Svibanj 04, 2024, 01:11:18 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up  (Posjeta: 2905 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« u: Studeni 22, 2010, 08:44:43 prijepodne »
ZooPlex
Zooplex is a suspension of whole bio engineered marine zooplankton raised in remote area of the world. Ideal for filter feeding marine invertebrates as well as plankitovorous fish. Provides high concentrations of Omega 3 fatty acids and carotenoid pigments. May be used as a complete brine shrimp nauplii replacement. Contains no yeast or sugars.
PhytoPlex
A complex of aquacultured naturally occuring marine phytoplankton. Provides necessary proteins, carbohydrates and lipids for live hard and soft corrals, tube worms, clams and other invertebrates. Does not contain gluconates or other sugars!

Da li  je netko koristio ove proizvode i kako su mu se pokazali. Koliko sam ja skužio to su prihrane za koralje. Da li je to onaj sistem u pipetu malo pa koralju na usta/polipe? Piše u uputstvu da ide 1-2 čajne žličice (5-10ml) na 50 galona (190litara) istresti u područje jake struje PytoPlex tri puta tjedno a ZooPlex "više puta tjedno", i jedno i drugo u zavisnosti od animal load-a. Od sinoć imam te proizvode.
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2010, 12:00:30 poslijepodne od Karas »
Karas Reef - morski akvarij

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex
« Odgovori #1 u: Studeni 22, 2010, 10:13:11 prijepodne »
Ovo nisam koristio, al 2 kentova proizvoda su poprilicno popljuvali na ReefCentralu: Kalk+2 i LiquidReef..a kad popljuju dva proizvoda, onda mi i ostali izgube na reputaciji. Ali ok, ovo je hrana, a ono drugo su aditivi pa je moguce da su na ovom podrucju bolji!
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex
« Odgovori #2 u: Studeni 22, 2010, 10:45:53 prijepodne »
kaj nisu pljuvali onog Brightwella?

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex
« Odgovori #3 u: Studeni 22, 2010, 11:32:36 prijepodne »
Je, Vedrane, u pravu si..moja greska - pomijesao sam proizvodjace..  :-[
Oba gore proizvoda su od Brightwella...stari se..  :) :)
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex
« Odgovori #4 u: Studeni 22, 2010, 11:59:46 prijepodne »
Ajde na neotvaram novu temu, šta kažete na Carib Sea Purple Up?
Da li je to iko koristio?
Karas Reef - morski akvarij

Offline sogor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: ZG
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« Odgovori #5 u: Studeni 22, 2010, 12:22:30 poslijepodne »
kaj nije to da kamen poljubicasti tj, simulira rast koraline, jer iskreno ja ne vidim razlog zasto bi to neko koristio

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« Odgovori #6 u: Studeni 22, 2010, 12:27:29 poslijepodne »
kaj nije to da kamen poljubicasti tj, simulira rast koraline, jer iskreno ja ne vidim razlog zasto bi to neko koristio

Koliko sam skužio to pospješuje rast koralina (ukoliko je imaš u akvariju)...
Karas Reef - morski akvarij

Offline sogor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: ZG
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« Odgovori #7 u: Studeni 22, 2010, 12:43:26 poslijepodne »
bas to i kazem, ako imas koralje koji i ovak stvaraju koralinu, cemu treba nesto sto to pospjesuje, ajde kad se lovi po kamenu, al sto kad ti dodje na staklo pa moras ribat skalpelima , pa na pumpe.....

mislim, ako neko zna zas je to dobro - cekamo odgovor

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« Odgovori #8 u: Studeni 22, 2010, 12:49:56 poslijepodne »
ako imas koralje koji i ovak stvaraju koralinu.....

Koralji NE stvaraju koralinu!


Offline sogor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: ZG
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« Odgovori #9 u: Studeni 22, 2010, 13:21:36 poslijepodne »
da, pardon - koralina je ustvari vrsta alge kojoj za stvaranje treba Ca, Mg i manjak svijetla, no ako postoji na nekom kamenu sama ce se prosirit

no moje pitanje i dalje stoji - za sto je ona dobra (to neznam)

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« Odgovori #10 u: Studeni 22, 2010, 13:56:11 poslijepodne »
[ Piše u uputstvu da ide 1-2 čajne žličice (5-10ml) na 50 galona (190litara) istresti u područje jake struje PytoPlex tri puta tjedno a ZooPlex "više puta tjedno", i jedno i drugo u zavisnosti od animal load-a.

Možeš ciljati sa pipetom u koralj (tzv. target feeding) u malo blažem omjeru od napisanog u upustvima, ili ako ti je akvarij pun koralja onda dodaješ preporučenu količinu u akvarij u blizinu stream pumpi.

Purple up ubrzava rast koraline, koja doslovno se počne širiti preko noći...namjenjen je uglavnom morskim početnicima koji su inače nestrpljivi i nemogu sačekati da nešto dođe prirodnim putem.
Ukoliko u akvariju imamo stabilan Ca, Mg i Kh...koralina će se stvarati i tako i tako...neke vrste vole više neke manje svijetla.
Čemu služe... neznam. (mislim, neznam čemu služi i npr. riba klaun u akvariju), ali lijepo je kad je kamen malo prošaran koralinom ili kad koralina prekrije cijeli OF box pa se sve stopi s grebenom.


Offline sogor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: ZG
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« Odgovori #11 u: Studeni 22, 2010, 14:17:18 poslijepodne »
ko se zuri u morskoj akvaristici mislim da je osudjen na propast, a ak je bas takva  zurba nek uzme keramiku i rozi sprej i da vidis belaja :)
grofe fala na odgovoru

znaci ipak necem koristi - usputnoj kontroli odredjenih elemenata Ca Mg....

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« Odgovori #12 u: Studeni 22, 2010, 15:03:29 poslijepodne »
Purple up sam dobio pa reko da vidim čemu to služi i da li ičemu valja.
Javio mi se jedan forumaš koji je koristio purple up i kaže da je odličan.  ;)
Karas Reef - morski akvarij

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex
« Odgovori #13 u: Studeni 22, 2010, 18:03:31 poslijepodne »
Ovo nisam koristio, al 2 kentova proizvoda su poprilicno popljuvali na ReefCentralu: Kalk+2 i LiquidReef..a kad popljuju dva proizvoda, onda mi i ostali izgube na reputaciji. Ali ok, ovo je hrana, a ono drugo su aditivi pa je moguce da su na ovom podrucju bolji!

Jedan od glavnih kemicara je napustio Kent i otvorio Brightwell Aquatics i izbacio seriju aditiva i hrane kao sto ovi imaju u Kentu, pa su mu to zamjerili ovi na Reef Centralu i njihova zajednica koja dosta ljubi Kent koliko sam skuzio po njihovom forumu...
pa je to bio razlog pljuvacnice po Brightwell proizvodima...

Osobno sam koristio Liquid Reef i za diskuse Discus Code koji mi se pokazao kao odlican dodatak za podizanje imuniteta i jacanje mladih riba...

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex
« Odgovori #14 u: Studeni 22, 2010, 18:41:40 poslijepodne »
Ovo nisam koristio, al 2 kentova proizvoda su poprilicno popljuvali na ReefCentralu: Kalk+2 i LiquidReef..a kad popljuju dva proizvoda, onda mi i ostali izgube na reputaciji. Ali ok, ovo je hrana, a ono drugo su aditivi pa je moguce da su na ovom podrucju bolji!

Jedan od glavnih kemicara je napustio Kent i otvorio Brightwell Aquatics i izbacio seriju aditiva i hrane kao sto ovi imaju u Kentu, pa su mu to zamjerili ovi na Reef Centralu i njihova zajednica koja dosta ljubi Kent koliko sam skuzio po njihovom forumu...
pa je to bio razlog pljuvacnice po Brightwell proizvodima...

Osobno sam koristio Liquid Reef i za diskuse Discus Code koji mi se pokazao kao odlican dodatak za podizanje imuniteta i jacanje mladih riba...
Samo sto je za Liquid reef objasnjeno kako je nemoguce to sto je napisano, da bi na kraju to svi korisnici potvrdili
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex
« Odgovori #15 u: Studeni 22, 2010, 20:00:35 poslijepodne »
Ovo nisam koristio, al 2 kentova proizvoda su poprilicno popljuvali na ReefCentralu: Kalk+2 i LiquidReef..a kad popljuju dva proizvoda, onda mi i ostali izgube na reputaciji. Ali ok, ovo je hrana, a ono drugo su aditivi pa je moguce da su na ovom podrucju bolji!

Jedan od glavnih kemicara je napustio Kent i otvorio Brightwell Aquatics i izbacio seriju aditiva i hrane kao sto ovi imaju u Kentu, pa su mu to zamjerili ovi na Reef Centralu i njihova zajednica koja dosta ljubi Kent koliko sam skuzio po njihovom forumu...
pa je to bio razlog pljuvacnice po Brightwell proizvodima...

Osobno sam koristio Liquid Reef i za diskuse Discus Code koji mi se pokazao kao odlican dodatak za podizanje imuniteta i jacanje mladih riba...

To je nazalost laž, Chris Brightwel nije kemičar niti ima pojma o kemiji, nije ni biolog, jedino što je je da je oženjen za kćer od Kenta, Brightwel aditivi su isto što i Kent aditivi samo ljepše spakirani i skuplji a Kent aditivi uopće nisu reklamirani na Reef Centralu vec sasvim suprotno, deklarirani su kao slabo kvalitetni aditivi. Problem kod Brightwella je što otvoreno laže i vara da bi prodao proizvod računajući na neiformiranost i ne znanje kupca. Liquid Reef je isti proizvod kao i Kent Liquid reactor koji je također deklariran kao prevara i glupost a nije ništa drugo nego sitno razmrvljeni aragonit u destiliranoj vodi koji kao takav ne može održavati ništa. Ako imaš nekoga sa calcium reaktorom, posjeti ga kada bude čistio ca reactor pa ces dobiti par litara tkz liquid reef-a za badave. Kada čistiš ca reactor spužve i dno je krcato rastopljenog sitnog mikronskog ostatka aragonita/koraljnog pijeska, to je to što stavljaju u te tkz tekuće reactore. Kalk 2 je običan kalkwaser samo se laže da dodaje magnesium (nemoguće) i prodaje 3 puta skuplje od običnog kalka, tobože brightwel regenerirajući fosfat remover je običan granularni fosfat remover oblozen polimerima i prodavan uz lazi par puta skupjle od cijene klasičnog granularnog fosfat removera (rowaphos i slično).

Brightwel je prevara a postoji zato što je Kent prodao Kent manufacturu a zatim sa zetom otvorio tkz Brightwell gdje prodaje iste Kent proizvode prepakirane i pod lažnom reklamom.
 

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Kent Marine: ZooPlex i PhytoPlex & Carib Sea - Purple Up
« Odgovori #16 u: Studeni 22, 2010, 20:48:39 poslijepodne »
Koralina osim što lijepo izgleda i znak je stabilnosti akvarija uopče nije poželjna u akvariju. Dok prekriva kamen ona ga ljepi i time zagušuje te tako on postaje obična gruda sa daleko smanjenom poroznošču.
Kod mene ju skidaju jadranski puževi i ježevi (sa stakla) pa ne stvara veliku napast.