Svibanj 16, 2024, 14:47:13 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Moja crvenouha kornjačica  (Posjeta: 6710 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Moja crvenouha kornjačica
« u: Studeni 03, 2011, 22:45:45 poslijepodne »
Moja kornjačica, za koju vjerujem da je mužjak (bar se nadam, jer znam da ženke narastu jaaako velike! ) zove se Lucijan i imam ga već oko pola godine.
Prije pola godine pas ga je našao na livadi prilikom šetnje pa smo ga uzeli doma. Ja sam ga uzela k sebi i cijelo ljeto je uživao u  dvorištu u svom bazenčiću koji smo mu složili u vrt, i satima se sunčao i baš mu je bilo super. Kako su počele niske temperature, išla sam mu složiti nešto u kući gdje bi mogao biti zadovoljan. Međutim, taj bazen iz vana je baš konstruiran za vrt (ukopa se u zemlju), pa to nisam mogla iskoristiti. Prijatelj mi je privremeno posudio mali terarij (oko 30x20x30) i trenutno je u njemu. Ima grijač, pa mu je voda stalno topla, i ima kamen na kojem se sunča ispod lampe, ali ti uvjeti u kojima živi mi se ne sviđaju - ima jedva 2 svoje dužine za plivanje. Tako da sad imam u planu kupiti terarij, neki veći (bar 80x50x50) u kojem bi mogao uživati kako spada, pa čekam da na njuškalu bude koja prihvatljiva ponuda (ipak sam samo studentica još uvijek...ako netko slučajno ima terarij otprilike te veličine koji mu ne treba, a da mi ga je voljan pokloniti ili povoljno prodati, bit ću jako zahvalna!  :up: )
Inače je stvarno presladak, ima jako dobar apetit i voli jesti piletinu, ali mu je svinjetina apsolutno najdraža iako zna da svinjetine ne smije puno . Povrće mu se baš i ne sviđa, a račiće ne želi ni pogledati.
Evo i par fotki moje mrcinice :)






tu se vide kandžice
prednje


i zadnje


bok!

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #1 u: Studeni 03, 2011, 22:49:31 poslijepodne »
kolko ja vidim da je to crvenouha .... i mozda je dobro da si je uzela jer koliko se kuzim u to ... to je neko pustio u prirodu jer toga valjda nema kod nas u prirodi... ugl vec ces cuti druge clanove sta ce reci
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2011, 22:56:00 poslijepodne od tomzZy »

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #2 u: Studeni 03, 2011, 22:51:16 poslijepodne »
pardon nisam citao naslov tek sam sad vidio da pise da je crvenouha :D

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #3 u: Studeni 03, 2011, 22:53:15 poslijepodne »
pardon nisam citao naslov tek sam sad vidio da pise da je crvenouha :D

hehe, nisi baš čitao ni post, ja sam, naime, ženskog spola  :D

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #4 u: Studeni 03, 2011, 22:54:25 poslijepodne »
sry brzoplet sam sto se tice pisanja pa mal mal pogrjesim -.-"  :star:

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #5 u: Studeni 03, 2011, 23:02:48 poslijepodne »
ženka je , bar mi se po ovim slikama tak čini , koliko je velika ?
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #6 u: Studeni 03, 2011, 23:08:42 poslijepodne »
ženka je , bar mi se po ovim slikama tak čini , koliko je velika ?

oko 20 cm

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #7 u: Studeni 03, 2011, 23:18:20 poslijepodne »
nemoj se ljutiti ali ja mislim ako ti je kornjaca oko 20 cm da ti je terarij premal za nju ... hmm...  :)

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #8 u: Studeni 03, 2011, 23:25:49 poslijepodne »
nemoj se ljutiti ali ja mislim ako ti je kornjaca oko 20 cm da ti je terarij premal za nju ... hmm...  :)

pa svjesna sam toga, to sam dapače i napisala u postu, i da taj mali samo privremeno, dok ne nađem nešto adekvatno. I meni je krivo da je u tak malom terariju al nema se baš para (kao što rekoh studentica sam)...

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #9 u: Studeni 03, 2011, 23:28:40 poslijepodne »
ženka je , bar mi se po ovim slikama tak čini , koliko je velika ?

oko 20 cm


ženkica je definitivno, muškić te veličine bi imao puno duže noktiće
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #10 u: Studeni 03, 2011, 23:30:40 poslijepodne »
Decko je koliko vidim po khm.. opremi.. I to zdrav i bas zgodan.  ;)

Imam par crvenouhih, cura je naravno ova velika pa im usporedi guze sa slike..

« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2011, 22:02:32 poslijepodne od Chilii »

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #11 u: Studeni 03, 2011, 23:34:28 poslijepodne »
Decko je koliko vidim po khm.. opremi.. I to zdrav i bas zgodan.  ;)

Imam par crvenouhih, cura je naravno ova velika pa im usporedi guze sa slike..

U vezi opreme,  savjeta i ostalog, vidi najbolje na kornjace.com

a mislim da je dečko, ima rep baš tak debeli ko ovaj desni. A ne znam, jedni kažu jedno, drugi drugo, bum stavila više slika pa će se bolje vidjeti :)

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #12 u: Studeni 03, 2011, 23:39:12 poslijepodne »
i mene rep sad zbunio , kandžice su kao kod moje ženke, dečec mi ima full dugačke pandže ali kad vidim rep, iris je u pravu
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #13 u: Studeni 04, 2011, 04:38:01 prijepodne »
Moja kornjačica, za koju vjerujem da je mužjak (bar se nadam, jer znam da ženke narastu jaaako velike! ) zove se Lucijan i imam ga već oko pola godine.
Prije pola godine pas ga je našao na livadi prilikom šetnje pa smo ga uzeli doma. Ja sam ga uzela k sebi i cijelo ljeto je uživao u  dvorištu u svom bazenčiću koji smo mu složili u vrt, i satima se sunčao i baš mu je bilo super. Kako su počele niske temperature, išla sam mu složiti nešto u kući gdje bi mogao biti zadovoljan. Međutim, taj bazen iz vana je baš konstruiran za vrt (ukopa se u zemlju), pa to nisam mogla iskoristiti. Prijatelj mi je privremeno posudio mali terarij (oko 30x20x30) i trenutno je u njemu. Ima grijač, pa mu je voda stalno topla, i ima kamen na kojem se sunča ispod lampe, ali ti uvjeti u kojima živi mi se ne sviđaju - ima jedva 2 svoje dužine za plivanje. Tako da sad imam u planu kupiti terarij, neki veći (bar 80x50x50) u kojem bi mogao uživati kako spada, pa čekam da na njuškalu bude koja prihvatljiva ponuda (ipak sam samo studentica još uvijek...ako netko slučajno ima terarij otprilike te veličine koji mu ne treba, a da mi ga je voljan pokloniti ili povoljno prodati, bit ću jako zahvalna!  :up: )
Inače je stvarno presladak, ima jako dobar apetit i voli jesti piletinu, ali mu je svinjetina apsolutno najdraža iako zna da svinjetine ne smije puno . Povrće mu se baš i ne sviđa, a račiće ne želi ni pogledati.
Evo i par fotki moje mrcinice :)

...

tu se vide kandžice
prednje
...
i zadnje
...

bok!
...

Pozdrav i dobro dosla na forum!

Dobro je da si uzela tu kornjacu iz prirode jer joj tamo nije bilo mjesto, radi se o odbacenom kucnom ljubimcu koji radi veliku ekolosku stetu u prirodi. Gdje si ga tocno nasla i koliko je tocno velik oklop, 10-15 cm? Po velicini i obliku repa se definitivno radi o muzjaku, nokti ce mu vjerovatno sada u boljim uvjetima poceti rasti.
Dok kornjacu drzis u ovom malom akvariju jako pazi da ne dođe do bakterijske upale ociju, tako mala kolicina vode se jako brzo zasiti stetnim spojevima! Mijenjaj vodu svaki dan. Najpametnije bi ti bilo da ga sto prije prebacis u neki veci plasticni lavor ako imas doma. Za plasticno korito koje ti je ukopano u vrtu mozes napraviti drvenu konstrukciju koja ce podupirati jezerce kada nije ukopano ukoliko imas mjesta tako nesto smjestiti unutra.
Ako i u buducnosti planiras preko ljeta kornjacu drzati vani onda razmisli koliko ti se isplati uzimati akvarij. Veliko plasticno korito (djecja kadica, plasticna kutija za stvari, kaca za most...) ti mogu posluziti kao zimski smjestaj. Takve posude mozes opremiti svom potrebnom opremom, a po ljeti ju lakse mozes spremiti kada ti ne treba. Jos jedna opcija za buducnost je da kornjacu za vrijeme zimskih mjeseci stavljas u kontroliranu hibernaciju u podrum ili garazu gdje je temperatura konstantna. Inace osnovna oprema za drzanje kornjace u akvarijskim uvjetima su akvarijski grijac, lampa za grijanje i UVA-UVB rasvjeta, te filter.

Osnovne informacije o pravilnom smjestaju i prehrani mozes pronaci ovdje:

Smjestaj za vodene kornjace

Prehrana vodenih kornjaca (popis)
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #14 u: Studeni 05, 2011, 14:38:37 poslijepodne »
tnx na korisnim informacijama :) baš sam čitala link za prehranu, moja baš ne želi jesti ništa osim mesa, probala sam joj nuditi povrće, pa i crveno, i neće ni pipnuti. Jel ok onda da ju hranim mesom svaki dan?
Moram još probati s ovim akvarijskim biljem

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #15 u: Studeni 05, 2011, 15:20:18 poslijepodne »
Ova kornjaca nije bas toliko mlada da bi ju trebala hraniti svaki dan, dovoljno je da ju hranis svaki drugi ili svaki treci dan. Moras se malo vise potruditi i poceti navikavati kornjacu na biljnu hranu, jer dugorocno nije dobra solucija hraniti ovu kornjacu iskljucivo mesom. Nema sanse da situ kornjacu ikada naucis da jede bilje, tako da joj probaj ponuditi bilje nakon sto je ne hranis 2-3 dana. Također mozes varati kornjacu i postepeno je uciti na okus bilja. U komad mesa umetnes komadic mrkve, salate itd. i das kornjaci direkt u usta. Tu treba jako puno zivaca i truda, ali na kraju se isplati.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #16 u: Studeni 24, 2011, 00:30:26 prijepodne »
moram staviti ovu fotku jer mi je preslatka =)


obožavam kad to radi, sunča se i balansira na kamenu =)


Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #17 u: Studeni 24, 2011, 16:09:01 poslijepodne »
Fotka je super, samo ako je taj vrh kamena jedino suho mjesto u akvariju to nije super...
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline mici

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #18 u: Prosinac 14, 2011, 13:22:46 poslijepodne »
moja crvenouha kornjaca

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #19 u: Siječanj 08, 2012, 00:58:10 prijepodne »
Dobili smo si novi terarij  :up:




Evo i kralja, kako je ponosan na svoju palaču  ;)


Jedino što sad još planiramo napraviti je uvesti bolje osvjetljenje, unutar akvarija (zasad imamo improviziranu stolnu lampu, kao što se vidi na slici :D)

imam jedno pitanje, naime, on se cijelo vrijeme zabija u staklo i grebe po njemu, kao da hoće proći kroz staklo. Kad smo imali manji terarij, mislila sam da je to zbog nedostatka mjesta za kretanje, i da želi plivati, ali sad kad ima puuuno mjesta za plivanje, i dalje to radi... zna li netko zašto, i kako bi to mogla zaustaviti?
I još jedno pitanje, kako bih mogla spriječiti da se staklo magli? Zbog isparavanja vode staklo na cijelom terariju je cijelo vrijeme zamagljeno (na slici se to ne vidi jer sam ga taman bila obrisala), pa to malo ružno izgleda, a ne mogu baš sad natočiti vode do vrha kao za običan akvarij s ribicama... na vrhu je zatvoren da ne bi koja mačka upala unutra :D, znam da se ne bi maglilo da je otvoren, ali to ne dolazi u obzir, postoji li koje drugo rješenje?
« Zadnja izmjena: Siječanj 08, 2012, 01:03:50 prijepodne od Evach »

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #20 u: Siječanj 08, 2012, 11:40:24 prijepodne »
macka kada jednom namoci capu više nece ici  ;)
a osvijetljenje najbolje bi ti bilo kupiti dvije hang-on lampe od 60w sa keramičkim grlom  ;)

Offline mark088

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #21 u: Siječanj 08, 2012, 14:00:09 poslijepodne »
lijepo zgleda, koje su dimenzije novog smjestaja? mozes i malo vise vode uliti..

a za magljenje, gore je staklo u jednom komadu? ak je probaj malo podignut i podmetnut s necim..

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #22 u: Siječanj 08, 2012, 20:40:27 poslijepodne »
Dobili smo si novi terarij  :up:

-

Evo i kralja, kako je ponosan na svoju palaču  ;)
-

Jedino što sad još planiramo napraviti je uvesti bolje osvjetljenje, unutar akvarija (zasad imamo improviziranu stolnu lampu, kao što se vidi na slici :D)

imam jedno pitanje, naime, on se cijelo vrijeme zabija u staklo i grebe po njemu, kao da hoće proći kroz staklo. Kad smo imali manji terarij, mislila sam da je to zbog nedostatka mjesta za kretanje, i da želi plivati, ali sad kad ima puuuno mjesta za plivanje, i dalje to radi... zna li netko zašto, i kako bi to mogla zaustaviti?
I još jedno pitanje, kako bih mogla spriječiti da se staklo magli? Zbog isparavanja vode staklo na cijelom terariju je cijelo vrijeme zamagljeno (na slici se to ne vidi jer sam ga taman bila obrisala), pa to malo ružno izgleda, a ne mogu baš sad natočiti vode do vrha kao za običan akvarij s ribicama... na vrhu je zatvoren da ne bi koja mačka upala unutra :D, znam da se ne bi maglilo da je otvoren, ali to ne dolazi u obzir, postoji li koje drugo rješenje?


Smjestaj lijepo izgleda, samo obavezno stavi jos vode, da dubina bude barem dvije duzine oklopa. Vidim da idu dvije zice u akvarij, predpostavljam da su grijac i filter skriveni?
Rasvjetu definitivno moras bolje rijesiti. Spot pampa bi ti trebala direktno svijetliti na kopno, ne preko stakla jer se tako rasprsuje toplina. Također ti je jos potrebna UVA-UVB rasvjeta, koju mozes staviti u obliku UVA-UVB neonke za gmazove i usput rijesiti osvjetljenje ostatka akvarija.
Svaka kornjaca pokusava proplivati kroz staklo, pogotovo kad vidi tebe i zica hranu. Tu ne mozes nista napraviti osim zalijepiti nesto neprozirno na staklo da ga kornjaca shvati kao prepreku. Oko toga se ne moras zamarati.
Staklo ti se magli iz vise razloga - nedostatak ventilacijskih otvora (ako cijeli akvarij pokrivas necime) i pogresan odnos temperature zraka i vode. Temperatura zraka i kopna u akvariju bi trebala biti visa od temperature vode (npr. voda 25, zrak oko 30, najtoplije mjesto na kopnu odmah ispod lampe za grijanje 35 stupnjeva). Ako npr. grijes kornjaci vodu na 27stupnjeva, a zrak ti je oko 20 stupnjeva (mozda cak i hladniji nocu) to su jako pogodne okolnosti za razvoj respiratornih infekcija i na kraju upale pluca.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #23 u: Siječanj 14, 2012, 11:37:21 prijepodne »
Tnx na odgovorima!
Magljenje smo riješili po preporuci mark088-a i sad funkcionira i super izgleda  :AkTer:
Dimenzije su otprilike 110 x 50 x 60, nisam mjerila ali tako je pisalo na oglasu ;)
Kori, tvojim odgovorima se uvijek veselim, jer uvijek imaš konstruktivne savjete a to je upravo što mi treba sad, pošto ne znam puno o kornjačama, pa učim po putu... grijač i filter su skriveni iza tog kamena, da. Znam da je osvjetljenje loše, u 2. mjesecu joj planiram kupiti uva uvb lampu, a malu lampicu za sunčanje  ćemo ugraditi idući tjedan.
Što se tiče količine vode, trebala bih nabaviti neko veće kamenje, pa bi joj napunila vodu do pola akvarija, al moram prvo nabavit to kopno da ima gdje izaći van..
btw prestala se zabijati u staklo =) možda se napokon navikle na novi smještaj  :up:

Evo još koja fotka




« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2012, 11:53:47 prijepodne od Evach »

Offline deki00

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški  
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #24 u: Siječanj 14, 2012, 20:15:15 poslijepodne »
Pogledaj moj akvaterarij tu, možda dobiješ ideju za kopno  :)  Stvarno ga nije teško napravit a dobičeš veću dubinu vode

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #25 u: Siječanj 14, 2012, 20:42:54 poslijepodne »
Tnx na odgovorima!
Magljenje smo riješili po preporuci mark088-a i sad funkcionira i super izgleda  :AkTer:
Dimenzije su otprilike 110 x 50 x 60, nisam mjerila ali tako je pisalo na oglasu ;)
Kori, tvojim odgovorima se uvijek veselim, jer uvijek imaš konstruktivne savjete a to je upravo što mi treba sad, pošto ne znam puno o kornjačama, pa učim po putu... grijač i filter su skriveni iza tog kamena, da. Znam da je osvjetljenje loše, u 2. mjesecu joj planiram kupiti uva uvb lampu, a malu lampicu za sunčanje  ćemo ugraditi idući tjedan.
Što se tiče količine vode, trebala bih nabaviti neko veće kamenje, pa bi joj napunila vodu do pola akvarija, al moram prvo nabavit to kopno da ima gdje izaći van..
btw prestala se zabijati u staklo =) možda se napokon navikle na novi smještaj  :up:

Hvala, trudim se sve objasniti jer znam da se vecina novih vlasnika izgubi u svemu tome.
Kod grijaca gledaj da oko njega imas dobar protok vode jer inace nece ravnomjerno grijati i moze pregoriti.
U akvariju bas nemas mjesta na bacanje tako da ti preporucam da napravis nekakvo umjetno kopno koje ne zauzima prostor, ispod kojeg ce kornjaca moci plivati i iskoristiti svih 110 cm duzine akvarija. Uz ideju od deki00 mozes pogledati jos par solucija za kopno ovdje: LINK
Ako zelis zadrzati prirodan izgled onda bi ti jos najbolje bilo naci plosnati komad akvarijskog drveta, probusiti ga i zicama objesiti da visi na povrsini vode.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #26 u: Siječanj 14, 2012, 23:23:32 poslijepodne »
Tnx na savjetima, deki00 jako mi se sviđa tvoja solucija, jer imam dojam da moj korni ne bi mogao bez plićaka, da mu ne bi bilo dobro, nekako mi djeluje da nije baš vješt plivač, ali možda se i varam.. smislit ću mu ja neko umjetno kopno, i povećat količinu vode, pa ćemo vidjeti

btw. napravila sam i video svog ljepotana, pa tko želi, može pogledati ovdje na linku:
Znam da sam malo dosadna, ali tako sam fascinirana njime da ga želim zabilježiti svim mogućim medijima  :D
Ugl. na videu se vidi kako on papa, što mi je uvijek iznova fascinantno, jer se u tom trenutku baš vidi da su kornjače grabežljivci. :) I da, vidi se i ribica na videu, njegova dobra frendica, koju već 2 tjedna nije pojeo, pa mislim da ni ne bude   :zagrljaj:

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #27 u: Siječanj 15, 2012, 21:47:59 poslijepodne »
Crvenouhoj kornjaci nije nuzno potreban plicak i mjesto za odmaranje jer je izvrstan plivac. Sada imas dojam da kornjaca ne zna plivati jer u tako plitkoj vodi niti ne moze plivati.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline deki00

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški  
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #28 u: Siječanj 16, 2012, 18:09:30 poslijepodne »
Ja nisam napisao da pogleda moj smještaj zbog pličaka! Kod mene pličak služi da se kornjača lakše popne na kopno! A i primjetio sam da noću odlazi tamo da spava!
Mislio sam ako ima negdje takav plastični stolić kao što je kod mene u akvariju, pa da na njega stavi tako nešto da izigrava kopno bar za početak!  Ovo krupno kamenje samo zauzima mjesta u akvariju!

Offline kali

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: međimurje
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #29 u: Siječanj 23, 2012, 21:33:30 poslijepodne »
bok! Nisam znala da crvenouhe kornjace jedu svinjetinu!? -?
kali

Offline Evach

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #30 u: Siječanj 24, 2012, 22:34:33 poslijepodne »
to je piletina na videu

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #31 u: Siječanj 25, 2012, 15:21:48 poslijepodne »
bok! Nisam znala da crvenouhe kornjace jedu svinjetinu!? -?

Pa jesti ce je ako im das, ali s obzirom da je masna ne preporuca se. Tu imas popis prehrane: Prehrana vodenih kornjaca (popis)
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline TurtleFan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški   Lokacija: Benkovci
  • To je moja Kornjača
Odg: Moja crvenouha kornjačica
« Odgovori #32 u: Veljača 01, 2012, 17:34:22 poslijepodne »
Zakon ti je Kornjača.Ja sam od uzgajivača dobio Čančaru(koji ima dozvolu)Radim joj jos terarij od pola Kvadratog metra :)
Ja Zakon....