Travanj 28, 2024, 02:47:45 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Savjet - čistač  (Posjeta: 10289 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #25 u: Veljača 03, 2010, 17:19:40 poslijepodne »
Evo, Nino je sve lijepo rekao, ne moram ništa dodavati... :up:
Takodjer bi samo nadodao da nemam sto vise nadodati ovom sto je Nino napisao.

Jedino sto bi ja odgovorio "ne mislim, ne go znam!!!"
A to sto neki (namjerno ih ne zelim nazvati akvaristi,
jer su za mene akvaristi ljudi koje realan pogled imaju na to
)
koje drze ribe, zive u nekim iluzijama da se sve zivotinje mogu hraniti biljem i sirom, to je druga stvar.

Dodatno, kupkjena, mrtva, zmrznuta riba nikada nemoze imati isto sto ima ziva riba.
Nadalje, trebamo se truditi zivotinjama sto prirodnije staniste nuditi, lov je jedna od tih
stvari koje trebamo nuditi. Kornjace koje love, su agilnije, i kornjaca koja redovno dobija zivu hranu nece se preudebljati,
sto nije rijedak slucaj kod crvenouhi koje previse dobijaju hrane (u neznanju i dobroj namjeri svog vlasnika) i malom smjestaju.

I jos, Adrijana (simpa mi tvoje ime) nadam da nemas kornjacu jer imas potpuno
pogresan stav prema njoj, "nikada" nebi drzala samo jednu. A sta ako moras drzati samo jednu ?
A sta ako imas vrstu koje se od pocetka samo jedna mora drzati ?
Kornjacama je potrebna druga kornjaca samo ako je parenje u pitanju. Sto ne znaci da se nemogu drzati vise njih zajedno.

Zato, nitko od tebe ne trazi da dajes svoje ribice nekoj kornjaci, niti itko trazi od tebe da sebi kupis kornjacu,
ali nemoj pisati takve stvari o kojima nemas pojma.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #26 u: Veljača 03, 2010, 19:24:32 poslijepodne »
Evo, Nino je sve lijepo rekao, ne moram ništa dodavati... :up:
Takodjer bi samo nadodao da nemam sto vise nadodati ovom sto je Nino napisao.

Jedino sto bi ja odgovorio "ne mislim, ne go znam!!!"
A to sto neki (namjerno ih ne zelim nazvati akvaristi,
jer su za mene akvaristi ljudi koje realan pogled imaju na to
)
koje drze ribe, zive u nekim iluzijama da se sve zivotinje mogu hraniti biljem i sirom, to je druga stvar.

Dodatno, kupkjena, mrtva, zmrznuta riba nikada nemoze imati isto sto ima ziva riba.
Nadalje, trebamo se truditi zivotinjama sto prirodnije staniste nuditi, lov je jedna od tih
stvari koje trebamo nuditi. Kornjace koje love, su agilnije, i kornjaca koja redovno dobija zivu hranu nece se preudebljati,
sto nije rijedak slucaj kod crvenouhi koje previse dobijaju hrane (u neznanju i dobroj namjeri svog vlasnika) i malom smjestaju.

I jos, Adrijana (simpa mi tvoje ime) nadam da nemas kornjacu jer imas potpuno
pogresan stav prema njoj, "nikada" nebi drzala samo jednu. A sta ako moras drzati samo jednu ?
A sta ako imas vrstu koje se od pocetka samo jedna mora drzati ?
Kornjacama je potrebna druga kornjaca samo ako je parenje u pitanju. Sto ne znaci da se nemogu drzati vise njih zajedno.

Zato, nitko od tebe ne trazi da dajes svoje ribice nekoj kornjaci, niti itko trazi od tebe da sebi kupis kornjacu,
ali nemoj pisati takve stvari o kojima nemas pojma.

OK, shvatila sam. Poštujem vaše mišljenje, ali valjda imam pravo i na svoje od kojeg ne odstupam. Istina, ja nemam kornjače, niti imam iskustva s njima, ali jako dobro poznam dvije kornjače koje su oko 23 godine stare, zdrave, aktivne, plivaju i ruju po kamenju, jedini put je jedna bila kod veterinara kada jaje nije moglo van jer je bilo u krivom položaju. Te ninja kornjačice nisu nikada jele živu hranu, ali jedu barem 2x tjedno svježu ribu.
Tito, što se tiče pisanja stvari o kojima nemam pojma: ja nikome nisam davala uputstva kako treba postupati, niti sipala okolo svoju pamet. Jednostavno sam postavila pitanje i iznijela svoje mišljenje; pa tome valjda i služe forumi, ili?   

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #27 u: Veljača 03, 2010, 19:33:34 poslijepodne »
Tito, što se tiče pisanja stvari o kojima nemam pojma: ja nikome nisam davala uputstva kako treba postupati, niti sipala okolo svoju pamet. Jednostavno sam postavila pitanje i iznijela svoje mišljenje; pa tome valjda i služe forumi, ili?   
Eto, ako nisi mislila tako, onda primi ispriku od mene. No ja sam tvoj post shvatio kao "prebacaj" a ne kao "pitanje".
Ako netko nema "srca" davati zivu hranu, onda se to treba prihvatiti, ali sto ne zelim prihvatiti kada mi netko kaze da je to "mucenje zivotinje",
da to "nije potrebno" i slicne apsurde.

Zelio bi ti jos reci da cinjenica da su dvije kornjace "zive i zdrave" koje nikada nisu jele zivu
ribu neznaci odmah da im to nije potrebno, ili da ce biti bolesne ako nebudu jele zivu hranu.
Sve sto zelim iznjeti je da je to dobro za njih i da im se treba priustiti kada je moguce.

 ;)
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #28 u: Veljača 03, 2010, 19:46:09 poslijepodne »
Tito, na ovom forumu čovjek stvarno svašta može naučiti i zato i visim svaki dan na njemu. Sigurna sam da si u pravu i znaš više o kornjačama nego ja (ja zapravo znam jako malo). Ja poklanjam svoje ribice koje se okote, ali kad bi skužila da ih netko koristi kao živu hranu, onda bi slijedeći put od mene dobio "nogicu u riticu".

 

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #29 u: Veljača 03, 2010, 19:48:53 poslijepodne »
 a cuj ... sta da ti kazem na to :)
ja tebi sigurno nebi dao ... "nogu" ;)
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline bimbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 100
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #30 u: Ožujak 01, 2010, 11:25:19 prijepodne »
Preporučam ancitrusa,po mogućnosti bebu,zbog same prirode ove ribe on se neće nepotrebno izlagati, a preko noći će nestati sve od ostataka hrane do algi

Offline kju_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: zero gee
  • zumbi lampiao
    • min.svartberg
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #31 u: Ožujak 03, 2010, 23:19:09 poslijepodne »
Koja je ovo vrsta:



Hvala
Bakterije su jedina kultura koju neki imaju.

min.svartberg

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #32 u: Ožujak 03, 2010, 23:27:25 poslijepodne »
1. Bimbo savjetuje vec prethodno davan savjet sa argumentima koje osobno nemogu bas skuziti. Ali eto, o tom po tom.

 a Drugo, kju... kakve veze tvoje pitanje ima sa ovom temom ?
Za identifikaciju riba postoji sigurno odgovarajuci podforum, a to sigurno nije podforum za kornjace i jos manje ova tema.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline 1marek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: KoToRiba
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #33 u: Ožujak 04, 2010, 00:08:51 prijepodne »
Preporučam ancitrusa,po mogućnosti bebu,zbog same prirode ove ribe on se neće nepotrebno izlagati, a preko noći će nestati sve od ostataka hrane do algi

1. Bimbo savjetuje vec prethodno davan savjet sa argumentima koje osobno nemogu bas skuziti. Ali eto, o tom po tom.

Možda je bimbo htio reći da će mali ancistrus biti oprezniji i da će se više bojati kornija od većeg, pa će zato duže preživjeti. Ima smisla kad to tako kažeš jer se mali možda može zavući negdje gdje ga korni neće moći ščepati... Ali ancistrus će kad-tad narasti i opet će se desiti ista priča, samo što će možda akvarij ovaj puta biti čišći...

Nisam htio pametovati, pošto se ne razumijem baš u ovu temu, već samo malo razjasniti logiku kojom je bimbo krenuo. Eto, malo konstruktivne rasprave nikom neće naškoditi... Svi iz toga možemo samo nešto naučiti.... :zagrljaj:   :)

Offline bimbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 100
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #34 u: Ožujak 04, 2010, 07:09:07 prijepodne »
iz osobnog iskustva govorim, ako je ribica naviknuta na kornjače izbjegavat će ih,treba joj osigurati dovoljno prostora i mjesta za skrivanje .Ako je kornjačamo osigurano dovoljno druge hrane (svježe ribe i povrća) one neće pošto poto ganjati ancistrusa. mislim da bi to bilo neprirodno . Primjetio sam da kornjače najuspješnije love ribice koje se tek prilagođavaju na okoliš , a nakon faze privikavanja ribice mogu potrajati neko vrijeme . A čak sam vidio ancistrusa u nekoliko navrata da jede s oklopa kornjača.

Offline kju_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: zero gee
  • zumbi lampiao
    • min.svartberg
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #35 u: Ožujak 04, 2010, 07:31:56 prijepodne »
a Drugo, kju... kakve veze tvoje pitanje ima sa ovom temom ?
Za identifikaciju riba postoji sigurno odgovarajuci podforum, a to sigurno nije podforum za kornjace i jos manje ova tema.

Pa, pokrenula sam temu o kornjači i ribi-komunalcu prije xy vremena. Dobila sam ribu na poklon jučer, pa mi se učinilo sasvim prikladno da nastavim u toj temi. Akvaristički dio akvarij.neta ne poznajem toliko dobro, budući da je velika većina mojih postova na terarističkom, konkretno insektualno/paučnjačkom podforumu. Ako moderatori osjećaju potrebu premjestiti post, tko sam ja da se bunim :shrug:?
Bakterije su jedina kultura koju neki imaju.

min.svartberg

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Savjet - čistač
« Odgovori #36 u: Ožujak 04, 2010, 08:50:37 prijepodne »
Koja je ovo vrsta:



Hvala

Meni izgleda kao Misgurnus spp. Akvaristi će sigurno znati i vrstu.