Travanj 27, 2024, 10:04:12 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Novi Jadranski akvarij 230l  (Posjeta: 26291 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #25 u: Travanj 15, 2012, 15:01:34 poslijepodne »

Nitko te ne sili da prihvatiš prijedlog ili savjet za koji misliš da nije ispravan. Ja govorim o načinu komunikacije, kako se odnosiš prema ljudima koji ti imaju namjeru pomoći pa makar i nešto krivo napisali. Znači govorim o pravilima pristojnog ponašanja na forumu prema sugovornicima a ne o savjetima koje dobijaš. Nitko ti neće pisati ubuduće budeš li se otresito i bahato ponašao prema njima. I uopće me ne zanima koliko imaš znanja ili iskustva u akvaristici pa ni koliko imaš godina ali do sada nisi ništa dao ovom forumu u svojim 15 postova da bi imao gard koji imaš, posebno prema korisnicima koji ti pokušavaju pomoći.

Sve je na tebi, kako ćeš se odnositi prema drugima tako će ti i biti.


Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #26 u: Travanj 15, 2012, 15:03:48 poslijepodne »
Potraži tu na forumu vanjski OF.Sorry ali sad nemam vremena da tražim link,ali ako se ne snađeš navečer ću ti pogledati... ;)

Nisam uspio pronaći, ali želio bi napraviti nešto slično ovom:

http://www.tunze.com/149.html?&L=1&C=HR&user_tunzeprod_pi1%5Bpredid%5D=-infoxunter004

Neznam koliko je uopće moguće ovo nabaviti u HR, eventualno izvana...

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #27 u: Travanj 15, 2012, 15:10:19 poslijepodne »

Nitko te ne sili da prihvatiš prijedlog ili savjet za koji misliš da nije ispravan. Ja govorim o načinu komunikacije, kako se odnosiš prema ljudima koji ti imaju namjeru pomoći pa makar i nešto krivo napisali. Znači govorim o pravilima pristojnog ponašanja na forumu prema sugovornicima a ne o savjetima koje dobijaš. Nitko ti neće pisati ubuduće budeš li se otresito i bahato ponašao prema njima. I uopće me ne zanima koliko imaš znanja ili iskustva u akvaristici pa ni koliko imaš godina ali do sada nisi ništa dao ovom forumu u svojim 15 postova da bi imao gard koji imaš, posebno prema korisnicima koji ti pokušavaju pomoći.

Sve je na tebi, kako ćeš se odnositi prema drugima tako će ti i biti.



Mislim da bi ti kao moderator na ovom forumu ipak morao privući nove članove iskustvom i znanjem, a ne praveći se "mama" i preodgajati ih. Pogotovo s toga što ponavljam da nisam nikog ničim uvrijedio, a ako i jesam ispričao sam se javno.

Nitko ne "tjera" tebe ili bilo koga da mi odgovori ili bilo što napiše u ovoj temi, ako to ne želi, ali ako već želiš nešto konkretno i primjereno temi ovog foruma napisati (a ne "preodgajati" članove) molim da onda to i napišeš. I ako sam bilo koje pravilo foruma prekršio molim te da mi pokažeš. BTW pročitao sam pravila foruma...  :)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #28 u: Travanj 15, 2012, 15:16:23 poslijepodne »

Ja ti sigurno ne mislim pisati savjete jer mi je tvoje ponašanje odbojno!

S druge strane vidiš da sam moderator na forumu pa valjda ti je jasno što to znači. Neću dozvoliti diskusiju u kojem one koji ti pokušaju pomoći diskreditiraš ili vrijeđaš. Toliko o tome, pripazi se jer ćeš letit s foruma samo tako pa filozofiraj i mudruj s moderatorom na nekom drugom forumu! :devil:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #29 u: Travanj 15, 2012, 15:22:17 poslijepodne »

Ja ti sigurno ne mislim pisati savjete jer mi je tvoje ponašanje odbojno!

S druge strane vidiš da sam moderator na forumu pa valjda ti je jasno što to znači. Neću dozvoliti diskusiju u kojem one koji ti pokušaju pomoći diskreditiraš ili vrijeđaš. Toliko o tome, pripazi se jer ćeš letit s foruma samo tako pa filozofiraj i mudruj s moderatorom na nekom drugom forumu! :devil:

Još mi nisi odgovorio koje sam to pravilo foruma prekršio?!  -?

Prijetnje ostavi za nekog drugog jer kod mene to ne prolazi, a ako se i ostali članovi vodstva foruma slažu s tim slobodno me bezrazložno banajte, nema problema, samo to nije način za razvoj i napredak foruma. Čim se neko ne slaže s tobom - BAN... Jadno...  :klap: :klap: :klap: :-X

BTW, ako si već moderator molio bih te da pobrišeš sve OT postove jer nemaju smisla i svrhu u ovoj temi. Predlažem da završimo s ovakvim prepucavanjima i "držimo" se teme ako je to moguće.

Hvala

Offline banzaii

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 149
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZGB
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #30 u: Travanj 15, 2012, 15:25:07 poslijepodne »
Potraži tu na forumu vanjski OF.Sorry ali sad nemam vremena da tražim link,ali ako se ne snađeš navečer ću ti pogledati... ;)

Nisam uspio pronaći, ali želio bi napraviti nešto slično ovom:

http://www.tunze.com/149.html?&L=1&C=HR&user_tunzeprod_pi1%5Bpredid%5D=-infoxunter004

Neznam koliko je uopće moguće ovo nabaviti u HR, eventualno izvana...

Ja sam svojevremeno imao tunze vanjski OF.Kontaktiraj Croreef(Mirko) ili CMA(Petar) oni će ti sigurno moći pomoći,a i pogledaj na Elegansreef-u i pitaj tamo jer je i on imao nedavno u ponudi


Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #31 u: Travanj 15, 2012, 15:28:55 poslijepodne »
Potraži tu na forumu vanjski OF.Sorry ali sad nemam vremena da tražim link,ali ako se ne snađeš navečer ću ti pogledati... ;)

Nisam uspio pronaći, ali želio bi napraviti nešto slično ovom:

http://www.tunze.com/149.html?&L=1&C=HR&user_tunzeprod_pi1%5Bpredid%5D=-infoxunter004

Neznam koliko je uopće moguće ovo nabaviti u HR, eventualno izvana...

Ja sam svojevremeno imao tunze vanjski OF.Kontaktiraj Croreef(Mirko) ili CMA(Petar) oni će ti sigurno moći pomoći,a i pogledaj na Elegansreef-u i pitaj tamo jer je i on imao nedavno u ponudi



Kakav ti se pokazao Tunze OF? Hvala i na kontaktima...  :up: :up:
« Zadnja izmjena: Travanj 15, 2012, 15:44:24 poslijepodne od Daimyo »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #32 u: Travanj 15, 2012, 15:33:35 poslijepodne »



Ja ti sigurno ne mislim pisati savjete jer mi je tvoje ponašanje odbojno!

S druge strane vidiš da sam moderator na forumu pa valjda ti je jasno što to znači. Neću dozvoliti diskusiju u kojem one koji ti pokušaju pomoći diskreditiraš ili vrijeđaš. Toliko o tome, pripazi se jer ćeš letit s foruma samo tako pa filozofiraj i mudruj s moderatorom na nekom drugom forumu! :devil:

Prijetnje ostavi za nekog drugog jer kod mene to ne prolazi, a ako se i ostali članovi vodstva foruma slažu s tim slobodno me bezrazložno banajte, nema problema, samo to nije način za razvoj i napredak foruma. Čim se neko ne slaže s tobom - BAN... Jadno...  :klap: :klap: :klap: :-X



Daimyo imaš OPOMENU!

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #33 u: Travanj 15, 2012, 15:37:29 poslijepodne »
Ja imam Tunze OF, super stvar....

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #34 u: Travanj 15, 2012, 15:43:27 poslijepodne »



Ja ti sigurno ne mislim pisati savjete jer mi je tvoje ponašanje odbojno!

S druge strane vidiš da sam moderator na forumu pa valjda ti je jasno što to znači. Neću dozvoliti diskusiju u kojem one koji ti pokušaju pomoći diskreditiraš ili vrijeđaš. Toliko o tome, pripazi se jer ćeš letit s foruma samo tako pa filozofiraj i mudruj s moderatorom na nekom drugom forumu! :devil:

Prijetnje ostavi za nekog drugog jer kod mene to ne prolazi, a ako se i ostali članovi vodstva foruma slažu s tim slobodno me bezrazložno banajte, nema problema, samo to nije način za razvoj i napredak foruma. Čim se neko ne slaže s tobom - BAN... Jadno...  :klap: :klap: :klap: :-X



Daimyo imaš OPOMENU!

A iz kojeg ono razloga...?  :D Jesu li tri opomene penal...  :D :D :D

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #35 u: Travanj 15, 2012, 15:45:45 poslijepodne »
Ja imam Tunze OF, super stvar....

Možeš li staviti koju sliku da vidim kako to izgleda kod tebe? Možeš li ga malo detaljnije opisati? Koliko si ga platio?

Hvala

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #36 u: Travanj 15, 2012, 15:53:25 poslijepodne »



Ja ti sigurno ne mislim pisati savjete jer mi je tvoje ponašanje odbojno!

S druge strane vidiš da sam moderator na forumu pa valjda ti je jasno što to znači. Neću dozvoliti diskusiju u kojem one koji ti pokušaju pomoći diskreditiraš ili vrijeđaš. Toliko o tome, pripazi se jer ćeš letit s foruma samo tako pa filozofiraj i mudruj s moderatorom na nekom drugom forumu! :devil:

Prijetnje ostavi za nekog drugog jer kod mene to ne prolazi, a ako se i ostali članovi vodstva foruma slažu s tim slobodno me bezrazložno banajte, nema problema, samo to nije način za razvoj i napredak foruma. Čim se neko ne slaže s tobom - BAN... Jadno...  :klap: :klap: :klap: :-X



Daimyo imaš OPOMENU!

A iz kojeg ono razloga...?  :D Jesu li tri opomene penal...  :D :D :D



Radi nepoštivanja i omalovažavanja korisnika koji su ti pomagali i radi bahatog prepucavanja s moderatorom i neodustajanja od takvog ponašanja i nakon izrečene opomene.
Imaš ban na 10 dana....dovoljno vremena da se ohladiš, razmisliš o svom ponašanju i kreneš ispočetka na ovom forumu sa drugačijim stavom!

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #37 u: Travanj 15, 2012, 16:05:38 poslijepodne »
http://www.tunze.com/149.html?&L=1&C=HR&user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter005
Ovaj prvi imam i radi izvrsno, plaćeno rabljeno 400 kn...

Offline benak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 174
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #38 u: Travanj 15, 2012, 23:06:40 poslijepodne »
Ja sam ti imao cirka 2 godine tunze vanjski preljev I nebi ti ga uopste preporucio jer je koliko me sjecanje sluzi u tom periodu sigurno 3  puta stao sa radom ,sreca sto sam svaki put kad je prestao raditi bio ispred akvarija inace bi bill poplava tako da ne mislis da ti je taj preljev potpuno siguran.

Offline banzaii

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 149
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZGB
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #39 u: Travanj 15, 2012, 23:12:45 poslijepodne »
Radi on,ali ja osobno nisam bio presretan s njim i zbog zvuka,a i išlo mi je na živce povlačenje zraka kroz cijevčicu,te nisam bio siguran da ga mogu ostaviti na 2-3 tjedna(a da će sve biti ok).Inače što se tiče protoka kroz njega za tvoj akvarij ok

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #40 u: Travanj 16, 2012, 08:27:01 prijepodne »
Bez toga nema sumpa ako nije akvarij ranije bušen, bušenje gotovog akvarija  :nerv:  :down: završi obično loše, ja sam za spriječavanje poplave povratnu pumpu stavio na visinu vode u sumpu koja ne preljeva glavni tank u slućaju zastoja OF-a (tako da pumpa tjera vodu dok ne ostane na suhom a ta količina stane u glavni tank do vrha... ) iako nevidim razlog da se to dogodi ali vrag ne spava.Kaj se tiče glasnoće nije ništa glasniji od klasičnog OF čak je ako se koristi rebrasta odvodna cijev i tiši.Nabori cijevi ublažavaju šum vode a presjek od 1" osigurava dovoljno mjesta da ništa ne zapne.

Offline benak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 174
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #41 u: Travanj 16, 2012, 22:32:23 poslijepodne »
Bez toga nema sumpa ako nije akvarij ranije bušen, bušenje gotovog akvarija  :nerv:  :down: završi obično loše, ja sam za spriječavanje poplave povratnu pumpu stavio na visinu vode u sumpu koja ne preljeva glavni tank u slućaju zastoja OF-a (tako da pumpa tjera vodu dok ne ostane na suhom a ta količina stane u glavni tank do vrha... ) iako nevidim razlog da se to dogodi ali vrag ne spava.Kaj se tiče glasnoće nije ništa glasniji od klasičnog OF čak je ako se koristi rebrasta odvodna cijev i tiši.Nabori cijevi ublažavaju šum vode a presjek od 1" osigurava dovoljno mjesta da ništa ne zapne.
Ne razumijem kako si onda rijesio dolijevanje destilirane vode u sump.

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #42 u: Travanj 17, 2012, 11:39:59 prijepodne »
Ako misliš na pumpu, ona je na visini koja je sigurna za sprečavanje preljevanja glavnog tanka, ishlapljela voda koja varira u 1-2cm se nadoljeva ručno (budućnost automatski). Ako se zaustavi OF pumpa izbaci vodu u glavni tank i ostane na suhom (ima zaštitu pa se sama ugasi) i nema potopa.

Offline benak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 174
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #43 u: Travanj 17, 2012, 14:08:00 poslijepodne »
Tu si u pravu sve dok dolijevas destiliranu vodu rucno nemas bojazni od poplave a kad buses dolijevao automatski destiliranu vodu onda ti mogu nastati problemi.

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #44 u: Travanj 29, 2012, 22:23:22 poslijepodne »
Evo jedna slika akvarija u povojima.  :)

Možda uvatim malo vrimena pa stavim par stanara...  ;)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #45 u: Travanj 29, 2012, 22:43:28 poslijepodne »
Može li pomoć oko identifikacije ovih riba (hrvatski i latinski nazivi)?

Hvala

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #46 u: Travanj 30, 2012, 22:31:03 poslijepodne »
Ribe su skoro sigurno Lipophrys dalmatinus, slingurica (babičica) rupičarka (dalmatinska) i sasvim pouzdano Symhodus ocellatus (pavlinka) i to “obična” i varijetet ove vrste narandžaste boje. Srećno sa Jadranom! Poz.

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #47 u: Svibanj 02, 2012, 09:11:51 prijepodne »
Ribe su skoro sigurno Lipophrys dalmatinus, slingurica (babičica) rupičarka (dalmatinska) i sasvim pouzdano Symhodus ocellatus (pavlinka) i to “obična” i varijetet ove vrste narandžaste boje. Srećno sa Jadranom! Poz.

Hvala ZorK, prava si enciklopedija...  :klap: :klap: :up: :up:

Offline Marko Jurković

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #48 u: Svibanj 02, 2012, 09:23:58 prijepodne »
Lijepe ribice
Sretno  :up:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #49 u: Svibanj 02, 2012, 09:34:09 prijepodne »
Ribe su skoro sigurno Lipophrys dalmatinus, slingurica (babičica) rupičarka (dalmatinska) i sasvim pouzdano Symhodus ocellatus (pavlinka) i to “obična” i varijetet ove vrste narandžaste boje. Srećno sa Jadranom! Poz.

I ako ti još nebi bio problem i ukoliko znaš kako se zove ona riba na gornjoj slici cijelog akvarija, stoji dolje lijevo na pijesku, neka vrsta slična listu ali nije... staviti ću krupniju sliku nje kad dođem doma.

I ako znaš čime se hrani.

Hvala