Ožujak 28, 2024, 20:33:01 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Boca za premjestanje pauka  (Posjeta: 1642 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
Boca za premjestanje pauka
« u: Kolovoz 26, 2006, 17:36:00 poslijepodne »



Prebacivanje pauka iz jednog mjesta na drugo:
Ptimjetio sam da vecina radi sa obicnim bocama koje imaju ostre rubove nakon sto se odreze pa sam odlucio napisat ukratko kako sprijecit da se pauk ozljedi prilikom ulaska u tu bocu sa ostrim rubovima, ne znam da li ste znali za ovaj postupak ali ni to nije bitno, vazno da se iskustva prenesu na druge
Svi znate da je odrezana boca jako dobra za premjestanje pauka,ali ima problem u svemu tome posto su paukovi jakoooo osjetljivi sto se tice ostrih rubova na plasticnim bocama treba malo zaoblit rubove i ostre dijelove, a to nije tesko zaoblit ili malo prepravit, evo postupak

1) Prvo se upali stednjak ploca (bilo koja) ili se moze obican upaljac koristit
2) U medjuvremenu uzmemo bocu od 1.5 ili 2 l I odreze se na pola,
3) Zatim se taj komad koji je odrezan malo iscjedi pa obrise iznutra
4) Kada smo osusili odrezani komad ili sa upaljacem ili odemo u kuhinju I na ugrijanoj ploci (br 1) grijemo taj komad odrezane boce I sa prstima dok je boca jos topla savijamo ostre rubove na unutra I kasnije to satvimo pod hladnu vodu da se stisne i ohladi
5) Dobili smo sigurniju bocicu za premjestanje I mozemo koristit svaki put kada cistimo terarij i kada zelimo premjestit pauka i ne moramo se brinut hoce li se sta dogodit pauku ili ne

Ili drugi postupak:
1) upaljac,
 

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
Boca za premjestanje pauka
« Odgovori #1 u: Kolovoz 26, 2006, 23:37:00 poslijepodne »
zakon iako ja jos nisam imao sranja sa rubovima. do jendom a onda cu spalit bocu. super ideja
† BLACK RAIN †