Ožujak 28, 2024, 21:05:42 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Mojih 300 L ,vise od 40 godina u obitelji  (Posjeta: 1570 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ante35

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Mojih 300 L ,vise od 40 godina u obitelji
« u: Kolovoz 09, 2017, 22:40:51 poslijepodne »
Mojih 300,malo izgreban ,ali kad se malo ocisti zelena alga sa stakla svakih dva tjedna frizevi se ne vide.Akvarij je u mojoj obitelji vise od 40 godina,staklo je 18 mm ,nikad mijenjan silikon jer jos drzi bez ostecenja ,vanjski filter sa spuzvama od 30 l .Ribe su skalari ,trihogasteri,coriji,botie,razni somovi ,aymonier i bikolor ,dvi tetra neonke itd .Sve u redu s obzirom da mi zena samo nadolijeva vodu dok sam na brodu po dva i po mjeseca.Nikad u zivotu nisam mijenjao trecinu vode ,ionako mjesecno ispari 30-40 l ,samo rezem travu i cistim filter jedan put u 5-6 mjeseci ,sta manje cackam po njemu to bolje.
Nekoliko puta se selio tokom svog zivota ,vise od nekoliko puta bio zapusten i obnovljen.
Kamenja donesena na ledjima sa vrha obliznjeg brda  ,40 kg u dvoje ,8 km setnje ,treci kamen sam izbacio radi prostora  :)
Zalo 50 kg i par kanta podloge online naruceno ,hvala internet kupovini. Dvije automatske hranilice hrane ribe kad mene nema ,pumpa od zraka i rasvjeta se pali automatski na jednostavan timer  i to je uglavnom to.
Eto...

Online Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Mojih 300 L ,vise od 40 godina u obitelji
« Odgovori #1 u: Kolovoz 09, 2017, 23:03:36 poslijepodne »
Zanimljiv akvarij, i jos zanimljivija je cinjenica da je staklo 18mm debelo, a jos zanimljivije je da je star 40 godina!

Sent from my LG-H818 using Tapatalk


Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: Mojih 300 L ,vise od 40 godina u obitelji
« Odgovori #2 u: Kolovoz 11, 2017, 22:49:05 poslijepodne »
Zanimljiv akvarij!
 Ja bi iz njega bicolora zbog sijamaca izbacio,ili obrnuto...i dodao bilja,tog istog..

Offline ante35

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Mojih 300 L ,vise od 40 godina u obitelji
« Odgovori #3 u: Kolovoz 12, 2017, 04:33:56 prijepodne »
Bila su dva sijamca ,nazalost jedan je nekako iskocio ,ali ne zbog bikolora,uopce se ne dodiruju.