Ožujak 29, 2024, 00:51:41 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Mojih 220 l  (Posjeta: 11480 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #25 u: Ožujak 05, 2017, 12:09:26 poslijepodne »
Nije mi baš jasno kakve veze ima moja dvojba ubaciti carleuse ili ne s time da su neke vrste jako slične. Pa carleusi nisu slični niti jednoj mojoj vrsti. Eventualno bi se mogli usporediti sa red zebra ali ipak su oni narančasti, a carleusi žuti. Nemoj sad ovo shvatiti kao napad. Stvarno me zanima kakve veze ima moja dvojba s tvojom jer možda nešto nisam dobro shvatio.

Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #26 u: Ožujak 05, 2017, 17:42:22 poslijepodne »
Nikakve, u pravu si, pobrkao sam tvoj aq jer sam mislio da imaš pseudotropheus saulosi, a tamo su ženke žute.
Ja bi svakako dodao carleuse na tvom mjestu, a vjerojatno će ti neko rado zamijeniti tvojih 2m4ž labeotropheus, jer su carleusi češća vrsta ciklida. ;-)
Sori na zbunjivanju :/


><((((º>

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #27 u: Ožujak 06, 2017, 14:06:58 poslijepodne »
Evo, netko je napisao da postam novosti pa evo malih novosti. Odlučio sam riskirati i ubaciti anubias među ciklide. Naravno, odmah je malo nastradao mladi list pa sam ga zaštitio odrezanom plastičnom bocom. Vidjet ću kako će biti s ovim starim listovima koji im trenutno nisu jako zanimljivi...

Video:

Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #28 u: Ožujak 07, 2017, 22:43:10 poslijepodne »
Baš je dobar, a kamenje je jako lijepo.
Kako vrste nisam dobro savladao mislio sam da su tvoje red zebre, ženke saulosi.
Meni je tvoj livestock jako dobro odmjeren i postavljen. Osobno ne bi mijenjao. Imaš sve boje, dobre odnose m i ž.
Užitak gledati   :up:
><((((º>

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #29 u: Ožujak 08, 2017, 07:13:40 prijepodne »
Baš je dobar, a kamenje je jako lijepo.
Kako vrste nisam dobro savladao mislio sam da su tvoje red zebre, ženke saulosi.
Meni je tvoj livestock jako dobro odmjeren i postavljen. Osobno ne bi mijenjao. Imaš sve boje, dobre odnose m i ž.
Užitak gledati   :up:
Nisu saulosi sigurno jer su ženke te vrste žute, a moje ribe su narančaste. Možda boje malo čudno izgledaju jer sam slikao i snimao mobitelom, ali prilično sam siguran da su red zebre ;-)

Meni se isto sviđaju vrste koje imam ali trewavasae mi jedu anubias pa bi ih htio zamijeniti. Ostale vrste nisam primijetio da ga jedu, a puno mi ljepše izgleda akvarij s malo zelenila :-)

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk


Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #30 u: Ožujak 31, 2017, 13:35:55 poslijepodne »
Uspio sam prodati trewavasae tako da sad krećem u nabavku caeruleusa. Hoće li biti problema ako uzmem ribe veličine 3-4 cm, a u akvariju su trenutno sve odrasle? Hoće li ih odrasle napadati? Teško je pronaći odrasle ribe jer svi koji prodaju imaju samo mlade veličine 3-4 cm.

Offline ozda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #31 u: Ožujak 31, 2017, 18:26:59 poslijepodne »
ja sam licno imao problema kad sam ubacio mlade ribice od oko 3 cm u akvarij sa ostalim ribicama, ali ne mora da znaci da ces i ti imati.

lijep akvarij btw...Mene zanima malo vise ovaj poklopac... jel' mozes uslikati malo bolje kako to izgleda i koja je debljina forexa?

Pozz

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #32 u: Ožujak 31, 2017, 21:55:47 poslijepodne »
ja sam licno imao problema kad sam ubacio mlade ribice od oko 3 cm u akvarij sa ostalim ribicama, ali ne mora da znaci da ces i ti imati.

lijep akvarij btw...Mene zanima malo vise ovaj poklopac... jel' mozes uslikati malo bolje kako to izgleda i koja je debljina forexa?

Pozz
Čovjek od kojeg ću nabaviti kaže da su 4-5 cm pa će valjda biti sve u redu. Nadam se...

Poklopac nisam radio ja nego čovjek iz Dubrave u Zagrebu koji mi je radio i akvarij. Slikat ću ga sutra pa postavim slike...

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk


Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #33 u: Travanj 02, 2017, 08:23:10 prijepodne »
@ozda, evo i slike poklopca. Nisam bio siguran što točno da slikam pa se nadam da će ovo biti dovoljno :-) Debljina forexa od kojeg je napravljen poklopac je 5 mm, a na dijelu oko akvarija forex je 3 mm.

Međutim, kad već govorim o poklopcu moram priznati da nisam baš skroz zadovoljan je mi kondenzacija "slini" s vanjske strane akvarija. Ima li netko savjet kako to izbjeći? Razmišljao sam o ugradnji jednog ventilatora za kompjuter koji bi izvlačio vlagu pa se kondenzacija ne bi stvarala. Bi li to pomoglo?

Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #34 u: Travanj 02, 2017, 11:46:24 prijepodne »
Da, to bi riješilo kondenzaciju.
Uz ventilator ćeš morati cešće nadoljevati vodu.
 :d026: :d026:
><((((º>

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #35 u: Travanj 02, 2017, 11:47:32 prijepodne »
Da, to bi riješilo kondenzaciju.
Uz ventilator ćeš morati cešće nadoljevati vodu.
 :d026: :d026:
Da, jasno mi je za vodu. Ali nije mi problem jer cikidima voda ne mora odstajati 24 sata pa nije problem nadoliti litru, dvije povremeno.

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk


Offline ozda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #36 u: Travanj 04, 2017, 11:34:27 prijepodne »
hvala na slikama!  :up:
I da, ventilator zvuci kao rjesenje.

Offline Iskra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Novo Čiče,Velika Gorica
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #37 u: Travanj 11, 2017, 14:16:07 poslijepodne »
@sasha,imaš PM

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #38 u: Travanj 12, 2017, 21:56:01 poslijepodne »
Imam jedan prilično velik i hitan problem. Pukao mi je navoj na Haqos Expro 1200 filteru. Pošto nemam vremena čekati da mi dođe novi dio, odlučio sam kupiti novi filter. Za sad sam uspio stvar srediti trenutnim ljepilom ali pitanje koliko će držati. Ima li netko neku preporuku? Akvarij je 220 litara.

EDIT: I još jedno pitanje. Je li dovoljno zaciklirani filter medij sa starog filtera prebaciti u novi? Osim toga, ne znam što bi još mogao napraviti da promjena filtera prođe "bezbolno" za ribe.

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Mojih 220 l
« Odgovori #39 u: Travanj 13, 2017, 20:54:19 poslijepodne »
Samo da javim da sam kupio JBL e901 filter. Za sad ću neko vrijeme (oko mjesec dana) pokušati držati oba filtera. Naravno, ako stari izdrži bez curenja.

I to je to... Puno hvala na velikom broju savjeta koje sam dobio od sinoć do večeras. Ne vjerujem da ću tako skoro ovdje tražiti neki savjet... :-/

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk