Travanj 29, 2024, 15:33:38 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: žabice....  (Posjeta: 11124 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
žabice....
« Odgovori #25 u: Prosinac 26, 2006, 14:21:00 poslijepodne »
Citat: aspidelaps



(5-10C) - podrum, negrijanu sobu ili frižider


nebi preporučio frižider kod vodozemaca i nekih zmija, zato što uglavnom uginu zbog trešnje frižidera, a i npr. voća i povrća u njemu (isparava etilen i dr.)





Vibracije su definitivno štetne za zmije i dokazano je da se one ne mogu hibernirati u frižideru. Međutim, osobno hiberniram svoje životinje u frižideru (guštere, ali svojedobno sam tako hibernirao i neke žabe) već 15 godina bez problema. Rashlađena prostorija je u svakom slučaju bolja opcija koja, na žalost, ljudima koji žive u stanovima, nije dostupna.

Offline Suzy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
žabice....
« Odgovori #26 u: Prosinac 31, 2006, 00:56:00 prijepodne »


Puno vam hvala na savjetima!!! Jako su mi pomogli!...


Pokušat ću ovo sa nastavkom hibernacije!


Stvarno vam hvala!!! Nadam se da će uspjeti... baš je slatka...


Thanks!!!
 

Offline Suzy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
žabice....
« Odgovori #27 u: Prosinac 31, 2006, 01:01:00 prijepodne »


I moram se ispričati, Vama, Nino G. Stvarno nisam primijetila ovu drugu stranicu. Žao mi je. Iskopirala sam samo zbog toga jer sam se bojala da ne ugine.


I još jednom, hvala.
 

Offline Suzy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
žabice....
« Odgovori #28 u: Siječanj 02, 2007, 11:55:00 prijepodne »


Evo me opet. Kupila sam brašnare i cvrčke. Razmišljam o jednom starom akvariju. Veličina mu je 30š, 50d, 40v. Kaj bi mogla stavit za poklopac?


Treba neka posuda za vodu i hranu? Ili jedu bez posude?


E, i može mi neko reči kak se uzgajaju cvrčci? ((Za malu gatalinku))


Sigurno jedu brašnare? Izgleda koda bježi od njih. A cvrčke joj još nisam probala dati. Trebam čim više savjeta za dekoraciju. Biljke, podloga, treba kaj za penjanje, itd.


 

Offline civi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 680
žabice....
« Odgovori #29 u: Siječanj 02, 2007, 14:38:00 poslijepodne »
Citat: Suzy



Evo me opet. Kupila sam brašnare i cvrčke. Razmišljam o jednom starom akvariju. Veličina mu je 30š, 50d, 40v. Kaj bi mogla stavit za poklopac?


Treba neka posuda za vodu i hranu? Ili jedu bez posude?


E, i može mi neko reči kak se uzgajaju cvrčci? ((Za malu gatalinku))


Sigurno jedu brašnare? Izgleda koda bježi od njih. A cvrčke joj još nisam probala dati. Trebam čim više savjeta za dekoraciju. Biljke, podloga, treba kaj za penjanje, itd.





Dobre su mu dimenzije!Samo baci cvrčke ili nešto drugo ispred nje i ona če to vrlo brzo čapit!Da sigurno jedu brašnare,možda se boji što su malo veliki.Najbolje stavi ove biljke koje nisu toksične:Ficus benjamin,Pteridium aquilinum,Asplenium nidus,Scindapsus aureus...,podloga:treset ili najobičniji tepih,za penjanje možeš stavit babusove grane,grane od vinoveloze,grane jabuke...(naravno sve dezinfekcirano).



Evo ti o uzgoju žive hrane(Tenebrio molitor i Acheta domestica) [url]http://www.akvarij.net/default.asp?id=62&ACT=5&conte nt=347&mnu=62[/url]i [url]http://www.akvarij.net/default.asp?id=62&ACT=5&conte nt=318&mnu=62[/url].
Edited by: civi

Offline geminivg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
žabice....
« Odgovori #30 u: Siječanj 02, 2007, 20:32:00 poslijepodne »

E, a koja je ova domaća žabice?!?
geminivg

Offline civi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 680
žabice....
« Odgovori #31 u: Siječanj 02, 2007, 23:24:00 poslijepodne »


Stavi bolju sliku da se može bolje odredit rod,ali mislim da je Rana ridibunda ili Rana dalmatina(više mislim da je ona prva)!

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
žabice....
« Odgovori #32 u: Siječanj 03, 2007, 09:36:00 prijepodne »


To je Rana esculenta.

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
žabice....
« Odgovori #33 u: Siječanj 03, 2007, 21:47:00 poslijepodne »


Zelene žabe nisu više u rodu Rana nego Pelophylax. Moderna sistematika temelji se na evoluciji i u tijeku je sistematiziranje svih organizama na zemlji prema filogeniji, to jest srodstvenim odnosima. Ovo je vrlo bitna temaza akvariste i terariste i o tome cu napisati nesto uskoro. SRAMOTA je da su u srednjoskolskim knjigama jos prisutne nebuloze Linneove sistematike koja nema veze sa stvarnoscu, ali nije ni cudno kad ima profesora na biologiji PMFa koji ne znaju engleski i upalit kompjuter.


Sta se tice zabe na gornjoj slici, slika je dosta losa. Moguce je da je to Pelophylax lessonae, P. ridibundus ili pak njihov hibrid 'P.esculenta'. Odlican kljuc za razlikovanjeimas u knjizi Amphibians and Reptiles of Europe od Arnolda. Vidio sam primjerak u Tamarisa na Jelacicevom trgu (ako se jos nije prodao), pa je probaj tamo prolistat.Razlikuju se lako po metatarsal tubercle (na hrvatski nemam pojma) - vidi sliku u toj knjizi ili malo procackaj po internetu.


Odakle je žaba?

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
žabice....
« Odgovori #34 u: Siječanj 03, 2007, 21:49:00 poslijepodne »


Vidi moju gornju poruku i procitaj ovo sa neta:
The three species can be told apart by the length of the back leg and the size of the meta-tarsal tubercle - this is a bulge found at the base of the shortest rear toe. The Marsh frog has the longest hind leg in proportion to its body with the smallest metatarsal tubercle. The Pool Frog has the shortest hind leg but the largest metatarsal tubercle. The Edible Frog falls between the two in both respects.
Ovo je skinuto s linka http://www.herpconstrust.org.uk/animals/other_amphibians.htm
Marsh frog ti je P.ridibundus, Edible 'P.esculenta' i Pool 'P.lessonae'
U