Travanj 18, 2024, 02:24:55 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: agresija ženke malawaca  (Posjeta: 466 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tania

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
agresija ženke malawaca
« u: Studeni 25, 2011, 18:17:00 poslijepodne »
Dakle, imam problem sa agresijom m.estherae ob, radi se o odrasloj ženki koja je u akvarij došla nakon svih (frendovi ju poklonili jer ne žele više držati ciklide). Ovi moji su manji, tek se počeli farbati. Otkako sam ju ubacila u akvarij, agresivna je užasno, naganja doslovno svih, reklo bi se da drži cijeli akvarij ˝pod svoje˝.
Prvih dana je to bio samo lijevi dio u pitanju, a sad je nemilosrdna prema svima, prema svakome tko joj se nađe na putu. Ne bira ni spol ni veličinu ribice. Iznenađena sam tim više što se radi o ženki (frendovi su mi rekli da je imala nekoliko mrijestova, ali da je jednostavno oduvijek takva)! Nedavno sam u akvarij ubacila 2 nove ribice, i zatukla ih je. Mužjaka je toliko naganjala da se na kraju predao...
Ne znam što napraviti, za sada sam ju izdvojila od ostalih u drugi akvarij gdje je sama trenutno...
Da li sam pogriješila što sam ubacila već odraslu ribu među moje koji nisu još zreli, da li joj agresiju pojačava to što nema svog mužjaka, i što napraviti?
Prihvatila sam ju jer nisu znali gdje će s njom a hitno su morali isprazniti akvarij, ali sad vidim da je to bila greška. Je li to normalno ponašanje?
Ako hoćeš - naći ćeš način, ako nećeš - naći ćeš razlog...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: agresija ženke malawaca
« Odgovori #1 u: Studeni 25, 2011, 19:41:03 poslijepodne »
Sve je to ajmo reci normalno kod malawaca, oni su inace svi dosta agresivni, ali sto se nje tice, dobro si napravila, radije nju izdvoji i sacuvaj ostale svoje, nego da ti istuce jos kojeg, tako da bolje bez nje nego s njom.. pokusaj ju nekome dati tko ima muzjaka za nju, i ko ima vece ribe u akvariju, njene velicine, mislim da bi tad bila mirnija, jer kod tebe je sigurno bila najveca, pa je preuzela teritorij cijelog akvarija. Tako je bilo i kod mene, isti problem, ali sa muzjakom kingsizei, dok sam ga stavio u akvarij, neko vrijeme je bio miran, a nakon par dana dok je shvatio da je najveci i najjaci, mali se razbahatio  :D  to im tako dođe.. :)

moj savjet je, nemoj ju vracati unutra, radije sacuvaj svoje koje rastu i farbaju se..  :up: