Travanj 28, 2024, 14:00:32 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Gdje kupiti kamen  (Posjeta: 10024 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #25 u: Rujan 10, 2009, 23:35:30 poslijepodne »
Keramika ima cijenu zbog umjetničke vrijednosti i unikatnosti ali sam produkt (ulazna cijena) nije skup. Zato se ja i mislim baciti na proizvodnju za svoj akvarij i ako se kome svidi može se priklju
 Mislim ispeći 1/4 m3  pa pola mogu i ustupiti za koju sitnicu iz vaših akvarija.

A jel mozes i nas uputiti u tajne zanata, pa da te sprijecimo na vrijeme, prije nego (opet) bacis novce u vjetar?
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #26 u: Rujan 10, 2009, 23:39:33 poslijepodne »
Vecina reef akvarista bas nema volje cistiti kamen 9 mijeseci, takoder vecina nema pristup moru pa trebaju kupovati sol za izmijenu mora svakih 15 dana u 9 mijeseci sto bi ih na kraju kostalo vise od premium zivog kamenja.

Nisam ima volje ni ja to radit ali kako akvarij još uvik nije u pogonu onda sam eto očistio kamen samo tako.  Ipak mislim da na kraju svatko odluči što i kako napraviti i to je to. Netkome je draži jadranski drugom tropski a treći izabere reef keramiku i mislim da nitko od ove imaginarne trojke nije pogriješio u izboru.

P.S. ja sam kamen čistio u običnoj vodi pošto je bia mrtav pa nisam ništa što sam trebao sačuvati u njemu..

Naravno da se moze koristiti bilo sto od navedenog, takoder se mogu koristiti cigle one sive cementne koje imaju odlicnu poroznost samo ih treba par mijeseci mociti u moru da se izbaci kausticnost cementa, moze se koristiti pur pijena (odlican materijal ), moze se koristiti sve sto je porozno kako treba i ne otpusta stetne materijale u akvarija, takoder se ne mora koristiti nista nego samo pijesak, sve ovisi sto se zeli napraviti sa akvarijem.
 

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #27 u: Rujan 10, 2009, 23:46:59 poslijepodne »
Vecina reef akvarista bas nema volje cistiti kamen 9 mijeseci, takoder vecina nema pristup moru pa trebaju kupovati sol za izmijenu mora svakih 15 dana u 9 mijeseci sto bi ih na kraju kostalo vise od premium zivog kamenja.
Blue kamen mi je bio mrtav tropski suh stavio ga u vodu da se namace dva tjedna ubacio u akvarij i
nije bilo nikakve frke danas nakon 6 mjeseci ne da izgleda dobro nego isti kao i ostali  živi pun koraline,unutra zmijaca i raznih buba.
Ako racunamo za neki veci akvarij  u koji u prosjeku ode 50 kg LR  mislim da je to velika ušteda(osim ako ne naletis da netko zivi prodaje jeftino)
135 kn/KG je respektabilna cifra pogotovo za nekog tko sve pobuba za opremu i onda uspe vodu a pjesak i početno kamenje je još 3000kn.
što se tice keramike kamen mi je prirodniji a koliko znam keramika je i dosta skupa?

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #28 u: Rujan 10, 2009, 23:52:07 poslijepodne »
dare aj budi realan toliko zajebancije za sta?
uzmi lovu kad budes u mogucnosti kupi mrtvog kamenja pa ubaci u onaj drugi akvarij ili
još bolje uzmi neš živog.
aj da radis neki projekt od par tisuca litara ali fakat ne kuzim kako ti se da zaj... i opet ne znas na cemu si.
Vjeruj mi ja sam uvijek bio za diy ali nekad te to ispadne skuplja varijanta.

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #29 u: Rujan 10, 2009, 23:53:09 poslijepodne »
Nije keramika skupa, dode oko 50-60 kn/kg , ovisi naravno o modelima. Prednost keramike je upravo to sto je treba puno manje od kamenja tako da na kraju dode jos jeftinije, ja na svom reef akvariju od 500 litara imam oko 20-25 kg keramike i to je sve, evo jedne slike nakon 5 mijeseci (slika je lose kvalitete jer nemam vremena stimati digitalac )
 

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #30 u: Rujan 10, 2009, 23:54:46 poslijepodne »
 :up:

bogme sta je je fino izgleda

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #31 u: Rujan 10, 2009, 23:56:18 poslijepodne »
Naravno da se moze koristiti bilo sto od navedenog, takoder se mogu koristiti cigle one sive cementne koje imaju odlicnu poroznost samo ih treba par mijeseci mociti u moru da se izbaci kausticnost cementa, moze se koristiti pur pijena (odlican materijal ), moze se koristiti sve sto je porozno kako treba i ne otpusta stetne materijale u akvarija, takoder se ne mora koristiti nista nego samo pijesak, sve ovisi sto se zeli napraviti sa akvarijem.

Cak se i sa ciglom moze.
Daj zamisli, imas greben, a ispod pocilopore vristi: "CIGLANA PRIGORKA"

:D
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #32 u: Rujan 11, 2009, 00:07:23 prijepodne »
Uzmeš suhu bijelu glinu (pečenjem se pretvara u staklo i nema teških metala) dodaš 40% organske materije i pečeš na graničnoj vrijednosti sinteriranja (navodi proizvođač).
Organska materija se spali nakon pečenja i osatanu pore i balončići zraka. Naj bolje je koristiti piljevinu, dlaku i karton(razmučen u vodi) sve se pomješa u žitku masu i pusti da se ishlapi višak vode. Zatim se modelira, suši i pali u peći.
Ima li zamjerki??

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #33 u: Rujan 11, 2009, 00:12:16 prijepodne »
Ima li zamjerki??

Uvijek.

Kako iz tih kanalica izvuces ono sto je izgorilo - onaj pepeo, i cadju?
Ili to ostane unutra, pa se vracamo na ono sto ti je blue napisao: zacepljeni kamen pun smeca koji je generator toxina..
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #34 u: Rujan 11, 2009, 00:30:51 prijepodne »
izgori,ispari(950-1100 stupnjeva celzija!!)

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Gdje kupiti kamen
« Odgovori #35 u: Rujan 11, 2009, 00:32:41 prijepodne »
Naravno da se moze koristiti bilo sto od navedenog, takoder se mogu koristiti cigle one sive cementne koje imaju odlicnu poroznost samo ih treba par mijeseci mociti u moru da se izbaci kausticnost cementa, moze se koristiti pur pijena (odlican materijal ), moze se koristiti sve sto je porozno kako treba i ne otpusta stetne materijale u akvarija, takoder se ne mora koristiti nista nego samo pijesak, sve ovisi sto se zeli napraviti sa akvarijem.

Cak se i sa ciglom moze.
Daj zamisli, imas greben, a ispod pocilopore vristi: "CIGLANA PRIGORKA"

:D

Da, neki veliki javni akvariji koriste cigle, 2-3 kubika istih koje slazu u aquascape i onda na njih posloze zavrsni sloj zivog kamenja i to je to, posto su cigle ful otvorene voda cirkulira na sve strane, bitno kod aquascapea je otvorenost konstrukcije da se dobije sto manja upotreba zivog kamenja, mogucnost neometanog cirkuliranja mora i sto manje tkz mrtvih kuteva gdje se skuplja otpad i zagaduje akvarij. Nazalost velika vecina akvarija napravljena sa zivim/suhim kamenjem je upravo suprotno napravljena.