Ožujak 28, 2024, 22:24:03 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Malaksalost zlatne ribice (Calico)  (Posjeta: 2930 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PennyLane88

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski   Lokacija: Podgorica
Malaksalost zlatne ribice (Calico)
« u: Srpanj 29, 2019, 10:46:28 prijepodne »
Molim vas, nova sam na forumu ako pravim bilo kakvu gresku ili ponavljam temu, izvinite, medjutim nemam vremena ni strpljenja da trazim ima li sta u vezi ovoga sto mi je potrebno, ipak je mozda najbolje da opisem tacno sta se desava sa mojom ribicom.
Imam Gringa skoro godinu dana, svo ovo vrijeme je bio super i razigran i veseo cak je volio i da se miluje, jako je bio srecan, nemam preveliki akvarijum na zalost samo od 10 litara, sa pumpom, filterom, nadam se da radim sve kako treba jer sto se kaze svakodnevno citam i ucim o zlatnim ribicama, ali zadnja 2-3 dana Gringo je nekako pao na dno, nekad na stranu nekad na ledja nekad ispravljen, on kao da pokuasava da pliva ali opet pada, pregledala sam sve na njemu 100 puta, nema tackice nema ostecenja nije mehur nema udubljene niti ispupcene oci, do juce je cak i jeo normalno i normalno kakao  ali od jutros slabo, pokusao je ali je opet pao, vecinu vremena miruje pa pokusa da pliva pa ga nesto nekako okrene i opet miruje, prosto ne lici na sebe, posto sam procitala da moze biti crevni parazit jer ne znam sta drugo da mislim a da nije vidljivo po fizickom izgledu i ponasanju, dala sam mu uz malo hrane 200 mg orvagila ali nije nesto reagovao i od tad samo lezi na dnu, molim vas ako iko zna kako da mu pomognem, jako sam vezana za njega i ne smijem da dozvolim da mu se nesto lose desi, unapred hvala svima

Offline PennyLane88

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski   Lokacija: Podgorica
Odg: Malaksalost zlatne ribice (Calico)
« Odgovori #1 u: Srpanj 30, 2019, 09:41:23 prijepodne »
Molim vas, nova sam na forumu ako pravim bilo kakvu gresku ili ponavljam temu, izvinite, medjutim nemam vremena ni strpljenja da trazim ima li sta u vezi ovoga sto mi je potrebno, ipak je mozda najbolje da opisem tacno sta se desava sa mojom ribicom.
Imam Gringa skoro godinu dana, svo ovo vrijeme je bio super i razigran i veseo cak je volio i da se miluje, jako je bio srecan, nemam preveliki akvarijum na zalost samo od 10 litara, sa pumpom, filterom, nadam se da radim sve kako treba jer sto se kaze svakodnevno citam i ucim o zlatnim ribicama, ali zadnja 2-3 dana Gringo je nekako pao na dno, nekad na stranu nekad na ledja nekad ispravljen, on kao da pokuasava da pliva ali opet pada, pregledala sam sve na njemu 100 puta, nema tackice nema ostecenja nije mehur nema udubljene niti ispupcene oci, do juce je cak i jeo normalno i normalno kakao  ali od jutros slabo, pokusao je ali je opet pao, vecinu vremena miruje pa pokusa da pliva pa ga nesto nekako okrene i opet miruje, prosto ne lici na sebe, posto sam procitala da moze biti crevni parazit jer ne znam sta drugo da mislim a da nije vidljivo po fizickom izgledu i ponasanju, dala sam mu uz malo hrane 200 mg orvagila ali nije nesto reagovao i od tad samo lezi na dnu, molim vas ako iko zna kako da mu pomognem, jako sam vezana za njega i ne smijem da dozvolim da mu se nesto lose desi, unapred hvala svima



UPDATE: Ribica mi se cini da je maaaalo bolje, uspjela sam da je nahranim sa malo kuvanog graska sinoc i jutros, normalno je kakio, cini mi se da se on ne da, veliki je borac, iako idalje vecinu vremena provodi mirujuci on malo po malo pokusava da pliva i ne da se :) a kad pliva to radi savrseno.
Idalje se nadam da cu dobiti neki savjet od vas iskusnih akvarista, bilo kako bilo, pisacu sta se desava i kakva je situacija u slucaju da neko nekad ima isti problem a zeli da ipak pomogne svojoj zlatnoj ribici

Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Malaksalost zlatne ribice (Calico)
« Odgovori #2 u: Srpanj 30, 2019, 19:30:07 poslijepodne »
Zlatne ribice su ribe za jezerca, mogu se držati u akvarijima, ali to moraju biti veliki akvariji s jako velikim filterima jer su zlatne kanalizacija s perajama.
Posto ti nemaš adekvatne uvijete za držat zlatnu vjerojatno je došlo do lose kvalitete vode ili je riba zakržljala.

Moja preporuka ti je da ju pokloniš nekome tko ima vrtno jezero, a sebi kupiš beta borca.