Travanj 28, 2024, 19:48:52 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Baruština 40 L  (Posjeta: 13711 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Baruština 40 L
« u: Siječanj 02, 2011, 21:25:12 poslijepodne »
Pozdrav - evo slika mjesec dana starog akvača. Cilj je lowtech baruština u 40 L. Pokušat ću držati fotodnevnik.
Svjetlo: 60 W ReptiGlo 5.0
Grijač 100W- stalno je na 26.5 C
Podloga: Tetra Plant Substrate 1.5 cm naprijed, otraga 2 cm, šareni šljunak granulacije 1-2mm
Filter: Tetra zračna pumpa nabijena na funkcionalni retro filter (biospužva + akvarijska vata)
Gnojenje: EC 1 kap dnevno + ProFito 2 kapi dnevno
Voda: vrlo meka (dobro prokuhana pipovača, puštena da se hladi preko noći i ocijeđena od min. taloga) + uvijek 2 kapi FFM-a
Pozadina: bit će samo bilje kada se razraste :)

Flora i fanua: prepoznatljivi i vidljivi. Većinom.  :D





- slikano nakon klopanja pa ima mrvica SAK-a i mikrocrva uokolo.

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #1 u: Siječanj 02, 2011, 22:06:55 poslijepodne »
Fauna:
RCS, ghost x 6-7 (Tanit, Hologram, moji)
Otocinclus affinis x 4 (Zoo Vili)
Corydoras pygmaeus x 6 (Zoo Vili)
yoyo loach x 3 (Zoo Vili)
planorbis puž x nepoznato (yoyo...)  :D (goran_2711)
mali jabučar x 1 (DARIO 28)
endleri x 3 + bebe (moji + Hrvach)

Flora (Nji i Ninči, biosvera, Nikoleta, Nea007, Zlatko_hr, ZooCity, Sarita, Cvele...):
Anubias nana i barteri, valisnerija, kripte, hemić, mahovina mix, javanska paprat, hygrophilia, pistia stratiotes, vodena leća 2 vrste, rogolist tvrdi i meki, riccia fluitans (ispod tila na kamenu i po površini), stargrass...

Hardware: loza, vrba, 4 vulkanita, kokos za pećinu botijama, tanki elastični flaks za pecanje privezuje na kritičnim mjestima.

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #2 u: Siječanj 02, 2011, 22:18:46 poslijepodne »
bit ce super kad se razraste... izgleda dosta vece od 40 l. dok se ne razraste, mozda da zalijepis samo hamer iza? narocito mi je zgodna kombinacija panjeva i kokosa, izgleda kao jedan vrlo neobicni panj... imam i ja neku slicnu kombinaciju korijenja i neceg sto je izbacila drava, ali nazalost ceka jos svoju priliku u podrumu...

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #3 u: Siječanj 02, 2011, 22:22:09 poslijepodne »
Predivno!

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #4 u: Siječanj 02, 2011, 22:31:39 poslijepodne »
bit ce super kad se razraste... izgleda dosta vece od 40 l. dok se ne razraste, mozda da zalijepis samo hamer iza? narocito mi je zgodna kombinacija panjeva i kokosa, izgleda kao jedan vrlo neobicni panj... imam i ja neku slicnu kombinaciju korijenja i neceg sto je izbacila drava, ali nazalost ceka jos svoju priliku u podrumu...

Točnu litražu zna igor8.  :D To je nekad bio njegov akvarij. Ipak ima samo oko 40 L. Male biljke, ribice i sitna podloga čine optičku varku.
Korijenje i dijelovi grana su ono što sam nedavno tražila po Milanovačkim ribnjacima odakle mi jedna od biljaka (nije ni ludwigia ni Lychmania nummularia ' Aurea'..?)
- to je odličan hardware za akvarij - šteta što ti čeka u podrumu. Jedva čekam proljeće da opet dragi i ja odemo k njegovima u VT do tih ribnjaka! I naravno, jedva čekam Sljeme.  :D :D
Problem mi je bio naći pozadinu koja će sakriti opremu a istaknuti bilje - crno nikako, sivo izgleda jako ružno, čokoladno smeđu tapetu ne mogu naći - za sada barem. Ako je tko vidio takvu tapetu, molim da mi javi gdje.  :zagrljaj:

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #5 u: Siječanj 02, 2011, 22:38:18 poslijepodne »
hamer papir ti je dostupan u svakakvim bojama, ima valjda i cokoladne, a i najjeftinije je rjesenje. a nekako mi se cini da bi ti mozda pasala neka svjetlija smedja...

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #6 u: Siječanj 03, 2011, 11:11:00 prijepodne »
hamer papir ti je dostupan u svakakvim bojama, ima valjda i cokoladne, a i najjeftinije je rjesenje. a nekako mi se cini da bi ti mozda pasala neka svjetlija smedja...

Papir hamer A3 200g list~komad~0,98 kn  :up:
Misliš li na ovakvu boju (primjer mi je smiješan, koncentriraj se samo na boju)?


Čini mi se da je to neka prosječna boja i podloge i filtera - grijač je već drugi par rukava.  :D

Imam problema s otvaranjem akvarij.net-a...

Offline zlatko__hr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 277
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
  • No Turbo,No Fun!
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #7 u: Siječanj 03, 2011, 12:38:22 poslijepodne »
Centar akvarija mi se najviše sviđa,lijepo si rasporedila kokos,lozu...
-Slavonija- :d032:-Istra-

Offline deklok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #8 u: Siječanj 03, 2011, 13:07:22 poslijepodne »
Svidja mi se jos kada bude se razraslo sve to...:) a vjerujem da ovo nije 40 L jer sam vidio akvarij od toliko litraže i nema sanse da je to ta litraza tu ima sigurno oko 100 L

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #9 u: Siječanj 03, 2011, 13:22:54 poslijepodne »
Svidja mi se jos kada bude se razraslo sve to...:) a vjerujem da ovo nije 40 L jer sam vidio akvarij od toliko litraže i nema sanse da je to ta litraza tu ima sigurno oko 100 L

Deklok, vjeruj mi ovo je samo maketa akvarija od 100 L - sve je 1:3.5  :D :D

Evo, baš sam ga išla mjeriti- 25.5 cm š x 51.5 d x 28 cm v  :D - dakle oko 36.8 L bruto,
vjerojatno sam fulala koji cm jer imam astigmatizam pa nemrem ravno držati ni metar ni libelu, moguće da mi i cijeli akvarij stoji ukoso.  :D :D :D

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #10 u: Siječanj 03, 2011, 14:25:52 poslijepodne »
Najbolji su poceci  :up:

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #11 u: Siječanj 03, 2011, 14:37:53 poslijepodne »
Ajde bit ce to super samo moramo i ja i ti cekat da nam se bilje razraste  :D :D
Dobar odabir riba i bilja ma to ce bit  :klap: :klap:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #12 u: Siječanj 03, 2011, 15:13:49 poslijepodne »
Najbolji su poceci  :up:

Eh, baš tako. Kasnije kreću intrige, drame i slično..   :D :D :D  Trudim se preventirati štogod i kakogod mogu. Do sada nisam imala nijedan pomor, ni bolesnih, jedino 2 skakača. Jedan švert je tako otišao u vječna lovišta, a sijamac je jednostavno blesav. Taj je i bivšoj vlasnici pao na glavu- kod mene nema gdje iskočiti ni da hoće al' može tresnut' glavom što redovito radi kad glumi delfina. Druga dva sijamca su normalni.  :D :D

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #13 u: Siječanj 03, 2011, 20:25:53 poslijepodne »
Hahaahh s tim sijamcima nikad mira a  :D :D . Ma neka bilje naraste pusti sijamce neka glume delfine  :up:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #14 u: Siječanj 03, 2011, 21:08:04 poslijepodne »
 Ma ti ludi sijamci su u 300 L - slikice tog će u javnost kada dođe jedan jako bitan detalj, al' o tom za koji tjedan.  :nerd:

Ubacila sam jedan stari prst debeli veliki rizom anubiasa u ovih cca 40 L: ispred filtera, taman iza kamena s riccom i prebacila spašene bebica sivih švertova da stasaju za 300 L. Čekam da se listovi anubiasa isprave i oporave pa će i nova slika. Bio je dugo u kozičnjaku gdje je bilo previše plutajućeg pa je malo bljedunjav. Yoyo su danas vodile bitku oko kokosa. Nutra- pa van pa oko loze, pa jurnjava po akvariju, pa opet u kokos. Mislim da im mahovina na vulkanitu ispod kokosa smeta. Ili možda otić koji se uvalio unutra. Uglavnom, izbacile su i njega i većinu mahovine van. Babetine.  :D :D :D Nek' im bude, bit će više za kozičnjak. Uskoro će bebice pa će im trebati.

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #15 u: Siječanj 03, 2011, 21:09:23 poslijepodne »
Hehe onda sad jedva cekam The Big Mama 300L  :D :D :D . Evo ti naziv za akvarij  :up:

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #16 u: Siječanj 03, 2011, 21:16:31 poslijepodne »
jucer sam i ja imao problema sa akvarij.netom, a danas sa sinom... taj mali skoro pa dvoipogodisnji gremlin radi cuda sa ovom starom kantom (tj. mojim kompom), pa ga preko dana moram iz struje istekat. a primjer je prva liga  :) :) :); onako neka jaca bijela kava...

Offline Modrag

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: Zadar
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #17 u: Siječanj 03, 2011, 21:23:15 poslijepodne »
Meni se čini da će ovo krenuti jako dobro  :). Ribice su super , endlera malih imam  nešto i uživam ih gledati kako napreduju  :P. Dobra podloga i još jača rasvjeta bih rekao :klap: .

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #18 u: Siječanj 03, 2011, 22:09:22 poslijepodne »
jucer sam i ja imao problema sa akvarij.netom, a danas sa sinom... taj mali skoro pa dvoipogodisnji gremlin radi cuda sa ovom starom kantom (tj. mojim kompom), pa ga preko dana moram iz struje istekat. a primjer je prva liga  :) :) :); onako neka jaca bijela kava...

Čekaj da otkrije fotokopirku.. I nemoj mu dati jesti nakon ponoći.  :D :D :D :D



---
mali offtopic:
300 L je ovo čudo - dolazi vanjsko kopno za kornjače uskoro - prvo s jedne strane kopna a onda će i klupica preko filtera tako da će se spajati u L i postati pravi akvaterarij.

Za sada izgleda jako neugledno jer pod vodom je samo umjetno bilje (anciji i kornjače- loša kombinacija) + kokosi, mopani i loza, a tona pistie i leće po površini svima odgovara- macracanthe su skoro cijeli dan vani jer imaju sjenu. Jedna jako velika loza nikako da potone - u njuse obično zaleti blesavi algojed kad ju pokušava preskočiti. Cijevi su zamijenjene prije par dana odličnom keramičkom pećinom koja vrlo vjerno oponaša šuplji panj (Aquaterra).



Kornjačor spava u Superman pozi- slika je još ispala tak' k'o da mu endler prolazi kroz glavu  :D

« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2011, 14:56:47 poslijepodne od Iris »

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #19 u: Siječanj 05, 2011, 15:07:51 poslijepodne »
Prvo šišanje i razočaranje:

Lymnophilu sessifloru koja je iza morala sam poštucati jer je izbila van vode, kao i Lysimachiu nummulariu aureu (ako je to ta biljka) i polyspermu.

Valisnerija nana kao i kripta parva, te sagitarija su sve zelenije i čak su pustile izdanke. Javanska paprat se fino uhvatila za lozu (najviše stablašce, ispod nje su anubiasi). S mahovinom za sada nema velikog pomaka, a anubias barteri kod filtera se oporavio. Stargrass me jako živcira- stagnira, donji listovi su otpali što je i očekivano, no ne miče se. Radije bih umjesto njega Lagarosiphon major. Smanjila sam broj plutajućeg jer je previše počelo pokrivati površinu. Etogac.
Jedna yoyo više ne stane iza grijača  :D Morala sam ju danas spašavati.


Offline Nji

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Novi Zagreb-Siget
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #20 u: Siječanj 05, 2011, 15:50:41 poslijepodne »
He,he lijepa barica!

Joj ja nikak da svoju stavim...
ni da ni ne

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #21 u: Siječanj 05, 2011, 15:54:28 poslijepodne »
 :D :D :D Aj'd ti bar imaš dobar fotić i fotogenične ribe koje vole pozirati. Uskoro buš opet uživo vidjela baruštinu, čim mi padne temp. :nuclear:

Joj Darija pa kaj je to s našim stargrassom? Ni tebi ni meni ne uspijeva a ima drugačije uvjete, od vode, podloge do rasvjete... Baš me ljuti.

Offline Nji

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 294
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Novi Zagreb-Siget
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #22 u: Siječanj 05, 2011, 15:57:00 poslijepodne »
Ma nikak da ju zadovoljavajuće poslikam....
Nisam si još na ti sa fotkanjem akvarija...treba malo vremena... ;) :D
ni da ni ne

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L- mali update
« Odgovori #23 u: Siječanj 15, 2011, 21:14:26 poslijepodne »




Limnophila sessiflora raste ko luda, kao i neidentificirano "nešto" iz ribnjaka (ni lišmanija, ni ludwigia). Iza spilje je sada pravi grmić (par njih "visi" jer su taman popikani) a microrasbore galaxy su si to zauzele k'o svoj teritorij. "Peršin" (hygrophila difformis) je počeo čudno rasti- na vrhu stabljike rastu mali debeli ne-deformirani okrugli listovi (u desnom kutu). Anubias se u lijevom kutu lijepo izvukao i pustio je cijeli novi rizomić s listovima- tamo peršin normalno raste. Javanska paprat na vrhu loze je sada duplo veća, a mali anubiasi na istoj lozi su se poduplali! C.parva se počela širiti, a u međuvremenu sam valisneriju 2x morala šišati i 3x micati plutajuće bilje u kornjačnjak. Dobro mi je došao sastanak kornjačoljubaca jer sam podijelila mladu pistiu i dobila nekoliko šaka riccie- kornjače sada plivaju u njoj  :D a budući da je bila lijepo pospajana ponovno sam danas ricciu vezala za kamen i ovaj put nisam stegla til za kamen k'o manijak pa vjerujem da će sada pošteno potjerati (hvala Kori!). Prije sam preozbiljno shvatila "ricciu staviti u tankom sloju" tako da je kamen na mjestima ostao ćelav (hvala Nei na savjetu!!!). Sad će biti bolje. Na glupostima se uči. :) Šteta što nisam poslikala nakon pre-vezivanja riccie. Stargrass je konačno potjerao bočne izdanke, no nije mi jasno zašto bolje uspijeva u kozičnjaku gdje ima vrlo malo svjetla i NIŠTA gnojenja niti ikakve hranjive podloge. Slike mi nisu nešto... Treba mi u posjet doć' netko s poštenim fotićem.

Na nekim mjestima mi jako fali eleocharis parvula... Još ga nisam nabavila. Cijeli kut kod filtera bih popunila s njim tako da izbija u prednji plan.

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Baruština 40 L
« Odgovori #24 u: Siječanj 17, 2011, 21:58:19 poslijepodne »
Male promjene oko filtera i muke po fotiću. Eksperimentiranje s Walstad metodom.

Počupala sam stargrass koji tako i tako nije bio vidljiv i nije se primio (osim 2 komadića koja sam srezala do vrha iza desne loze). Dala sam Snjeguljici peršin viška i sakrila opremu novom granom s mahovinom i anubiasa iz kozičnjaka i grijač omotala rogolistom. Maknula sam jedan vulkanit s mahovinom u kozičnjak i presadila nekoliko grmića (sagitarija, kripta parva) na mjestu gdje je bio vulkanit, te opet maknula novonaraslo plutajuće. Riccia je ponovno privezana tilom. Mislim da sad izgleda malo bolje. Prestala sam s onih par kapi gnojiva dnevno prije tjedan dana jer je određeno bilje prebrzo raslo. Pribjegavam Walstad metodi mada nemam zemlju za podlogu nego tetraplant supstrat. Svaka čast Barru al' CO2 mi uopće nije potreban jer vjerujem da se dovoljno plinova topi preko bilja, podloge i zračne pumpe, barem u manjem akvariju. Algama još uvijek ni traga. Vidjet ću kroz koje vrijeme će bilje početi pokazivati neuhranjenost, ako će uopće. Polisperma je roza na vrhovima, rogolist također, rotala je crvena, a čak je i mahovina počela primjetno rasti. Izmjenu vode i usisavanje obavit ću tek za 2 tjedna pa ćemo vidjeti kako će to ići. Sada ima dovoljno bilja za to. Novi stanovnici su Darijeva 3 crna mlada šverta sa srebrnim očima i crvenim čubama. Nekolicina beba endlera su preseljene u kornjačnjak i rastu k'o ludi u većoj litraži. Duplo su veći od braće i sestara u 40 L.






Mlade koze u kozičnjaku i mladi svrdlasti pužići- 2 tjedna nije bilo izmjene vode, samo nadolijevanje odstajale vode. Površinu mućka izgranana cjevčica preko zračne pumpe, samo zrak, bez filtera. Svaki tjedan nekoliko pistia mora seliti otamo. Mali filter za kozičnjak još nije upogonjen. Čekam da vidim je li uopće potreban. Prema Walstad nije.




Tu 2 ficleka stargrassa polako rastu a imaju duplo manje svjetla zbog plutajućeg bilja.

S pokrivenom lampom svejedno slika ispada mutno  :'(