Travanj 28, 2024, 18:43:43 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pomoc!!!!!!!!!!!!!  (Posjeta: 8991 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #25 u: Ožujak 26, 2009, 07:33:20 prijepodne »
Jutros još jedna gupica mrtva, poslednja od plavih gupica. Od pojave bolesti ona je prva smršala, mada je početkom primjene lijeka izgledalo da se oporavlja, počela je bila jesti, da bi zadnja dva-tri dana ponovo se sklanjala u uglove i odbijala hranu. Otvorio sam joj jutros stomačić bio je pun neke subjelkaste sluzi, odnosno nešto između sluzi i tečnosti. Osim što je mršava i blijeda drugih okom vidlivih promjena na "koži" nije bilo. U razgovoru sa jednim prijateljem preporučio mi je da probam zamjeniti lijek da koristim nešto na bazi TETROMICINA , jer je navodno taj lijek naj prilagodljivi za Životinje, nešto kao DOKSICILIN i sl.. Molim vaše mišljenje..POZ..

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #26 u: Ožujak 26, 2009, 08:23:35 prijepodne »
pa, dosta literature spominje tetromicine (naš je čini mi se tetraciklin) kao lijek...
no, nemam iskustva s njime, pa ne volim previše pametovati....

no, kako veliš da je trbušak bio pun bjelkaste sluzi...nekako mi to ipak navodi na parazite...ali bi mogla biti i vodenica...
reci, kako kakaju? češu li se? imaju li (barem neke) izbuljene okice ili nakostriješene ljuskice?

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #27 u: Ožujak 26, 2009, 08:41:58 prijepodne »
Kod bolesnih izmet je svijetlo-bijal uvidu povezanih kuglica. Na uginulim gupicama nije bilo nikakvih promjena na krljuštima niti su nakostriješene . Prvi znaci bolesti su mršanje i gubljenje pigmenta postaju svijetle gotovo providne, tako je bilo i kod crvenih i kod plavih gupica. Kod black tetre se  na peraju pored škrge  pojavila izraslina nalik mladežu isto tako i kod leđnog peraja tj. na sastavu peraja uz tijelo. A kod silver ajkulice jedno vrijema ispod leđnog peraja kroz tijelo vidjela kao neka tamna fleka, ali unutra u tijelu, kao modrina sad je to nestalo i ona izgleda bolje samo još nije baš najpokretljivija, nikada nije prestajala jesti. Kod gupica kod kojih se pojavljivala bijela tačkica ja sam ih lagano "istrljao" solju u dijelu tačkice i nijedna nije uginula niti je više pokazivala znakove bolesti.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #28 u: Ožujak 26, 2009, 10:07:48 prijepodne »
po ovome se opet potvrđuje da je bakterija u pitanju....ne znam više doista...
možda probaj s tetraciklinom, iako, pokušaj prvo malo proroštati po internetu radi doziranja (ne usudim se ništa reći)

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #29 u: Ožujak 26, 2009, 18:28:34 poslijepodne »
Danas sam zamjenio 1/3 vode nisam dodavao so jer sam našao  negdje na netu da i so može uzrokovati takve simptome.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #30 u: Ožujak 26, 2009, 19:51:12 poslijepodne »
točno, ali kod ribica koje su osjetljive na sol - inače, osim kod vrlo jakih koncentracija (ono, 1 žličica na 2 -3 l vode)

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #31 u: Ožujak 26, 2009, 20:24:38 poslijepodne »
Dali se kod ribica mogu regenerisati peraja, jer kod black tetre fali dobar dio peraje pored škrge i vjerovatno se ponekad ponaša kao list na vjetru. Rekli su mi za doksicilin da je doza 100mg na 100l vode neznam smijem li pokušati!?

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #32 u: Ožujak 26, 2009, 20:30:02 poslijepodne »
mogu se regenerirati kad ribica posve ozdravi, ali nikad ne budu više tako raskošne kakve je imala, no funkcija dobrog plivanja se vrati i nema nikakvih problema...
samo da malene ozdrave!
čuj, mislim da možeš s tom dozom (tako sam i ja našla)...
naravno, prije toga opet promijeni najmanje 30% vode (da sad ne mantram...pripremljenom!)...
pojačaj bućkanje vode...
pojačaj davanje vitamina...

ali, daj odvoji malo vode kao uzorak i probaj analizirati, presumnjivo mi je sve to... -?

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #33 u: Ožujak 26, 2009, 21:08:16 poslijepodne »
Ma sve sam pojačao. Areacija na max. tako da maltene nosa ribice u AQ. uveo sam, po savjetu lokalnog veterinara , AD kapi vodene natopim hranu za jedan obrok i dam im. A danas sam zamjenio 1/3 vode sutra ću probati sa doksicilinom pa šta bog da. Male ksifice potpuno se normalno ponašaju i rastu u malom AQ. :ying:

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #34 u: Ožujak 27, 2009, 00:08:35 prijepodne »
Kakva je situacija :punch:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #35 u: Ožujak 27, 2009, 12:43:07 poslijepodne »
Danas bez bitnih promjena. Počeo sam tretirati doksiciklinom 100mg na 100l vode. Na algaru sam jutros primjetio da su vrhovi repnog peraja bijeli, dali je to tako bilo ranije zaista neznam. "U strahu su velike oči" pa možda je to i ranije bilo, neznam. Promjene ponašanja kod njega nema. nastaviću izvještavati o svemu jer možda nekom i pomogne, ako se nađe u sličnoj situaciji. :nuclear:

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #36 u: Ožujak 27, 2009, 12:53:35 poslijepodne »
kojeg algojeda imaš?
neki to imaju normalno....
imaš slikicu?

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #37 u: Ožujak 27, 2009, 15:19:24 poslijepodne »
Čini mi se da je Ancistrus. bar sam tako našao na net-u. Ovo nisu slike od mog algara skinuo sam ih sa net-a, ali je isti ovakav.

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #38 u: Ožujak 27, 2009, 15:38:45 poslijepodne »
Ne znam milenko to je kod tebe izgleda pala atomska u  akvarij po ovoj tvojoj prici, ako sta ostane zivo dobro i jeste, ali ja koliko vidim da je neka opasna bakterija napala i potamanila ti sve zivo u akvariju. Koliko si ciklirao akvarij i da li si pozitivne bakterije ubacivao prije svega. :question:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #39 u: Ožujak 27, 2009, 18:10:28 poslijepodne »
Ma sve je bilo OK. sve sam radio po upustvima. A onda šta se desilo zaista neznam. Tamnoplave gupice su zdrave, skalari zdravi, blek moli takođe, ksifice, daneo zebrice i one, i jedna Silver ajkulica. Napadnute su crvene gupice, svijetloplave (imao tri sad nijednu sve tri uginule),jedna ajkulica i jedna black tetra. Somić se oporavlja. Zdrave ribice nemaju nikakvih promjena, vesele su, dobro jedu, nikakvih promjena na njima nema.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #40 u: Ožujak 27, 2009, 18:51:50 poslijepodne »
hah, ćuj, moj jedan dečko ancistrus ima bijele vrhove leđne peraje i repića...otkako se rodio kod nas...dakle, moglo bi biti normalno...
za svaki slučaj, daj mu malo više da jede špinat ili blitvu /preliješ list vrelom vodom i odmah hladnom, staviš na dno akvarija i pritisneš kamenom...sutra ujutro vadiš što je ostalo, i tako par dana...
možda mu malo fali željeza... -?

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #41 u: Ožujak 27, 2009, 20:49:20 poslijepodne »
Sutra mi jedan prijatelj ide za Sarajevo pa će da mi nabavi lijekove. Reci mi šta da uzme. Tačan naziv lijekova kao i dobrih bakterija i vitamina koje ti preporučuješ.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #42 u: Ožujak 27, 2009, 21:44:05 poslijepodne »
pogledaj pp!

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #43 u: Ožujak 27, 2009, 22:05:46 poslijepodne »
Vidjeću šta mi može pronaći od ovog što si napisala. Prijatelj se tek vraća u ponedeljak iz Sarajeva. pa ti javim šta je našao. A šta da koristim od svega ovog ako donese, osi dobrih bakterija i vitamina?!

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #44 u: Ožujak 27, 2009, 22:20:23 poslijepodne »
sredstvo za pripremu vode, redovito,
dobre bakterije sad nakon liječenja, nakon što staviš aktivni ugljen da sve povuče lijekove van i baciš ga nakon 3 - 5 dana, stavljaš barem 2 mjeseca redovito kod svake izmjene vode, aposlije ćeš sam procijeniti...
vitamine isto redovito, po uputi...

sretno! i javi kako su maleni!

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #45 u: Ožujak 27, 2009, 22:31:41 poslijepodne »
A od lijekova šta da koristim? Ili da nastavim sa doksiciklinom ili da koristim nešto od onih što si navela. Maleni su bez neke promjene Izgleda da black tetri nema spasa vrti se cijeli dan kao list na vjetru, nikako ne prestaje, pa mi je toliko žao da mi ponekad dođe da joj prekratim muke, ali ipak nemam snage za to! Kod muljara je poboljšanje evidentno ranica zarasla, a i vraća se boja "kože".

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #46 u: Ožujak 27, 2009, 22:38:02 poslijepodne »
nemoj sada mijenjati lijek nego dovedi priču do kraja - znaš i sam da antibiotik treba barem 7 dana da bude potpuno efikasan!
ove lijekove spremi i čuvaj na hladnom i tamnom mjestu - to je mala priručna apoteka koju nije loše imati...

da, nabavi i akvarijsku sol - imaš od sere - ectopur se zove!

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #47 u: Ožujak 27, 2009, 22:39:25 poslijepodne »
Milenko smiri se polako covjece nemoj da tebe moramo poceti tretirat ljekovima samo polako imas sve ljekove u Sarajevu neka ti drug otidje a mogao bi i ti doci jer nije daleko sjedni na bus i eto malo setnje nece ti lose doci. imas kod Mercatora sa tramvajske stanice znaci idi  prema Mercatoru samo pravo pici imas jednu zgradu prije na lijevoj je strani ulice ZOO oprema ovako nesto mala radnjica ali je napucana do bola tu imas sve od akvarija, kaveza, lijekova, itd.. eto poz  da ne lutas ti ili ti jaran svejedno..ne znam koje ti je lijekove BABY Doktorica ;) preporucila  ako su za ljude onda  neka ide u apoteku po ljekove a po preparate za akvaristiku rekao sam ti gdje. :up:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #48 u: Ožujak 27, 2009, 22:40:24 poslijepodne »
Važi i hvala! Javljam sve promjene.

Offline MILENKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: pomoc!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #49 u: Ožujak 28, 2009, 08:55:26 prijepodne »
BOŽE ŠTA JE OVO?????????????
Tetra uginula!
Jutros skalari skupili se u jedan ugao, nakostriješili se,pogeti glavom nadolje i nepada im napamet da uzmu hranu, mada do sinoć su je maltene otimali iz ruke. Drugih promjena na njima nema, nisu naduti, nema ništa po njima, oči bistre.
Zamjenio sam trećinu vode.
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2009, 09:05:50 prijepodne od MILENKO »