Svibanj 20, 2024, 10:26:05 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Mutna voda u novom akvariju...pomoć!?!?  (Posjeta: 1336 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Mutna voda u novom akvariju...pomoć!?!?
« u: Ožujak 15, 2015, 17:27:54 poslijepodne »
POzdrav.....dakle novi akvarij složen 25.02. 160l......sa živim biljkama i drvom...dakle imam problem sa mutnom vodom, razumjem da je to normalno kod novih akvarija ali mi se već nekako čini predugo i voda je po mom mišljenju mutnija nego na početku cikliranja...ubacio sam jednu tabletu Bactozym u filter.......200W grijač a filter je HAILEA 400.......ja sumnjam u filter...u filteru je spužva i aktivni ugljen i unutra su 4 mollya,3 corya i 20 neonki....dal je problem u filteru???..hvala :) :) :)

Offline johnny 1950

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Lokacija: Neum;BiH
Odg: Mutna voda u novom akvariju...pomoć!?!?
« Odgovori #1 u: Ožujak 15, 2015, 17:46:46 poslijepodne »
Ja sam početnik ,ali koliko sam shvatio taj ti aktivni ugljen ne treba,nego on se koristi nakon liječenja riba i to samo mjesec dana..Mada sumnjam da on ima veze s zamućenosti vode,ali eto da znaš .Stavi keramičke prstenove,oni su dobri da se nasele dobre bakterije
Možda ti je mutan zbog drveta?!

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Mutna voda u novom akvariju...pomoć!?!?
« Odgovori #2 u: Ožujak 15, 2015, 17:54:29 poslijepodne »
naravno da je problem u filteru. Drugi problem je prekratko cikliranje. Treci problem (vjerojatni) je da ce ti neonke  :dead: jer si ih stavio puno prerano u los akvarij.
Uglavnom, za 160l akvarij trebas neki vanjski filter za 300l akvarij, sve ostalo je samozavaravanje i nikad to nece biti to. U biti, mozes proci i sa necim malo manjim ali onda ces imati puno cesce intervale odrzavanja filtera a cijenom su obicno zanemarivo jeftiniji u odnosu na to koliko su "losiji" za ono za kaj ti trebaju.

Aktivni ugljen ne treba ali nema veze sa ovime. Problem je filter, premali protok i nikakva kolicina filter materijala za taj volumen.

Offline mariokive

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Mutna voda u novom akvariju...pomoć!?!?
« Odgovori #3 u: Ožujak 15, 2015, 19:28:50 poslijepodne »
Uredu hvala na odgovorima, kupujem odma kroz par dana karnister filter vanjski.....i mislio sam da je problem u filteru ali sam čekao čekao.....nadao se da nije..ali oke štaje tuje......a što se tiče neonki danas vec i selim kod cure....ona ima već nekih pol godine akvarij tako da bi tamo trebale biti oke dok se situacija kod mene ne smiri...hvala na odgovorima, nisam neki iskusni akvarista pa mi je drago čuti od profića kako bi ja nazvao dobre savjete....hvala :klap: