Svibanj 16, 2024, 16:24:40 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: probava brade  (Posjeta: 10420 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
probava brade
« Odgovori #50 u: Veljača 17, 2006, 22:16:00 poslijepodne »

sad sam tek procitao sasin post,sori na delayu, sale imam neke pdf-ove
di ima dosta podataka o bradatim i o hendlanju i o tim okretanjima s
nogama te o head bobing-u pa ti mailam ak hoces


Edited by: LeeMoon
 

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
probava brade
« Odgovori #51 u: Veljača 18, 2006, 01:46:00 prijepodne »


sve sam dobro napisao i stojim iza...


posebno iza onoga da navlačenjem ne zadovoljavate gušterove potrebe nego svoje...a tu ne mislim da si netko iz nekog perverznog razloga nabavi guštera kojeg će imati u stanu ((jel' to sigurno nije normalno)) nego se radi o tome da sve bolesti i problemi guštera koji nastaju .... imaju uzrok u ovim stvarima koje sam napomenuo.... akvaristi sigurno ne "dragaju" ribice a i ako slučajno netko ima takav par koji je "kozmička greška" sigurno se ne odnosi na većinu ostalih...


uglavnom poanta svega je.... da ... vađenjem i svakodnevnim hendlanjem ne činimo nikakvu korist životinji ...i svi umisle (protumaće) kako' ih gušter zove da mu otvore vrata i da je vrijem za šetnju...


npr. moj nevjerojatno pitomi kameleon sigurno ne voli da ga "navlačim po rukama" bez obzira što bi netko kad vidi njegovu reakciju pomislio...

postoje razlozi koje ljudi nemogu procesuirati i prema tome ne shvačaju da gušter koji stoji kraj vratiju ne čeka gazdu koji je došao s posla i da će ga sad pustiti da se prošeće ....jedostavno mali mu je prostor terarija a vrata su mijesto na kojem se povremeno pojavljuje rupa iz koje izlaze u veći protor...


svako diranje guštera s prstima je višestruko štetnije nego korisno ((osim u iznimnim slučajevima)) i ne koliko god mislili ne zadovoljava potrebe gmaza nego njegovor "posjednika" koji misli da je životinja sretnija zato što je napravila krug po sobi....


misliti ko' gušter nije čovjekova percepcija...
sreća i veselje...i gušteri i krokodili koji se smiju ko' Jack -Russell terijer ne postoji ..to je samo interpretacija ljudi koja je krivo protumačena...


moji leopardi "rjeđe" su dobivali skakavce i cvrčke ali kad bi dobili kojeg odmah su mahali repom...ono jednostavno nevjerojatno...kaj to znaći da su bili sretini i da me odmah više vole????

moja preporuka je čim manje kontakata tim bolje...
zdravija i sretnija životinja koja nas uveseljava dugi niz godina...


petljanje i namještanje te vađenje i natezanje po rukama su vrlo vjerojatno stres strah i mogući početak kraja ....



< =text/>


Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline Kimo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 389
probava brade
« Odgovori #52 u: Veljača 18, 2006, 12:01:00 poslijepodne »
Slazem se i ja da ne treba cackati gustere, pa i kod ljudi usled stersa oslabi imuni sistem i lakse se razbole...
Čovek se uči dok je živ!

Offline tonnib

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
probava brade
« Odgovori #53 u: Veljača 18, 2006, 14:59:00 poslijepodne »
Stvarno nisam znao neke stvari do sada. Puno mi je pomoglo. Ovih dana sam nosio svoju iguanu kod veterinara i primjetio sam da je dosta u stresu radi transporta i uzimaja. Sva sreca što je vet u blizini ali svejedno sam osjetio da je to njemu stres. Vjerovatno ce mu trebati par dana da se smiri. Kada sam ga kupovao znao sam da se on nikada nece pripitomiti do te mjere da ga mogu puštati bez nadzora.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
probava brade
« Odgovori #54 u: Veljača 18, 2006, 16:11:00 poslijepodne »
Niti jednog gmaza pa čak ni kornjaću se ne smije ostaviti bez nadzora.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
probava brade
« Odgovori #55 u: Veljača 18, 2006, 16:35:00 poslijepodne »
Ja sam mislio da se neke pametne guštere može naučiti fućkati