Travanj 29, 2024, 14:26:05 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: L46 Pleco (Zebra plehić)  (Posjeta: 44805 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: L46 Pleco (Zebra plehić)
« Odgovori #325 u: Listopad 18, 2013, 21:46:59 poslijepodne »
Da priča oko tih L 46 se vrti več više od godinu dana, tu godinu dana pokušavam nekako jih nabavit ali dosad sam uspeo doč do samo jednog para kojeg je silom prilike prodao jedan Avstrijanac, koji se razveo sa svojom partnericom i u novom stanu nije.......pa to več nije bitno.

Imao sam taj par oko 3 mjesece kot kuče, i uopšte neznam šta je kot tih riba toliko interesantno - pa ne vidiš jih po tri dana, uvijek su prilepljeni za donji  dio drva.
Posle tri mjeseca sam jih prodao dalje i odlučio se  da jih ne tražim više,jer su preskupi, a ima i drugih L somova, koji možeju bit i ljepih boja i dosta lakši za uzgoj nego L 46.

Onda sam nabavio  L 129 koji po boji ( bijeloj ) podosta zaostaju za L 46, ali nisu toliko plahi, nisu ni toliko osetljivi i što je najbitnije - nisu toliko skupi.

A ako ko još traži L 46 treba sijest u kola i provozit najmanje  1000 km, na sjever Njemačke gde se jih može nabavit direktno od uzgajivača po dostupačnoj cijeni od 60 - 80€.

Imaju jih veliki dilerji sa ribama -kao što je Glaser, ali kot tih distributera nemožeš doč ispod 150€ za komad.

Offline zeko1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Crikvenica
Odg: L46 Pleco (Zebra plehić)
« Odgovori #326 u: Listopad 19, 2013, 08:49:04 prijepodne »
L129 imam 3 komada u akvariju,pruge im nisu izrazito bijele,bacaju malo na smeđe.Ponašaju se skoro ko ancistrusi,jedino na staklo ne dolaze gotovo nikad ali nisu uplašeni.

Offline noktopus

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija
    • www.aquareja.si
Odg: L46 Pleco (Zebra plehić)
« Odgovori #327 u: Listopad 19, 2013, 17:21:15 poslijepodne »
L129 imam 3 komada u akvariju,pruge im nisu izrazito bijele,bacaju malo na smeđe.Ponašaju se skoro ko ancistrusi,jedino na staklo ne dolaze gotovo nikad ali nisu uplašeni.

Ako bih imali u istom akvariju L 46 i L 129 tek tad bih mogli utvrdit stvarnu razliku u boji bjelih pruga, a oni koji nikad nisu vidjeli ni jednog ni drugog od ovih L somova, nečeju primetit razlike.
Ovo znam iz vlastitih iskustva, jer svako ko vidi moje L 129 prvo pomisli da su to L 46, onda svakome moram pojasnit ,da to nisu oni skupi Lovi za koje trebaš puno novca.

« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2013, 17:28:34 poslijepodne od noktopus »

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: L46 Pleco (Zebra plehić)
« Odgovori #328 u: Listopad 20, 2013, 00:00:45 prijepodne »
Meni L046 nije toliko napet kao L306, kojega želim u dogledno vrijeme svakako nabaviti par komada.

"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "