Travanj 29, 2024, 16:44:16 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pelodiscus sinensis  (Posjeta: 1512 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Pelodiscus sinensis
« u: Kolovoz 31, 2007, 12:54:00 poslijepodne »


Bok svima!Prije nekoliko mjeseci sam dobila od prijatelja indijsku mekooklopnu kornjaču,dosada je bilo sve ok,ali u zadnje vrijeme pokušava "pobjeći" iz akvarija pa me zanima da li postoji neko sušno razdoblje u njihovim životima kada one izlaze iz vode i zakopavaju se u pijesak,zemlju,.. izvan vode. Prije nije bilo nikakvih pokušaja bijega,kako ima kamenje u akvariju čak ni na to kamenje nije probala izaći. Također sam uočila na jednoj strani vrata da se poavio nekekav smeđi osip,kao nekakva ranica,pa me zanima da li postoje nekakve kapi ili bilo kakav drugačiji način tretiranja.Ne vjerujem da bi to moglo biti od zakopavanja u pijesak ili od pomicanja kamenja u akvariju jer su joj to inače glavne zanimacije, a uostalom onda bi se te ranice,osip štogod počeli i puno prije stvarati. Stoga bih bila zahvalna na bilo kakvom odgovoru jer ne znam da li bi imalo smisla ju voditi veterinaru.
 

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pelodiscus sinensis
« Odgovori #1 u: Kolovoz 31, 2007, 13:56:00 poslijepodne »
ja sa ne razumijem u te stvari, ali ti savjetujem da staviš sliku od tog područja da bi iskusni članovi foruma lakše utvrdili o čem se radi... stoga se prihvati fotića i pokušaj poslikati to mjesto... sretno
I live for animals......

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Pelodiscus sinensis
« Odgovori #2 u: Kolovoz 31, 2007, 16:12:00 poslijepodne »
Pelodiscus sinensis je kineska mekooklopna kornjaca. One su potpuno akvarijske kornjace, ali ponekad izlaze na suho suncati se, polagati jaja, ako su bolesne...
Ova kornjaca bi trebala imati kopno kao i svaka druga vodena kornjaca.
One su relativno aktivne, to nije cudno sto pokusava izaci.

U koliko velikom akvariju je drzis, koju sve opremu imas?

Smedi osip zvuci kao gljivice, ove kornjace su jako osjetljive na to. Lijece se crnim cajem, dozira se 5 vrecica prokuhanog caja na 100 litara akvarijske vode.

Ove kornjace nisu za pocetnike i nije ih jednostavno drzati.
Za dobrobit svoje kornjace procitaj sto joj je sve potrebno:
U ovoj temi imas opis drzanja (12. post): LINK
Clanak o mekooklopnim: LINK

I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline VenomLord

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
Pelodiscus sinensis
« Odgovori #3 u: Kolovoz 31, 2007, 17:18:00 poslijepodne »
Smeđa ranica moze biti pocetak razvoja nekroze tkiva, koliko znam a nemora biti da je to zbog neadekvatnih uvjeta...
Mislim da njima u akvarij preporuceno staviti samo pjesak bez kamenja, nisam siguran, znam da se vole jako ukopavati u pjesak to im je kao jedna vrsta kamuflaze u prirodi...
Osijek