Ožujak 28, 2024, 12:28:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Cijepi li se tko protiv gripe?  (Posjeta: 7954 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Cijepi li se tko protiv gripe?
« u: Prosinac 28, 2010, 23:16:40 poslijepodne »
Jel se cijepio tko protiv gripe od vas?

Ja sam razmišljao otići se cijepiti. Zašto biti 2 tjedna prikovan za krevet kad mogu izbjeći, a po tramvajima i faksu sam po cijele dane i 100% ću doći u doticaj s virusom. U ove neke teorije zavjere farmaceutskih kompanija ne vjerujem niti me briga...

Kakvo je vaše mišljanje o tome???

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #1 u: Prosinac 28, 2010, 23:19:39 poslijepodne »
cjepio bi se protiv novinara da tako nesto postoji  :D
a čak mi mamić nije rođak  :D :D

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #2 u: Prosinac 28, 2010, 23:31:52 poslijepodne »
ja radim u agenciji za lijekove i privatno sam dobra sa osobom glavnom za nuspojave u hr, ona se cijepila, ali ja joj ipak kažem da mislim da je sve to urota  farmaceutske industrije i još tko zna koga....i stvarno to mislim
i ne bih se cijepila ni luda

osim toga prošli sam tjedan doma crkavala vjerojatno od svinjske gripe jer doktorica mi je rekla da je gripa, a moji na poslu koji su na izvoru svih informacija, tj oni su izvor., su mi rekli da obične gripe niti nema...
e sad, bilo je malo gadnije 5 dana -temperatura, čak ne puno više od 39, ali bolovi po cijelom su bili jedva izdržljivi i samo je voltaren kako tako to drzao pod kontrolom, jer ni temperaturu ni bol nisu umanjivali ni panadoli ni aspirin c plus i ostala sranja,
a grlo je bolilo kao da mi je krbavska bitka na njemu...
6 dan sam počela lagano dolaziti k sebi...ali da me strgalo, je...
ALI...ne bih se cijeplila ni da imam ove zime još 6 takvih jer tko zna što su stavili u to cjepivo, mislim da moji ne mogu baš sve tako sa sigurnošću ispitati kad im dođe pod ruke...
eto to je moje mišljenje iako se velik dio moje firme cijepio...mene su uvijek zvali nevjerni toma...
;)
:AkTer:

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #3 u: Prosinac 28, 2010, 23:36:19 poslijepodne »
cjepivo je za djecu i starce..ja gol do pojasa i to s donje strane....svako jutro cijepam drva....kuhana rakija...si musko ili ne  :D :D :D :D
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #4 u: Prosinac 28, 2010, 23:38:04 poslijepodne »
opa koja reklama, možda da nam pošalješ koju fotku
;))))))))))
:AkTer:

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #5 u: Prosinac 28, 2010, 23:40:22 poslijepodne »
cjepivo je za djecu i starce..ja gol do pojasa i to s donje strane....svako jutro cijepam drva....kuhana rakija...si musko ili ne  :D :D :D :D

hahaha  :D :D

ja se necu cijepit.. nema teorije  8)
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline ayiramalaq

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #6 u: Prosinac 28, 2010, 23:49:23 poslijepodne »
Nema sanse.
Ako neznate u ovom klasicnom cjepivu protiv gripe sad je ubaceno i ono protiv svinjske. A sad si vi mislite, svi znamo da je pandemija bila lazna, a sad je to dalje bezbroj razlicitih teorija zavjere.
Ali mislim da farmaceutska industrija zeli samo zaraditi. Cak je bilo neko istrazivanje da cjepivo na 90% ljudi nije djelotvorno bilo, tj da su svejedno dobili gripu, a kaj oni nutra stavljaju, to nitko nezna :D

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #7 u: Prosinac 28, 2010, 23:56:27 poslijepodne »
cjepivo je za djecu i starce..ja gol do pojasa i to s donje strane....svako jutro cijepam drva....kuhana rakija...si musko ili ne  :D :D :D :D
pazi ako ti ruka zadrhti od hladnoće da ne cvakneš ćunu :D

ne bi se cjepio ni u bunilu, pa ni da sam Milinović

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #8 u: Prosinac 28, 2010, 23:56:36 poslijepodne »
Sve što ste napisali su neprovjerene informacije. Neću reći lažne što vjerojatno i jesu, ali su neprovjerene i nemate dokaza ni za jednu od svojih tvrdnji.

Cjepiva nisu pomješana jer kao što je rekao i sam doktor na TV-u, nije to birtija da mućkaju koktele, već se radi o trokomponentnom cjepivu jer nebi imalo smisla bez antigena za novi virus.

Također protiv gripe se ljudi cijepe već dugi niz godina, i osim zaštite od bolesti do sada nije nikada bilo većih problema sa cjepivom. Prošle godine je bila hajka na cjepivo jer je sadržavalo konzervans i adjuvans (pojačivač imuniteta) koji su smatrani štetnima ako se daju djeci, ali toga u običnom cjepivu kakvo je svake godine, pa i ove, nema...

A nisu mi ni jasne ove tvrdnje da je gripa lažna jer postoje bolesni ljudi, odite u bolnicu ak ne vjerujete. Ja se bum cijepio pa sam bez brige...  :up:

A što se tiče farmacutskih kompanija, pa naravno da prave cjepiva i prodaju ih. Što im to nije posao???  -?
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2010, 00:03:24 prijepodne od Nuclear »

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #9 u: Prosinac 29, 2010, 00:00:25 prijepodne »
Kolko te plaćaju? :clown:

Offline Odojak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #10 u: Prosinac 29, 2010, 00:01:04 prijepodne »
Nisam se cjepia od vojske a i onda jer sa moralo, pa neču ni sad.
Triba se čeličit  ;)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #11 u: Prosinac 29, 2010, 00:02:31 prijepodne »
Kolko te plaćaju? :clown:

 :D

Pa to je samo moje mišljenje, nekak mi se drže vodu te sve teorije zavjere... Mislim da netko želi potrovati i kontrolirati ljudski rod, da ima puno efikasnijih načina...

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #12 u: Prosinac 29, 2010, 00:02:39 prijepodne »
Ma to su sve Ameri krivi! haha :D :D :D

Šala..
Ma neznam, ja ne volim nikakva cjepiva, antibiotike i ostale ljekove.. Penicilin jedini prihvaćam, za njega sam se uvjerio da pomaže  :up: Sve ovo ostalo je više manje u glavi, tko želi ozdravit ima puno veće šanse, dok onaj koji nema volju za životom nema nikakve šanse.  :nerd: To je barem moje mišljenje, koje mi se pokazalo točnim.
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #13 u: Prosinac 29, 2010, 00:04:25 prijepodne »
Kolko te plaćaju? :clown:

 :D

Pa to je samo moje mišljenje, nekak mi se drže vodu te sve teorije zavjere... Mislim da netko želi potrovati i kontrolirati ljudski rod, da ima puno efikasnijih načina...

A što je efikasnije od zastrašivanja i zatim ponuđivanja lijeka za to?  -?
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #14 u: Prosinac 29, 2010, 00:09:34 prijepodne »
A ak ćemo tak razmišljat onda nemojte ni antibiotike piti, niti kemoterapiju uzimati niti lijekove za kolesterol. Sve su to relativno nove bolesti modernog doba. Ne vjerujem da je ova gripa iz laboratorija pobjegla. Misliš da je onda i španjolska gripa pobjegla isto kad se još nije ni znalo za viruse? A cijena lijeka je 65kn.  Vidim da sam jedini ja za cijepljenje  :D :D :D

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #15 u: Prosinac 29, 2010, 00:10:41 prijepodne »
Ne postoji nezavisna ustanova za klinička ispitivanja cjepiva ili bilo koje ljeka, to košta milione dolara, uvjek to rade farmaceutske tvrtke. Pa ko im vjeruje.Ipak svi pijemo ljekove,ali kad smo bolesni. Njima je to nedostatan profit pa trebaju i nešto zdravima dati.Cjepivo ne štiti od gripe,nego se ona prebrodi sa "manje" burnih događaja -navodno, Kako to izmjeriti ?
A informacije tipa reko doktor na TV - nebi komentirao. Taj,a i drugi doktori više zarade od farmaceutskih tvrtki nego od plaće.Vjerovanje nije znanje.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #16 u: Prosinac 29, 2010, 00:41:01 prijepodne »
Nije li vec bila ovakva tema na forumu? :D
Postoji FDA u Americi, postoji Agencija za lijekove u Hrvatskoj, oni su zaduzeni za kontrolu toga sto dolazi na trziste.
Problem kod ove nove gripe je sto umiru mladi i zdravi ljudi, iz stanja potpunog zdravlja. Tome smo svi lani svjedocili, kako u svijetu, tako i kod nas. Tako da cu se cijepiti. Prijatelji koji su je preboljeli su vecinom rekli da im je to najgora bila gripa u zivotu. Stav struke, a ne doktora s TV-a je da se treba cijepiti. I priznajem da je lani javnost bila izmanipulirana vjerojatno od strane farmaceutskih firmi, ali ostaje cinjenica da je bolest tu i da je sve samo ne bezazlena. Na svakome od nas je da odluci da li ce se cijepiti i treba odluciti da li slusati ljude koji znaju i razumiju sto pricaju ili one koji bez ikakvih informacija i znanja govore takve nebuloze da ti pamet stane. Kako u javnosti, tako i tu na forumu.
Niti jedna gripa nije bezazlena i uvjeren sam da ce prije nego sto Zagreb dobije podzemnu zeljeznicu doci takav soj gripe da se vise nitko s njom nece saliti. Mislim, tko imalo zna o povijesti gripe i epidemija zna o kakvoj ozbiljnoj stvari se tu radi.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #17 u: Prosinac 29, 2010, 00:55:35 prijepodne »
Čitao sam baš nedavno o nekim novim ljekovima koji bi trebali postati dostupni u budućnosti. Jedan od njih zove se Fludase i trebao bi jako dobro rješavati bilo koju vrstu i soj gripe. Samo ne piše kad će biti dostupan na tržištu. Još je u fazi testiranja.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #18 u: Prosinac 29, 2010, 01:02:21 prijepodne »
U fazi dva je tako da ga jos dosta dugo nece biti.  -?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #19 u: Prosinac 29, 2010, 01:28:00 prijepodne »

Je i meni se čini da je ovakva tema bila..ali lani za lanjsku gripu. :D

Nisam se mislio cijepiti ali ak Ruki veli da se treba eeee onda to nije bez vraga.. :) Evo i ja gledam TV, pa reko neki pametan striko da se nije dobro cijepiti jer time sprečavamo prirodni razvoj imuniteta...no nebi se štel mešat jer se ne razmem. Znam samo da ne volim injekcije niti volim imati lijekove u krvi...

Većinom se cijepe penzići i mala djeca kaj ne? I kak nema nuspojava......penzićima penzije sve manje a djeci poskupljuju vrtići. :D :D :D

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #20 u: Prosinac 29, 2010, 05:23:25 prijepodne »

Većinom se cijepe penzići i mala djeca kaj ne? I kak nema nuspojava......penzićima penzije sve manje a djeci poskupljuju vrtići. :D :D :D

Jelda?... zato je kuhana rakija prava stvar  :up:
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline guppy world

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb / 095 55 27 695
  • 095/5527 695
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #21 u: Prosinac 29, 2010, 08:43:35 prijepodne »

Većinom se cijepe penzići i mala djeca kaj ne? I kak nema nuspojava......penzićima penzije sve manje a djeci poskupljuju vrtići. :D :D :D

Jelda?... zato je kuhana rakija prava stvar  :up:

Bolje uživati u domaćim čvarcima i domaćoj kuhanoj rakiji i biti zdrav, nego se brinuti o svinjskoj gripi i cijepivima! :up:


i obavezno - cijepati drva! ;)

Offline Odojak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #22 u: Prosinac 29, 2010, 09:02:44 prijepodne »

Većinom se cijepe penzići i mala djeca kaj ne? I kak nema nuspojava......penzićima penzije sve manje a djeci poskupljuju vrtići. :D :D :D

Jelda?... zato je kuhana rakija prava stvar  :up:

Bolje uživati u domaćim čvarcima i domaćoj kuhanoj rakiji i biti zdrav, nego se brinuti o svinjskoj gripi i cijepivima! :up:


i obavezno - cijepati drva! ;)


Gol do pasa.   :up: :up:

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #23 u: Prosinac 29, 2010, 09:18:25 prijepodne »
pazi ako ti ruka zadrhti od hladnoće da ne cvakneš ćunu :D

Pa kud odmah na ćunu?  :D Nekad su koljena stradavala,a sad ćune,osim toga čovjek je napisao gol do pasa,a ne ispod pasa  :D :D :D
A sada on topic,da budem iskren,nikada nisam imao gripu koja bi me oborila,hunjavice i viroze imam svake godine po 1-2 puta,ali ništa strašno da moram na bolovanje.Isto mislim da ova cjepiva imaju samo učinka kod nekih osoba,zna se da cijepivo nevrijedi ako ste se bolesni cijepili,znači nesmije biti nikakve prehlade ili slično zbog oslabljenog imuniteta,ipak takva cjepiva sadrže oslabljene varijante samih virusa.Digla se fama oko svinjske gripe i ptičje,a svake godine umire na desetke tisuća ljudi u svijetu od obične gripe.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #24 u: Prosinac 29, 2010, 09:22:09 prijepodne »
boli me kiki, neću se cijepit.. nije me strah da ću riknut... više me je strah ovakvog života, krpanja od prvog do prvog, pretakanja iz šupljeg u prazno, praznine u danima, odnosima, smislu svega, imputiranih strahova i pravila nametnutih od mediokriteta  do u duboku starost ...

eto...