Ožujak 28, 2024, 11:54:38 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Mutna voda  (Posjeta: 4942 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline renchibald

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Mutna voda
« u: Kolovoz 19, 2019, 21:04:40 poslijepodne »
Pozdrav. Trebam savjet ili uputu. Nakon povratka sa duzeg GO od 3 tjedna, krenem cistit akvarij i mijenjat vodu. Rijec je o ciklidnom akvariju sa 5 ciklida unutra, original Juwel  star godinu dana. Voda je bila skoro pa kristalna..
Posto je bilo dosta otpada na dnu, rekoh idem malo detaljnije pocistiti pijesak ... i kako me duze nije bilo promijenio sam polovicu vode, inace mijenjam trecinu.
I izgleda da sam napravio piz.... i poremetio bio ravnotezu jer mi je voda mutna i pomalo smrdi. Ribe za sada ne pokazuju da se bune, i dalje plivaju kao i obicno.... imam tetrin tester 6 u 1 koji pokazuje da je voda ok...
Da li da ostavim kako je dok se to ne ustabili ili treba nesto napravit? Ce ribonjci prezivjet ili da ih vadim van?

Hvala na savjetima.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Mutna voda
« Odgovori #1 u: Kolovoz 20, 2019, 08:57:38 prijepodne »
Pozdrav,

Vjerojatno si ubio bakterije u podlozi i/ili filteru.
Daj opisi to detaljnije ciscenje podloge, sta to znaci? Sama izmjena od 50 posto vode nije problem, ako je nova voda iste temperature.

Predlazem da smanjis hranjenje na minimalno slijedecih 10-ak dana uz djelomicne izmjene vode svakih dan dva od nekih 10-20 posto.
Najbezbolnije bi proslo da odes u neki od shopova i uzmes start bakterije i ulijes u akvarij i to sto prije.

Offline renchibald

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Mutna voda
« Odgovori #2 u: Kolovoz 20, 2019, 09:21:43 prijepodne »
Imam sitni bijeli pijesak kao podlogu. Pocistio sam povrsinu kao i uvijek kod ciscenja. Medutim, bilo je dosta crnih naslaga u dubini pijeska koje su se skupile u ovih godinu dana pa sam isao to maknut i malo ispremijesat pijesak.. tu sam napravio gresku.. filter cak nisam niti cistio, to sam namjeravao danas.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Mutna voda
« Odgovori #3 u: Kolovoz 20, 2019, 09:56:48 prijepodne »
Imam sitni bijeli pijesak kao podlogu. Pocistio sam povrsinu kao i uvijek kod ciscenja. Medutim, bilo je dosta crnih naslaga u dubini pijeska koje su se skupile u ovih godinu dana pa sam isao to maknut i malo ispremijesat pijesak.. tu sam napravio gresku.. filter cak nisam niti cistio, to sam namjeravao danas.

Pokusaj redovno usisavat taj pijesak, a ne ga dugo drzat nedirnutog, pogotovo ako nemas ribe koje ga prevrcu. Imas onih usisavaca za podlogu koji dobro odrade taj posao. Ako ga redovno usisavas kod izmjene vode, ubuduce ces izbjeci ovaj gore problem. A sad kako sam prethodno napisao...

https://www.pet-centar.hr/flamingo-dirt-bell-usisavac-za-mulj-4-5x28cm.aspx


Offline renchibald

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Mutna voda
« Odgovori #4 u: Kolovoz 20, 2019, 13:14:27 poslijepodne »
Morati cu svakako..

Hvala..

Offline Žarke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Mostar, Bosna i Hercegovina
Odg: Mutna voda
« Odgovori #5 u: Veljača 11, 2020, 12:39:35 poslijepodne »
Uz sve navedeno, pojačaj cirkulaciju vode... neki manje wavemaker il slično i usmjeri ga tako da cirkulira kružno prema usisu...  ;)