Svibanj 20, 2024, 17:47:46 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Cardina japonica  (Posjeta: 975 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Cardina japonica
« u: Siječanj 15, 2010, 00:25:56 prijepodne »
Prije tri dana sam bio u AQT I PC u Zagrskoj i vidio da imaju u prodaji kozice Cardina japonica, bar ih tako deklariraju jedni i drugi. kupio sam   i kod jedih i drugih nekoliko komada. Zanimljvo je da je ovo  meni bilo  potpuno iznenađenje iz nekoliko razloga.
Prvi i najveći razlog je taj da su  kozice u PC bile   znatno jeftinije nego u AQT a to se morate priznati ne događa  tako često.,a drugi je da su  kozice u PC bile duplo veće nego one u AQT.
Prvi put sam  vidio tako velike kozice, negdje oko 4-5 cm...prekrasne su i iz vlastitog iskustva vam  mogu reći   super čistači  algi. niti jedna riba algojed mi nije sredila aq za tri dana..jednostavno ne prestaju...
Ja sam ih morao  staviti u aq gdje mi se mrijeste apistograme jer ženke ne podnose niti jednu  drugu ribicu  osim same sebe kad položi jaja, pa sam  ubacio   kozice u te aq...
ja ih toplo preporučam svima ..a nadam se da će netko stručniji i nešto reći i o njima i njihovom  razmnožavanju..jer sam  naišao na podatak da je  malcima u prvih mjesec- dva potrebno   voda 35ppm slniteta..pa me zanima da li  je netko  do sada  od naših članova ih uspio  razmnožiti..

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Cardina japonica
« Odgovori #1 u: Siječanj 15, 2010, 00:55:26 prijepodne »
Prije tri dana sam bio u AQT I PC u Zagrskoj i vidio da imaju u prodaji kozice Cardina japonica, bar ih tako deklariraju jedni i drugi. kupio sam   i kod jedih i drugih nekoliko komada. Zanimljvo je da je ovo  meni bilo  potpuno iznenađenje iz nekoliko razloga.
Prvi i najveći razlog je taj da su  kozice u PC bile   znatno jeftinije nego u AQT a to se morate priznati ne događa  tako često.,a drugi je da su  kozice u PC bile duplo veće nego one u AQT.
Prvi put sam  vidio tako velike kozice, negdje oko 4-5 cm...prekrasne su i iz vlastitog iskustva vam  mogu reći   super čistači  algi. niti jedna riba algojed mi nije sredila aq za tri dana..jednostavno ne prestaju...
Ja sam ih morao  staviti u aq gdje mi se mrijeste apistograme jer ženke ne podnose niti jednu  drugu ribicu  osim same sebe kad položi jaja, pa sam  ubacio   kozice u te aq...
ja ih toplo preporučam svima ..a nadam se da će netko stručniji i nešto reći i o njima i njihovom  razmnožavanju..jer sam  naišao na podatak da je  malcima u prvih mjesec- dva potrebno   voda 35ppm slniteta..pa me zanima da li  je netko  do sada  od naših članova ih uspio  razmnožiti..

Mislim da se smatram adekvatnim odgovorit :D

Razlika u cijeni je ovisna o dobavljacu, velicina također o samoj starosti kozica

Jos ju zovu i Amano kozica pa si mozes pogledat po netu, inace vecinom svi znaju za nju i ima dosta clanova koji ju drze

Koliko ja znam do sada jos nitko nije uspio kod nas ju razmnozit pa cak ni ja jer je to dosta zezancije oko tog saliniteta al najveci dio ti predstavlja hranjenje i slicni svakodnevni poslovi oko toga koji moraju bit izvrseni i onda i opet nije zagarantirano da ces imat koju prezivjelu kozicu.

Evo ako imas viska vremena slobodno budi prvi kojem ce to uspjet, imas na netu par stranica di je ljudima to uspjelo

Sretno :up:

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Cardina japonica
« Odgovori #2 u: Siječanj 15, 2010, 01:01:33 prijepodne »
hvala...na  odgovoru... i  na željama..ali   za sad nemam  ambicija...a niti  vremena..  ;)

eriocaulonis

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Cardina japonica
« Odgovori #3 u: Veljača 11, 2010, 10:51:08 prijepodne »
Da uistinu su jeftinije u PC nego u AQT i to za 6 kuna.

Offline CentralForward

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zabok
Odg: Cardina japonica
« Odgovori #4 u: Veljača 11, 2010, 14:25:07 poslijepodne »
Da.
CF