Travanj 25, 2024, 10:56:22 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: GROF Reef 5ooL  (Posjeta: 53560 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #175 u: Travanj 09, 2016, 14:59:12 poslijepodne »
...što se akvarija tiče, mislim da mi je najbliža opcija br. 2. Izvaditi sve koralje, kreniti ponovo samo s fragovima. To mi je najjednostavnije, samo da uhvatim malo vremena, jer mislim da će mi za tako nešto trebati bar 2 dana.

....a vi koji mi savjetujete da ubacim doma još jedan tank i to još veći, mogu samo reći: Niste normalni!!! :)


Offline galebant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #176 u: Travanj 09, 2016, 23:00:15 poslijepodne »
Onda kad je radna akcija???? ja nosin meso za marendu!!!!
 

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #177 u: Travanj 10, 2016, 06:55:17 prijepodne »
Ja nosin dobru volju za pojist meso.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #178 u: Travanj 10, 2016, 13:04:06 poslijepodne »
Počelo je...


Offline galebant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #179 u: Travanj 10, 2016, 14:28:02 poslijepodne »
Ala treba nam akcije....
 

Offline royal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški  
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #180 u: Travanj 11, 2016, 11:16:37 prijepodne »
Ja sam u subotu u Splitu pa ako akcija bude ovu setemanu i ako ostane koji meki koralj viska na prodaju......

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #181 u: Travanj 11, 2016, 18:35:40 poslijepodne »
Ja sam u subotu u Splitu pa ako akcija bude ovu setemanu i ako ostane koji meki koralj viska na prodaju......


Ej pozdrav!
Nemam ti ja mekih koralja za prodaju.

Inače, počeo sam greben rušiti, ali odustao nakon 3 koralja. Već sam ovim šapama isfragirao i što sam htio i što nisam :)


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #182 u: Travanj 11, 2016, 18:58:12 poslijepodne »
Ja sam u subotu u Splitu pa ako akcija bude ovu setemanu i ako ostane koji meki koralj viska na prodaju......


Ej pozdrav!
Nemam ti ja mekih koralja za prodaju.

Inače, počeo sam greben rušiti, ali odustao nakon 3 koralja. Već sam ovim šapama isfragirao i što sam htio i što nisam :)

Krenija si vec ? Onda nema povratka klista prijo u ruke i nemoj ih zalit.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #183 u: Travanj 11, 2016, 19:10:09 poslijepodne »

Krenija si vec ?

Jesam! Pa napisa sam gori par postova više : "Počelo je..."

Na to sam mislija.....


Offline kawabunga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Zagreb
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #184 u: Svibanj 22, 2016, 23:26:59 poslijepodne »
predivno :)

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #185 u: Lipanj 02, 2016, 10:44:29 prijepodne »
Mali update događanja (fotke stavim naknadno - kad malo posložim ovaj nered)

-krenulo se s skidanjem koralja
-napunjen je pomoćni tank koji je spojen s glavnim sistemom
-svi koralji sa središnjeg grebena, što strše poviše 15 cm od površne su skinuti i spušteni niže ili odstranjeni iz akvarija
-svi koralji sa desnog grebena su skinuti i na njega ću lijepiti samo male fragove
-naravno, nenamjerno sam stvorio veliki broj fragova, koje ću staviti u kantu jupola i idu najboljem ponuđaču

-još jedna novost: stari hladnjak je zamijenjen sa novim. Stigao je TECO 2000. Prošlu godinu mi akvarij sigurno ne bi preživio bez hladnjaka, a ovo ljeto najavljuju da će biti još paklenije!



Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #186 u: Lipanj 23, 2016, 19:02:22 poslijepodne »
Iako sam novi hladnjak nabavio sad već prije 20 dana, što zbog nedostatka slobodnog vremena, što zbog lijenost :) , nisam ga stigao staviti u upotrebu do danas.
Na to me je natjerala činjenica da su mi jučer izbleech-ala dva koralja u roku par sati (svi parametri ok, osim naravno temperature)

Moj termometar, kalibriran 2 puta u zadnjih par godina pokazivao je temperaturu od 27.7, što i nije toliko strašno, nekakva gornja granica. Kad sam spojio hladnjak, njegov termometar(koji je višestruko točniji), pokazao je 29!!!!

Hladnjak je pokrenut u 13h......na zadanih 26 stupnjeva je spustio u 17.30. Pri tom je vanjska temperatura bila 31 stupanj.


Kako je kod vas, roštilja li?





Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #187 u: Lipanj 23, 2016, 19:16:44 poslijepodne »
Uff bas san ljubomoran :D. A s obzirom da je kod tebe temp. 27.7 a u biti je 29 kod mene je 27.5 ali hmm.... Sta se tice hladnjaka  :up:

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #188 u: Lipanj 23, 2016, 21:58:54 poslijepodne »
Vala i ja sam ljubomoran :)

Kod mene je nesto skromnija varijanta, no s obzirom da je kod mene tropski aq, ventilator odrzava temperaturu na oko 27 - 27,5 °C.

Kad porastem i ja cu se definitivno okusati u morskoj :)

Sent from my Huawei G8


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #189 u: Lipanj 24, 2016, 08:53:30 prijepodne »
Preko dana je oko 25.5C jer je klima točno iznad akvarija. Preko noći, s obzirom da se još uvijek da spavat uz otvoren prozor klimu gasim, temperatura naraste do 28.5C. Najveći problem je što je kod mene jako mali volumen mora koji se vrlo brzo grije/hladi. Načelno, koralji su OK.
Vezano za temperature, ja baš previše ne vjerujem digitalnm termometrima jer svaki pokazje svoju temperaturu (barem ove koje ja koristim) i to u rasponu 2C! Zato kad nisam siguran koristim stakleni alkoholni termometar.
Koliko ti chiller dodatno zagrijava prostor? Pretpostavljam da je negdje uz akvarij i da predaje toplinu prostoriji...

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #190 u: Lipanj 24, 2016, 11:15:32 prijepodne »

Kod mene je nesto skromnija varijanta, no s obzirom da je kod mene tropski aq, ventilator odrzava temperaturu na oko 27 - 27,5 °C.


A gle, i kod mene su ventilatori "odrađivali posao" prije dvije godine:  https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=16048.msg741205#msg741205 ,
ali prošlo i ovo ljeto nema šanse da mi preživi išta bez hladnjaka.


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #191 u: Lipanj 24, 2016, 11:28:56 prijepodne »

Kod mene je nesto skromnija varijanta, no s obzirom da je kod mene tropski aq, ventilator odrzava temperaturu na oko 27 - 27,5 °C.


A gle, i kod mene su ventilatori "odrađivali posao" prije dvije godine:  https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=16048.msg741205#msg741205 ,
ali prošlo i ovo ljeto nema šanse da mi preživi išta bez hladnjaka.
Stvarno si vrhunski imao slozeno. Sad radim oko novog akvarija i bas slazem sve po ps-u. Dosta sam naucio ovdje na forumu. Moram sad napraviti ili naci neki manji nosac za 1 ventilator, posto imam akvarij od 40 litara...

Sent from my Huawei G8


Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #192 u: Lipanj 24, 2016, 11:55:27 prijepodne »
Preko dana je oko 25.5C jer je klima točno iznad akvarija. Preko noći, s obzirom da se još uvijek da spavat uz otvoren prozor klimu gasim, temperatura naraste do 28.5C. Najveći problem je što je kod mene jako mali volumen mora koji se vrlo brzo grije/hladi. Načelno, koralji su OK.

S obzirom da ti je akvarij mali, ne bi ga trebalo biti problem ohladiti s 1-2 ventilatora. Hlapljenje bi bilo veliko, ali ako imaš top-off nije problem.
Razlika od 3 stupnja koja se izmjenjuje svaki dan, nije mi baš neka sreća za koralje

Vezano za temperature, ja baš previše ne vjerujem digitalnm termometrima jer svaki pokazje svoju temperaturu (barem ove koje ja koristim) i to u rasponu 2C! Zato kad nisam siguran koristim stakleni alkoholni termometar.

E vidiš ja ne vjerujem staklenim termometrima. Neću ni spominjati onaj kineski šrot kojeg je vjerujem 90% na tržištu. Ja sam imao 4 komada, nova od renomiranog proizvođača koji ih reklamira kao precizne do 0.5 stupnja (JBL), i svi su imali odstupanja jedan od drugoga i do 2 stupnja. (Bila je tema baš o tome, ali se nalazi se sad nalazi u Oglašivačkom dijelu foruma pa vam vjerojatno nije sad vidljiva. Imam i ja negdje fotku sva četiri termostata, jedan do drugoga, ali je ne mogu naći)
Digitalni su prilično točni kad ih se kalibrira. I ovdje mislim na one barem mrvicu bolje, ne one šta se prodaju ne e bay-u za 10 centi kilo.


Koliko ti chiller dodatno zagrijava prostor? Pretpostavljam da je negdje uz akvarij i da predaje toplinu prostoriji...

Meni hladnjak nije uz akvarij, nego sam ga izbacio u verandu. Izbacuje dosta toplog zraka, ali ne vidim razliku u temperaturi jer mi tu verandu i tako sunce roštilja skoro cijeli dan.


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #193 u: Lipanj 24, 2016, 12:02:51 poslijepodne »
Preko dana je oko 25.5C jer je klima točno iznad akvarija. Preko noći, s obzirom da se još uvijek da spavat uz otvoren prozor klimu gasim, temperatura naraste do 28.5C. Najveći problem je što je kod mene jako mali volumen mora koji se vrlo brzo grije/hladi. Načelno, koralji su OK.

S obzirom da ti je akvarij mali, ne bi ga trebalo biti problem ohladiti s 1-2 ventilatora. Hlapljenje bi bilo veliko, ali ako imaš top-off nije problem.
Razlika od 3 stupnja koja se izmjenjuje svaki dan, nije mi baš neka sreća za koralje

Vezano za temperature, ja baš previše ne vjerujem digitalnm termometrima jer svaki pokazje svoju temperaturu (barem ove koje ja koristim) i to u rasponu 2C! Zato kad nisam siguran koristim stakleni alkoholni termometar.

E vidiš ja ne vjerujem staklenim termometrima. Neću ni spominjati onaj kineski šrot kojeg je vjerujem 90% na tržištu. Ja sam imao 4 komada, nova od renomiranog proizvođača koji ih reklamira kao precizne do 0.5 stupnja (JBL), i svi su imali odstupanja jedan od drugoga i do 2 stupnja. (Bila je tema baš o tome, ali se nalazi se sad nalazi u Oglašivačkom dijelu foruma pa vam vjerojatno nije sad vidljiva. Imam i ja negdje fotku sva četiri termostata, jedan do drugoga, ali je ne mogu naći)
Digitalni su prilično točni kad ih se kalibrira. I ovdje mislim na one barem mrvicu bolje, ne one šta se prodaju ne e bay-u za 10 centi kilo.


Koliko ti chiller dodatno zagrijava prostor? Pretpostavljam da je negdje uz akvarij i da predaje toplinu prostoriji...

Meni hladnjak nije uz akvarij, nego sam ga izbacio u verandu. Izbacuje dosta toplog zraka, ali ne vidim razliku u temperaturi jer mi tu verandu i tako sunce roštilja skoro cijeli dan.
To me zanimalo. U stanu bi u nedogled vrtio i ne bi hladio a i klima bi dodatno trošila struju!

TrpimirovichDesignStudio


Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #194 u: Lipanj 24, 2016, 12:15:22 poslijepodne »
Koliko ti chiller dodatno zagrijava prostor? Pretpostavljam da je negdje uz akvarij i da predaje toplinu prostoriji...

Meni hladnjak nije uz akvarij, nego sam ga izbacio u verandu. Izbacuje dosta toplog zraka, ali ne vidim razliku u temperaturi jer mi tu verandu i tako sunce roštilja skoro cijeli dan.


To me zanimalo. U stanu bi u nedogled vrtio i ne bi hladio a i klima bi dodatno trošila struju!


U stvari to nije točno. Ja sam ga izbacio u verandu jer imam za to uvjete. Da mi se nalazi u dnevnom boravku (22 kvadrata) to njegovo puhanje toplog zraka nije nešto što klima ne može održavati.
Bitno je za spomenuti da hladnjak ne radi non-stop - slično grijaču, kad postigne željenu temperature, ugasi se  ..... u 24 sata mi se upalio 4-5 puta po nekih 45 minuta. 


Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #195 u: Lipanj 24, 2016, 23:07:41 poslijepodne »
Digtalne termometre kalibriraš led+voda ili drugačije ?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #196 u: Lipanj 25, 2016, 09:16:49 prijepodne »
Ja sam digitalne termometre naručio ''na kile'' :) i onda sam ih uspoređivao pa sam izabrao par komada koji pokazuju istu temperaturu a onda sam njih još usporedio sa staklenim termometrima i tako napravio završni odabir (imam jedan stari laboratorijski termometar koji je točan - valjda).

No da ne bježim s teme. Chiller je definitivno najbolje rješenje.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #197 u: Lipanj 26, 2016, 12:49:11 poslijepodne »

[/quote]

Meni hladnjak nije uz akvarij, nego sam ga izbacio u verandu. Izbacuje dosta toplog zraka, ali ne vidim razliku u temperaturi jer mi tu verandu i tako sunce roštilja skoro cijeli dan.
[/quote]

Neno nemoj da te skuže zeleni jer će te optužiti za globalno zagrijavanje !!!  :D :D ;)

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #198 u: Lipanj 27, 2016, 09:06:16 prijepodne »
Digtalne termometre kalibriraš led+voda ili drugačije ?

da, tako sam ga kalibrirao prvi put(voda i mrvljeni led), ali sam tada vidio da moj kućni živin termometar pokazuje isto kao i kalibrirani digitalni, pa ih od tada kalibriram prema njemu.
TECO-ov je bio tvornički pred kalibriran i odmah je pokazivao temperaturu kao na ovom sobnom živinom.


Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: GROF Reef 5ooL
« Odgovori #199 u: Lipanj 27, 2016, 09:07:08 prijepodne »
Neno nemoj da te skuže zeleni jer će te optužiti za globalno zagrijavanje !!!  :D :D ;)

He he, valjda neće....