Ožujak 28, 2024, 12:21:02 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: RO membrana?  (Posjeta: 1888 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mirko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški   Lokacija: hr
RO membrana?
« u: Studeni 03, 2017, 20:43:28 poslijepodne »
pozdrav svima.

interesira me dali je itko kupovao RO membrane sa ebay-a? koliko vidim ima ih po 60ak kn, trgovci sa ogromnim prodajama i dobrim ocjenama. kako je moguce da je tako jeftina, dok kod nas po ducanima kosta puno puno vise?

imam Aquili RO Classic with Flushing Valve. od novoga su original filteri sto je cca preko godinu dana, medutim jako rjetko je koristeno. kako provjerit dali je ispravno to sve skupa. sedimntni i ugljani bih promjenio (btw njih ne uspjevam naci na ebay-u?), al membranu nebih ako je dobra jos.
izmjerit cu EC metrom ovih dana. ako je niska kao kad je bilo novo jel to onda ok sve skupa?

hvala.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: RO membrana?
« Odgovori #1 u: Studeni 04, 2017, 09:25:26 prijepodne »
Pozdrav! Ja sam kupio membranu s e baya i zadovoljan sam...imam je 2 godine i sad je vrijeme za kupovinu nove..
TDS metrom izmjeri ro vodu ...ako su ti ok vrijednosti ne moras nista mijenjati..

Offline mirko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški   Lokacija: hr
Odg: RO membrana?
« Odgovori #2 u: Studeni 04, 2017, 09:37:19 prijepodne »
hvala puno za info.
jel ima nesto na sta treba pripazit sa baje?

koliko ja kuzim pricu samo jedan il 2 proizvodaca rade membrane u biti? ili su i kinezi poceli radit kopije ko za sve drugo?

onaj 50/75/100 GPD mi nije bitan jel tako. uzmem najeftiniju od 50 jer mi nije bitno koliko moze stvorit po danu
.
ova koju gledam (bar na slikama) je Vontron ULP1812-50, tech deriving from USA.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: RO membrana?
« Odgovori #3 u: Studeni 04, 2017, 09:51:23 prijepodne »
Bitno ti je koliko je GPD . Ja imam ro uredjaj od 50GPD ali si narucim od 75 da pravi vise vode...ali veci od toga ne uzimam,cak postoji sansa da mozda ni velicinom ne bi odgovarao..

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: RO membrana?
« Odgovori #4 u: Studeni 04, 2017, 09:58:03 prijepodne »
Pa koliko vode radi ali nekom je i rejection rate isto jako bitan. Membrane su ti iste, mozes stavit i s vecim protokom, 90gpd i vise npr ali moras zamjenit i flow restrictor isto kad stavljas s drugim protokom
Imas i china filtere, trazi pod 'inline filter'  npr
https://www.ebay.com/itm/Water-Purifier-Filter-Cartridges-Replacement-10-in-T33-Inline-Sediment-Filter/382069650779?epid=837790497&hash=item58f520355b:g:-mwAAOSwX61ZCDhU

Offline mirko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški   Lokacija: hr
Odg: RO membrana?
« Odgovori #5 u: Studeni 04, 2017, 11:52:55 prijepodne »
meni to treba za stvorit 5-6l tjedno i nije mi bitno koliko brzo iscuri tako da mislim da mi netreba vise od 50GPD.
neznam koliko je ovaj moj trenutni od aquila-e. pretpostavljam da pise na samoj membrani, ali ne zelim otvarat dok ne istestiram dal je dobra.
sifra aquila ro membrane na netu je DA050AQ. pretpostavljam da bi ovo 50 moglo bit to.
hvala svima.

Offline mirko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški   Lokacija: hr
Odg: RO membrana?
« Odgovori #6 u: Studeni 07, 2017, 20:06:51 poslijepodne »
izmjerio RO vodu.
kaze 022 µS. pretpostavljam da je to sasvim ok?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: RO membrana?
« Odgovori #7 u: Studeni 08, 2017, 09:18:49 prijepodne »
tds ti je 14 onda..ako online kalkulator radi:)  a s cim si to mjerio? kolko ti je ulazna voda, pipovaca? Mozes izmjerit razliku, postotak koliko membrana propusta(btw mozes i po prilici izracunat koliko je gpd, galona na dan, galon ti je oko 3.8 litara, izmjeris koliko mu treba za 1l napravit)
Ako ti je manje od 10% onda ti je ok membrana, za te jeftinije je normalno da propustaju 6-8%. Vjerojatno je dobra..a i s vremenom ti pocne pustat malo vise nego u pocetku.
Kod tds-a je problem sto nikad neznas tocno sta je unutra, mjeri sve otopljene stvari u vodi, da je i 100 na metru pa je to kalcij, magnezij..bilo bi dobro za tank, a ako je i 1 a bakar npr..nece bit dobro, kuzis sta hocu reci. Ali nadam se da nas netruju pipovacom previse tako da je ok :up:

Offline mirko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški   Lokacija: hr
Odg: RO membrana?
« Odgovori #8 u: Studeni 08, 2017, 09:45:40 prijepodne »
mjerio sa EC metrom.
probat cu pipovacu izmjerit jer nisam sinoc.
ako se dobro sjecam kad je RO bio nov pokazivalo je nesto tipa 010 ili 001. nisam siguran.
thx