne rukom i pljuska po vodi pa krene izvoditi lupinge. Izgleda da je našla metodu žicanja hrane :D  Obično se smiri kad dobije par peletica pa krene paša po dnu.
Znam da će neki mislit da sam luda, ali riba mi doslovno ulazi u ruku ili mrežicu kad trje potrebno. Nema natezanja kao sa ostalima. Slično, ali ipak suzdržanije ponašanje sam primjetila i kod starih skalara.
Može biti što su akvariji na mjestu gdje svako malo odmaram oči i vrtim se u blizini pa me smatraju prirodnim okolišem  :D
Pet ribljih sloboda: site i kvalitetno hranjene, u ugodnom okruženju, bez ozljeda, boli i bolesti, sa slobodom prirodnog ponašanja i izostankom stresa i strahova.

Offline babylon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 234
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: Aleksinac
  • LUKI ! ! !
Odg: Igranje zlatne
« Odgovori #1 u: Srpanj 10, 2010, 11:14:17 prijepodne »
Moja zlatna je danju obicno mirna samo pliva,ali uvece...nemoze da se spava od buke; prevrce kamencice, kida biljke, ma haos! :D :)ali ja bas volim kad je srecna!!! :)
:021::a05r0::hul:

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Igranje zlatne
« Odgovori #2 u: Srpanj 10, 2010, 12:45:33 poslijepodne »
Znam da će neki mislit da sam luda, ali riba mi doslovno ulazi u ruku ili mrežicu kad trje potrebno.
:D Ima takvih zlatnih koje će bez problema doći, vjerojatno se navikla na tebe i ne osjeća prijetnju, a i nije tako plašljiva... Jedna od mojih u stanju je zasjedati na ruci dok mi ne otpadne - gospođi se jako sviđa kad ju držim dok žvače hranu :roll:. Za razliku od nje, druge dvije ne mogu primiti ni pod razno, jedna je preplašljiva, a drugoj se to jednostavno ne sviđa pa me grize (i to poprilično).
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Mins

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
  • I mala riba je - riba.
Odg: Igranje zlatne
« Odgovori #3 u: Srpanj 10, 2010, 19:01:18 poslijepodne »
Mene ne grize, već cica prste...baš dobar vakum napravi  :D 
Pet ribljih sloboda: site i kvalitetno hranjene, u ugodnom okruženju, bez ozljeda, boli i bolesti, sa slobodom prirodnog ponašanja i izostankom stresa i strahova.

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Igranje zlatne
« Odgovori #4 u: Srpanj 10, 2010, 19:59:44 poslijepodne »
Čekaj dok naraste ;) :)!
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Mins

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
  • I mala riba je - riba.
Odg: Igranje zlatne
« Odgovori #5 u: Srpanj 10, 2010, 21:50:49 poslijepodne »
Pa, velika ja...stane joj mali prst u usta, ali ne grize...mada sam joj jednom izvukla 20 cm  otpilane vlati valisnerije kad ju je pokušala smazati, a ostatak je virio iz usta  :D
Pet ribljih sloboda: site i kvalitetno hranjene, u ugodnom okruženju, bez ozljeda, boli i bolesti, sa slobodom prirodnog ponašanja i izostankom stresa i strahova.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Igranje zlatne
« Odgovori #6 u: Srpanj 11, 2010, 11:16:32 prijepodne »
o, da, zlatice se i te kako znaju igrati, biti pitome gotovo ko mali psići ili mace, biti "zločeste"....
zapravo su to pravi mali gangsteri, ali i male osobice, koliko god to blesavo zvučalo kad se kaže za neku ribu!
mislim da debelo se podcjenjuju ribe općenito, a da o zlatnima, s kojima imam sjajna iskustva, ne govorim!

dakle,tvoja mezimica te zavoljela i tako ti pokazuje svoje veselje kad se njome baviš...

pa moji recimo, znaju točno prepoznati kad im tko dođe u sobu - tko će se s njima igrati, tko će samo gledati, od koga će dobiti papati - i tako se ponašaju!
a novi mali teleskom (hvala maliapostol) je sad "najbolji" frend s bebom pesom - jedan s jedne, drugi s druge strane stakla naslone nosove i tako se gledaju  :) :zagrljaj:

o nekim ribicama koje smo imali da ne pričam...naša je Željkica isto cuclala prst (kako je bila ogromna, na kraju je to bio palac)....Rotić je glumatala i imitirala što neka druga ribica ili mi radimo.... Tina se mazila kao Tonyina ljepotica...Gala se pravila važna kad je znala da ju se gleda (hehe - sve su bile cure....ima li to kakvo značenje?  :devil:)

Offline Crna Maca

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 182
  • Spol: Ženski   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: Igranje zlatne
« Odgovori #7 u: Srpanj 11, 2010, 11:28:24 prijepodne »
khm .... dok sam bila klinka imala sam male zlatne ... jedna je bila totalna ludaca koja je jednom dnevno ako ne i vise puta morala iskocit van iz akvarija - fetis totalni  :clown:
 bio je to mali okrugli od nekih 7l cca akvarij ... i male zlatne ... :-[
koje moj dragi bratic jednom zgodom iso sam hrniti (imao je svega 3 god) mislio je siroce da su gladne pa im samo prevrnuo posudicu s hranom u mali orkugli akvarijcek ... haaa ... zanimljivo .. naravno da dok smo majka i ja shvatile o cem se radi i dojurile u sobu ... ha dvije koje smo spasili umrle su sirotice nakon dva dana .... :down:
Samo dobar čovjek može biti sretan.

Offline BareST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 361
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: www.veseljko.net
  • www.veseljko.net
    • www.veseljko.net
Odg: Igranje zlatne
« Odgovori #8 u: Srpanj 15, 2010, 13:11:07 poslijepodne »
Istina,zlatne ribice po meni imaju najviše osobnosti.......savrsene su....treba na njih paziti i vratit ce na troduplo!
WWW.VESELJKO.NET