Ožujak 28, 2024, 18:37:01 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Agresivan pas  (Posjeta: 2482 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Agresivan pas
« u: Listopad 19, 2013, 21:38:40 poslijepodne »
Trebam pomoc oko psa.
Sestrična ima napuljskog mastifa koji joj je izgrizao sve prijatelje jer se ponaša užasno zaštitnički.
Ima i ženku Cane Corso koja mu uvijek pokaže da je glavna no on svejedno ugrize svakog psa koji joj se približi.
Uglavnom pas je najnormalniji dok njih dvije nisu u blizini no čim pomisli da ih je netko dotaknuo gotovo je.

Da li bi davanje psa drugom pomoglo i kako najbolje resocijalizirat takvog psa.
Hvala na pomoći
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #1 u: Listopad 19, 2013, 22:23:31 poslijepodne »
Moze informacija koliko je pas star?

Pas je sigurno preuzeo dominatnu ulogu pa ga zato nitko ni ne moze kontrolirati,tako da tu treba netko strucan da bi se taj problem rijesio

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #2 u: Listopad 19, 2013, 22:36:30 poslijepodne »
Pas je star 2 godine
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #3 u: Listopad 19, 2013, 22:49:01 poslijepodne »
Da,sad je vec odrastao pas,i trebat ce nekoga iskusnoga da problem rijesi,ali vjerujem da se jako malo ljudi hoce igrati sa tako velikim i jakim psom

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #4 u: Listopad 20, 2013, 05:46:44 prijepodne »
za "pripitomit" takvog psa trebat ce stvarno netko jako iskusan jer nije lako handlat takvog psa, obzirom na njegovu snagu i karakter, iako smatram da ste zakasnili sa edukacijom, nekih godinu i pol dana...

Da li bi davanje psa drugom pomoglo i kako najbolje resocijalizirat takvog psa.
cisto sumnjam posto je privrzen jednom gazdi (obitelji)...

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #5 u: Listopad 20, 2013, 10:05:31 prijepodne »
Može pomoći, naravno, u prvo vrijeme bi bio pomalo izgubljen bez vlasnice, ali bi za novog vlasnika, upravo tada bilo idealno vrijeme da mu postavi neke granice i da ga pas prihvati kao vođu čopora, bespotrebno je pripomenuti da je to moguće samo uz osobu koja je dovoljno iskusna u radu sa psima ili poznavatelj pasmine, on u toj dobi još nije potpuno psihofizički zreo budući da je to kasnozrela pasmina, tako da bi proces protekao puno lakše nego sa psom 4-5 godina, a i tada se uglavnom može rehabilitirati ponašanje psa
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #6 u: Listopad 20, 2013, 11:50:42 prijepodne »
Može pomoći, naravno, u prvo vrijeme bi bio pomalo izgubljen bez vlasnice, ali bi za novog vlasnika, upravo tada bilo idealno vrijeme da mu postavi neke granice i da ga pas prihvati kao vođu čopora, bespotrebno je pripomenuti da je to moguće samo uz osobu koja je dovoljno iskusna u radu sa psima ili poznavatelj pasmine, on u toj dobi još nije potpuno psihofizički zreo budući da je to kasnozrela pasmina, tako da bi proces protekao puno lakše nego sa psom 4-5 godina, a i tada se uglavnom može rehabilitirati ponašanje psa

Da li bi bilo dobro da ga šeću više ljudi a tu mislim na obitelj da se opet ne bi ponašao prezaštitnički prema samo jednom članu?
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #7 u: Listopad 20, 2013, 16:25:34 poslijepodne »
Bilo bi idealno složiti neki takav aranžman, ponajprije sa nekim tko se bavi školovanjem pasa pa da snimi situaciju kod njih doma i udijeli im savjete kako i što, svakako bi bilo dobro da svi preuzmu brigu o psu, ali da pri tome pas zna da nije on taj koji je gazda ili ga pokušati udomiti kod nekog poznavaoca pasmine dok veća šteta nije nastala jer veliki pas, čak i kad ne misli ugristi jako, čak i kad je to ugriz upozorenja, može nanijeti malo veće ozljede
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #8 u: Svibanj 19, 2014, 17:01:30 poslijepodne »
Nisam htjeo otvarati novu temu moze se ovaj moj problem i tu mozda svrstati :D

Naime, već par mjeseci u blizini moje kuće se pojavio pas pekinezer koji je valjda rođen daleko od ljudi i tako je dosao do odredjene dobi a da nije pripitomljen i ne moguce je psa podragati, a sto je interesantno maloj djeci prilazi i da im da ga bacaju prevrcu igraju se s njim dok odraslim osobama neda ni da ga podragaju.

Prije nam nije smjeo ni prici blizu uvijek je drzao rastojanje nekih 10m najmanje i kako su se mala djeca igrala s njim pas je sve vise vjerovao i odraslim osobama e sad je dosao do te granice da mu se ne moze prici na oko manje od 1m onda se pas odmakne.
Pokušavao sam s hranom u ruci i prvo nije htjeo uzimati dok je s vremenom poceo uzimati iz ruke . 

E sad je tu sve stalo ne moze dalje samo uzima iz ruku ne da da ga se draga izmice se i tako ne znam sta da radim.
Mislio sam ga na silu uhvatiti rukavicama i staviti u neki kavez na par dana hraniti ga i tako mozda ce i prici na kraju

Offline Fajdo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #9 u: Svibanj 20, 2014, 22:32:23 poslijepodne »
Mislio sam ga na silu uhvatiti rukavicama i staviti u neki kavez na par dana hraniti ga i tako mozda ce i prici na kraju

Pozz,
Nisam neki strucnjak za pse,ali po nekoj logici mislim da bi takav pristup psu(nasilno,sa rukavicama) bio jos gori i danakon pustanja iz kaveza bi se jos udaljio od ljudi...
Eto to je samo moje razmisljanje... :)

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #10 u: Svibanj 21, 2014, 00:21:39 prijepodne »
Nipošto na silu! Pas da bi ti prišao, mora steći povjerenje u tebe. Pošto je pas vjerojatno (a vidi se po ponašanju kojeg si opisao) isprepadan i doživio neko traumatično iskustvo, treba biti jako pažljiv. To što prilazi djeci je dobar znak (ne doživljava ih kao prijetnju).

Moj prijedlog je da sjedneš na pod, par metara od psa i smireno mu pričaš. Može pomoći i koji komad hrane, samo je bitno da ti ton bude ujednačen, da ne radiš nikakve nagle pokrete. Vjerojatno će kružiti oko tebe i promatrati te sa distance i to može potrajati dugo. Kad se ohrabri, doći će ti blizu, ali nemoj mu pružati ruke! Otvori dlanove i ispruži ih da vidi da nemaš ništa opasno u rukama. Daj mu bez straha da ti onjuši ruke i kad se uspostavi taj prvi kontakt, dalje bi trebalo biti lako.
Kao dugogodišnjem kinologu i pasoljupcu, ovaj pristup mi je uvijek palio

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #11 u: Svibanj 21, 2014, 22:28:06 poslijepodne »
Nipošto na silu! Pas da bi ti prišao, mora steći povjerenje u tebe. Pošto je pas vjerojatno (a vidi se po ponašanju kojeg si opisao) isprepadan i doživio neko traumatično iskustvo, treba biti jako pažljiv. To što prilazi djeci je dobar znak (ne doživljava ih kao prijetnju).

Moj prijedlog je da sjedneš na pod, par metara od psa i smireno mu pričaš. Može pomoći i koji komad hrane, samo je bitno da ti ton bude ujednačen, da ne radiš nikakve nagle pokrete. Vjerojatno će kružiti oko tebe i promatrati te sa distance i to može potrajati dugo. Kad se ohrabri, doći će ti blizu, ali nemoj mu pružati ruke! Otvori dlanove i ispruži ih da vidi da nemaš ništa opasno u rukama. Daj mu bez straha da ti onjuši ruke i kad se uspostavi taj prvi kontakt, dalje bi trebalo biti lako.
Kao dugogodišnjem kinologu i pasoljupcu, ovaj pristup mi je uvijek palio

Hvala, ovo sam uradio već, a da nisam ni procitao i sad kad sam citao vidio sam da sam radio bez greske  i nemam pojma kako ali eto pas mi je prisao i cak smo se i igrali sto ti kazes treba steci povjerenje to sam i ja kontao tako sam poceo s njim prvo macku ganjati i ganjali smo macku dugo i onda na odmoru dao sam mu hrane malo i polako prilazio kako si i opisao i podragao ga nisam htjeo navaljivati pa sam ga opet pustio igrali se s mackom pa opet isto i sve vise i vise i sad kad ga zovnem dodje mi na metar i ja mu pridjem podragam ga zanimljivo je sto sad samo meni prilazi a na ostale koji se meni i njemu priblize laje na njih hhh  :zagrljaj:

inace, sad ne znam posto pas stanuje valjda u napustenoj kuci ne znam kako da bude stalno kod mene? da ne odlazi od moje kuce?

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #12 u: Svibanj 21, 2014, 22:49:23 poslijepodne »
Kada pas na tebe laje,
moraš znati, mudro da je
ostat sasvim mirno stajati,
a ne skupa sa njim lajati.

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Agresivan pas
« Odgovori #13 u: Svibanj 22, 2014, 00:30:26 prijepodne »
Kada pas na tebe laje,
moraš znati, mudro da je
ostat sasvim mirno stajati,
a ne skupa sa njim lajati.
naucis te trikove na selu haha kad te progone psi svakodnevno  :P :P