Travanj 27, 2024, 09:30:12 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Novi Jadranski akvarij 230l  (Posjeta: 26290 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Novi Jadranski akvarij 230l
« u: Travanj 15, 2012, 11:27:25 prijepodne »
Pozdrav,

Evo sam u pokušaju podizanja jadranskog morskog akvarija. Početnik sam pa imajte razumijevanja.  :D

Riječ je o Cayman 110 akvariju, od pumpi i filtera imam unutrašnji Bluwave 07 i Fluval 4plus, te vanjski Tetratec kanister filter EX 1200.

U filterima su spužva, ugljen, one plastične kuglice i porozni "siporex" valjčići.

Pumpa zraka je Tetratec APS 150.

Rasvjeta je jedna Marine white neonka i jedna Marine blue neonka.

E sad konkretno pitanje; ispod akvarija imam stalak i u njemu prostor za napraviti sump (ili nešto takvo) u dimenzijama 50x40x45cm.

Kako napraviti (spojiti) sump s akvarijem, a da ne bušim staklo akvarija jer to ne dolazi u obzir. Koja mi oprema (pumpa) treba za to?

Hvala na pomoći.

Pozz

Offline white

  • Trade Count: (-1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški   Lokacija: ZAGREB
  • 095/742-0003
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #1 u: Travanj 15, 2012, 11:31:05 prijepodne »
Pozdrav,

Evo sam u pokušaju podizanja jadranskog morskog akvarija.

Riječ je o Cayman 110 akvariju, od pumpi i filtera imam unutrašnji Bluwave 07 i Fluval 4plus, te vanjski Tetratec kanister filter EX 1200.

U filterima su spužva, ugljen, one plastične kuglice i porozni "siporex" valjčići.

Pumpa zraka je Tetratec APS 150.

Rasvjeta je jedna Marine white neonka i jedna Marine blue neonka.

E sad konkretno pitanje; ispod akvarija imam stalak i u njemu prostor za napraviti sump (ili nešto takvo) u dimenzijama 50x40x45cm.

Kako napraviti (spojiti) sump s akvarijem, a da ne bušim staklo akvarija jer to ne dolazi u obzir. Koja mi oprema (pumpa) treba za to?

Hvala na pomoći.

Pozz

Pozz
imas za preljev od brade temu u diy....pa malo potrazi na forumu....
a drug Grof ce ti dati bolje info on je dr za to  :klap:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #2 u: Travanj 15, 2012, 12:01:45 poslijepodne »
i ja krecem tek u ove vode, ali mislim da ti spuzva, keramika i ostali filter materijali iz slatke vode nista ne pomazu, cak naprotiv. A samim time ni vanjski filter. Jedino ga isprazniti, napuniti pijeskom, ali kad sam ja pitao za tu varijantu nije bas bilo pristalica, pa sam odustao.

Rasvjeta ti je preslaba, pretpostavljam da je to akvarij od 240 litara? Nisam siguran, ali koliko sam ja shvatio, treba ti puno jaca rasvjeta i vise lampi. Na 115 litara su meni savjetovali 4x24w lampe, ja cak razmisljam i o 5x24w.

Za sump bez busenja, pogledaj helpdesk, raspravljalo se i tamo o toj varijanti, ali opet, mene su odgovorili od takve varijante overflova, zbog sigurnosnih razloga. Sve je ok dok radi, ali ako iz bilo kojeg razloga pumpa stane, moras imati 100% siguran sistem da nebi bilo izljevanja vode, kao i kad pumpa ponovo proradi da bez tvoje intervencije voda opet pocme kruziti, a busenje je izgleda jedini nacin da to bude 100% sigurno.

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #3 u: Travanj 15, 2012, 12:04:46 poslijepodne »
dobrodošao u morski svijet, ovo što si napisao da imaš od opreme zaboravi, morska  i slatkovodna akvaristika su po potrebnoj opremi vrlo različite pa ti preporučam da OBAVEZNO pročitaš temu :
                       https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50399.0

tu ti Roni sve lijepo objašnjava i kad dva puta pročitaš i nakon toga odlučiš ući u more samo se drži tih uputa i biti će sve ok, naravno za sve probleme i nejasnoće na koje naiđeš samo pitaj. U svojem profilu nisi naveo od kuda si da bi ti mogli preporučiti nekog akvaristu da odeš do njega i vidiš kako to sve izgleda i što je sve potrebno pa ako ti nije teško ispuni profil  :) . Neznam da li si se raspitao za cijene opreme i naknadnog održavanja morskog akvarija u odnosu na slatki. Po mojoj procijeni za tvoju litražu cijena tekućeg održavanja je 2-3 puta skuplja od slatkovodnog a i oprema također. Razlika između jadranskog i tropskog je u vrstama organizama koje ćeš staviti unutra a i u temperaturi mora, jadran je nešto hladniji što odmah u početku od tebe zahtijeva preko ljeta obavezu održavanja niže temperature. Da te ne strašim više ajde dobro pročitaj temu sa linka  i onda se javi sa pitanjima. pozz
HR/ZG/trnje

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #4 u: Travanj 15, 2012, 12:08:11 poslijepodne »
Samo da napomenem da je ovaj akvarij u ovoj kombinacij opreme uredno radio više od dvije godine...  :)

Ja bi ga probao podići na malo višu razinu tako da mu dodam sump u kojem bi držao skimer i eventualno još koji dio opreme.

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #5 u: Travanj 15, 2012, 12:11:13 poslijepodne »
dobrodošao u morski svijet, ovo što si napisao da imaš od opreme zaboravi, morska  i slatkovodna akvaristika su po potrebnoj opremi vrlo različite pa ti preporučam da OBAVEZNO pročitaš temu :
                       https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50399.0

tu ti Roni sve lijepo objašnjava i kad dva puta pročitaš i nakon toga odlučiš ući u more samo se drži tih uputa i biti će sve ok, naravno za sve probleme i nejasnoće na koje naiđeš samo pitaj. U svojem profilu nisi naveo od kuda si da bi ti mogli preporučiti nekog akvaristu da odeš do njega i vidiš kako to sve izgleda i što je sve potrebno pa ako ti nije teško ispuni profil  :) . Neznam da li si se raspitao za cijene opreme i naknadnog održavanja morskog akvarija u odnosu na slatki. Po mojoj procijeni za tvoju litražu cijena tekućeg održavanja je 2-3 puta skuplja od slatkovodnog a i oprema također. Razlika između jadranskog i tropskog je u vrstama organizama koje ćeš staviti unutra a i u temperaturi mora, jadran je nešto hladniji što odmah u početku od tebe zahtijeva preko ljeta obavezu održavanja niže temperature. Da te ne strašim više ajde dobro pročitaj temu sa linka  i onda se javi sa pitanjima. pozz

Pročitao sam većinu tema na ovom forumu (doduše disam vidio još temu o preljevu)

Mislim da će rasvjeta biti dovoljna jer ne mislim držati neke koralje u njemu, već organizme i "plićaka". I kako sam već naveo oprema je uredno vršila svoju funkciju dvije godine.  :)

Molim da ako niste sigurni u vaše odgovore ne pišete bezveze...  ;) -? 8)
« Zadnja izmjena: Travanj 15, 2012, 12:15:01 poslijepodne od Daimyo »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #6 u: Travanj 15, 2012, 12:15:53 poslijepodne »
cekaj, u ovoj kombinaciji si imao morski unazad dvije godine?

Onda sorry, nisam skuzio.  :-[

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #7 u: Travanj 15, 2012, 12:17:57 poslijepodne »
cekaj, u ovoj kombinaciji si imao morski unazad dvije godine?

Onda sorry, nisam skuzio.  :-[

Nisam ja nego prijatelj...  :)

Od njega sma ga uzeo.

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #8 u: Travanj 15, 2012, 12:18:16 poslijepodne »
Samo da napomenem da je ovaj akvarij u ovoj kombinacij opreme uredno radio više od dvije godine...  :)


radila je u morskom akvariju ili slatkovodnom ??? i za plićak ti treba jača rasvjeta jer rasvjeta ne služi samo za to da ti vidiš ribe i one tebe nego svijetlo treba za rast zoantela u vodi s kojima se opet hrane drugi organizmi itd.....

HR/ZG/trnje

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #9 u: Travanj 15, 2012, 12:22:57 poslijepodne »
Samo da napomenem da je ovaj akvarij u ovoj kombinacij opreme uredno radio više od dvije godine...  :)


radila je u morskom akvariju ili slatkovodnom ??? i za plićak ti treba jača rasvjeta jer rasvjeta ne služi samo za to da ti vidiš ribe i one tebe nego svijetlo treba za rast zoantela u vodi s kojima se opet hrane drugi organizmi itd.....



Radio je kao morski jadranski...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #10 u: Travanj 15, 2012, 12:33:50 poslijepodne »
radio je kao morski, tj jadranski, ali u principu slatkovodne opreme.. pitas za savjet, dobijes od iskusnog, a jos se bunis.. sve sto si naveo nije ti dovoljno da krenes u prave morske vode.. ti s tim mozes krenut, imat ces sve oke neko vrijeme, ali s vremenom ces shvatiti gdje grijesis.. akvarij je dosta velik da bi samo tako stavio bilo sto od opreme.. ako ti se sviđa more, tj jadranski tank, kreni barem sa nekim nano akvarijem gdje ti netreba toliko opreme kao za veci reef, i vidjet ces kako sta ide..

decki su ti sve objasnili.. a i jadranski tank nije toliko zahtjevan, netrazi mnogo, ali tvoj akvarij te litraze trazi dosta opreme da bi ga uopce pokrenuo u morski svijet..

i ako vec trazis savjet od nekoga tko ima velikog iskustva, onda to postuj.. sretno!  :up:

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #11 u: Travanj 15, 2012, 12:49:48 poslijepodne »
Samo par natuknica:

- jadranski akvarij NIJE jednostavan
- filtracija ti nije adekvatna za jadranski akvarij.... mora biti bazirana na živom kamenu + protein skimer + česte promjene mora - OVO je minimum
- izbor organizama treba biti sa što manje većih prljača (riba).... pogledaj malo Labrax-ov akvarij za primjer
- rasvjeta ne treba biti jaka, jer većina jadranskih organizama je nefotosintetička (2 lampe su dovoljne)
- razmisli o hlađenju.



Ove natuknice nek ti budu vodilje, ako želiš napraviti pravi jadranski akvarij... a ne akvarij sa par dosadnih bezvezarija iz plićaka.
To što je taj akvarij radio tako godinu dana, ne znači ama baš ništa, jer mogu zamislit kako je "dobar" bio.


Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #12 u: Travanj 15, 2012, 13:21:25 poslijepodne »
Samo par natuknica:

- jadranski akvarij NIJE jednostavan
- filtracija ti nije adekvatna za jadranski akvarij.... mora biti bazirana na živom kamenu + protein skimer + česte promjene mora - OVO je minimum
- izbor organizama treba biti sa što manje većih prljača (riba).... pogledaj malo Labrax-ov akvarij za primjer
- rasvjeta ne treba biti jaka, jer većina jadranskih organizama je nefotosintetička (2 lampe su dovoljne)
- razmisli o hlađenju.



Ove natuknice nek ti budu vodilje, ako želiš napraviti pravi jadranski akvarij... a ne akvarij sa par dosadnih bezvezarija iz plićaka.
To što je taj akvarij radio tako godinu dana, ne znači ama baš ništa, jer mogu zamislit kako je "dobar" bio.



Hvala Grofe,

Dakle imam tu opremu koju imam i cilj mi ju je poboljšati. Savjeti tipa idi s nakakvim drugim akvarijem me ne zanimaju...

Zato šta nemam skimer i pitam za sump i njegovo priključivanje.

Ne mogu stavit skimer u akvarij jer akvarij ima gore poklopac.

U akvariju su od organizama 4 babice, 2 rakovice, 4 ribe priljepka, par školjaka, prilipaka, nanara i dosta kozica.

I već i ovakav mi je dovoljno zanimljiv, a želio bih da mogu staviti i još drugih organizama.

Hlađenje vjerujem za sada neće biti problem jer mi se u stanu temperatura ni ljeti ne penje iznad 25 stupnjeva (dobra je izolacija plus je klima točno iznad akvarija), ali u doglednoj budućnosti možda i nešto takvo riješim. Za sada ću ga hladiti bocama s ledom.

Dakle sad me najviše zanima kako napraviti i spojiti sump.

I da li bi još jedan vanjski kanistar filter (Tetratec EX 1200 ili neki sličan) poboljšao cirkulaciju na neku "prihvatljivu" razinu?

Akvarij mi nije za "pokazivanje" drugima nego za moj osobni užitak pa je to osnovna vodilja.

Hvala svima na odgovorima

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #13 u: Travanj 15, 2012, 13:22:57 poslijepodne »
isao sam na to da je jednostavniji nego tropski, nekazem bas da je jednostavan, jer ima i tu mnogo posla i opreme koja je bitna.. al dobro ti je grof sve napisao  :up:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #14 u: Travanj 15, 2012, 13:27:53 poslijepodne »
radio je kao morski, tj jadranski, ali u principu slatkovodne opreme.. pitas za savjet, dobijes od iskusnog, a jos se bunis.. sve sto si naveo nije ti dovoljno da krenes u prave morske vode.. ti s tim mozes krenut, imat ces sve oke neko vrijeme, ali s vremenom ces shvatiti gdje grijesis.. akvarij je dosta velik da bi samo tako stavio bilo sto od opreme.. ako ti se sviđa more, tj jadranski tank, kreni barem sa nekim nano akvarijem gdje ti netreba toliko opreme kao za veci reef, i vidjet ces kako sta ide..

decki su ti sve objasnili.. a i jadranski tank nije toliko zahtjevan, netrazi mnogo, ali tvoj akvarij te litraze trazi dosta opreme da bi ga uopce pokrenuo u morski svijet..

i ako vec trazis savjet od nekoga tko ima velikog iskustva, onda to postuj.. sretno!  :up:

"Bunim" se jer te evo i Grof dolje demantirao u vezi rasvjete, a i ne moraš se odma vrijeđati, ipak je ovo forum koji služi za rasprave a ne za svađe... a i mislim da je jadranski dosta kompliciran akvarij i upoće nije jednostvan. za sada se sa iskustvom i nisi baš nešto iskazao, vjeriujem da je to samo moj trenutni osobni dojam i da je pogrešan, ali vidim samo ono što si napisao...

I bez ljutnje molim, nije mi cilj nikog uvrijediti nego pokušati dobiti pomoć i adekvatne informacije.

Pozz

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #15 u: Travanj 15, 2012, 13:35:58 poslijepodne »
radio je kao morski, tj jadranski, ali u principu slatkovodne opreme.. pitas za savjet, dobijes od iskusnog, a jos se bunis.. sve sto si naveo nije ti dovoljno da krenes u prave morske vode.. ti s tim mozes krenut, imat ces sve oke neko vrijeme, ali s vremenom ces shvatiti gdje grijesis.. akvarij je dosta velik da bi samo tako stavio bilo sto od opreme.. ako ti se sviđa more, tj jadranski tank, kreni barem sa nekim nano akvarijem gdje ti netreba toliko opreme kao za veci reef, i vidjet ces kako sta ide..

decki su ti sve objasnili.. a i jadranski tank nije toliko zahtjevan, netrazi mnogo, ali tvoj akvarij te litraze trazi dosta opreme da bi ga uopce pokrenuo u morski svijet..

i ako vec trazis savjet od nekoga tko ima velikog iskustva, onda to postuj.. sretno!  :up:

"Bunim" se jer te evo i Grof dolje demantirao u vezi rasvjete, a i ne moraš se odma vrijeđati, ipak je ovo forum koji služi za rasprave a ne za svađe... a i mislim da je jadranski dosta kompliciran akvarij i upoće nije jednostvan. za sada se sa iskustvom i nisi baš nešto iskazao, vjeriujem da je to samo moj trenutni osobni dojam i da je pogrešan, ali vidim samo ono što si napisao...

I bez ljutnje molim, nije mi cilj nikog uvrijediti nego pokušati dobiti pomoć i adekvatne informacije.

Pozz

Pardon mislio sam na Božidarov post a na tvoj komentar  :)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #16 u: Travanj 15, 2012, 13:49:23 poslijepodne »
Samo par natuknica:

- jadranski akvarij NIJE jednostavan
- filtracija ti nije adekvatna za jadranski akvarij.... mora biti bazirana na živom kamenu + protein skimer + česte promjene mora - OVO je minimum
- izbor organizama treba biti sa što manje većih prljača (riba).... pogledaj malo Labrax-ov akvarij za primjer
- rasvjeta ne treba biti jaka, jer većina jadranskih organizama je nefotosintetička (2 lampe su dovoljne)
- razmisli o hlađenju.



Ove natuknice nek ti budu vodilje, ako želiš napraviti pravi jadranski akvarij... a ne akvarij sa par dosadnih bezvezarija iz plićaka.
To što je taj akvarij radio tako godinu dana, ne znači ama baš ništa, jer mogu zamislit kako je "dobar" bio.



E da i u akvariju i ima već nešto živog kamenja a planiram ga nabaviti još.

Izmjena mora nije problem....

Offline banzaii

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 149
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZGB
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #17 u: Travanj 15, 2012, 13:50:21 poslijepodne »
akvarij ti je bolje hladiti ventilatorima(recimo za hlađenje pc-a),ali s obzirom na poklopac vidi dali ti je to izvedivo.Ovo s bocama zaleđene vode nije baš sretno rješenje.Sretno :up:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #18 u: Travanj 15, 2012, 13:52:45 poslijepodne »
akvarij ti je bolje hladiti ventilatorima(recimo za hlađenje pc-a),ali s obzirom na poklopac vidi dali ti je to izvedivo.Ovo s bocama zaleđene vode nije baš sretno rješenje.Sretno :up:

Mislim da ventilatore neću imati gdje staviti, ali pokušajmo se vratiti na poje prvo pitanje, a to je realizacija sumpa...

Ima li koje bolje riješenje za hlađenje koje je izvedivo u mom primjeru?

Offline banzaii

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 149
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZGB
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #19 u: Travanj 15, 2012, 13:57:06 poslijepodne »
Kad riješiš sump onda imaš mogučnost postavljanja ventilatora.Što se preljeva tiče imaš vanjske OF-e,ali opet pitanje je tvog poklopca(vjerojatno bi ga trebao rezat)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #20 u: Travanj 15, 2012, 13:59:38 poslijepodne »
Kad riješiš sump onda imaš mogučnost postavljanja ventilatora.Što se preljeva tiče imaš vanjske OF-e,ali opet pitanje je tvog poklopca(vjerojatno bi ga trebao rezat)

Postoji na poklopcu mjesto gdje se mogu provući još dva crijeva... neznam samo što mi treba i kako to realizirati

Offline banzaii

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 149
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZGB
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #21 u: Travanj 15, 2012, 14:04:15 poslijepodne »
Potraži tu na forumu vanjski OF.Sorry ali sad nemam vremena da tražim link,ali ako se ne snađeš navečer ću ti pogledati... ;)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #22 u: Travanj 15, 2012, 14:06:16 poslijepodne »
Potraži tu na forumu vanjski OF.Sorry ali sad nemam vremena da tražim link,ali ako se ne snađeš navečer ću ti pogledati... ;)

OK, pogledat ću, hvala

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #23 u: Travanj 15, 2012, 14:19:17 poslijepodne »
Molim da ako niste sigurni u vaše odgovore ne pišete bezveze...  ;) -? 8)


"Bunim" se jer te evo i Grof dolje demantirao u vezi rasvjete, a i ne moraš se odma vrijeđati, ipak je ovo forum koji služi za rasprave a ne za svađe... a i mislim da je jadranski dosta kompliciran akvarij i upoće nije jednostvan. za sada se sa iskustvom i nisi baš nešto iskazao, vjeriujem da je to samo moj trenutni osobni dojam i da je pogrešan, ali vidim samo ono što si napisao...

I bez ljutnje molim, nije mi cilj nikog uvrijediti nego pokušati dobiti pomoć i adekvatne informacije.

Pozz


Pa upravo to i dobivaš, ako je netko nešto pogrešno napisao bilo je svakako u dobroj namjeri DA TI SE POMOGNE pa ovakvi komentari nisu dobrošli.

Sa samo 14 postova na forumu jednostavno nemaš kredita za drske odgovore prema ljudima koji su se barem potrudili nešto ti napisati. Zato pripazi na ponašanje jer ovo je javni forum a ne krčma i neće se tolerirati! :devil:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi Jadranski akvarij 230l
« Odgovori #24 u: Travanj 15, 2012, 14:40:22 poslijepodne »
Molim da ako niste sigurni u vaše odgovore ne pišete bezveze...  ;) -? 8)


"Bunim" se jer te evo i Grof dolje demantirao u vezi rasvjete, a i ne moraš se odma vrijeđati, ipak je ovo forum koji služi za rasprave a ne za svađe... a i mislim da je jadranski dosta kompliciran akvarij i upoće nije jednostvan. za sada se sa iskustvom i nisi baš nešto iskazao, vjeriujem da je to samo moj trenutni osobni dojam i da je pogrešan, ali vidim samo ono što si napisao...

I bez ljutnje molim, nije mi cilj nikog uvrijediti nego pokušati dobiti pomoć i adekvatne informacije.

Pozz


Pa upravo to i dobivaš, ako je netko nešto pogrešno napisao bilo je svakako u dobroj namjeri DA TI SE POMOGNE pa ovakvi komentari nisu dobrošli.

Sa samo 14 postova na forumu jednostavno nemaš kredita za drske odgovore prema ljudima koji su se barem potrudili nešto ti napisati. Zato pripazi na ponašanje jer ovo je javni forum a ne krčma i neće se tolerirati! :devil:

Mislim da nisi u pravu, jer ne dobijam to i pokušavam isflitrirati dobre informacije od loših, a i nikog nisam, mislim, ničim uvrijedio. A ako jesam ispričavam se...  A to ako neko kaže da je nebo zeleno a ne plavo ili već kakvo ne znači da ja moram to prihvatiti imao ja 1, 14 ili 25000 postova.  Broj postova nisu mjerilo ni znanja ni iskustva, a ja ću ukoliko me ovaj forum bude i dalje zanimao nastojati članovima vratiti "uloženo".

Ovaj tvoj post (bio ti moderator ili ne) je jedan od upravo onakvih postova o kojima govorim.

Pozz