Travanj 28, 2024, 17:36:23 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Baruština 40 L  (Posjeta: 13710 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #25 u: Siječanj 25, 2011, 15:47:57 poslijepodne »
Sve sam pretumbala jer su navrle nove ideje.. Na prazna mjesta dolazi još bilja do vikenda... Ribeki su skroz zbunjeni na slikama.

Nove su samo 4 neonke (Tiii) i 2 bebe ancića (Silvitara). 6 ribeka je udomljeno div-u. :)



Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #26 u: Siječanj 25, 2011, 17:11:18 poslijepodne »
Sad sve isponova  :D Akvarij je dosta napredovao a ovaj novi setup mi je nekako mozda cak i bolji samo nek bilje raste i bit ce dobro :up:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #27 u: Siječanj 25, 2011, 18:38:34 poslijepodne »
Sad sve isponova  :D Akvarij je dosta napredovao a ovaj novi setup mi je nekako mozda cak i bolji samo nek bilje raste i bit ce dobro :up:

:) Pa je više-manje isponova. Bilje se trebalo razrasti da ga mogu konačno raspodijeliti kak' treba. Stargrass je čak počeo rasti, anubiasi se povećali, i ona mala javanska paprat, HM se malo raširio pa sam ga na druga mjesta prepikala- ne znam, zgodno mi izgleda kraj rotale radi kontrasta u veličini- izdaleka izgleda kao ista biljka.. To je jedini "napredak".  :D Jednog difformisa sam se riješila jer mi je prenarastao, a sve drugo do kraja tjedna je "trejdanje" za drugačije biljke. :) Ostavila sam si samo 2 lisimahije jer mi je njeno širenje u mom malom akvariju izgledalo prenezgrapno.

Joj ti mali otrove- danas sam gledala apistogramice u Zoo Viliju... Zaljubila sam se.  :heart: U ovoj kombinaciji mi baš ne odgovaraju, al' JOOOOJ KAK' SU SLATKE.  :D

Sve si nas zarazio s tim malim čudima.

Offline Nji

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Novi Zagreb-Siget
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #28 u: Siječanj 25, 2011, 19:44:46 poslijepodne »
Joj ti i ta tvoja barica! ;) :D
Dobro je sad,još kad stigne ostatak bilja,baš me zanima...Ma bit će super ajde!
Baš treba sakriti taj filter i grijač...
Al nemaš mira....
A kaj s kamenom s mahovinom?ili ricciom?Di je završio?nećeš ga vraćat?

Kaj šefice kažu na novi postav njihovog omiljenog kokosa?
ni da ni ne

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #29 u: Siječanj 25, 2011, 20:42:35 poslijepodne »
Ma sredi ti njima jedan od 30L nano i uvali par M i Ž meni i vice22 su se mrijestile jako brzo sad se baziram samo na apirstrogamme i corydorase i to na njihovo razmnozavanje pa cemo dalje vidjeti  :D no da ne uvucem ovu temu u offtopic amo o tvom akvariju i o tebi a ne o meni  :D
Imas dosta vrsta bilja a trebas neki tepih ljepi napravit a ne na neki "obli" kamen stavit ricciu jer to je ljepo al ipak stavi na neke ravne "plocice" ili nesto tako ricciu i neka raste ljepse ce ti izgledat  :up:  :)  ;)  :D

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #30 u: Siječanj 26, 2011, 00:11:47 prijepodne »
@Nji- kamen s ricciom sam dala Silvitari i dobila od nje smeđe kripte, još valisnerije nana i sagitarije. Vezala je svoju s mrežom za komarce kaj se meni nije pokazalo kao najbolje rješenje zbog korića. Til je bolji - već je taman izbila van. Taj kamen mi je zauzimao dosta mjesta koje može poslužiti za bilje koje više daje dojam baruštine.

Babe (botije) se ne bune - odmah su skužile svoj kokos i zauzele ga. Čim se približim akvariju - evo njih odmah vani da mi pokažu da su one kokos-babe a ne ja. 
:D

Filter sam ovlaš pokrila s Lawfrikovom zelenom kriptom - je veeelika, al' mi je zgodna za taj kut. kad se razraste, pokrit će ona svašta. Onu od metra, rođo moja, dajem tebi. Nemam kud s njom. :) :)

@ Venom- apistogramice budu za sada pričekale... Šmrc... A bilju je bolje da raste inače ću ga tuć' i za lišće vuć'. I niš' više od riccie po dnu. Jedna rupa čeka prstohvat-dva eleocharisa.. Baš si ga hoćem.. A sutra još Smilasova hidrokotilica negdje iza/ u sredini.. I onda mičem ruke iz akvarija na bar 3 dana. :)

 




Offline silvitara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 197
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #31 u: Siječanj 26, 2011, 09:53:29 prijepodne »
ej...
Dobro ti ide... bolji mi je ovaj novi postav.
Vidim da si kriptu stavila u srednji plan, kad počne rasti bude ti malo sakrila panj.
Sagittariu bi možda stavila sa strane jer je ona prevelika za prvi plan u tvome akvariju pa neku drugu biljku za prednji plan... Samo ideja :)
Zalijepila bi na zadnju stranicu crnu(ili neku dr.odgovarajuću boju) samoljepljivu tapetu da bilje malo više dođe do izražaja. Imaš ih u Tepihlandu na Velesajmu, 20 kn.metar.

Moram ja to vidjeti uživo  :)

Ancistrusi i kozice mi pojeli 1/4 riccije, sjatili se na taj kamen kao na švedski stol :D...
Rekla sam ti da nemam sreće sa nj.
Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

Offline Nji

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Novi Zagreb-Siget
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #32 u: Siječanj 26, 2011, 10:18:15 prijepodne »
3 dana,hahahahahhaa!
Štopat ću  ti! ;)

Ova ogromna kripta će baš svašta pokrit kad se razraste....

Ma ja sam još pri mišljenju da ti ne treba crna tapeta iza,da je ovak čist ok...ili neka svijetla eventualno...
Za tvoje imam više ideje nego za svoje...
ni da ni ne

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #33 u: Siječanj 26, 2011, 10:26:41 prijepodne »
ej...
Dobro ti ide... bolji mi je ovaj novi postav.
Vidim da si kriptu stavila u srednji plan, kad počne rasti bude ti malo sakrila panj.
Sagittariu bi možda stavila sa strane jer je ona prevelika za prvi plan u tvome akvariju pa neku drugu biljku za prednji plan... Samo ideja :)
Zalijepila bi na zadnju stranicu crnu(ili neku dr.odgovarajuću boju) samoljepljivu tapetu da bilje malo više dođe do izražaja. Imaš ih u Tepihlandu na Velesajmu, 20 kn.metar.

Moram ja to vidjeti uživo  :)

Ancistrusi i kozice mi pojeli 1/4 riccije, sjatili se na taj kamen kao na švedski stol :D...
Rekla sam ti da nemam sreće sa nj.

Žal' mi je kamena- al imam još tila ak hoćeš opet probati u nekom kozičnjaku ili kakvom waba kusa mixu u plitkoj posudi (o tom baš razmišljam...). Meni je bio s korićima i otićima - izgleda da su oni ipak mirniji, a ricciu mi ni kornjače neće jesti - samo filter i potopna wave stream :) U malom akvariju se spasio dio nje.

Sagitarije ima i sa strane - al' desno u jednom polukrugu - slažem se, ova koja je skroz naprijed morala bu biti prepikana, al' tek kad naraste. Ovak' ju imam na oku ak' mi zapliva. :)  - za prednji plan mi na pamet pada jedino mahovina po kamenčićima ispred smeđe kripte u sredini jer HC će mi yoyo iskopat :) Zato im je ispred njihove spilje rupa i tu im pužeke bacam koje nađem u kozičnjaku. :) :)
Cilj mi je da kripta malo pokrije spoj te dvije grane loze i sakrije do kraja rizom anubiasa.
O nekoj pozadini sam razmišljala već dugo - boja me muči - više ne paše čokoladno smeđa na koju sam imala pik kratko vrijeme a i neka bež-drap-siva mi je sada presvijetla sa granjem naopak' i smeđom kriptom. Možda bi neki svjetliji antracit' bio ok..

Paprat je supeeeer! Jedva čekam da počne malo visiti s grane.   :zagrljaj:

@Nji- da ja imam molije ni ja ne bih imala ideja, he-he-he  :devil:  ;)

Offline Nji

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Novi Zagreb-Siget
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #34 u: Siječanj 26, 2011, 10:42:53 prijepodne »
Ha,ha,da jel da:......
Al mislim da kripti ne bu niš...Ak ju zlatice ne papaju,onda valjda neće ni molly!Ovu malu za sad ne diraju....

Jel ti velim za pozadinu ili da do kemoboje odeš,ima različitih boja...ili to na velesajam kak ti silvitara kaže...
Al po meni ti ni ne treba....
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2011, 10:47:35 prijepodne od Nji »
ni da ni ne

Offline prodz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #35 u: Siječanj 26, 2011, 11:11:56 prijepodne »
malo ti je na fotoaparatu (ili mobitelu) jako naglasena zuta boja. malo se igraj sa postavkama (koja je vrsta svijetla postavljena, meni najrealnije boje ispadnu pod fluorescent postavkom).

a i malo finalne obrade pomogne. malo sam probao smanjiti zutu boju na prvoj slici. izgleda puno prirodnije....nadam se da se ne ljutis. (samo sto je sada gornji dio pre eksponiran.)

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #36 u: Siječanj 26, 2011, 21:35:13 poslijepodne »
malo ti je na fotoaparatu (ili mobitelu) jako naglasena zuta boja. malo se igraj sa postavkama (koja je vrsta svijetla postavljena, meni najrealnije boje ispadnu pod fluorescent postavkom).

a i malo finalne obrade pomogne. malo sam probao smanjiti zutu boju na prvoj slici. izgleda puno prirodnije....nadam se da se ne ljutis. (samo sto je sada gornji dio pre eksponiran.)

Ma kaj bih se ljutila :) HVALA TI  :zagrljaj:

Nisam nikak' obrađivala slike. :) Ispada žuto ili rozo pod nekim kutevima - djelomično radi svjetla, no da sam mobitelom slikala bilo bi bolje. Olympus FE 310 ima dosta opcija, no kada ih popališ (mijenjanje ekspozicije, makro, mode osvjetljenja) - NE VIDI se nikakva razlika. :) :)

S hidrokotilicom koja nije eucephala (hvala Smilasu!) sada izgleda puno kompletnije, no ne isplati mi se slikati radi samo jedne nove biljke. :) A i fotka ne bi bila nešto. Bolje da mi netko za nekoliko tjedana dođe u posjet s PRAVIM fotoaparatom kad bilje naraste. :) khm, khm, Nji, khm, khm....

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #37 u: Veljača 12, 2011, 15:40:27 poslijepodne »
Mali foto update:

Skoro svo bilje je skraćeno za glavu zbog pobiljavanja jednog novog malog 100% NPT-a.
Dobila sam pelciće Ludwigie rubin za koju JEDVA ČEKAM da naraste.  :heart: HVALA STRIČEK KISS!!!  :up:

Sada pak pucam još na star moss tepih, Marsileu hirsutu i quadrifoliu.
@ Venom- evo otrove jedan, došao si na svoje. Uživaj u 3 kamenčića s ricciom. Jedan i perla u überlowtechu.  :up:
Već je 2-3 tj. isključivo NPT. Na jednom anubiasu koji je direktno pod svjetlom pojavila se točkasta, no smanjuje se zbog skraćivanja fotoperioda s 12 na 8 sati. Na njegovo mjesto uskoro, nadam se, dolazi microsorum koji će lakše podnijeti 25W.


« Zadnja izmjena: Veljača 21, 2011, 13:10:20 poslijepodne od Iris »

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #38 u: Veljača 27, 2011, 12:09:49 poslijepodne »
Još jedan mali update u ovoj nepopularnoj temi  :D :D

Polysperma mi je skoro ubila rotalu koliko se raširila pa je dobila trajni izgon. Umjesto da rotala bude crvena, polysperma je bila crvena - UŽAS.

Osobna preporuka - samo za velike akvarije!

Bilje je preraspodijeljeno kakav je bio i originalan plan kad se poveća željeni dio biljne mase..

Iza ludwigia je valisnerija nana (sada konačno cijelom duljinom akvarija, pušta runnere k'o luda), lymnophila, rotala i stargrass i nadam se da će sada biti ok jer ludwigia ipak sporije raste od polysperme.



I da, opet ne neuredno jer se i ribama i meni tako sviđa.

ovo je urednije  :D:



Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #39 u: Veljača 27, 2011, 12:17:05 poslijepodne »
Super izgleda nek se jos desna strana razraste i da kad sam kod desne strane koja je ono crvena biljka na desnoj strani akvarija  :question:
Izgleda super ova riccia mi se baš sviđa  :up: , mozda po desnom prednjem planu jos nesto npr tenelusss ili e . parvula sto i ja sam hocu da napravim al nez jel moze e parvula na 15W rast  :D . Botie su ti baš simpa cuvaju kucu jel  :D , meni anubias nikako da naraste  -? pusti o je sad jedan listic jos je mal skroz nekih 05cm i nikako da narastu oni ogromni listovi koje ja zelim  :roll: a tvoj mrcina od anubiasa bas je fora  :up:

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #40 u: Veljača 27, 2011, 12:18:26 poslijepodne »
ej...
Dobro ti ide... bolji mi je ovaj novi postav.
Vidim da si kriptu stavila u srednji plan, kad počne rasti bude ti malo sakrila panj.
Sagittariu bi možda stavila sa strane jer je ona prevelika za prvi plan u tvome akvariju pa neku drugu biljku za prednji plan... Samo ideja :)
Zalijepila bi na zadnju stranicu crnu(ili neku dr.odgovarajuću boju) samoljepljivu tapetu da bilje malo više dođe do izražaja. Imaš ih u Tepihlandu na Velesajmu, 20 kn.metar.

Moram ja to vidjeti uživo  :)

Ancistrusi i kozice mi pojeli 1/4 riccije, sjatili se na taj kamen kao na švedski stol :D...
Rekla sam ti da nemam sreće sa nj.
  kozice pojele ricciu pa neznam bas :)

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #41 u: Veljača 27, 2011, 12:20:11 poslijepodne »
ej...
Dobro ti ide... bolji mi je ovaj novi postav.
Vidim da si kriptu stavila u srednji plan, kad počne rasti bude ti malo sakrila panj.
Sagittariu bi možda stavila sa strane jer je ona prevelika za prvi plan u tvome akvariju pa neku drugu biljku za prednji plan... Samo ideja :)
Zalijepila bi na zadnju stranicu crnu(ili neku dr.odgovarajuću boju) samoljepljivu tapetu da bilje malo više dođe do izražaja. Imaš ih u Tepihlandu na Velesajmu, 20 kn.metar.

Moram ja to vidjeti uživo  :)

Ancistrusi i kozice mi pojeli 1/4 riccije, sjatili se na taj kamen kao na švedski stol :D...
Rekla sam ti da nemam sreće sa nj.
  kozice pojele ricciu pa neznam bas :)
to si ona umislja a napravila je salatu od nje  :D al kozice stvrno nebi moglo mozda ti je djelom isplivala pa ju filter povukao  :question:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #42 u: Veljača 27, 2011, 12:31:06 poslijepodne »
@Venom - ona najcrvenija ti je ludwigia palustris (od stričeka Kiss-a). Lijevo od nje je obična repens (dobila od Frule) a ispred repensice je l. rubin (ona je intenzivno crvena samo s donje strane listova). Boje puno bolje izgledaju uživo jer me fotić jako zeza.
  Imam male 3 sagitarije naprijed pa se nadam da će se raširiti. Tu je i nekoliko sitnih komada.e parvule kloje mislim držati na okupu, a radim na tom da marsileu quadrifoliu nabavim za prednji plan.
  Bez brige, raste eleocharis i na slabijoj rasvjeti.  ;) Kod mene ti je u onoj "buhici" akvariju pod istom štednom od 26W za reptile pa raste - prije mj. dana ga je bilo duplo manje. Već sam ga 2x šišala.

Da, botije uživaju... Sad imaju i novo društvo - 2 kuhlija.  :heart: Neonke (kardinalke) sam udomila stričeku Kissu. Veći kokos je zamijenjen manjim samo zbog kuhlija a yoyo više u velikom nisu obitavale - sad leže po anubiasu cijeli dan. Lijenčine.

 Možda ti ovo pomogne za tvoj anubias: skužila sam da bolje raste kad ga staviš bliže usisu filtera (da papica dođe do njega) i digneš rizome u zrak da voda može cirkulirati oko njih.


@Enigma - ma anciji su Silvitari pobrstili ricciu. Imala je nedavno mrijest i bebe su joj sve počupkale. Možda su i koze krive - vidim da kod mene u onom mom pikaču kaos delaju.
Stazica je bila bijela 2 dana (pohitale su preko nje šljunak).  :D  
Stanu 4 babe uz stazu, okrenu guzu i zatrpavaju. Čovjek ne vjeruje dok ne vidi uživo. :D :D
« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2011, 12:35:25 poslijepodne od Iris »

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #43 u: Veljača 27, 2011, 12:58:02 poslijepodne »
@Venom - ona najcrvenija ti je ludwigia palustris (od stričeka Kiss-a). Lijevo od nje je obična repens (dobila od Frule) a ispred repensice je l. rubin (ona je intenzivno crvena samo s donje strane listova). Boje puno bolje izgledaju uživo jer me fotić jako zeza.
  Imam male 3 sagitarije naprijed pa se nadam da će se raširiti. Tu je i nekoliko sitnih komada.e parvule kloje mislim držati na okupu, a radim na tom da marsileu quadrifoliu nabavim za prednji plan.
  Bez brige, raste eleocharis i na slabijoj rasvjeti.  ;) Kod mene ti je u onoj "buhici" akvariju pod istom štednom od 26W za reptile pa raste - prije mj. dana ga je bilo duplo manje. Već sam ga 2x šišala.

Da, botije uživaju... Sad imaju i novo društvo - 2 kuhlija.  :heart: Neonke (kardinalke) sam udomila stričeku Kissu. Veći kokos je zamijenjen manjim samo zbog kuhlija a yoyo više u velikom nisu obitavale - sad leže po anubiasu cijeli dan. Lijenčine.

 Možda ti ovo pomogne za tvoj anubias: skužila sam da bolje raste kad ga staviš bliže usisu filtera (da papica dođe do njega) i digneš rizome u zrak da voda može cirkulirati oko njih.  oce koze nerqed da rade al uredjuju posvome al da ricciu jedu ne ne :D to im je najdraze okupkljliste i cuvaju ga i ciste :D


@Enigma - ma anciji su Silvitari pobrstili ricciu. Imala je nedavno mrijest i bebe su joj sve počupkale. Možda su i koze krive - vidim da kod mene u onom mom pikaču kaos delaju.
Stazica je bila bijela 2 dana (pohitale su preko nje šljunak).  :D  
Stanu 4 babe uz stazu, okrenu guzu i zatrpavaju. Čovjek ne vjeruje dok ne vidi uživo. :D :D

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #44 u: Veljača 27, 2011, 13:01:34 poslijepodne »
Ajd Hvala Ti na ovom o anubiasu bas cu pokusat stavit ga bilze usisu al planirao sam ga stavit skroz na drugu stranu kraj grijača pošti mui polsperma uvijek krene prema sredini  X-( onda da ga tamo stavim da prekrije nekim dijelom grijač i ljevi dio  :) al sad kad gnjojim mozda pocen od Ec i Profita rast  :question: Danas cu radit preinake malo mahovinu posisat prosirit je po cijelome panju i premjestit anubias i microrousm usporeni  :D No sve u svemu okej necemo vise o mom akvariju vec o tvom  :D

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #45 u: Veljača 27, 2011, 13:08:54 poslijepodne »
@Venom: anubiasi i paprati sporo rastu u svakom slučaju - evo meni sve raste i bez gnojenja.  :D Ak' buš gnojio možda anubiasu samo navučeš točkastu - nemreš natjerat' spororasteću biljku da raste kao korov. Ne ide to tak'. Polaaaaako. Kud žuriš?  ;)

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #46 u: Veljača 27, 2011, 13:10:42 poslijepodne »
A znam da treba strpljenja neg anubias je imao crnu točkastu koja je nestala jer bio je previse na svjetlu sad ide u tamniji dio kraj polysperme u ljevi kut nazad zajedno sa microrosumima  :up:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #47 u: Ožujak 02, 2011, 09:52:27 prijepodne »
A znam da treba strpljenja neg anubias je imao crnu točkastu koja je nestala jer bio je previse na svjetlu sad ide u tamniji dio kraj polysperme u ljevi kut nazad zajedno sa microrosumima  :up:

Ah, anubias... Ne bi bio tak' krasna biljka bez "uzorka", ne?  :D

Pa vidi - samo zbog njega moram imati jedan dio akvarija u sjeni- on mi je tu šef među biljkama..

Napravila sam tepih od Barryjeve krasne glosse:



Ovo narančasto s rupama su terakotice za kuhlije (nije mi ih se dalo vaditi van za slikanje) - ovo zeleno na njima je java i cladophora i tek' se treba raširiti da ih malo sakrije.

Dok im nisam napravila igračke za provlačenje i divljanje ukopavali su mi se ispod ludwigia i kripti.  >:( sad je mir.

I doista razmišljam staviti echonodorus tennelus umjesto ovih krtičnjaka riccie.. To raste k'o mutavo i neće se raspasti... Miješala sam patuljastu ricciu s običnom pa je gusta i predobro usidrena.

Hoće li tko mijenjati šaku glosse za marsileu?

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #48 u: Ožujak 02, 2011, 10:58:41 prijepodne »
Teneluss bi tu ljepo izgledao  -? Ali riccia je isto tako prekrasna  :heart:  :up: Neznam sama odluci kako mislis da je ljepse stvarno super izgleda.Pridbilježavam se za 2-3 stabljikice ove crvene biljke kad ti narastu i kad se budu sjekle ako moze ? Ja narucio 30 stabljika tenelussa pa cemo vidjet na sto ce mi to licit  :D

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #49 u: Ožujak 02, 2011, 11:56:21 prijepodne »
Aaa ti bi žderača zemlje? To je ludwigia palustris - no frx.. Za sada mi radi krater u podlozi i samo ždere, morat ću još zemlje dodati samo zbog nje babe crvene. Krater mi je napravila u 3 dana i pustila 4 nova lista.  :zagrljaj: